Προς το περιεχόμενο

Τα κορυφαία iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max διαθέτουν τριπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, vagdesign είπε

Από το 2002 δεν έχω χάσει Keynote, έχω χάσει όμως τα τελευταία χρόνια την όρεξη για την Apple και τα προϊόντα της.

Γι'αυτό και έφτιαξα αυτό, γιατί πολύ απλά αναμασάνε κάτι έτοιμο, αλλάζουν name/brand και το πουλάνε σε όσους δεν γνωρίζουν τι σημαίνει τώρα πια innovation. Το μόνο καλό της παρουσίασης ήταν το Apple Watch Series 5 αλλά και πάλι πέραν της βοήθειας σε καταγραφή καρδιακών παλμών μέσω ECG και της "always on" πατέντας του, δεν είναι για μένα. Παραμένω με Pebble Time Steel με αυτονομία 10 μέρες και Withings Steel HR με αυτονομία μήνα :D

Καλές αγορές σε όσους ακόμα είναι πορωμένοι, εμείς οι παλιοί έχουμε ξενερώσει :P

iPhone_11_Pro+_parody.jpg

Πλεον εχουμε φτασει τοσο κοντα στο "απολυτο" κινητο που οι καινοτομιες ειναι το 10% λιγοτερος θορυβος στις low light φωτο..και 0.01sec ταχυτερο ανοιγμα εφαρμογων...ενα foldable προσπαθουν να φτιαξουν εδω και ποσα χρονια και ακομη δυσκολευονται...γενικα μεγαλη συζητηση...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
3 minutes ago, oldguard said:

Την καμερα του pixel 2 να εχει στην πραγματικοτητα να ειναι και ευχαριστημενη....Γιατι του pixel 4 ουτε μετα απο 3 χρονια δε θα τη φτασει

Ειρωνία ε; 😛 

29849EC0-446C-4D38-84FB-DCFFA7D64205.jpeg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babooniaris είπε

Δηλαδή με τον καινούριο Α13 το νέο Iphone 11 pro διαλύει τον sn 855, τον exynos 9825 και τον επερχόμενο Kirin 990.....δηλαδή θα κάνει boot πέντε δέκα δευτερόλεπτα νωρίτερα και θα ανοίγει εφαρμογές μερικά δέκατα ή μερικά δευτερόλεπτα νωρίτερα. Τώρα σε καθημερινή χρήση που θα φαίνεται αυτό.......δεν ξέρω 
Όντως είναι πρόοδος όπως και να το κάνει κανείς!!!!

Όχι ότι περιμένω να «πιάσει τόπο» το σχόλιο μου αλλά θα το κάνω. 

Η αληθινή πρόοδος κατά τη δική σου γνώμη είναι η αύξηση της ram , του αριθμού πυρήνων , συχνότητας κτλ κτλ ή η αύξηση ταχύτητας απόκρισης, ταχύτητας boot και άλλα σημεία χρηστικότητας; Τροφή για σκέψη μόνο , τίποτα άλλο ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το χασανε εντελως με τη σχεδιαση των καμερων.... Οτι χειροτερο εχω δει.

Δεν ειναι το "τετραγωνο" που με ενοχλει αλλά αυτη η διαφανοποιηση κανει τις καμερες να μοιαζουν με μεγαλες τρυπες.

Εκτος αυτου οι καμερες εξεχουν ακομα παραπερα απο το υψος του "τετραγωνου"

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pacahontas III milagros είπε

Εδειξε οικτο ομως στο γραφημα που ο περσινος Α12 διελυε το s10 με τον snapdragon 855 σε cpu/gpu. Θα μπορούσε αν ηθελε να ειχε συμπεριλαβει και την εκδοση του s10 με το ΣΑΠΑΚΙ το exynos 😂😂

 

 

 

Δεν τολμώ καν να σκεφτώ πόσο μπροστα ειναι με τον Α 13 φετος απο κατι δηθεν ναυαρχίδες note 10 κλπ με no name επεξεργαστή απο τα LIDL... 

