Προς το περιεχόμενο

Νέο Redmi K20 Pro Premium με Snapdragon 855+, 12GB RAM και 512GB storage


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Βρε αφου το ειπαμε,τα Xiaomi ειναι τα καλυτερα κινητα του κοσμου και ολα τα αλλα δεν πιανουν μια μπροστα τους,τι να λεμε τωρα.

Παρτε και τις Κινεζικες εκδοσεις με τις διαφημισεις μεσα στα menu για να τους στηριξετε κιολας παραπανω.

Δε πειράζει τυπε ...ας πάρουμε mi mix 4 με 500ευρω ένα μήνα αφότου κυκλοφορησει ....και εσύ πήγαινε πάρε galaxy note 10 με 1500 ευρώ ... ή S10+ με 1000 ευρώ ....

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Δε πειράζει τυπε ...ας πάρουμε mi mix 4 με 500ευρω ένα μήνα αφότου κυκλοφορησει ....και εσύ πήγαινε πάρε galaxy note 10 με 1500 ευρώ ... ή S10+ με 1000 ευρώ ....

Υπέροχη συσκευή θα είναι, που θα την χαντακώνει το MIUI. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Δε πειράζει τυπε ...ας πάρουμε mi mix 4 με 500ευρω ένα μήνα αφότου κυκλοφορησει ....και εσύ πήγαινε πάρε galaxy note 10 με 1500 ευρώ ... ή S10+ με 1000 ευρώ ....

Τι να το κανεις το mi mix 4,αφου οπως εγραψες πιο πισω το Mi9 ειναι το υπερ τουμπανο κινητο που ειναι καλυτερο ακομα και απο Samsung/Huawei/Apple...τι οχι?🤣

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τι να το κανεις το mi mix 4,αφου οπως εγραψες πιο πισω το Mi9 ειναι το υπερ τουμπανο κινητο που ειναι καλυτερο ακομα και απο Samsung/Huawei/Apple...τι οχι?🤣

δεν εχω mi9 ...οποτε εαν μπω σε διαδικασια να αλλαξω συσκευη (mi mix 2) , θα παω στο mi mix 4 ....προς το παρον το mix 2 ειναι υπεροχο και δεν βρηκα λογο να το αλλαξω μεχρι ωρας !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nickolas είπε

Κάθε ποτε αλλάζετε κινητό;

Γιατι εγώ πχ. Έχω IPhone 7 Plus κοντά 3 χρόνια κΑ ι θα το κρατήσω αλλά 2 μάλλον χωρίς να νιώθω ότι στερούμαι κάτι. 

Σβελτο είναι και η μπαταρία κρατάει μια χαρά (85% health)

Προφανώς ο κάθε ένας κάνει ο,τι θέλει αλλά νομίζω δεν υπάρχει πιο μεγάλο έξοδο σπο την αλλαγή κινητού κάθε χρόνο...

ακομα και τα Κινεζικά γίνονται πιο ακριβά από IPhone έτσι. 

Δεν ήθελα να δώσω +€400 και πήρα πρώτα με €250 ένα μετ/σμένο 9Τ να δω αν μου κάνει.  Μετά από 1 μήνα χρήσης θεωρώ ότι αξίζει τα χρήματα του και σκέφτομαι να πάρω το 9Τ Pro λόγω καλύτερου επεξεργαστή και κάποιων option της κάμερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, karateka είπε

Δεν ήθελα να δώσω +€400 και πήρα πρώτα με €250 ένα μετ/σμένο 9Τ να δω αν μου κάνει.  Μετά από 1 μήνα χρήσης θεωρώ ότι αξίζει τα χρήματα του και σκέφτομαι να πάρω το 9Τ Pro λόγω καλύτερου επεξεργαστή και κάποιων option της κάμερας.

Εγώ προτείνω να περιμένεις. Σε τρεις μήνες θα βγει το επόμενο καλύτερο super duper Mi9 T pro :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως η Xiaomi τα αλλάζει πολύ γρήγορα αλλά έψαχνα κινητό με full screen και καλά χαρακτηριστικά.  Σεμεδάκια και τρύπες δεν μου έκατσαν ποτέ καλά. Αυτό μου άρεσε πολύ στο Mi 9T καθώς και το MΙUI της Xiaomi. Θα ήθελα βέβαια αν γινόταν να δω και το Oppo Reno 10X αλλά εκεί ξεφεύγουμε σε τιμή. 

Επεξ/σία από karateka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι έχουν συσκευή με Snapdragon 835 η 845 δεν νομίζω να αλλάξουν συσκευή με τον 855 η τον 855+ για τα specs και για την καλύτερη διαχείριση ενέργειας, αλλά για το design, η επειδή το βαρέθηκαν η επειδή τους περισσεύουν χρήματα.  😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ  που λένε ορισμένοι ότι το MIUI δεν είναι καλό ή χαντακώνει την συσκευή.....όλα είναι θέμα συνήθειας!

Δουλευω το iOS από την έκδοση 3.0 και το  Android από Gingerbread εποχές και πάντα ήμουν της άποψης μόνο Vanilla Pure Android εμπειρία και μόνο Nexus κτλ. 

Ειχα δουλέψει και το CyanogenMod τότε στο θρυλικό για την εποχή του 1+1 και μου είχε αρέσει ιδιαίτερα η σβελτάδα του.

