Προς το περιεχόμενο

Τα κορυφαία iPhone 11 Pro και iPhone 11 Pro Max διαθέτουν τριπλή κύρια κάμερα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, JcD είπε

Έχεις καθόλου stuttering στο 10+? Είμαι πρώτη μέρα με το 10άρι και μου κάνει εντύπωση ότι το 9αρι ήταν ποιο smooth στην λειτουργία του! Και το note το τελευταίο που έπιασα για λίγο στα χέρια μου το ίδιο μου φάνηκε!

Όχι δεν έχω παρατηρήσει κατι, πριν απο αυτο ειχα το s9+ -για μικρότερο διάστημα- και δεν είχε κι εκείνο κατι. Γενικα επειδή μέσα στη μερα χρησιμοποιώ πολλές ώρες το iPad και εναλλάξ με το s10, πάω μπάλα και το samsung και δεν παρατηρώ κοληματα κλπ 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Παντως τα ριβιους αναφέρονται στο βάρος του max, καλο ειναι οποίος ενδιαφέρεται να το δει πρώτα απο κοντά 

————————

@JcD εδώ πήγαινε καλα το α8 μου. Προφανώς δε θα πήγαινε το ίδιο στα 3 χρονια αλλα απο την αλλη με τα +500€ παίρνεις νέα συσκευη νωρίτερα .

τα iPhone απευθύνονται σε συνειδητοποιημένους αγοραστές εδώ και αρκετο καιρό πια 

Τι εννοείς συνειδητοποιημένους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Exoapories είπε

Λοιπόν για να πω και εγώ την γνώμη μου. Και τα τρία κινητά είναι κινητήρες και απλά κατούρησε η απλ για άλλη μια φορά μόνο μου παραπάνω γιατί ρε απλ lcd οθόνη στο απλό λυπήσου τον απλό λαό και γιατί τόσο μεγάλα μπεζελς ;;; Λοιπόν τώρα παιδάκια του αντροιντ λέτε η απλ έφτασε στην 4η θέση άρα δεν είναι καλή και την κατουράνε ρε φιλε η απλ βγάζει κάθε ένα χρονο τρία μοντέλα κινητά και ότι πουλήσει από αυτά οι άλλες εταιριες βγάζουν 33 μοντέλα που αλλά προορίζονται για αυτούς που θέλουν μόνο κάμερα για αυτούς που θέλουν παιχνιδια για αυτούς που δεν έχουν μεγάλες οικονομικές δυνατότητες για του πλούσιους και για αυτούς που θέλουν ένα κινητό να κάνει τα πάντα ακόμα και καφέ. Η απλ όμως δεν έχει αυτή τη λογική δίνει μόνο κινητά που έχουν τα πάντα για να ευχαριστιέται ο λαος και να μην χρειάζεται σε μια 5αετια να πάρει άλλο αν δεν έχει την πόρωση να αλλάζει κινητό κάθε χρονο . Τώρα πιστεύω γίνεται κατανοητό γιατί οι άλλες εταιριες πέρασαν την απλ γιατί πολλοί απλά δεν έχουν όλοι 800-1000€ να πάρουν κινητό αλλά 200-300€ και η απλ δεν έχει τέτοια κινητά. Οποίος μπορεί να πάρει απλ παίρνει οποίος όχι όχι και δεν είναι κατακριτέο αλλά από την στιγμη που πάρεις απλ απλά δεν θα ξαναπιάσεις αντροιτ στο χέρι σου. ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ

Συνελθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toσο καιρό λέτε ειρώνικα "ινοβασιο" και άλλα τέτοια και τώρα που γίνεται το πρώτο κινητό (παρότι βγαίνει απ' τα τελευταία χρονικά κάθε χρόνο) που μπορεί να τραβήξει 4Κ ταυτόχρονα απο 2 κάμερες, "που θα το αποθηκεύσετε", "γιατί να τραβάς 4κ από 2 κάμερες", "πάρε φωτογραφική" κτλ

ΜΙΑ ΦΟΡΑ πείτε "apple έχεις χίλια στραβά αλλά μπράβο που έκανες το τάδε" και τι στον κόσμο.

Και για να προλάβω τα περί fanboy, S10 έχω και για να έχω S10, θα μπορούσα να είχα iphone αν ήθελα..

2 ώρες πριν, JcD είπε

Έχεις καθόλου stuttering στο 10+? Είμαι πρώτη μέρα με το 10άρι και μου κάνει εντύπωση ότι το 9αρι ήταν ποιο smooth στην λειτουργία του! Και το note το τελευταίο που έπιασα για λίγο στα χέρια μου το ίδιο μου φάνηκε!

