Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Κάνεις κανονικά την αγορά και αφήνεις την αυτόματη ανανέωση ανοιχτή και σου δίνει +1 μήνα, δηλαδή θα εχεις 4 μήνες.
Μετά κλείστην!
Αν αυτό εννοείς.

Εμένα δεν έδωσε κάτι επιπλέον, μόνο 1+2 δωρεάν.

Ερώτηση....

Έχω κωδικό για 2 μήνες ultimate αλλά δεν τον δέχεται αφού πήρα το 1+2 μήνες με το 1 ευρώ.

Να δοκιμάσω άλλη σελίδα λέει κλπ αλλά τίποτα.

Να μιλήσω με Microsoft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Εμένα δεν έδωσε κάτι επιπλέον, μόνο 1+2 δωρεάν.

Ερώτηση....

Έχω κωδικό για 2 μήνες ultimate αλλά δεν τον δέχεται αφού πήρα το 1+2 μήνες με το 1 ευρώ.

Να δοκιμάσω άλλη σελίδα λέει κλπ αλλά τίποτα.

Να μιλήσω με Microsoft?

Τι να σου πω, δε ξέρω κάτι παραπάνω. Σε φίλο που το αγοράσαμε μαζί το απλό gamepass την Πέμπτη, γω του το έκανα από το teamviewer δηλαδή, του έδωσε +1 μήνα λόγω της αυτόματης ανανέωσης, και είχε και παλιότερα κάποτε συνδρομή (ultimate όμως), δεν ήταν νέος χρήστης δηλαδή. Οπότε γιαυτό και το έγγραψα, γιατί υπέθεσα ότι ισχύει κάτι τέτοιο στα σίγουρα.

 

Για το 2ο σκέλος του μηνύματος, μπορείς να topαρεις έξτρα συνδρομή και να την αναβαθμίσεις από απλή σε ultimate ανα πάσα στιγμή.
Οπότε τσέκαρε αν είναι ληγμένος ο κωδικός/ αν είναι από promo που ισχύει ΜΟΝΟ για νέους συνδρομητές/ αν είναι άλλο region. Αλλιώς ναι πήγαινε στο support τους.

Δεν αναφέρει κάτι εδώ μέσα πάντως που να είναι αποτρεπτικό από αυτό που θες να κάνεις.
ή εδώ:

https://www.xbox.com/el-GR/legal/subscription-terms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Τι να σου πω, δε ξέρω κάτι παραπάνω. Σε φίλο που το αγοράσαμε μαζί το απλό gamepass την Πέμπτη, γω του το έκανα από το teamviewer δηλαδή, του έδωσε +1 μήνα λόγω της αυτόματης ανανέωσης, και είχε και παλιότερα κάποτε συνδρομή (ultimate όμως), δεν ήταν νέος χρήστης δηλαδή. Οπότε γιαυτό και το έγγραψα, γιατί υπέθεσα ότι ισχύει κάτι τέτοιο στα σίγουρα.

 

Για το 2ο σκέλος του μηνύματος, μπορείς να topαρεις έξτρα συνδρομή και να την αναβαθμίσεις από απλή σε ultimate ανα πάσα στιγμή.
Οπότε τσέκαρε αν είναι ληγμένος ο κωδικός/ αν είναι από promo που ισχύει ΜΟΝΟ για νέους συνδρομητές/ αν είναι άλλο region. Αλλιώς ναι πήγαινε στο support τους.

Δεν αναφέρει κάτι εδώ μέσα πάντως που να είναι αποτρεπτικό από αυτό που θες να κάνεις.
ή εδώ:

https://www.xbox.com/el-GR/legal/subscription-terms

Και εγώ είμαι χρόνια συνδρομητής στο Xbox απο εποχής 360 φαντάσου,πριν 1 χρόνο+ είχα ultimate στο x και τέλος.

Η αυτόματη ανανέωση είναι ενεργοποιημένη....

Όσο για το δεύτερο σκέλος, είναι δώρο από discord λόγω nitro member, θα μιλήσω με Microsoft μην παιδευομαι άσκοπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mikele13- είπε

Και εγώ είμαι χρόνια συνδρομητής στο Xbox απο εποχής 360 φαντάσου,πριν 1 χρόνο+ είχα ultimate στο x και τέλος.

Η αυτόματη ανανέωση είναι ενεργοποιημένη....

Όσο για το δεύτερο σκέλος, είναι δώρο από discord λόγω nitro member, θα μιλήσω με Microsoft μην παιδευομαι άσκοπα...

Τσέκαρες και δω να δεις τι παίζει; https://support.discord.com/hc/en-us/articles/4410647162263

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπάνησα και εγώ game pass ultimate. Πήρα 2 12μηνες κάρτες από κλειδάδικο με 40€ την κάθε μια, έβαλα gamepass απλό με 1€ 3 μήνες, και μετά έκανα upgrade σε ultimate με 1€.

Στην ουσία μου βγήκε 82€ για 28 μήνες. Περίπου 3€ το μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, nikolas.stamb είπε

Κοπάνησα και εγώ game pass ultimate. Πήρα 2 12μηνες κάρτες από κλειδάδικο με 40€ την κάθε μια, έβαλα gamepass απλό με 1€ 3 μήνες, και μετά έκανα upgrade σε ultimate με 1€.

