Προς το περιεχόμενο

[ΟΘΟΝΗ] SAMSUNG LC32JG56QQUXEN 32'' LED 144Hz QHD 269 ευρώ @e-shop.gr [Εξαντλημένο]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, dinosoeo είπε

Και εγω πηρα σήμερα τηλ,μου είπε αύριο λογικά θα είναι στο κατάστημα για παραλαβή. Ας ελπίσουμε ! 

Αυτό λένε κάθε μέρα δυστυχώς. Εκτός άμα σου είπαν ότι έχουν παραλάβει το stock, και ότι θα είναι στο κατάστημα που ζήτησες να κάνεις pick-up αύριο.

Γιατί αλλιώς και γω 3 φορές που έχω πάρει "αύριο" ή "σήμερα παραλαμβάνουμε" μου λεγανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ τους πήρα πριν μισή ώρα και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν πότε θα παραλάβουν από τον προμηθευτή. Τους ρώτησα αν έχουν παραλάβει αυτές τις μέρες καθόλου κομμάτια η και σήμερα και μου είπε όχι. Ότι θέλουν λένε στον καθένα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Con_stantine είπε

Αυτό λένε κάθε μέρα δυστυχώς. Εκτός άμα σου είπαν ότι έχουν παραλάβει το stock, και ότι θα είναι στο κατάστημα που ζήτησες να κάνεις pick-up αύριο.

Γιατί αλλιώς και γω 3 φορές που έχω πάρει "αύριο" ή "σήμερα παραλαμβάνουμε" μου λεγανε.

Δεν είναι δύσκολο, άλλωστε έχεις τη δυνατότητα να ελέγξεις την παραγγελία σου online. Η εξέλιξή της πρέπει να βρίσκεται στο  στάδιο "Τιμολόγηση Παραγγελίας" ενώ μέχρι χθες είχε παραμείνει ως "Συγκέντρωση προϊόντων".

Η αναλυτική αναφορά προϊόντων πλέον την αναφέρει ως "Άμεσα διαθέσιμη" ενώ μέχρι χθες ως "Αναμονή παραλαβής".

image.png.6066098ac008eef5fae2a31bbb3b2591.png

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ετοιμαστείτε για παραλαβές..!! Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο στις προτεραιότητες ότι την είχα προπληρώσει με κάρτα.. 

 

 

Screenshot_1.jpg

Επεξ/σία από DimVavas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimVavas είπε

Ετοιμαστείτε για παραλαβές..!! Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο στις προτεραιότητες ότι την είχα προπληρώσει με κάρτα.. 

Screenshot_1.jpg

Μπα, με κάποια σειρά θα είναι. Και εγώ έχω προπληρώσει, δεν εχει προχωρήσει στη τιμολόγηση, ακόμα στο "συγκέντρωση" είναι, παρόλο που λέει ετοιμοπαραδοτο κάτω.

Θα δούμε, μπορεί να ξαναπάρω τηλ. να δω τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Con_stantine είπε

Μπα, με κάποια σειρά θα είναι. Και εγώ έχω προπληρώσει, δεν εχει προχωρήσει στη τιμολόγηση, ακόμα στο "συγκέντρωση" είναι, παρόλο που λέει ετοιμοπαραδοτο κάτω.

Θα δούμε, μπορεί να ξαναπάρω τηλ. να δω τι παίζει.

Εντάξει, σε λίγες ώρες, το πολύ αύριο θα είναι έτοιμο προς τιμολόγηση.

Επεξ/σία από DsLmAnIaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Skrez1982 είπε

Είχαμε κανένα νεότερο? Παρέλαβε κάνεις να μας πει εντυπώσεις ?

0 καμένα/κολλημένα pixel, δεν είδα bleeding, χρώματα χειρότερα από IPS αλλά λίγο καλύτερο μαυρο, όχι όμως επιπέδου MVA. Μια χαρά γωνίες θέασης, είδα ενεργοποιημένο το gsync compatibility αλλά δε το τεσταρα. Σταντ της πλάκας αλλά δε πιάνει τόσο χώρο.

Αρνητικό ως τώρα μόνο στις ακρες δεν είναι τόσο sharp λόγω καμπυλότητας: είναι λίγο "fuzzy" στις γωνίες.

 

 

 

a.JPG

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω τεράστια είναι και πολύ εντυπωσιακή, μεγειά! Και πολύ τυχερός με τα pixels!

Όταν προλάβεις, μπορείς σε παρακαλώ να τσεκάρεις προσεκτικά αν ακούγεται κάποιο σφύριγμα ή buzzing από την οθόνη σε πλήρη ησυχία σε διάφορες ρυθμίσεις φωτεινότητας και ειδικότερα από το 5 έως το 20;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Con_stantine είπε

0 καμένα/κολλημένα pixel, δεν είδα bleeding, χρώματα χειρότερα από IPS αλλά λίγο καλύτερο μαυρο, όχι όμως επιπέδου MVA. Μια χαρά γωνίες θέασης, είδα ενεργοποιημένο το gsync compatibility αλλά δε το τεσταρα. Σταντ της πλάκας αλλά δε πιάνει τόσο χώρο.

