Προς το περιεχόμενο

Τα κορυφαία iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max διαθέτουν τριπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, pacahontas III milagros είπε
Στις 13/9/2019 στις 11:32 ΠΜ, JcD είπε

 

 Οταν εριχνα  εγω τα διολιολιστικια για τα exynos τα σαπακια μου την ελεγες.... 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΩΡΑ! 

Τι να πω, απλά απογοήτευση, σήμερα δοκίμασα να το δουλέψω και στην υψηλή ανάλυση, γελάνε και οι πέτρες 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλη σας ημέρα 

πρώτη φορα θα γραψω τις εντυπωσεις μου..παιδι της apple εδω και πολλα χρονια..ολες οι συσκευες περασανε απο τα χερια μου ( τελευταιες x + xr )..δυστυχώς ομως ο ανταγωνισμος των εταιρειων τρεχει ακαταπαυστα,οχι ομως η apple ..

θα αφήσω μονο για μελετη τη συγκριση 2 συσκευων Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone 11 Pro Max

https://www.phonearena.com/phones/compare/Huawei-Mate-20-Pro,Apple-iPhone-11-Pro-Max/phones/10989,11179

TO mate 20 pro ΈΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ 09/2018 και το μηλο xi pro max 09/2019 .

ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, bankboy said:

καλη σας ημέρα 

πρώτη φορα θα γραψω τις εντυπωσεις μου..παιδι της apple εδω και πολλα χρονια..ολες οι συσκευες περασανε απο τα χερια μου ( τελευταιες x + xr )..δυστυχώς ομως ο ανταγωνισμος των εταιρειων τρεχει ακαταπαυστα,οχι ομως η apple ..

θα αφήσω μονο για μελετη τη συγκριση 2 συσκευων Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone 11 Pro Max

https://www.phonearena.com/phones/compare/Huawei-Mate-20-Pro,Apple-iPhone-11-Pro-Max/phones/10989,11179

TO mate 20 pro ΈΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ 09/2018 και το μηλο xi pro max 09/2019 .

ευχαριστω.

Και? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
42 minutes ago, bankboy said:

το ενα κοστιζει 1400 ευρω και το αλλο 400 ευρω

Και?

Υπάρχουν και αλλα που κοστίζουν 100...

Όπως υπάρχει και "φάβα" με 1 ευρώ το κιλό που είναι απλά αλεσμένη φακή και υπάρχει και φάβα με 9 ευρώ το κιλό... :) 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bankboy είπε

καλη σας ημέρα 

πρώτη φορα θα γραψω τις εντυπωσεις μου..παιδι της apple εδω και πολλα χρονια..ολες οι συσκευες περασανε απο τα χερια μου ( τελευταιες x + xr )..δυστυχώς ομως ο ανταγωνισμος των εταιρειων τρεχει ακαταπαυστα,οχι ομως η apple ..

θα αφήσω μονο για μελετη τη συγκριση 2 συσκευων Huawei Mate 20 Pro vs Apple iPhone 11 Pro Max

https://www.phonearena.com/phones/compare/Huawei-Mate-20-Pro,Apple-iPhone-11-Pro-Max/phones/10989,11179

TO mate 20 pro ΈΧΕΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ 09/2018 και το μηλο xi pro max 09/2019 .

ευχαριστω.

Μας συγκλόνισες τώρα... Τρέχουμε αμέσως για Mate 20 Pro.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Μας συγκλόνισες τώρα... Τρέχουμε αμέσως για Mate 20 Pro.

υπαρχει καποιος λογος που εισαι αγενης?

4 ώρες πριν, billdanos είπε

Και?

Υπάρχουν και αλλα που κοστίζουν 100...

