Προς το περιεχόμενο

Audi Q5 55 TFSI e quatro


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

θα ήθελα να ακούσω κάποιες απόψεις για το θέμα μου το οποίο είναι.Θελω να αγοράσω το Audi Q5 TDI 2000 κυβικά αλλά με ενημέρωσαν ότι υπάρχει το νέο μοντέλο το οποίο είναι το Q5 55 TFSI e quatro που είναι υβριδικό επαναφορτιζομενο.πιστευω ότι το νέο υβριδικό είναι καλύτερο και πιο οικονομικό αν και δεν είναι αυτό το κριτήριο μου.

πια είναι η άποψη σας για το θέμα 

ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι καλύτερο,πιο οικονομικό αν και δεν σε νοιάζει αυτό,πιο καινούριο τι θες να σου πούμε εδώ εμείς??Όχι ψαξε βρες το παλιό?Πάντως είναι ωραίο αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις να διαθέσεις και καλά πάνω από 85.000€ (τόσο θα έρθει χωρίς έξτρα το e) και ρωτας στο insomnia ποιό θα πάρεις και είναι και Σάββατο.

1/10 και πολύ δίνω.

( σε αυτά τα λεφτά εννοείτε πως πας σε GLE coupe 400 4matic ή Macan S)

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που το κακό για τα λεφτά που θα διαθέσω και επειδή δεν ξέρω την τεχνολογια των υβριδικών ρωτάω στο φόρουμ;

δευτερον ξεκινάει από 61000€ χωρίς έξτρα σε αντίθεση με το TDI 2000 που ξεκινάει από 67000€ 

τα Σάββατα Δεν ρωτάνε στο φόρουμ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Psmarios είπε

Που το κακό για τα λεφτά που θα διαθέσω και επειδή δεν ξέρω την τεχνολογια των υβριδικών ρωτάω στο φόρουμ;

δευτερον ξεκινάει από 61000€ χωρίς έξτρα σε αντίθεση με το TDI 2000 που ξεκινάει από 67000€ 

τα Σάββατα Δεν ρωτάνε στο φόρουμ;

61K γυμνό? Αν πάρεις και τα έξτρα θα σου βγει τσάμπα πράμα. Προχώρα άφοβα. Εδώ έχουμε μεγάλη εμπειρία από αυτά , προχθές πήρα στην 2 στην κόρη μου ένα με ζυγό και ένα με μονό αριθμό για να κυκλοφορεί κάθε μέρα.

Αν διαθέτεις το χρήμα και σου αρέσουν , τράβα αγόρασε το. Εδώ στο φορουμ τι ψάχνεις? Να βρεις κάποιον να έχει και τα 2 να σου πει ποιο είναι καλύτερο?

 

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Psmarios είπε

Που το κακό για τα λεφτά που θα διαθέσω και επειδή δεν ξέρω την τεχνολογια των υβριδικών ρωτάω στο φόρουμ;

δευτερον ξεκινάει από 61000€ χωρίς έξτρα σε αντίθεση με το TDI 2000 που ξεκινάει από 67000€ 

τα Σάββατα Δεν ρωτάνε στο φόρουμ;

H τιμή του μοντέλου ξεκινούν στη Γερμανία από τις 60.450 ευρώ. Το Audi Q5 55 TFSI e quattro θα είναι διαθέσιμο στην αγορά από το τρίτο 3μηνο του 2019.

https://www.drive.gr/news/nea-montela/neo-ybridiko-audi-q5-55-tfsi-e-quattro

Ακόμα η εδώ αντιπροσωπία δεν ξέρει την τιμή για αυτό εδώ θες  το λιγότερο 85Κ με το τέλος ταξινόμησης πάνω. 

Φυσικά αυτά είναι λεπτομέριες για εσένα που τα έχεις μπόλικα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, omitziz said:

Ακόμα η εδώ αντιπροσωπία δεν ξέρει την τιμή για αυτό εδώ θες  το λιγότερο 85Κ με το τέλος ταξινόμησης πάνω. 

Σε περίπτωση που δεν έχει αλλάξει κάτι τώρα τελευταία δεν θα έχει τέλος ταξινόμησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NickTG είπε

Σε περίπτωση που δεν έχει αλλάξει κάτι τώρα τελευταία δεν θα έχει τέλος ταξινόμησης. 

