Προς το περιεχόμενο

Τα κορυφαία iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max διαθέτουν τριπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Azeroth είπε

α ρε τι διαβάζουμε πάλι... "τους διέλυσε η apple", "η καλύτερη συσκευή που φτιάχτηκε ποτέ", "τέλειες κάμερες" κτλπ. μα τη παναγία δεν είμαι hater, κι εγώ έχω πάρει apple μια φορά, ένα iPod Shuffle πριν 13 χρόνια. αλλά το κανα για τη κ@$% μου! όχι επειδή ήταν καλύτερο, μπελάς ήταν να βάζεις τραγούδια με το iTunes σε ένα μόνο pc κι όχι drag&drop παντού. ένα χιλιάρικο για κινητό όταν με 200e παίρνεις και κάνεις τη δουλειά σου και τη ποζεριά σου, είναι ΠΟΛΛΑ πως να το κάνουμε. και τέρμα το παραμύθι ότι δεν χαλάει, είναι απίστευτα γρήγορο, δεν εχει λαγκ σαν το ανδροιδ και άλλα τέτοια κουλά... να βγει κάποιος να πει ότι μ΄αρεσει για το design, για να δειχνω ότι έχω iphone, για το ποζέρι μου... οκ πασο. κάτοχος Redmi 4A και πριν είχα LG L5 II. δεν είμαι φανατικός με τα κινητά αλλά κι έτσι να ταν, πάνω από 250 δεν θα δινα ΠΟΤΕ και για κανένα λόγο. είναι σπατάλη που δεν μπορώ να τη διαχειριστώ εγκεφαλικά 😀

Με ποια συσκευή των 200€ μπορείς να κανεις τη ποζερια σου ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vagdesign είπε

Από το 2002 δεν έχω χάσει Keynote, έχω χάσει όμως τα τελευταία χρόνια την όρεξη για την Apple και τα προϊόντα της.

Γι'αυτό και έφτιαξα αυτό, γιατί πολύ απλά αναμασάνε κάτι έτοιμο, αλλάζουν name/brand και το πουλάνε σε όσους δεν γνωρίζουν τι σημαίνει τώρα πια innovation. Το μόνο καλό της παρουσίασης ήταν το Apple Watch Series 5 αλλά και πάλι πέραν της βοήθειας σε καταγραφή καρδιακών παλμών μέσω ECG και της "always on" πατέντας του, δεν είναι για μένα. Παραμένω με Pebble Time Steel με αυτονομία 10 μέρες και Withings Steel HR με αυτονομία μήνα :D

Καλές αγορές σε όσους ακόμα είναι πορωμένοι, εμείς οι παλιοί έχουμε ξενερώσει :P

iPhone_11_Pro+_parody.jpg

+1

Whitihngs μετράει.
 

Τελευταίο ωραίο keynote  ήταν άνοιξη του 2015 κατά τη γνώμη μου, με Apple Health που έδειχνε πραγματικά κάτι καινοτόμο και χρήσιμο (όχι όπως τώρα με τα services).  Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο έτρεξε και υλοποιήθηκε το όραμα που είχαν για τα health services, αλλά για τότε ήταν πραγματικά ωραίο. Επίσης, έβγαλαν το macbook 12" που άσχετα αν δεν κάλυπτε αρκετούς σε ισχύ κλπ., είχε πολύ έξυπνο σχεδιασμό και εφευρετικότητα με τις μπαταρίες σε layers. Εφευρετικότητα που απουσιάζει στο σχεδιασμό του iphone πχ, αφού δεν βρήκαν τρόπο να σουλουπώσουν τις κάμερες

6 λεπτά πριν, newton91 είπε

Με ποια συσκευή των 200€ μπορείς να κανεις τη ποζερια σου ; 

Samsung A40-50, huawei P lite.

2 ώρες πριν, Runman είπε

Mπορει να ανοιγει πιο γρηγορα βαριες εφαρμογες, παντως περυσι το XS  αργουσε σε ΟΛΕΣ τις social εφαρμογες σε σχεση με τα Android. Και εννοω στο ανοιγμα facebook, twitter, instagram, youtube κτλ

Ναι αλλά αυτές δεν είναι pro εφαρμογές. Τα pro montela αργούν σε αυτές :P

3 ώρες πριν, billdanos είπε

Λογικά του χρόνου θα δούμε τα s μοντέλα στα οποία λογικά θα έχει καλύτερο fps στις οθόνες και ίσως επιστροφή του Touch ID (κάτω από την οθόνη) αλλά με το ίδιο σασί. Νέο design θα δούμε πιστεύω το 2011

Για iphone 4s λες. Πρώτο μου iphone και το χρησιμοποιούσα μέχρι και φέτος τον Ιούνιο.

Μακάρι να ξαναβγεί αυτό το design

Επεξ/σία από winmac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, winmac είπε

Μπα :P

Desing πάντως είχε το καλύτερο. Ενώ τώρα τελευταία όχι απαραίτητα...