Στην ουσία μου βγήκε 82€ για 28 μήνες. Περίπου 3€ το μήνα. 

Μπήκες μέσα...λάθος το έκανες. Δε πειράζει, προχωράμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Μπήκες μέσα...λάθος το έκανες. Δε πειράζει, προχωράμε!

Τι εννοείς? Αν μιλάς για μέσω Βραζιλίας ή τουρκίας με VPN, το γνώριζα, αλλά επιλεκτικά δεν το έκανα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikolas.stamb είπε

Τι εννοείς? Αν μιλάς για μέσω Βραζιλίας ή τουρκίας με VPN, το γνώριζα, αλλά επιλεκτικά δεν το έκανα έτσι.

Ε τότε δεν είναι άξιο αναφοράς ότι το πήρες έτσι, δεν ήταν και κάποιο κατόρθωμα, σορι δηλαδή. Αλλά η όλη φάση είναι να το πάρεις όσο πιο φθηνά γίνεται. Θα μου πεις ναι το πήρες πιο φθηνά από ότι να το έπαιρνες από Ελλάδα, αλλά σιγά. 😝

Με 94€ το πήρα για 3 χρόνια.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

Ε τότε δεν είναι άξιο αναφοράς ότι το πήρες έτσι, δεν ήταν και κάποιο κατόρθωμα, σορι δηλαδή. Αλλά η όλη φάση είναι να το πάρεις όσο πιο φθηνά γίνεται. Θα μου πεις ναι το πήρες πιο φθηνά από ότι να το έπαιρνες από Ελλάδα, αλλά σιγά. 😝

Με 94€ το πήρα για 3 χρόνια.

Μα δεν το εγραψα για να πουλησω μουρη. Το εγραψα ως feedback, σε περιπτωση που καποιος αλλος θελει να κανει κατι αντιστοιχο. Πολλοι ειναι εκεινοι που δεν θελουν να μπλεξουν με vpn και ιστοριες. 

Και στην πραξη 28 μηνες για 82, δεν διαφερουν πολυ απο 36 μηνες για 94. Το ενα ειναι 2,92 ευρω το μηνα, το αλλο ειναι 2,61. Τα δυο χρονια σου επιτρεπουν να εκμεταλευτεις και τους 3+1 δωεραν μηνες απο gamepass και ultimate. Τα 3 χρονια δεν σου το επιτρεπουν, επειδη εχουν οριο 36 μηνες μαξ.

Αρα στην πραξη το πιο οικονομικο σε μηνηαια βαση (για νεους χρηστες, και με εξαιρεση το σκετο 4+1 για 2 ευρω) ειναι να παρεις τα 2 χρονια με 4+1 μηνες με vpn. Κατι το οποιο ουτε εσυ, ουτε εγω καναμε.

Οπως και να'χει, αφησα απλα ενα feedback για κατι πολυ σχετικο, με εναν αντικειμενικα πιο απλο τροπο. Αυτη η σταση τυπου "μη μιλατε γιατι εκρινα οτι δεν ειναι αξιο αναφορας" ειναι η ιδια μη αξια αναφορας.

Επεξ/σία από nikolas.stamb
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, nikolas.stamb είπε

Κοπάνησα και εγώ game pass ultimate. Πήρα 2 12μηνες κάρτες από κλειδάδικο με 40€ την κάθε μια, έβαλα gamepass απλό με 1€ 3 μήνες, και μετά έκανα upgrade σε ultimate με 1€.

Στην ουσία μου βγήκε 82€ για 28 μήνες. Περίπου 3€ το μήνα. 

Εγώ πάλι με βάση το μη άξιο αναφοράς ποστ σου πήγα και έκανα τους 3 μήνες με 1 που είχα upgrade σε ultimate με άλλο 1 ευρό 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, nikolas.stamb είπε

Κοπάνησα και εγώ game pass ultimate. Πήρα 2 12μηνες κάρτες από κλειδάδικο με 40€ την κάθε μια, έβαλα gamepass απλό με 1€ 3 μήνες, και μετά έκανα upgrade σε ultimate με 1€.

Στην ουσία μου βγήκε 82€ για 28 μήνες. Περίπου 3€ το μήνα. 

Μια χαρά σου βγήκε. Το θέμα που ξεχνάνε πολλοί βέβαια δεν είναι το πόσο φθηνότερα το παίρνει κάποιος,άλλα το πόσο το αξιοποιεί αυτό που πληρώνει. Αν την αξιοποιήσεις την συνδρομή και full price να αγοράσεις δεν σε απασχολεί.

Πολλοί που αγοράζουν πολύ φθηνά αυτές τις συνδρομές,ελάχιστα ασχολούνται σε βάθος χρόνου,κάτι που φαίνεται πιο έντονα και άπο όσους δίνουν 1 ευρώ για 3 μήνες που ζήτημα 1-2 παιχνίδια να παίξουν σε αυτό το διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...