Προς το περιεχόμενο

PC Game Pass


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη αν ρωτάω χαζομάρα αλλά δε μου είναι ξεκάθαρο.

Μπορώ να να χρησιμοποιήσω το game pass από desktop pc και να παίξω τα παιχνίδια χωρίς να έχω στην κατοχή μου xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, kalaxan είπε

Συγνώμη αν ρωτάω χαζομάρα αλλά δε μου είναι ξεκάθαρο.

Μπορώ να να χρησιμοποιήσω το game pass από desktop pc και να παίξω τα παιχνίδια χωρίς να έχω στην κατοχή μου xbox?

Ναι κανονικά.

Κάνεις εγγραφή παρακάτω, αυτή τη στιγμή έχει προσφορά 3 μήνες με 1€:

https://www.xbox.com/el-GR/xbox-game-pass/pc-games

Επεξ/σία από Despotas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/11/2021 στις 12:25 ΠΜ, ilos είπε

Αγόρασε έναν SSD ρε αδερφέ. Δεν είναι ότι καλύτερο για το λειτουργικό και την απόδοση του SSD να μείνεις με τόσο λίγο 

Ειμαι άσχετος δέν το γνώριζα. Όντως μεγάλο λάθος που τον γεμίζω. 

Να ρωτήσω έχω έναν εξωτερικό δίσκο 1tb Seagate. Μπορώ να εγκαθιστώ εκει τα παιχνίδια του gamepass? Και αν ναι θα έχουν κάποιο μειονέκτημα? (πέραν της καθυστέρησης λόγω loading που είναι δεδομένο στους hdd) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πολλαπλους λογαριασμους σε pc , τα save τα κραταει σαν το χβοχ ή μονο με τον λογαριασμο που παιζεις; Το ρωταω γιατι δεν μπορω να εκμεταλλευτω την προσφορα με τους 3 μηνες και ολα μου τα παιχνιδια ειναι με τον κυριο λογαριασμο. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BRAXOS είπε

σε πολλαπλους λογαριασμους σε pc , τα save τα κραταει σαν το χβοχ ή μονο με τον λογαριασμο που παιζεις; Το ρωταω γιατι δεν μπορω να εκμεταλλευτω την προσφορα με τους 3 μηνες και ολα μου τα παιχνιδια ειναι με τον κυριο λογαριασμο. Ευχαριστω

Στο προφίλ που χρησιμοποιεί το gamepass.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, costacurta είπε

Ειμαι άσχετος δέν το γνώριζα. Όντως μεγάλο λάθος που τον γεμίζω. 

Να ρωτήσω έχω έναν εξωτερικό δίσκο 1tb Seagate. Μπορώ να εγκαθιστώ εκει τα παιχνίδια του gamepass? Και αν ναι θα έχουν κάποιο μειονέκτημα? (πέραν της καθυστέρησης λόγω loading που είναι δεδομένο στους hdd) 

Νομίζω αν είναι ακόμα τόσο ηλίθιο όσο ήταν και παλιότερα δε σε αφήνει να εγκαταστήσεις σε άλλο partition εκτός από αυτό που είναι στο σύστημα. Τα παράπονα στην MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Νομίζω αν είναι ακόμα τόσο ηλίθιο όσο ήταν και παλιότερα δε σε αφήνει να εγκαταστήσεις σε άλλο partition εκτός από αυτό που είναι στο σύστημα. Τα παράπονα στην MS.

Όχι αυτό δεν ισχύει. Μπορείς να διαλέξεις σε ποιον δίσκο θες να τα βάλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ilos είπε

Α επιτέλους το άλλαξαν αυτό, πάλι καλά.

Καλέ είναι αρκετό καιρό έτσι, μη πω χρόνια.

Αναμένουμε να φέρουν το update που θα μπορούμε να διαλέξουμε φακέλους κιόλας.

5 λεπτά πριν, ilos είπε

Α επιτέλους το άλλαξαν αυτό, πάλι καλά.

Καλέ είναι αρκετό καιρό έτσι, μη πω χρόνια.

Αναμένουμε να φέρουν το update που θα μπορούμε να διαλέξουμε φακέλους κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xtrmsnpr είπε

Καλέ είναι αρκετό καιρό έτσι, μη πω χρόνια.

Αναμένουμε να φέρουν το update που θα μπορούμε να διαλέξουμε φακέλους κιόλας.

Του έχω ρίξει μαύρο καιρό.😁

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την εγγραφή, κούμπωσα και το ultimate, σύνολο δηλαδή 4 μήνες με 2 ευρώ.

Δοκίμασα να παίξω το It takes two που είναι από ΕΑ GAMES σε  local με τη γυναίκα αλλά δε μου αναγνωρίζει κανένα από τα παλιά gamepad που έχω με τα οποία παίζω σε άλλα games κανονικά. Μάλιστα κατέβασα και drivers για το logitech precision.

Επιπλέον δοκίμασα να κατεβάσω έναν 360 emulator controller και παλι τιποτα. Κανείς καμια προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kalaxan είπε

Έκανα την εγγραφή, κούμπωσα και το ultimate, σύνολο δηλαδή 4 μήνες με 2 ευρώ.

Δοκίμασα να παίξω το It takes two που είναι από ΕΑ GAMES σε  local με τη γυναίκα αλλά δε μου αναγνωρίζει κανένα από τα παλιά gamepad που έχω με τα οποία παίζω σε άλλα games κανονικά. Μάλιστα κατέβασα και drivers για το logitech precision.

Επιπλέον δοκίμασα να κατεβάσω έναν 360 emulator controller και παλι τιποτα. Κανείς καμια προταση?

Έχεις συνδέσει το game pass με το ea account? Αν το κάνεις στο ea app βλέπει το ea pass και το τρέχεις από εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα κουλό που μου συνέβει προσπαθώντας να κάνω link το account xbox game pass με EA για να παίξω EA Play παιχνίδι στο Game Pass:

Για να γίνει λινκ, πρέπει να κάνεις login στο site http://help.ea.com/ με το microsoft/xbox account. Έλα όμως που είχα φτιάξει πολύ παλιά EA account με το ίδιο email (με αυτό του microsoft/xbox) και ζητάει verification. Πατώντας λοιπόν να μου στείλουν κωδικό δεν γίνεται διότι το account για κάποιο λόγο έχει απενεργοποιηθεί. 

Μιλώντας στο chat με την EA ζητάνε στοιχεία για να ξεμπλοκάρουν το account τα οποία δεν έχω (ημερομηνία αγοράς ενώς παιχνιδιού/3 αριθμούς απο πιστωτική κτλ) μιας και είναι πολύ παλιός ο λογαριασμός - με αποτέλεσμα να μην μπορούν να τον ξεμπλοκάρουν και να να κάνω λινκ τα δύο. 😅

Λύση φαντάζομαι είναι η δημιουργία νέου λογαριασμού microsoft με άλλο email και link με EA ή απλά αγορά του EA Play ξεχωριστά, απλά μου έκανε εντύπωση το όλο θέμα.

 

Επεξ/σία από SlackulatoR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...