Δηλαδή βρες και πες κάτι αρνητικό για μηχανήμα πριν το 2016.

Μόνο ίσως η πρώτη γενιά του air είχε λίγο περίεργα usb-ports.

Μόνο αυτό να μην ήταν εργονομικό. Τώρα εργονομία δεν υπάρχει

Ε να αγοράσεις κάτι για  souvenir :P

Καλά και αντίστροφη φόρτιση έλεγαν και χαιρόμασταν....

Αλλο το design αλλο το εργονομικο. Δεν νομιζω οτι την ενδιαφερε  τοσο η εργονομία των προϊόντων της. Οπως σου ειπα καλό ειναι να πας ακομα πιο παλια στην ιστορία της να δεις από την αρχή πως εφτιαχνε τα μηχανηματα και όχι μονο την τελευταία δεκαετια. Για παραδειγμα στο powerbook που εχω για avataρ αλλα και σε ολα σχεδόν τα book της είχε slot dvd που δεν το λες και ιδιαιτερα πρακτικό οταν θες να βαλεις ενα μικροτερο δισκάκι. Ξερω μπορει να σ ου ακουγεται περιεργο αλλα καποτε δουλευαν με cd...  τα pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Tresorikos είπε

Τραγικό ειρωνικό σχόλιο 

Οχι η Apple δεν θα κλείσει εννοείται αλλά οι πωλήσεις έχουν πέσει τα τελευταία χρόνια αλλά αφού ανέβαζαν τις τιμές  τα κέρδη φυσικά τα είχαν.... 

Τώρα αν εσένα σαρεσει που πήγαν πάνω από χίλια ευρώ τις συσκευές γιατί αυτή το ξεκίνησε κ ακολούθησαν κ οι υπόλοιποι ηλιθιοι σαμι κ huawei 

Βγήκαν κ είπαν φταίμε για τις μπαταρίες γιατί κάναμε τις συσκευές με τις αναβαθμίσεις να είναι πιο αργές ελάτε να σας βάλουμε νέες μπαταρίες  με 30 ευρώ........ 

Κ αφού το κάνανε βγήκε κ δήλωσε δεν πούλησαν πολύ οι νέες συσκευές γιατί αλλάξαμε μπαταρίες κ δεν ήρθαν νεοι πελάτες κ κάναμε λάθος......... κ σεις τους  υποστηρίζετε  

Μπαταρία είχα αλλάξει κι εγώ αλλά δωρεάν 

το iPhone XR είναι εμπορικά το πιο επιτυχημένο Smartphone του 2019, 

ναι το XS δεν είχε την ίδια τύχη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, atheatos είπε

Αλλο το design αλλο το εργονομικο. Δεν νομιζω οτι την ενδιαφερε  τοσο η εργονομία των προϊόντων της. Οπως σου ειπα καλό ειναι να πας ακομα πιο παλια στην ιστορία της να δεις από την αρχή πως εφτιαχνε τα μηχανηματα και όχι μονο την τελευταία δεκαετια. Για παραδειγμα στο powerbook που εχω για avataρ αλλα και σε ολα σχεδόν τα book της είχε slot dvd που δεν το λες και ιδιαιτερα πρακτικό οταν θες να βαλεις ενα μικροτερο δισκάκι. Ξερω μπορει να σ ου ακουγεται περιεργο αλλα καποτε δουλευαν με cd...  τα pc.

Και δισκετούλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Οταν βρει λεφτα πάλι μήλο θα αγοράσει..Έχω τετοια παραδείγματα στην καθημεριωότητα μου..

εχεις κληρονομικο χαρισμα?Χαραμίζεσαι εδω

όχι δεν θα παρω οτιδήποτε κανει πανω από 300ε ,οι ναυαρχιδες πλεον  υπαρχουν μονο για πρεστίζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Που έγραψα ρε φίλε οτι το έφερε πρώτη;; Θες να με τρελάνεις βραδιάτικα;; Ειλικρίνα δείξε μου που το έγραψα.

 Σου απαντησα οτι τη συγκεκριμένη λειτουργία την έφεραν ολοι οι μεγάλοι το 2019. ΟΛΑ τα μοντέλα που αναφέρεις είναι του 2019 η Apple τα παρουσιαζει τον Σεπτέμβρη´τι να κάνουμε τωρα έλεος δηλαδη με το φανατισμό σας.

 

 

Επεξ/σία από albertstheory
best troll 2019
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα ταπεινό SE , εκτός απο τα Android. Στο θέμα του χειρισμού ,λόγω μεγέθους και εργονομίας ,το βρίσκω αξεπέραστο. Πιστεύω ότι έπρεπε να κρατήσει το design των παλαιότερων συσκευών μειώνοντας τα πλαίσια ,και φτάνοντας μέχρι 5.5 ίντσες . Εκτός αν υπάρχουν τεχνικά θέματα και χρειάζεται τόσο μεγάλο όγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Dellapple said:

Αν είναι να δώσεις τόσο χρήμα για ένα κινητό και να έχεις μόνο 512 gb πάμε παρε κάμερα της προκοπής.... Σοβαρά όμως.... 

