Προς το περιεχόμενο

Μια πρώτη επαφή με το iPhone 11 Pro Max


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

.Οι καμερες και το πως λειτουργουν ταυτοχρονα και μεμονωμενα  και ειδικοτερα το video ειναι το δυνατο του σημειο  αυτα σε συνδυασμο με το  σωστο night  mode  -γιατι υπαρχουν και κατι κωμωδιες σε τσιν τσαν τσον που νομιζουν πως εχουν  night   mode- που η ελλειψη του  ηταν το τεραστιο μειονεκτημα  στα προηγουμενα  μοντελα ειναι το δυνατο του σημειο .

Υπονοεις μηπως τη Huawei; Τη huawei δε θα τη πιανεις στο στομα σου, τη Huawei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Innovation για εμένα είναι οι ναυαρχίδες:

1. να γίνονται όλο και πιο ανθεκτικές μηχανικά (συμπαγές/άκαμπτο σώμα, ποιοτικά υλικά, αντοχή στις κρούσεις, αντοχή στις γρατζουνιές) καθώς και να έχουν σωστή διαχείριση θερμοκρασίας. Η πραγματική αδιαβροχοποίηση επίσης πολύ σημαντική, σε μια εποχή που το τηλέφωνο είναι όλη μέρα στο χέρι.

2. να αυξάνουν κάθε χρόνο το SoT. 5 και 6 ώρες για εμένα είναι απαράδεκτο πια. 7+ το ελάχιστο. Όχι με παιχνίδια αυτοί οι χρόνοι, αλλά με τα καθημερινά που κάνει ο μέσος άνθρωπος μέσα σε μια μέρα: 2-3 ώρες κλήσεις, 2 ώρες χάρτες, 1.5 ώρα social media, 1 ώρα video streaming. Άρα κάπου οκτώ ώρες χρήσης της συσκευής.

3. να έχουν σωστό πακέτο καμερών με σταθερό βίντεο και καλή απόδοση τη νύχτα, τόσο σε βίντεο όσο και σε φωτογραφία (οι πιο πολλές ενδιαφέρουσες λήψεις γίνονται το βράδυ, το πρωί στη δουλειά ποιος έχει όρεξη και χρόνο για φωτογραφίες;)

4. να μην υπάρχει καθόλου καθυστέρηση, η συσκευή να είναι σφαίρα ανεξάρτητα με το πόσες και ποιες εφαρμογές τρέχουν.

5. να έχουν υποστήριξη για αναβαθμίσεις λογισμικού για πάνω από 3 χρόνια.

Το iPhone φαίνεται να τα έχει όλα αυτά. Δυσκολεύομαι να κατανοήσω πώς κάποιοι θεωρούν ότι η Apple δεν καινοτομεί. Ίσως βέβαια τα "στάνταρ καινοτομίας" μου να είναι χαμηλά.

Αν κάποια στιγμή αποφασίσω να αφήσω τη μεσαία-ψηλή κατηγορία τιμών και το Android, πολύ πιθανό να πάω στο προϊόν της Apple. Έχω χρησιμοποιήσει ανά καιρούς διάφορες ναυαρχίδες και προφανώς υπάρχει διαφορά με τις συσκευές των 400 έως 550 ευρώ. Το θέμα είναι αν πραγματικά αξίζει να δώσεις τέτοια ποσά (παρίπου ή και πάνω από 1.000 €) για μια φορητή συσκευή που γλιστράει από το χέρι και σπάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, QuantumDot είπε

Innovation για εμένα είναι οι ναυαρχίδες:

1. να γίνονται όλο και πιο ανθεκτικές μηχανικά (συμπαγές/άκαμπτο σώμα, ποιοτικά υλικά, αντοχή στις κρούσεις, αντοχή στις γρατζουνιές) καθώς και να έχουν σωστή διαχείριση θερμοκρασίας. Η πραγματική αδιαβροχοποίηση επίσης πολύ σημαντική, σε μια εποχή που το τηλέφωνο είναι όλη μέρα στο χέρι.