Καλό χρυσό το iPhone ναι ... αλλά αν έκανε έστω και το ένα δέκατο από ότι Μπορεί να κάνει το note 10 τότε θα δικαιολογούσε τα χρήματα του . Τώρα προς το παρόν εξακολουθεί μα είναι υπερεκτιμημένο ... όχι πως και το nοte δεν είναι ... 1250€ είναι παρά πολλά λεφτά για κινητό ... είτε λέγεται apple είτε Samsung 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, oldguard είπε

Την καμερα του pixel 2 να εχει στην πραγματικοτητα να ειναι και ευχαριστημενη....Γιατι του pixel 4 ουτε μετα απο 3 χρονια δε θα τη φτασει

Ακριβως αυτο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Σεβασμός στην Apple για την πολύ καλή υλοποίηση της Ultrawide κάμερας που δεν την έχει απλά συνοδεύτική, αλλα μέχρι εκει. Χωρίς In display scanner, χωρίς high refresh οθόνη που θα παίξει πολύ τους ερχόμενους μήνες, με βελτιωμένη μπαταρία μόνο με επίθετα. Ο Α13 φυσικά κορυφή, αλλα ήθελα κάτι έξτρα ουαου, εκτός του Ultrawide που ειναι απλά catch up.

Το μικρό θα ξεπουλήσει, τα μεγάλα δεν ξέρω. 

Κατα τα άλλα, άπατα, κλείνει η Apple, τρίζουν τα κόκκαλα του Jobs, one more thing, καλύτερη οθόνη σύμφωνα με το displaymate, καλύτερη κάμερα σύμφωνα με το DxOmark, θα ψάχνετε πρίζες, πουλήσα ένα νεφρό και έκανα preorder, το Mi Mix 4 θα το κατουρήσει, και τα γνωστά.

Σφαχτείτε.

Χωρίς μα ξέρω τι μπορεί να κάνει η κάμερα του νέου iPhone πάντως σίγουρα θα είναι καλή ... αλλά είμαι σίγουρος ότι του mix4 που είπες θα είναι απλά εκπληκτική γτ θα βάλουν το καινούριο αισθητήρα όπως λένε της Samsung με τα 108 MP. Από τους μεγαλύτερος και σε μέγεθος σχεδόν μια ίντσα .. όποτε πιστεύω ότι θα μαμαει κ εκείνο ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Καλό χρυσό το iPhone ναι ... αλλά αν έκανε έστω και το ένα δέκατο από ότι Μπορεί να κάνει το note 10 τότε θα δικαιολογούσε τα χρήματα του . Τώρα προς το παρόν εξακολουθεί μα είναι υπερεκτιμημένο ... όχι πως και το nοte δεν είναι ... 1250€ είναι παρά πολλά λεφτά για κινητό ... είτε λέγεται apple είτε Samsung 

Για εξήγησε μου τα 90% παραπάνω που κάνει το note10 να σου εξηγήσω εγώ τα υπόλοιπα. Αλλά πρόσεχε τα 90%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πρωτοσχολιάσεις.

Τους γνωστούς που ήρθαν να κράξουν?

Τους ένθερμους που ήρθαν να αποθεώσουν? 

Το γεγονός ότι είχαμε ένα keynote στο οποίο αποθεώθηκε ο όρος οικοσύστημα, περνάει δυστυχώς σε δεύτερη μοίρα. 

Καλώς ή κακώς, αυτό που πουλάει η Apple δεν έχει ανταγωνισμό.

Συσκευές δυνατές με λειτουργικό φτιαγμένο και ραμμένο για αυτές.

Κινητό, ρόλοι, τάμπλετ, apple tv, arcade.

Ο δεύτερος είναι πολύ πίσω. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, morgan21 είπε

Για εξήγησε μου τα 90% παραπάνω που κάνει το note10 να σου εξηγήσω εγώ τα υπόλοιπα. Αλλά πρόσεχε τα 90%

Δεν θα κάτσω να εξηγήσω ... ψάξε αν θέλει να δεις ... είναι πολλά . Βλέπω αρκετές ελλείψεις στο iOS 12 του iPad που έχω ... Αντίθετα στο s8 μου απλά δεν υπάρχει κάτι που να λείπει από μένα προσωπικά ...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Ο ιδιος ο CEO της huawei ειπε ευχαριστω την APPLE διχως αυτη δεν θα υπηρχαμε.

