Προς το περιεχόμενο

Τα κορυφαία iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max διαθέτουν τριπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, jimgeroul είπε

Για πες μου πως είναι η καλύτερη επιλογή? Εκτός αν εννοείς να το πάρεις σήμερα κ να το κρατήσεις 5 χρόνια.. τότε ναι..
Εσύ δίνεις δηλαδή 1000 ευρώ για να έχεις τα update.. αλλα περίμενες 7 χρόνια να σου βάλουν shorcuts στο iphone. 

ή μήπως η κάμερα σε ένα android 400 ευρώ σε χαλάει?

και αν σε χαλάει τόσο.. πάρε android 200 ευρώ να μπαίνεις ινσομνια, 400 ευρω gopro, και 500ευρώ dslr και τα έχεις όλα για πάντα κ πολύ καλύτερα.

Για μενα ειναι καλυτερη επιλογη ως προς ολα τα υπολοιπα γιαυτο που εγραψα παρακατω...οτι δουλευουν ολα οπως πρεπει γιατι αγοραζεις ενα προιον και οχι 10 τσιπακια (οσο καλα και αν ειναι..) κολημενα σε μια μητρικη που τρεχει την 100η παραλαγη του android...

3 λεπτά πριν, dkstopo είπε

περιμένω την απάντηση της sony οσονούπω

Η σονυ τους εχει πελατες ολους και τους σεβεται... δε προκειται ποτε να βγαλει κατι δυνατο γιατι θα μεινει μονη της...(θα μπορουσε ευκολα βεβαια..)

4 λεπτά πριν, Gentoo85 είπε

Χωρίς να θέλω να προσβάλω τους apple fans (δεν θα πω fanboys), και με κάθε σεβασμό στο νήμα, αλλά πραγματικά, αν υπάρχει κάποιος που του αρέσει αυτή η αηδία πίσω με τις κάμερες, πραγματικά έχει ρίξει κατά πολύ τα στάνταρτς του, διότι η apple διαχρονικά πρόσεχε το design των προϊόντων της.

Αυτή η υλοποίηση δεν την τιμά καθόλου. Και δείχνει πολλά για το μέλλον της συσκευής. Δείχνει τον κορεσμό που έχει επέλθει.

 

Αλλά αν κάτι με ενοχλεί αφάνταστα, είναι πως για άλλη μια φορά, θα επιβληθεί το trend με τις 3 κάμερες σαν μάτια κουζίνας και θα πρέπει να περιμένουμε να παρέλθει. Αυτό με ενοχλεί πάνω απ'όλα.

Το να μην εχει καλο desgn μια εταιρια οκ... το να πανε ολοι (σχεδον) οι υπολοιποι και να αντιγραφουν τις ιδιες μ@@κιες ειναι μακραν χειροτερο προβλημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, stafaf είπε

Αυτοί οι Κινέζοι έχουν αντιγράψει τα πάντα εκτός από ένα πράγμα. 

Τις παρουσιάσεις. 

Σαν να πας στο παζάρι στα Φάρσαλα και εκεί που απολαμβάνεις τον βουτύρου, σου πετάγεται ο Κινέζος και αρχίζει να στο λέει για την νέα κινεζοναυαρχίδα. 

Κάπου δώστε βάση αποανατολίτες φίλοι μας. 

Μ'αρέσει όταν το παραδεχεστε ότι θέλετε παρουσίαση και ας είναι πατάτα. (Κατασκευασμένη στη Κίνα και αυτή) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν από αυτούς που περίμεναν να αφήσουν το iPhone x για το "νέο τούμπανο" αλλά με βλέπω προς Android μεριά φέτος. Απορώ με τα σχόλια όσων φοράνε παρωπίδες και αναρωτιέμαι τι πρόβλημα να υπάρχει στον τρόπο σκέψης όσον μπαίνουν σε ψυχαναγκασμο, να υποστηρίξουν μια συσκευή που αφήνει πίσω της τον "ανταγωνισμό 3 χρόνια"  κάνοντας τους καταναλωτές της να αγοράσουν επιπλέον τον γρήγορο φορτιστή. Ευχαριστώ Apple αλλά φέτος δε θα πάρω τη συσκευή σου.  Στα χέρια σου είναι να με κάνεις να δώσω το χιλιάρικο μου του χρόνου. Φιλιά! 