Ειχα εγω με το S10 καθε τοσο κυριως μεσα σε παιχνιδια αλλά απ τη στιγμη που εκανα διαγραφη προσωρινης μνημης (wipe cache partition), δεν ξαναεκανε ποτέ τιποτα, μπαλα σε ολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος XS MAX δηλώνω κατ αρχήν για να αποφύγω σχόλια του τύπου hater etc...

Η αγαπημένη μας απλ προσπαθεί για τρίτη (!!!) σερί χρόνια να πουλήσει ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο..

Ίδιο ακριβώς τεράστιο νοτς- απουσία Touch ID εντός της οθόνης ..Όταν προσθέσετε αυτά τα δυο χαρακτηριστικά που υπάρχουν σε κινεζιες του 300ευρου ,τα ξαναλέμε .

Η εμμονή με τις κάμερες μου φαίνεται τουλάχιστον αστεία αλλά αυτό αφορά όλους τους κατασκευαστές που νομίζουν ότι είμαστε φωτορεπόρτερ του National Geographic προφανώς ... 

Επεξ/σία από christos911
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ειναι τοσο δυσκολο ορισμενοι να καταλαβουν καθε φορα τα αυτονοητα οταν μιλαμε για νεες ναυαρχιδες,οτι δηλαδη το target group της νεας ναυαρχιδας δεν ειναι αυτο που εχει την ακριβως προηγουμενη?

Το target group του note10 δεν ειναι αυτο που εχει note9.

Το target group του mate30pro δεν ειναι αυτο που εχει το mate20pro.

Το target group του pixel 4 δεν ειναι αυτο που εχει το pixel 3.

Το Target group του LG G8,δεν ειναι αυτο που εχει το LG G7.

Στην περιπτωση της Apple το target group των νεων Iphone,δεν ειναι αυτοι που εχουν τα προηγουμενα τα οποια εχουν το ιδιο notch αλλα κυριως οσοι ειναι απο Iphone 8 και πισω.

Δηλαδη αν το notch ηταν μικροτερο ή ειχε τελος παντων νεο design μπροστα στην οθονη,ξαφνικα αυτο απο μονο του θα ηταν λογος αγορας/κινητρο για τους κατοχους XS MAX?Ελεος δηλαδη.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, margaritagr είπε

Όχι δεν έχω παρατηρήσει κατι, πριν απο αυτο ειχα το s9+ -για μικρότερο διάστημα- και δεν είχε κι εκείνο κατι. Γενικα επειδή μέσα στη μερα χρησιμοποιώ πολλές ώρες το iPad και εναλλάξ με το s10, πάω μπάλα και το samsung και δεν παρατηρώ κοληματα κλπ 

Εγώ πάντως είχα stuttering στο S8 αλλά και στο S9+ που χρησιμοποιώ μερικές φορές ακόμα. Καμία σχέση με το Χ σε θέμα smoothness...

Γενικά άλλοι υποστηρίζουν ότι δεν έχουν stuttering με Galaxy, άλλοι το αντίθετο. Είναι κάτι random ή είναι απλώς πόσο το αντιλαμβάνεται ο καθένας? 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, varatasis είπε

Απλά δεν έχω δουλέψει ποτέ Android...από iphone 4 κ έως τώρα μόνο Apple. ΑΠλα αρχίζω κ ξενερωνω με την Apple τιμές και όλα αυτά που σκάνε όπως update για να σου ρίξει την ταχύτητα κ κλπ..Από την άλλη το s10 ποσό καιρό θα μπορεί να αντέξει κ να πηγαίνει απροβλημάτιστα ;

Ειμαι ακόμα με oneplus 3T (snapdragon 821, 6GB RAM) που κυκλοφορησε τέλη του 2016.

3 χρονια μετά αντέχει και παει απροβληματιστα με android P.

Ο μόνος λόγος που πάω σκεφτομαι την αντικατάσταση της συσκευης είναι η καλύτερη ποιότητα φωτογραφιών και για αυτό θα πάω λογικα στο Oneplus 7T όταν κυκλοφορήσει τον επόμενο μήνα.

