Προς το περιεχόμενο

[ΟΘΟΝΗ] SAMSUNG LC32JG56QQUXEN 32'' LED 144Hz QHD 269 ευρώ @e-shop.gr [Εξαντλημένο]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα όλα καλά χωρίς κανένα θέμα η οθόνη, μια ερωτήση ενώ παίζει στα 144hz με το που ενεργοποιήσω το freesyng πάει στα 120hz ξέρετε γιατί?

Επεξ/σία από preditor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2019 στις 12:48 ΜΜ, preditor είπε

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα όλα καλά χωρίς κανένα θέμα η οθόνη, μια ερωτήση ενώ παίζει στα 144hz με το που ενεργοποιήσω το freesyng πάει στα 120hz ξέρετε γιατί?

Δεν νομίζω,  από όσα μου είπαν εχτές που μίλησα δεν τους έχουν έρθει ακόμα όλα τα τεμάχια που προορίζονταν για όσους είχαν δώσει παραγγελία στην πρώτη προσφορά ακομα και περιμένουν να τους τα στείλει ο προμηθευτής τους. Δώστε καμιά ενημέρωση αν και τα άλλα παιδιά που είχαν κάνει παραγγελία παρέλαβαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Δεν νομίζω,  από όσα μου είπαν εχτές που μίλησα δεν τους έχουν έρθει ακόμα όλα τα τεμάχια που προορίζονταν για όσους είχαν δώσει παραγγελία στην πρώτη προσφορά ακομα και περιμένουν να τους τα στείλει ο προμηθευτής τους. Δώστε καμιά ενημέρωση αν και τα άλλα παιδιά που είχαν κάνει παραγγελία παρέλαβαν 

Εγώ παρέλαβα την Πέμπτη. Όλα καλά με την οθόνη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι ότι όσα παιδιά έχουν παραλάβει δεν έχουν κανένα θέμα με την οθόνη μέχρι στιγμής . Ούτε καμμένα πίξελ κτλπ. Οπότε θα περιμένω αναγκαστικά να δω πότε θα έρθει και η δεύτερη παρτιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, El Jimador είπε

Ξερει κανεις αν παιρνει vesa? γιατι μου φαινεται πολυ ψηλη στο γραφειο.

Vesa 75 ναι, την κρέμασα εγώ γιατι και μένα μου φαινόταν ψηλή η βάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν παρέλαβα κι εγώ σήμερα. Η οθόνη άψογη, φωτεινή, out of the box οι ρυθμίσεις των χρωμάτων πολύ καλές και από ότι είδα, προς ανακούφισή μου και αφού έψαξα αρκετά, δε βλέπω κανένα καμμένο pixel. Όπως ενημερώθηκα ούτε το e-shop δίνει εγγύηση για 0 καμμένα pixel όπως το Πλαίσιο, ούτε η Samsung, οπότε αυτό ήταν ένα καλό νέο.

Εντύπωση μου κάνει ότι αν σηκωθώ λίγο και φύγω από το κέντρο, νιώθω σα να βλέπω TN,  με λίγα λόγια η τέλεια γωνία θέασης φαίνεται να είναι μόνο το κέντρο. Ίσως να φταίει και η καμπύλη, δεν ξέρω, ίσως να είναι και δική μου παραξενιά. Με το Acer KG251QD που έχω δεν το έχει αυτό παρά το γεγονός ότι αυτό έχει όντως TN Panel.

Η οθόνη είναι ψηλά όντως, θα συμφωνήσω με τον @El Jimador και εκείνο είναι ένα από τα σημεία που καταλαβαίνεις ότι τελικά πριν την αγορά πρέπει να εξετάζεις πολλές παραμέτρους, γιατί όλα παίζουν ρόλο. Θα ήταν μεγάλο πλεονέκτημα η ρυθμιζόμενη στο ύψος βάση, γιατί όχι και η περιστρεφόμενη. Τόσο μεγάλη διαφορά στο κόστος να έχει άλλωστε;

Όχι ότι η οθόνη είναι κακή, καμία σχέση. Οθονάρα φαίνεται, μεγάλη σε μέγεθος είναι, άλλη αίσθηση σου δίνει, θέλει συνήθεια οπωσδήποτε και μάλλον πρέπει να ανεβάσω και το scaling αν δε μπορέσω να συνηθίσω το μέγεθος της γραμματοσειράς. Αλλά μία βάση ρυθμιζόμενη, σου δίνει άλλες δυνατότητες και δε σε "αιχμαλωτίζει" σε μία θέση και άντε γεια.