Έχω την εντύπωση ότι έχει αλλάξει όπως και φόρος πολυτελείας. Φυσικά μπορεί να μας ενημερώσει ο TS για τη προσφορά που πήρε ( μαζι με φωτο της)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Psmarios είπε

Που το κακό για τα λεφτά που θα διαθέσω

Έχουν την εντύπωση ότι όλοι είναι καρμοίριδες φτωχομπινέδες σαν αυτούς και όταν μπαίνει να ρωτήσει κάποιος για κάτι πιο ακριβό απ' τα συνηθισμένα τους πιάνει η ζήλια του ελληνάρα και αρχίζουν τις ειρωνίες. Εδώ ο άλλος νομίζει ότι θα αγοράσεις κανά κουβά toyota και αποκαλεί τη βασική έκδοση "γυμνό". Αυτό ξέρει αυτό λέει.

Συμπέρασμα: όσοι θέλετε να αγοράσετε ακριβά αυτοκίνητα ΜΗΝ ρωτάτε στο ινσόμνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xacti είπε

Έχουν την εντύπωση ότι όλοι είναι καρμοίριδες φτωχομπινέδες σαν αυτούς και όταν μπαίνει να ρωτήσει κάποιος για κάτι πιο ακριβό απ' τα συνηθισμένα τους πιάνει η ζήλια του ελληνάρα και αρχίζουν τις ειρωνίες. Εδώ ο άλλος νομίζει ότι θα αγοράσεις κανά κουβά toyota και αποκαλεί τη βασική έκδοση "γυμνό". Αυτό ξέρει αυτό λέει.

Συμπέρασμα: όσοι θέλετε να αγοράσετε ακριβά αυτοκίνητα ΜΗΝ ρωτάτε στο ινσόμνια

Εδω μας λέει τιμή(Γερμανίας που διάβασε στο internet και την πλασάρει Ελλάδας)  χωρίς ακόμα να έχει βγει τιμή για το συγκεκριμένο από την αντιπροσωπία. 

Πόσο μπροστά :D (ούτε στον configurator  είναι φυσικά ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω και εγώ γνώμες παιδιά. 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Tesla Model S . Ξέρετε κανένα καλό συνεργείο να το μετατρέψω σε γκάζι ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xacti είπε

Έχουν την εντύπωση ότι όλοι είναι καρμοίριδες φτωχομπινέδες σαν αυτούς και όταν μπαίνει να ρωτήσει κάποιος για κάτι πιο ακριβό απ' τα συνηθισμένα τους πιάνει η ζήλια του ελληνάρα και αρχίζουν τις ειρωνίες. Εδώ ο άλλος νομίζει ότι θα αγοράσεις κανά κουβά toyota και αποκαλεί τη βασική έκδοση "γυμνό". Αυτό ξέρει αυτό λέει.

Συμπέρασμα: όσοι θέλετε να αγοράσετε ακριβά αυτοκίνητα ΜΗΝ ρωτάτε στο ινσόμνια

Μην λες κουταμάρες , με τα 61Κ που λέει δεν το παίρνει απλά γυμνό αλλά αμφιβάλω αν θα έχει ρόδες το συγκεκριμένο στην ελληνική αγορά . Επειδή εγώ έχω BMW που το αγόρασα καινούριο ξέρω πόσο έχουν οι βασικές εκδόσεις και πόσο ανεβαίνουν οι γεμάτες! Εσύ ξέρεις?

Αυτό που ήθελα να πω και ήμουν σαφής (απορώ πως δεν καταλαβαίνεις) είναι ότι σε ένα γενικό-τεχνολογικό φορουμ είναι δύσκολο να βρεις την απάντηση που ψάχνεις για ένα ακριβό αυτοκίνητο. Το τι θα κάνει τα λεφτά του ο άνθρωπος (αν τα έχει και δεν κάνει πλάκα) δεν με ενδιαφέρει.

Επεξ/σία από jgeorgiou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prometheas είπε

Θελω και εγώ γνώμες παιδιά. 

Σκέφτομαι να αγοράσω το Tesla Model S . Ξέρετε κανένα καλό συνεργείο να το μετατρέψω σε γκάζι ;

Μακριά. Πήγα σε ένα μαστορα στο Περιστέρι και μου λέει πάρε ενα Micra να ξενοιάσεις, θα γίνεις φίλος μου με το Tesla, καθε βδομάδα εδώ θα είσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...