Αν πας σε samsung δεν θα εχεις android updates 3 χρονια μετά την κυκλοφορία. Τέτοιο support δίνει μόνο η google (pixel), τα κινητα με andrοid One, η Oneplus και ελάχιστες ακόμα εταιρείες.
Αλλά σε επίπεδο performance δεν θα εχεις πρόβλημα με καμμία ναυαρχίδα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, desosav είπε

Ειμαι ακόμα με oneplus 3T (snapdragon 821, 6GB RAM) που κυκλοφορησε τέλη του 2016.

3 χρονια μετά αντέχει και παει απροβληματιστα με android P.

Ο μόνος λόγος που πάω σκεφτομαι την αντικατάσταση της συσκευης είναι η καλύτερη ποιότητα φωτογραφιών και για αυτό θα πάω λογικα στο Oneplus 7T όταν κυκλοφορήσει τον επόμενο μήνα.

Αν πας σε samsung δεν θα εχεις android updates 3 χρονια μετά την κυκλοφορία. Τέτοιο support δίνει μόνο η google (pixel), τα κινητα με andrοid One, η Oneplus και ελάχιστες ακόμα εταιρείες.
Αλλά σε επίπεδο performance δεν θα εχεις πρόβλημα με καμμία ναυαρχίδα.

THANKS A LOT

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, margaritagr είπε

Παντως τα ριβιους αναφέρονται στο βάρος του max, καλο ειναι οποίος ενδιαφέρεται να το δει πρώτα απο κοντά 

————————

 

Δλδ λες να εχουμε προβλημα να μην μπορουμε να το σηκωσουμε ?Γιατι με αλλα αντιστοιχα μιλαμε για διαφορα μονο  δεκαδων γραμμαριων ...

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Δλδ λες να εχουμε προβλημα να μην μπορουμε να το σηκωσουμε ?Γιατι με αλλα αντιστοιχα μιλαμε για διαφορα μονο  δεκαδων γραμμαριων ...

Ειδικά εσυ θα έχεις μεγάλο θεμα χαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Εγώ πάντως είχα stuttering στο S8 αλλά και στο S9+ που χρησιμοποιώ μερικές φορές ακόμα. Καμία σχέση με το Χ σε θέμα smoothness...

Γενικά άλλοι υποστηρίζουν ότι δεν έχουν stuttering με Galaxy, άλλοι το αντίθετο. Είναι κάτι random ή είναι απλώς πόσο το αντιλαμβάνεται ο καθένας? 

Το 8άρι ήταν άψογο κατ'εμε παντού πέραν του ήχου, το 9αρι δεν μου έκανε stuttering αλλά το αγόρασα δύο φορές, και τις δύο είχε θέματα στον αισθητήρα δακτυλικών και την εναλλαγή μεταξύ wifi και mobile internet. Το 10άρι το έχω δύο μέρες τώρα και με έχει απογοητεύσει στους τομείς stuttering και μπαταρίας, ο αισθητήρας δακτυλικών κάτω από την οθόνη μου έχει βγάλει το λάδι και δεν μπορώ να ρυθμίσω την θερμοκρασία χρώματος της οθόνης για να δείχνει πραγματικά το άσπρο άσπρο. Για να δούμε τι θα λέω σε καμιά βδομάδα, ίσως καταφέρω να το σετάρω εν τέλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, JcD είπε

Το 8άρι ήταν άψογο κατ'εμε παντού πέραν του ήχου, το 9αρι δεν μου έκανε stuttering αλλά το αγόρασα δύο φορές, και τις δύο είχε θέματα στον αισθητήρα δακτυλικών και την εναλλαγή μεταξύ wifi και mobile internet. Το 10άρι το έχω δύο μέρες τώρα και με έχει απογοητεύσει στους τομείς stuttering και μπαταρίας, ο αισθητήρας δακτυλικών κάτω από την οθόνη μου έχει βγάλει το λάδι και δεν μπορώ να ρυθμίσω την θερμοκρασία χρώματος της οθόνης για να δείχνει πραγματικά το άσπρο άσπρο. Για να δούμε τι θα λέω σε καμιά βδομάδα, ίσως καταφέρω να το σετάρω εν τέλη!

Σε θέμα display ήμουν από τους τυχερούς που το 8άρι μου δεν είχε το γνωστό red screen. Αλλά ήμουν άτυχος με το 9άρι για το οποίο είχα κάνει και thread στο XDA. Είχε έντονο black crush και έκανε τις σκοτεινές σκηνές σε βίντεο να μοιάζουν λες και ήταν πίνακας ελαιογραφίας.