Όπως υπάρχει και "φάβα" με 1 ευρώ το κιλό που είναι απλά αλεσμένη φακή και υπάρχει και φάβα με 9 ευρώ το κιλό... :) 

δειτε λιγο καποια βιντεο στο utube για να διαπιστωσουμε ποια η φαβα και η φακη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, bankboy said:

δειτε λιγο καποια βιντεο στο utube για να διαπιστωσουμε ποια η φαβα και η φακη

Για τον κόσμο που δεν τον νοιάζει αν τρώει  φάβα ή φακή, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Το πρόβλημα το έχουμε με αυτούς που τρώνε τη φακή νομίζοντας πως είναι φάβα, χλευάζοντας ταυτόχρονα όσους πληρώνουν τα 4πλάσια για τη φάβα... :) 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bankboy είπε

υπαρχει καποιος λογος που εισαι αγενης?

Ναι βασικά υπάρχει.

Έχει καταντήσει αηδία πλέον να διαβάζουμε συνέχεια "συμβουλές" από άτομα που νομίζουν ότι ανακάλυψαν κάτι το συνταρακτικό που εμείς όλοι αγνοούμε επειδή ξαφνικά είδαν ότι υπάρχουν φθηνότερα τηλέφωνα από το iPhone. Ανέκαθεν υπήρχαν και ο καθένας ας κάνει κουμάντο στην τσέπη του.

Τώρα αν εσύ προσωπικά αισθανόσουν κορόιδο τόσα χρόνια ως "παιδί της Apple" τι να σου πω, ας κοιτούσες λίγο παραπέρα στις φθηνές λύσεις. Αυτό εμάς δεν μας αφορά. 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Ναι βασικά υπάρχει.

Έχει καταντήσει αηδία πλέον να διαβάζουμε συνέχεια "συμβουλές" από άτομα που νομίζουν ότι ανακάλυψαν κάτι το συνταρακτικό που εμείς όλοι αγνοούμε επειδή ξαφνικά είδαν ότι υπάρχουν φθηνότερα τηλέφωνα από το iPhone. Ανέκαθεν υπήρχαν και ο καθένας ας κάνει κουμάντο στην τσέπη του.

Τώρα αν εσύ προσωπικά αισθανόσουν κορόιδο τόσα χρόνια ως "παιδί της Apple" τι να σου πω, ας κοιτούσες λίγο παραπέρα στις φθηνές λύσεις. Αυτό εμάς δεν μας αφορά. 

βασικα δεν υπαρχει στα αλλα συμφωνω και εγω μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ναι βασικά υπάρχει.

Έχει καταντήσει αηδία πλέον να διαβάζουμε συνέχεια "συμβουλές" από άτομα που νομίζουν ότι ανακάλυψαν κάτι το συνταρακτικό που εμείς όλοι αγνοούμε επειδή ξαφνικά είδαν ότι υπάρχουν φθηνότερα τηλέφωνα από το iPhone. Ανέκαθεν υπήρχαν και ο καθένας ας κάνει κουμάντο στην τσέπη του.

Τώρα αν εσύ προσωπικά αισθανόσουν κορόιδο τόσα χρόνια ως "παιδί της Apple" τι να σου πω, ας κοιτούσες λίγο παραπέρα στις φθηνές λύσεις. Αυτό εμάς δεν μας αφορά. 

σε ποιες συμβουλες αναφερεσαι? την αποψη μου κατεθεσα και δεν προτεινα τιποτα...μαλλον η αγενεια σου συμβαδιζει με τον τροπο που κατανοεις ενα κειμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bankboy είπε

σε ποιες συμβουλες αναφερεσαι? την αποψη μου κατεθεσα και δεν προτεινα τιποτα...μαλλον η αγενεια σου συμβαδιζει με τον τροπο που κατανοεις ενα κειμενο.

Οι "συμβουλές" ήταν προφανώς σε ειρωνικό τόνο. Εννοείται ότι η διάθεση σου δεν είναι να συμβουλέψεις.

Ποια είναι ακριβώς η άποψη σου? Το μόνο που είπες πάνω κατω είναι πως το 11 Pro δεν είναι ανταγωνιστική συσκευή.  

Και παραθέτεις ένα ξερό πινακάκι με νούμερα... Κάποιο μέλος σε ένα άλλο θέμα πολύ πετυχημένα έγραψε ότι μερικοί κάνετε συγκρίσεις σαν να παίζετε κάρτες "Υπερατού".