2. να αυξάνουν κάθε χρόνο το SoT. 5 και 6 ώρες για εμένα είναι απαράδεκτο πια. 7+ το ελάχιστο. Όχι με παιχνίδια αυτοί οι χρόνοι, αλλά με τα καθημερινά που κάνει ο μέσος άνθρωπος μέσα σε μια μέρα: 2-3 ώρες κλήσεις, 2 ώρες χάρτες, 1.5 ώρα social media, 1 ώρα video streaming. Άρα κάπου οκτώ ώρες χρήσης της συσκευής.

3. να έχουν σωστό πακέτο καμερών με σταθερό βίντεο και καλή απόδοση τη νύχτα, τόσο σε βίντεο όσο και σε φωτογραφία (οι πιο πολλές ενδιαφέρουσες λήψεις γίνονται το βράδυ, το πρωί στη δουλειά ποιος έχει όρεξη και χρόνο για φωτογραφίες;)

4. να μην υπάρχει καθόλου καθυστέρηση, η συσκευή να είναι σφαίρα ανεξάρτητα με το πόσες και ποιες εφαρμογές τρέχουν.

5. να έχουν υποστήριξη για αναβαθμίσεις λογισμικού για πάνω από 3 χρόνια.

Το iPhone φαίνεται να τα έχει όλα αυτά. Δυσκολεύομαι να κατανοήσω πώς κάποιοι θεωρούν ότι η Apple δεν καινοτομεί. Ίσως βέβαια τα "στάνταρ καινοτομίας" μου να είναι χαμηλά.

Αν κάποια στιγμή αποφασίσω να αφήσω τη μεσαία-ψηλή κατηγορία τιμών και το Android, πολύ πιθανό να πάω στο προϊόν της Apple. Έχω χρησιμοποιήσει ανά καιρούς διάφορες ναυαρχίδες και προφανώς υπάρχει διαφορά με τις συσκευές των 400 έως 550 ευρώ. Το θέμα είναι αν πραγματικά αξίζει να δώσεις τέτοια ποσά (παρίπου ή και πάνω από 1.000 €) για μια φορητή συσκευή που γλιστράει από το χέρι και σπάει.

Ειδικά στο θέμα της αυτόνομιας το 8 ώρες sot το έχεις σίγουρα με το iPhone. Πάρε για καλο κ για κακό όμως ένα 20 αρι ppwer bank μαζί σου ...γτ αλλιώς την μέρα δεν ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, _eLpiS_ είπε

Η μπαταρια αν ειναι οντως +4 ωρες ειναι το μεγαλυτερο +.

Το iphone 11  θα παει σφαιρα. Καλυτερο απο το xr με -50$

+5 ειναι στο pro max νομιζω .Και ειναι σημαντικη διαφορα απο τον προκατοχο του .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, rical είπε

🤔

FB_IMG_1568190128951.jpg

 

 

κάποιος παρακαλώ να διορθώσει την παραπάνω εικόνα, μακάρι να ήταν σαν το παραπάνω με τα μάτια στην ίδια επιφάνεια με το τζάμι,

----------

δυστυχώς είναι σαν το παρακάτω,

 

425-BHOTPL_EM1-270x270.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tresorikos είπε

Έχει κ το s10 plus ξεχωριστό night mode  κ όταν πας να βγάλεις με καλό φωτισμό σε night mode του κόβει κ βγάζει κανονική φώτο..

Κ όχι δεν το έκανε γιατί φοβήθηκε μη πάει κάποιος κ βγάλει με μέρα κ βγει χάλια.... 

Εχεις S10 η S10+ η τα βγαζεις απο το μυαλο σου, γιατι εγω σε μετριο φωτισμο μια χαρα καταφερα και εβγαλα δυο υπερκορεσμενες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, vargas είπε

Ειδικά στο θέμα της αυτόνομιας το 8 ώρες sot το έχεις σίγουρα με το iPhone. Πάρε για καλο κ για κακό όμως ένα 20 αρι ppwer bank μαζί σου ...γτ αλλιώς την μέρα δεν ..

Μιλας απο προσωπικη αποψη ?

Εχεις δουλεψει iphone xr ή xs max και μεσα στην μερα απο 100% σου εμειναν απο μπαταρια?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτοί στην μηλοεταιρια αξίζουν συγχαρητήρια για το πως καταφέρνουν και πουλάνε  πανάκριβα, φύκια για μεταξωτές κορδέλες... 

Επεξ/σία από rolexakias2
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...