  • Like 7
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nikolaos26 είπε

Ήμουν από αυτούς που περίμεναν να αφήσουν το iPhone x για το "νέο τούμπανο" αλλά με βλέπω προς Android μεριά φέτος. Απορώ με τα σχόλια όσων φοράνε παρωπίδες και αναρωτιέμαι τι πρόβλημα να υπάρχει στον τρόπο σκέψης όσον μπαίνουν σε ψυχαναγκασμο, να υποστηρίξουν μια συσκευή που αφήνει πίσω της τον "ανταγωνισμό 3 χρόνια"  κάνοντας τους καταναλωτές της να αγοράσουν επιπλέον τον γρήγορο φορτιστή. Ευχαριστώ Apple αλλά φέτος δε θα πάρω τη συσκευή σου.  Στα χέρια σου είναι να με κάνεις να δώσω το χιλιάρικο μου του χρόνου. Φιλιά! 

Μιλαμε μαν. Φιλουρες!

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατοχος XS Max και Note 10+ αλλα εντελως ασχετος με την φωτογραφια το μονο ψιλοενδιαφερον ειναι το ρολοι . Το απολυτα ενδιαφερον  ομως και λογος για ταξιδι ειναι το νεο ανακαινισμενο Apple store στην 5η Λεωφορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vasilissouvlaki είπε

Μ'αρέσει όταν το παραδεχεστε ότι θέλετε παρουσίαση και ας είναι πατάτα. (Κατασκευασμένη στη Κίνα και αυτή) 

Ειδα και την παρουσιαση της Samsung τωρα πριν λιγες μερες με τα νεα note.

Αναφερθηκαν λιγο στο βελτιωμενο video,σε ενα game mode και επισης λιγο στον νεο σχεδιασμο της οθονης και στο UFS 3.0 και μετα ολος ο υπολοιπος χρονος πηγε στα υπολοιπα προιοντα.

H δε Google στην παρουσιαση των pixel απλα αναφερθηκε στο software κομματι της καμερας και στο...Google assistant.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Αφού ρε παιδιά δεν είδατε την παρουσίαση τι κάθεστε και σχολιάζετε. Ή την είδατε και δεν καταλάβατε γιατί δεν το έχετε ξανακούσει ποτέ: τραβάει ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ 4Κ video και από τις τρεις κάμερες. 

Που θα βρει μνήμη να το αποθήκευση δεν ξέρω το iPhone σου..... Χαχαχαχα μου θες και βίντεο και από της 3 ταυτόχρονα...!!!!!

A single hour of 4K footage is a whopping 318 GB.... Κάνε την πρόσθεση να δεις πόσα θες για το ίδιο 3 πλο βίντεο που σας πουλάει..... Χαχαχα

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexakos89 είπε

Λοιπον απλα τα πραγματα ! 

iPhone πρωτο smartphone και καλυτερο στον κοσμο.

Apple watch ειναι αριστουργημα! ουτε με κυαλια.

iPAD ειναι τρομερο εργαλειο!

AirPods αναμενομενο εφεραν την επανασταση στα ασυρματα ακουστικα σε χρηστικοτητα design δυνατοτες!

Macbook οτι πιο ομορφο και δυνατο εχει βγει ποτε στην αγορα!

Και ολα αυτα με ανακυκλωσιμο υλικο!

 

ε αφου ειναι για τα σκουπιδια λογικο να ειναι απο ανακυκλωσιμο υλικο. Ξέρουν τι κανουν εκει στην apple. Πολύ μπροστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, JcD είπε

Κατάλαβε κανείς αν έχουν πάρει νέο μοντέλο από τη σάμυ ή είναι το ίδιο με το περυσινό?

