Προς το περιεχόμενο

Τα κορυφαία iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max διαθέτουν τριπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Βαλε καμμια φωτο ρε σατανα ,τσαμπα ειναι !Πως το πηρες τοσο νωρις εξωτερικο ?

Ισχυει ,ηταν τεραστιο μειον οι νυχτερινες ληψεις .

 

F31A10DB-D2C2-4B9F-A93D-ED19356333A8.jpeg

6DCEF295-9C82-4AB5-B3DA-2CD7DC2B83B6.jpeg
 

Wide και ultra wide από το ίδιο σημείο. Βέβαια η ποιότητα έχει πέσει λίγο λόγω της συμπίεσης του φόρουμ. 
 

ΥΓ: Ναι ήμουν στο Άμστερνταμ το Σαββατοκύριακο και το χτύπησα από εκεί. 

Επεξ/σία από Jimmy08
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, Jimmy08 είπε

F31A10DB-D2C2-4B9F-A93D-ED19356333A8.jpeg

6DCEF295-9C82-4AB5-B3DA-2CD7DC2B83B6.jpeg
 

Wide και ultra wide από το ίδιο σημείο. Βέβαια η ποιότητα έχει πέσει λίγο λόγω της συμπίεσης του φόρουμ. 
 

ΥΓ: Ναι ήμουν στο Άμστερνταμ το Σαββατοκύριακο και το χτύπησα από εκεί. 

Με γεια να το χαρεις .Σε ζηλευω !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/9/2019 στις 7:06 ΠΜ, billdanos είπε

Δεν εφθασε την οθονη του Note10+, αλλα ειναι εξαιρετικη και κορυφαια. Περασαν τα χρονια που τα Iphone ειχαν υποδεεστερες και φθηνιαρικες lcd οθονες προσφεροντας υποδεεστερη εμπειρια χρησης, ασχετα αν εδω διαβαζαμε οτι ειναι καλυτερες και διαφορα αλλα τετοια.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, haHa είπε

Δεν εφθασε την οθονη του Note10+, αλλα ειναι εξαιρετικη και κορυφαια. Περασαν τα χρονια που τα Iphone ειχαν υποδεεστερες και φθηνιαρικες lcd οθονες προσφεροντας υποδεεστερη εμπειρια χρησης, ασχετα αν εδω διαβαζαμε οτι ειναι καλυτερες και διαφορα αλλα τετοια.

Ηaha πιστευω ηρθε η ωρα να ξανακανεις την μεταβαση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Με γεια να το χαρεις .Σε ζηλευω !

τι ακριβως ζηλεψες?το αμστερνταμ η τις φωτογραφιες,για το πρωτο θα συμφωνησω για το δευτερο καλυτερα να μην σχολιασω

Επεξ/σία από slk200gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ηaha πιστευω ηρθε η ωρα να ξανακανεις την μεταβαση !

Ειναι πια πολυ δυσκολο λογω συνηθειας, μεγαλυτερης εξαρτησης απο google services κλπ.


Πχ μου φαινεται αδιανοητο να μου στειλει καποιος ενα location και να ανοιξει με το αισθητα υποδεεστερο apple maps. Ή οτι δεν εχει virtual assistant της προκοπης(Siri ειναι παιδικο μπροστα σε google assistant).  Κατι τετοια κανουν την εμπειρια χρησης υποδεεστερη και δεν μπορω να αλλαξω.
 

Για consuming device , video κλπ, το ipad ομως με εχει βολεψει. 

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, slk200gr είπε

τι ακριβως ζηλεψες?το αμστερνταμ η τις φωτογραφιες,για το πρωτο θα συμφωνησω για το δευτερο καλυτερα να μην σχολιασω

Ζηλεψα το iphone 11 pro  max που δεν to   εχω ακομα στα χερια μου αλλα  συντομα θα το εχω .

 

3 λεπτά πριν, haHa είπε

Ειναι πια πολυ δυσκολο λογω συνηθειας, μεγαλυτερης εξαρτησης απο google services κλπ.

 

 Δεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Ζηλεψα το iphone 11 pro  max που δεν to   εχω ακομα στα χερια μου αλλα  συντομα θα το εχω .

 Δεκτο.

με το καλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 minutes ago, haHa said:

Ειναι πια πολυ δυσκολο λογω συνηθειας, μεγαλυτερης εξαρτησης απο google services κλπ.


Πχ μου φαινεται αδιανοητο να μου στειλει καποιος ενα location και να ανοιξει με το αισθητα υποδεεστερο apple maps. Ή οτι δεν εχει virtual assistant της προκοπης(Siri ειναι παιδικο μπροστα σε google assistant).  Κατι τετοια κανουν την εμπειρια χρησης υποδεεστερη και δεν μπορω να αλλξω.
 

Για consuming device , video κλπ, το ipad ομως με εχει βολεψει. 