S9+ άνω και S8 κάτω:

 1441080768_IMG_20180318_205604(4).jpg.83a1371199a49703bb60a0a02c8b98f7.jpg

 

Το είχα πάει σε επίσημο Samsung store (Αγγλία) και ο υπάλληλος έκανε τον Κινέζο παρόλο που δίπλα δίπλα του είχα βάλει και το S8 για να φένεται η διαφορά. Μου λέει ότι δεν το αναγνωρίζει ως πρόβλημα και ότι "έτσι έχει φτιαχτεί να δουλεύει η συσκευή". Κυριολεκτικά εκείνη τη μέρα είπα οκ, στο διάολο το Galaxy και αγόρασα επί τόπου iPhone X... Κράτησα τη συσκευή όμως έτσι για να έχω μια δεύτερη σε περίπτωση ανάγκης.

Τελικά βγήκε patch μετά από 4 μήνες που έφτιαξε την κατάσταση. Μου αρέσει που το βλήμα στο service δεν το έβλεπε κιόλας. Τέλοσπάντων.

Κιτρινίλα έχει η οθόνη του S10 και προσπαθείς να το ρυθμίσεις ή το παλιό καλό red screen όπως στο S8?

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, JcD είπε

Το 8άρι ήταν άψογο κατ'εμε παντού πέραν του ήχου, το 9αρι δεν μου έκανε stuttering αλλά το αγόρασα δύο φορές, και τις δύο είχε θέματα στον αισθητήρα δακτυλικών και την εναλλαγή μεταξύ wifi και mobile internet. Το 10άρι το έχω δύο μέρες τώρα και με έχει απογοητεύσει στους τομείς stuttering και μπαταρίας, ο αισθητήρας δακτυλικών κάτω από την οθόνη μου έχει βγάλει το λάδι και δεν μπορώ να ρυθμίσω την θερμοκρασία χρώματος της οθόνης για να δείχνει πραγματικά το άσπρο άσπρο. Για να δούμε τι θα λέω σε καμιά βδομάδα, ίσως καταφέρω να το σετάρω εν τέλη!

Είναι πιο θερμή η οθόνη του s10 by default για το θέμα των ματιών, μήπως εννοείς αυτό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Σε θέμα display ήμουν από τους τυχερούς που το 8άρι μου δεν είχε το γνωστό red screen. Αλλά ήμουν άτυχος με το 9άρι για το οποίο είχα κάνει και thread στο XDA. Είχε έντονο black crush και έκανε τις σκοτεινές σκηνές σε βίντεο να μοιάζουν λες και ήταν πίνακας ελαιογραφίας:

 1441080768_IMG_20180318_205604(4).jpg.83a1371199a49703bb60a0a02c8b98f7.jpg

Το είχα πάει σε επίσημο Samsung store (Αγγλία) και ο υπάλληλος έκανε τον Κινέζο παρόλο που δίπλα δίπλα του είχα βάλει και το S8 για να φένεται η διαφορά. Μου λέει ότι δεν το αναγνωρίζει ως πρόβλημα και ότι "έτσι έχει φτιαχτεί να δουλεύει η συσκευή". Κυριολεκτικά εκείνη τη μέρα είπα οκ, στο διάολο το Galaxy και αγόρασα επί τόπου iPhone X... Κράτησα τη συσκευή όμως έτσι για να έχω μια δεύτερη σε περίπτωση ανάγκης.

Τελικά βγήκε patch μετά από 4 μήνες που έφτιαξε την κατάσταση. Μου αρέσει που το βλήμα στο service δεν το έβλεπε κιόλας. Τέλοσπάντων.

Κιτρινίλα έχει η οθόνη του S10 και προσπαθείς να το ρυθμίσεις ή το παλιό καλό red screen όπως στο S8?

Την παλιά καλή κοκκινίλα έχει, στην προσπάθεια για ρύθμιση γίνεται είτε πράσινη - με το πράσινο εντελώς κλειστό, είτε μπλε. Αλλά το hit της χρονιάς είναι ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη 🤣...λίαν συντόμως θα πω κι εγώ στο διάολο τα galaxy! Τα iphonia δεν έχουν κοκκινοπρασινίλες κλπ στις οθόνες?

1 λεπτό πριν, margaritagr είπε

Είναι πιο θερμή η οθόνη του s10 by default για το θέμα των ματιών, μήπως εννοείς αυτό ; 

Δεν ξέρω ρε μαργαρίτα εμένα ροζοκόκκινη μου κάνει, ερχόμενος από την lcd 720p του XZ1 compact με χαλάει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...