Φίλε αν κρίνω από τα 1200 nits μάλλον φετινό είναι ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dellapple είπε

Που θα βρει μνήμη να το αποθήκευση δεν ξέρω το iPhone σου..... Χαχαχαχα μου θες και βίντεο και από της 3 ταυτόχρονα...!!!!!

A single hour of 4K footage is a whopping 318 GB.... Κάνε την πρόσθεση να δεις πόσα θες για το ίδιο 3 πλο βίντεο που σας πουλάει..... Χαχαχα

Μπορει να ειναι και τα 10πλασια ή και τα μισά και το 1/4 αν θες αναλογως τη συμπιεση... το τι και πως θα μαθευτει απο τα review λογικα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Πονάτε τρολάκια;;; 😋

Σε άλλα νέα, φέτος μετά από πολλά χρόνια θα έχει την καλύτερη κάμερα σε κινητό, ειδικά στο video. Καλά, το καλύτερο SoC το έχει χρόνια τώρα οπότε δεν εξεπλάγην. Τέλος, σε 1 χρόνο από τώρα θα έχει τουλάχιστον 100εκ. paying users στο Apple TV+ και έγινε από σήμερα ο ένας από τους 3 μεγάλους παίχτες που θα απομείνουν.

Υ.Γ. Πάμε για πάνω από 300 σχόλια βλέπω 😜

Τι ακριβώς να πονάνε; Εσείς δεν πονάτε με τής μπούρδες που σας παρουσιάζουν; Πραγματικά αρχίζω να πιστεύω ότι σας ψεκάζουν. Τι θα πει καλύτερο soc; Τι παραπάνω θα κάνεις εσύ δηλαδή που δε θα το κάνουν η άλλοι; Βρε πάτε καλά; Ονειρεύεστε; Ξυπνάτε μπας και δείτε άσπρη μερα!!

  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, Dellapple said:

Που θα βρει μνήμη να το αποθήκευση δεν ξέρω το iPhone σου..... Χαχαχαχα μου θες και βίντεο και από της 3 ταυτόχρονα...!!!!!

A single hour of 4K footage is a whopping 318 GB.... Κάνε την πρόσθεση να δεις πόσα θες για το ίδιο 3 πλο βίντεο που σας πουλάει..... Χαχαχα

400mb το λεπτό είναι περίπου το 4Κ @60 στο IPHONE. Δεν το αποθηκεύεις Χ 3 και μάλλον δεν είδες ή δεν κατάλαβες την παρουσίαση! Σου δίνει την επεξεργαστική δύναμη  ώστε να τραβάνε την ίδια στιγμή 4Κ video και οι 3 κάμερες (και η μπροστα μαζί άρα 4) και μέσα από το software που χρησιμοποιείς στο IPHONE, μπορείς σε πραγματικό χρόνο να επιλέγεις την εγγραφή από την κάμερα που θες. 

9FB4868E-1B7A-48E8-803F-51E0673B791F.jpeg

10 minutes ago, BlacK_DrAgOn said:

Τι ακριβώς να πονάνε; Εσείς δεν πονάτε με τής μπούρδες που σας παρουσιάζουν; Πραγματικά αρχίζω να πιστεύω ότι σας ψεκάζουν. Τι θα πει καλύτερο soc; Τι παραπάνω θα κάνεις εσύ δηλαδή που δε θα το κάνουν η άλλοι; Βρε πάτε καλά; Ονειρεύεστε; Ξυπνάτε μπας και δείτε άσπρη μερα!!

Καλύτερο soc θα πει καλύτερο soc. Που αν το είχε η Samsung ή η huawei κάποιοι θα έκαναν party...

  • Like 13
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες συσκευές με πολύ καλά χαρακτηριστικά αν και περιμέναμε περισσότερες καινοτομίες από μια εταιρία όπως η Apple.Ο σχεδιασμός της πίσω κάμερας θα μπορούσε να είναι καλύτερος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...