Στο εξυπνακίστικο σχολιάκι σου, που πήρες και likes τρομάρα σου, το πρόβλημα ήταν ο χώρος. Όπως είδες δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου. Ακόμα κι αν γράφουν 3 κάμερες. Τώρα το πρόβλημα είναι το χρήμα. Αν σου πω ότι ούτε εκεί υπάρχει πρόβλημα; Μετά θα είναι το χρώμα; Σοβαρά όμως...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολυ ωραιο το midnight green ξεχωριζει  και για μενα το  Pro max  ειναι μονοδρομος .Η αναβαθμιση στις καμερες,το night mode  που ειναι βασικο  για την χρηση που κανω  ειναι εντυπωσιακη .

Εννοειται πως εχω συμπληρωσει ηδη φορμα ενδιαφεροντος .

 

@billdanos ποιο θα παρεις ?

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 minutes ago, Fotis13 said:

Πολυ ωραιο το midnight green ξεχωριζει  και για μενα το  Pro max  ειναι μονοδρομος .Η αναβαθμιση στις καμερες,το night mode  που ειναι βασικο  για την χρηση που κανω  ειναι εντυπωσιακη .

Εννοειται πως εχω συμπληρωσει ηδη φορμα ενδιαφεροντος .

@billdanos ποιο θα παρεις ?

Το IPHONE X μου για τριτη χρόνια! Νέο ρεκόρ συσκευής στα χέρια μου...

Θα αλλάξω μόνο το series 3 watch μου με το νέο. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Στο εξυπνακίστικο σχολιάκι σου, που πήρες και likes τρομάρα σου, το πρόβλημα ήταν ο χώρος. Όπως είδες δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου. Ακόμα κι αν γράφουν 3 κάμερες. Τώρα το πρόβλημα είναι το χρήμα. Αν σου πω ότι ούτε εκεί υπάρχει πρόβλημα; Μετά θα είναι το χρώμα; Σοβαρά όμως...

Σορρυ ρε φίλε αλλά ζω σε μια χώρα που με ένα συμβόλαιο των 60 ευρώ το παίρνω τσάμπα και με 10 gb και απεριόριστα προς όλους όμως οπότε το πρόβλημα δεν είναι αν μπορώ να το παρω.... Είναι θέμα επιλογής άχρηστο απλά αυτά που σου προσφέρει στα έδινε και το περσινό και μάντεψε το xs το παίρνω με 35 ευρώ πάγιο.... Οπότε και πάλι δεν είναι το θέμα το χρήμα.... Είναι θέμα επιλογής... Και είχα iPhone και δεν το θέλω 2 συσκευές out of the box iPhone 5c iPad 2015 πρόβλημα με το GPS... Τυχαίο? Build quality ονομάζετε.... Που δεν έχεις... Κάνε αυτά πρώτα που ελεύθερα κάποιος κάνει με ένα android κινητό και μετά έλα να μιλήσουμε μέχρι τότε παίξε εκεί με τις ρυθμίσεις το bluetooth και το wi-fi και βάλε κανένα wallpaper μπας και νομίσεις ότι έχεις και Smartphone Α και μην ξεχάσω δες στο Facebook και τραβά και καμιά selfie επειδή έχεις smartphone... ringtone μπορείς να αλλάξεις ή ακόμα έχεις τον τελευταίο ήχο που είχε το iPhone 1 επειδή πληρώνεις 1.200 ευρώ και δεν σου είναι πρόβλημα για αυτό στο λέω όχι τίποτα άλλο... 

Επεξ/σία από Dellapple
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το IPHONE X μου για τριτη χρόνια! Νέο ρεκόρ συσκευής στα χέρια μου...

Θα αλλάξω μόνο το series 3 watch μου με το νέο. :) 

νομιζω η Αππλε θα σε διωξει απο το club ,ακου 3 χρονια την ιδια συσκευη ,γιαυτο δεν μπορει να σηκωσει κεφαλι αυτη η εταιρια:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το IPHONE X μου για τριτη χρόνια! Νέο ρεκόρ συσκευής στα χέρια μου...

 

Σιγα μην κρατηθεις ! 

Εγω  φετος ειναι η χρονια που αλλαζω δεν γινεται να περιμενω  ηταν ζητουμενο η μεγαλυτερη οθονη ετσι και αλλιως  και ο κυριοτερος λογος που θα κανω την μεταβαση μαζι με το night mode   και τις καμερες .

Εσυ που δεν θες μεγαλη οθονη  και να μην κανεις την αλλαγη δεν ειναι big deal ΑΛΛΑ δεν παιζει  να μην την κανεις  γιατι εχεις το " μικροβιο " χααχα.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...