Αρνητικό ως τώρα μόνο στις ακρες δεν είναι τόσο sharp λόγω καμπυλότητας: είναι λίγο "fuzzy" στις γωνίες.

a.JPG

Μια χαρά , μπορείς να μας πεις πως είναι σε gaming ? Συγχρονισε στα 144hz με displayport ? Βγάλε αν μπορείς καμιά φωτό όταν είναι αναμμένη να την χαρούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, mcgerger είπε

Πωπω τεράστια είναι και πολύ εντυπωσιακή, μεγειά! Και πολύ τυχερός με τα pixels!

Όταν προλάβεις, μπορείς σε παρακαλώ να τσεκάρεις προσεκτικά αν ακούγεται κάποιο σφύριγμα ή buzzing από την οθόνη σε πλήρη ησυχία σε διάφορες ρυθμίσεις φωτεινότητας και ειδικότερα από το 5 έως το 20;

Ευχαριστώ.

Είχα απαντήσει αλλά δε μου το έβγαλε για κάποιο λόγο. Anyway: Δεν έχει καθόλου θόρυβο σε οποιαδήποτε φωτεινότητα. Δεν είναι όμως  φωτεινό που να θέλω να το βάλω κάτω από π.χ. 50, κάτω από 30 είναι πολύ σκοτεινό.

 

7 ώρες πριν, Skrez1982 είπε

Μια χαρά , μπορείς να μας πεις πως είναι σε gaming ? Συγχρονισε στα 144hz με displayport ? Βγάλε αν μπορείς καμιά φωτό όταν είναι αναμμένη να την χαρούμε 

Ναι μια χαρά. 144Hz απευθείας με displayport κατευθείαν, χωρίς καμία ρύθμιση. Δεν είχα δοκιμάσει ποτέ 144Ηz. Σε μερικά παιχνίδια το καταλαβαίνεις άμεσα (civ5 στο zoom in/out) και στα γρήγορα fps. Στο desktop  -όσο και περίεργο ακούγεται - φαίνεται περισσότερο. Όταν κάνεις drag παράθυρα και στα animations (full screen κτλ) βγάζει μάτια.  Δε το θεωρώ όμως και must. Μεταξύ π.χ. 144Ηz 6bit ΤΝ και 8/10 bit 60Ηz καλού IPS, θα προτιμούσα το IPS τώρα που έχω άποψη και από τα 2.

Δε νομίζω να μπορείς να εξάγεις κάποιο συμπέρασμα από τη φωτό μιας και θα έχεις τη φωτογραφική μηχανή/οθόνη που βλέπεις να επηρεάζει αλλά δε μου κάνει κόπο. Να δείξει και πόσο μεγάλο είναι συγκριτικά με ένα γνωστό μέγεθος (full size keyboard).

 

abc.thumb.jpg.a184cfbea65c31165574d344adc00b96.jpg

Άμα θες αναλογία, τα χρώματα (πρόσεξε, όχι οι γωνίες) είναι σαν ένα 8bit TN αλλά με καλύτερα μαύρα. 

 

Επεξ/σία από Con_stantine
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Con_stantine είπε

Είχα απαντήσει αλλά δε μου το έβγαλε για κάποιο λόγο. Anyway: Δεν έχει καθόλου θόρυβο σε οποιαδήποτε φωτεινότητα. Δεν είναι όμως  φωτεινό που να θέλω να το βάλω κάτω από π.χ. 50, κάτω από 30 είναι πολύ σκοτεινό.

Ναι μια χαρά. 144Hz απευθείας με displayport κατευθείαν, χωρίς καμία ρύθμιση. Δεν είχα δοκιμάσει ποτέ 144Ηz. Σε μερικά παιχνίδια το καταλαβαίνεις άμεσα (civ5 στο zoom in/out) και στα γρήγορα fps. Στο desktop  -όσο και περίεργο ακούγεται - φαίνεται περισσότερο. Όταν κάνεις drag παράθυρα και στα animations (full screen κτλ) βγάζει μάτια.  Δε το θεωρώ όμως και must. Μεταξύ π.χ. 144Ηz 6bit ΤΝ και 8/10 bit 60Ηz καλού IPS, θα προτιμούσα το IPS τώρα που έχω άποψη και από τα 2.

Δε νομίζω να μπορείς να εξάγεις κάποιο συμπέρασμα από τη φωτό μιας και θα έχεις τη φωτογραφική μηχανή/οθόνη που βλέπεις να επηρεάζει αλλά δε μου κάνει κόπο. Να δείξει και πόσο μεγάλο είναι συγκριτικά με ένα γνωστό μέγεθος (full size keyboard).

abc.thumb.jpg.a184cfbea65c31165574d344adc00b96.jpg

Άμα θες αναλογία, τα χρώματα (πρόσεξε, όχι οι γωνίες) είναι σαν ένα 8bit TN αλλά με καλύτερα μαύρα. 

Spoiler

Άσχετο ποιο keyboard είναι αυτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...