Το θέμα με τις διευθύνσεις δεν το λες και τόσο τραγικό. Αν σου στείλουν link από google maps και έχεις το app στο ios, θα στο ανοίξει με αυτό. Αν απλά σου στείλουν μια διεύθυνση σε email ή μήνυμα, μπορείς να κάνεις copy paste στο app που σε βολεύει καλύτερα.

O Google Assistant προφανώς και κάνει πολύ περισσότερα πράγματα σε σχέση με τη Siri, αλλά η Siri στο ios κάνει τα πράγματα απλά και εύκολα (ειδικά μαζί με το Home Kit και τις συμβατές συσκευές).

Και γω έχω συσκευές με Google Assistant στο σπίτι (google home & google home mini) αλλά τα χειρίζομαι ανεξάρτητα με voice control και όχι μέσα από ios συσκευές! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το θέμα με τις διευθύνσεις δεν το λες και τόσο τραγικό. Αν σου στείλουν link από google maps και έχεις το app στο ios, θα στο ανοίξει με αυτό. Αν απλά σου στείλουν μια διεύθυνση σε email ή μήνυμα, μπορείς να κάνεις copy paste στο app που σε βολεύει καλύτερα.

Aυτα τα εξτρα, αχρειαστα βηματα ειναι που κανουν υποδεεστερη την εμπειρια χρησης. Για κατι τοσο απλο, χρειαζεται να κανω copy, μετα να ψαξω και να ανοιξω την εφαρμογη και μετα να κανω paste(αν οδηγεις μαλιστα, ειναι αστειο τι διαδικασια πρεπει να κανεις για κατι τοσο απλο).
 

10 λεπτά πριν, billdanos είπε

O Google Assistant προφανώς και κάνει πολύ περισσότερα πράγματα σε σχέση με τη Siri, αλλά η Siri στο ios κάνει τα πράγματα απλά και εύκολα (ειδικά μαζί με το Home Kit και τις συμβατές συσκευές).

Και γω έχω συσκευές με Google Assistant στο σπίτι (google home & google home mini) αλλά τα χειρίζομαι ανεξάρτητα με voice control και όχι μέσα από ios συσκευές! :) 

Για τις συσκευες με assistant δεν υπαρχει προβλημα. Μιλαω για τον assistant στο κινητο, οπου δυστυχως η Siri ειναι παιδικη μπροστα στον google assistant.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Δεν υπαρχει 11 pro max   midnight green ουτε για δειγμα ,κλασικες καταστασεις των πρωτων ημερων ημουν σιγουρος .

Καλά Χριστουγεννααααα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

χαχαχα οχι ρε τοσο αργα  .Καθε φορα τα ιδια γινονται με το πιο δημοφιλες μοντελο .

Ισχύει, ακόμα και στα s10 το πράσινο είχε θεμα και για μέρες μετά την κυκλοφορία δεν ηταν διαθέσιμο. Μονο για προπαραγγελίες είχαν μοντέλα και μονο για τις πρώτες. Καλα public το έφεραν το plus γενικά, μετά απο 2 βδομάδες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2019 στις 11:32 ΠΜ, JcD είπε

Την παλιά καλή κοκκινίλα έχει, στην προσπάθεια για ρύθμιση γίνεται είτε πράσινη - με το πράσινο εντελώς κλειστό, είτε μπλε. Αλλά το hit της χρονιάς είναι ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη 🤣...λίαν συντόμως θα πω κι εγώ στο διάολο τα galaxy! Τα iphonia δεν έχουν κοκκινοπρασινίλες κλπ στις οθόνες?

Δεν ξέρω ρε μαργαρίτα εμένα ροζοκόκκινη μου κάνει, ερχόμενος από την lcd 720p του XZ1 compact με χαλάει!

 Οταν εριχνα  εγω τα διολιολιστικια για τα exynos τα σαπακια μου την ελεγες.... 

 

 

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΩΡΑ! 

Στις 14/9/2019 στις 2:34 ΠΜ, Runman είπε

Φίλε μου, απλά τραβα μια φωτό με ζουμ το βράδυ πχ με ένα mate 20 pro που εχει telephoto και τραβα και μια αντίστοιχη σε ζουμ με ένα pixel και δες τα αποτελέσματα μόνος σου. 

Δε μιλάω θεωρητικά , αλλα πρακτικά. Επίσης φαίνεται ότι δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να κάνει το software ακόμα και με "για τα μπάζα" hardware στα κινητά που μιλάμε, οπότε σε παραπεμπω να δοκιμάσεις ένα pixel  μερα νύχτα , σε οποιες συνθήκες θέλεις. Μετά ξαναμιλαμε, καθώς θα δεις ότι όλα όσα λες αναιρούνται. 

 

Οντως και στο s9 η ΒΡΑΔΙΝΗ ληψη Χ2 ΖΟΟΜ ειναι με φοβερό θορυβο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...