Τα sammy ειναι η τελευταια τους χρονια. Για οθονες καλοι ειναι δεν αντιλεγω. Την συντηρουμε με τις πωλησεις μας.

Xiaomi αστο. Η εταιρια οροσημο της αντιγραφης των apple συσκευων. ειναι ακριβως 1:1

Εχει νεο μοντελο ναι.

Όταν λες την συντηρείται; 

Είσαι μέτοχος της εταιρίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, inec είπε

Τι να πρωτοσχολιάσεις.

Τους γνωστούς που ήρθαν να κράξουν?

Τους ένθερμους που ήρθαν να αποθεώσουν? 

Το γεγονός ότι είχαμε ένα keynote στο οποίο αποθεώθηκε ο όρος οικοσύστημα, περνάει δυστυχώς σε δεύτερη μοίρα. 

Καλώς ή κακώς, αυτό που πουλάει η Apple δεν έχει ανταγωνισμό.

Συσκευές δυνατές με λειτουργικό φτιαγμένο και ραμμένο για αυτές.

Κινητό, ρόλοι, τάμπλετ, apple tv, arcade.

Ο δεύτερος είναι πολύ πίσω. 

Οκ αλλα υπαρχει ενα Α χρηματικο κοστος και μια Β εκμεταλευση ομως ετσι.. δεν ειναι ολα ροδινα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Καθιστε με τα σαπακια σας τα exynos , της xiaomoκινεζιες με διαφημισεις , τα huawei χωρις λειτουργικο και αφηστε εμας να πορευομαστε με ψηλα το κεφαλι με την καλυτερη συσκευη π εγινε ποτε!!!

Εχει μαζευτει κοσμος απο κατω και γελαει με αυτα που γραφεις !!! 🤣😂😂😅😂😅😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

αντιπαραθέτω τα στοιχεία από το gsmarena σχετικά με τη σύγκριση των χαρακτηριστικών...

κατά τη γνώμη μου ανάμεσα στις απλές εκδόσεις κάποιος θα πρέπει να προτιμήσει το X αντί του 11 (αν μπορεί να το βρεί...)

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ παρουσιάζει ΟΜΩΣ το χαρακτηριστικό single or DUAL nano sim στο νεό 11αρι (που δεν έχω καταλάβει ακριβώς)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8858&idPhone2=9848#a1901,*,*

Όσον αφορα τη σύγκριση ανάμεσα στα στα XS και 11 pro...μάλλον έχουν να κάνουν αποκλειστικά με την κάμερα και περισσότερο με την SELFIE camera. 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=9847&idPhone2=9318#*,a2100,*

 

Κατα τη γνώμη μου, η apple δεν έβγαλε ένα νέο κινητό, απλά βελτίωσε τις κάμερες στα ήδη υπάρχοντα με σκοπό να επικρατήσει και σε αυτό τον τομέα. Το λογισμικό IOS 13 out-of-the-box αναμένεται (πολύ έξυπνη κίνηση marketing) να δέιχνει τα νέα μοντέλα "ταχυτερα" των προηγουμένων στις πρώτες συγκρίσεις που θα γίνουν το επόμενο 3μηνο, όταν και τελικά δώσει μία καλή έκδοση και στα απερχόμενα μοντέλα.

Δεν έχει να κάνει με νέους πελάτες η Apple στην παρούσα περίοδο, κατά τη γνώμη μου θέλει να διατηρήσει το ήδη πολυπληθές πελατολόγιο της για την σύνδεση με την επερχόμενη πλατφορμα AppleTV...

Δεν έχει νόημα πχ σύγκριση επεξεραγαστών σε διαφορετικά περιβάλλοντα (UIs)... είναι σα να συγκρίνουμε πιο κινείται πιο γρήγορα...το cheetah, ο αετός ή το δελφίνι...

ΑΝ ξέρει κανείς λεπτομέρειες για τη DUAL SIM στο "απλό 11αρι" να μας διαφωτίσει. Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από teovag
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...