Πχ στο πινακάκι μπορεί να αναφέρεται ο αριθμός πυρήνων αλλά αυτό από μόνο του δεν λέει απολύτως τίποτα για το ποιο soc είναι πιο γρήγορο ή πιο efficient... Και γρήγορο soc δεν σημαίνει ποιο ανοίγει πιο γρήγορα προγραμματάκια με διαφορά 1 κλάσματος δευτερολέπτου το καθένα αλλά ποιο μπορεί πχ να διαχειριστεί καλύτερα υψηλής ανάλυσης βίντεο και επεξεργασία. Ποιο κάνει λιγότερο throttling και ένα σωρό άλλα...

Βασικά μπορούμε να πάρουμε κάθε μία σειρά του PhoneArena ξεχωριστά και να προβάλλουμε αντεπιχειρήματα για το ποιο τελικά είναι καλύτερο αλλά εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να μπω σε αυτόν τον κόπο. Όποιος ενδιαφέρεται ας το ψάξει μόνος του.

Εμένα η άποψη μου είναι ότι το Mate 20 Pro είναι μια χαρά συσκευή αλλά δεν μπορεί να συγκριθεί στην κατηγορία των ναυαρχίδων. Επίσης οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρουμε πολύ καλά τι αγοράζουμε και γιατί καθώς και ποιος είναι ο ανταγωνισμός.

Τέλος, αν εσύ προτιμάς να ανταλλάξεις τα X, XR σου με το Mate 20 pro επειδή έχει "μεγαλύτερα νούμερα" στο PhoneArena, go for it! Καλή τύχη και ελπίζω να μείνεις ευχαριστημένος. Απλώς άσε τις "μελέτες" καλύτερα γιατί αυτές δεν βγαίνουν μόνο από πινακάκια με νούμερα.

 

 

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

https://9to5mac.com/2019/10/01/ios-13-iphone-optimized-battery-charging/

Με απλά λόγια, όταν βάζεις πλεον τη συσκευή σου στο φορτιστή και πέφτεις για ύπνο, αντί να αρχίσει άμεσα να φορτίζει συνεχώς μέχρι να φτάσει στο 100% θα "μαθαίνει" πότε περίπου το βγάζεις από το φορτιστή το πρωί και θα ολοκληρώνει τη φόρτιση λίγο πριν. Αν ας πούμε συνήθως το βάζεις στο φορτιστή στις 12 το βράδυ και το αφαιρείς στις 7 το πρωί, θα το φορτίζει πρώτα μέχρι περίπου στο 80% και στη συνέχεια θα το φτάνει στο 100% λίγο πριν έρθει η ώρα που συνήθως το αφαιρείς το πρωί. 

Εμφανίζει σχετική ειδοποίηση όταν θα συμβαίνει αυτό και φυσικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις όταν θες απλά να το φορτίσεις άμεσα στο 100% 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

https://9to5mac.com/2019/10/01/ios-13-iphone-optimized-battery-charging/

Με απλά λόγια, όταν βάζεις πλεον τη συσκευή σου στο φορτιστή και πέφτεις για ύπνο, αντί να αρχίσει άμεσα φορτίζει συνεχώς μέχρι να φτάσει στο 100% θα "μαθαίνει" πότε περίπου το βγάζεις από το φορτιστή το πρωί και θα ολοκληρώνει τη φόρτιση λίγο πριν. Αν ας πούμε συνήθως το βάζεις στο φορτιστή στις 12 το βράδυ και το αφαιρείς στις 7 το πρωί, θα το φορτίζει πρώτα μέχρι περίπου στο 80% και στη συνέχεια θα το φτάνει στο 100% λίγο πριν έρθει η ώρα που συνήθως το αφαιρείς το πρωί. 

Εμφανίζει σχετική ειδοποίηση όταν θα συμβαίνει αυτό και φυσικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις όταν θες απλά να το φορτίσεις άμεσα στο 100% 

χχμμμ ωραια προσθηκη δεν το ηξερα καν αυτο .Και εγω συνηθως το βραδυ το φορτιζω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...