Το gaming, το productivity και γενικά ότι κάνεις αποκτούν άλλη αίσθηση και σε γενικές γραμμές, η αγορά της πρέπει να θεωρείται επιτυχημένη, τηρουμένων των αναλογιών και αν λάβουμε υπ' όψιν μας την τιμή και τα χαρακτηριστικά της.

Αν προκύψει κάτι περισσότερο, αρνητικό ή θετικό εδώ είμαστε πρώτα ο Θεός να το αναφέρουμε.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δυστυχως ειχα ασχημα νεα (παραγγελια 10/09 στις 00:04).

Αν καποιος παρηγγειλε επειτα της ημερομηνιας αυτης και παρελαβε, ας με ενημερωσει μπας και το κυνηγησω περαιτερω

Quote

Αγαπητέ κύριε,

με αυτό το e-mail θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι για το (PER.156211) ΟΘΟΝΗ SAMSUNG LC32JG56QQUXEN 32'' LED QHD που έχετε επιλέξει στην παραγγελία σας έχει εξαντληθεί, παρά τις προσπάθειές μας για την εύρεσή του.

Βρισκόμαστε όμως στην ευχάριστη θέση να σας προτείνουμε το (PER.152496) ΟΘΟΝΗ PHILIPS 328E9FJAB 32'' CURVED QUAD HD. Η αρχική τιμή του είναι 289€ και σας το προσφέρουμε στην αποκλειστική τιμή των 225€ ! Παρακαλούμε σημειώστε ότι η προσφορά ισχύει για τις 10 επόμενες ημερολογιακές μέρες ή μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Θα χαρούμε να επικοινωνήσετε με το τμήμα πωλήσεών μας στα τηλέφωνα 211 5000 500 - 210 81 78 700 ή με e-mail στο [email protected], όσο το δυνατόν συντομότερα, για οποιαδήποτε διευκρίνηση, προσθήκη αγοράς ή πληροφορία, όσον αφορά την παραγγελία σας.

Με εκτίμηση,
Τμήμα πωλήσεων

 

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Σαϊνόμπι είπε

Εγω δυστυχως ειχα ασχημα νεα (παραγγελια 10/09 στις 00:04).

Αν καποιος παρηγγειλε επειτα της ημερομηνιας αυτη και παρελαβε, ας με ενημερωσει μπας και το κυνηγσω περαιτερω

Καλή η Philips αλλά δεν είναι στα 144hz όπως αυτής της προσφοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η κίνηση με την προσφορά για την Philips και σε καλή τιμή!

Καλό panel, ίσως καλύτερο από την Samsung από το λίγο που έψαξα, σαφώς καλύτερα χρώματα με 122% sRGB color gamut και πιο μαζεμένο stand.

Αν είσαι casual gamer είναι μια πολύ καλή επιλογή σε αυτήν την τιμή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mcgerger είπε

Πολύ καλή η κίνηση με την προσφορά για την Philips και σε καλή τιμή!

Καλό panel, ίσως καλύτερο από την Samsung από το λίγο που έψαξα, σαφώς καλύτερα χρώματα με 122% sRGB color gamut και πιο μαζεμένο stand.

Αν είσαι casual gamer είναι μια πολύ καλή επιλογή σε αυτήν την τιμή!

Σωστή κίνηση από το eshop. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Σαϊνόμπι είπε

Εγω δυστυχως ειχα ασχημα νεα (παραγγελια 10/09 στις 00:04).

Αν καποιος παρηγγειλε επειτα της ημερομηνιας αυτης και παρελαβε, ας με ενημερωσει μπας και το κυνηγησω περαιτερω

Και εγώ τα ίδια έφαγα άκυρο δυστυχως

Δεν ξέρω μάλλον θα κοιτάξω προς aoc μερια

https://www.skroutz.gr/s/17718106/AOC-CQ32G1.html?from=account_favorites. Η θα περιμένω την black friday. Πότε πέφτει ξέρει κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...