Οταν πήρα το πρώτο μου Xiaomi το Redmi Note 3 με MIUI 7 κόλλησα, από την όλη απλότητα(τότε) του λογισμικού καθώς και στην ευκολία χρήσης σε καθημερινό επίπεδο αλλά και την μεγάλη παραμετροποίηση που προσέφερε από τότε μέχρι και σήμερα, αν και με ξίνιζε για αρχή το ότι δεν υπήρχε app drawer και ήταν όλα <<χύμα>> στην αρχική κάτι που όμως συνήθισα άμεσα(όντας χρήστης πολλών ετών πίσω iOS) και ήταν από τα βασικά πράγματα που αγάπησα και αγαπώ στο MIUI. 

Από τότε παίρνω μόνο Xiaomi συσκευές από Android(ναι εξακολουθώ να χρησιμοποιώ ταυτόχρονα το τελευταίο iOS) και πραγματικά όταν πιάνω αλλά UI εταιρειών πχ Touchwiz πραγματικά ξενερώνω μόνο και μόνο από τον appdrawer! 

Η Xiaomi πρώτη έφερε στο Android  τα gestures τα οποία μαθαίνεις άμεσα(τα έχει μάθει ο παππούς μου) και ύστερα δεν μπορείς χωρίς αυτά από θέμα βολικοτητας και σπιρτάδα στον έλεγχο της συσκευής και στην εναλλαγή εφαρμογών. Ακολούθησε αργότερα η Google με κάτι ψευτο gestures και μετά και οι άλλες.....

Ενα τεράστιο επίσης πλεονέκτημα είναι ότι εφόσον αλλάζεις Xiaomi συσκευές κάθε χρόνο περνάς κυριολεκτικά τα πάντα στη νέα συσκευή(από την διάταξη της αρχικής οθόνης μέχρι τα αποθηκευμένα δίκτυα WiFi) ΟΤΑ μέσα σε μερικά λεπτά(ανάλογα την σύνδεση σου)

Το MIUI προσφερει γενικά παρα πολλές ευκολίες που εφόσον τις μάθεις δεν μπορείς μετά χωρίς αυτές!

Όλα είναι θέμα συνήθειας παιδιά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τηλέφωνο να παίρνουμε, μηνυματάκια να στέλνουμε, κάνα παιχνίδι στο τσακίρ κέφι να παίζουμε, μια καλή καμερούλα αλλιώς πάρτε μια απλή κανονική με ευκρίνεια τεράστια στα 150€... εσείς τώρα κάθεστε και ασχολείστε για το πιο την έχει πιο μεγάλη, και σε τι ιδανικό νούμερο στήθους είναι σε χρήματα. Σωπάστε, ότι θέλετε θα παίρνετε αλλά δεν θα πρηζόμαστε κιόλας.

Επεξ/σία από SeXBOX
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

Τηλέφωνο να παίρνουμε, μηνυματάκια να στέλνουμε, κάνα παιχνίδι στο τσακίρ κέφι να παίζουμε, μια καλή καμερούλα αλλιώς πάρτε μια απλή κανονική με ευκρίνεια τεράστια στα 150€... εσείς τώρα κάθεστε και ασχολείστε για το πιο την έχει πιο μεγάλη, και σε τι ιδανικό νούμερο στήθους είναι σε χρήματα. Σωπάστε, ότι θέλετε θα παίρνετε αλλά δεν θα πρηζόμαστε κιόλας.

Συγνωμη κιολας που σε τεχνολογικο forum μας ενδιαφερει πολλους να σχολιαζουμε/κουβεντιαζουμε καποια πραγματα παραπανω οσο αφορα τα smartphones.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Fulgore said:

Συγνωμη κιολας που σε τεχνολογικο forum μας ενδιαφερει πολλους να σχολιαζουμε/κουβεντιαζουμε καποια πραγματα παραπανω οσο αφορα τα smartphones.........

Συμφωνώ αλλά εγώ δεν βλέπω κουβέντα άλλα θάψιμο ο ένας τον άλλον και όλα αυτά στον βωμό αυτών που τους τα σκας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/9/2019 στις 4:46 ΜΜ, Fulgore είπε
  • χειροτερη οθονη(αναλυση/panel/φωτεινοτητα)
  • απουσια στερεο ηχειων
  • απουσια θυρας ακουστικων
  • απουσιας αδιαβροχοποιησης
  • χειροτερη αποδοση καμερων,ειδικα σε video
  • λιγοτερη μνημη ram
  • λιγοτερος χωρος στην βασικη εκδοση(μολις 64gb) και απουσια microSD
  • το δακτυλικο ειναι λιγο πιο γρηγορο αλλα ειναι λιγοτερο ασφαλες
  • πιο αργη ταχυφορτιση απο το s10
  • δεν εχει καν ακουστικα στο κουτι
  • απουσια αντιπροσωπειας στην χωρα μας.
  • χειροτερο μικροφωνο
  • χειροτερο Android skin 

Βεβαια εχεις δικιο βγαζεις μεγαλυτερο score στο Antutu,το οποιο το βγαζει καλυτερο το κινητο.

Γιαυτο εγραψα και πιο πανω,γελανε οι πετρες με αυτα που γραφετε τις περισσοτερες φορες εσεις οι υποστηρικτες των xiaomi κινητων.

Χειρότερο android skin ?? Κλαίω ωω. Μιλάνε για το χειρότερο skin εver . μακράν χειρότερο του miui . K  κάτι άλλο από updates πως πάει η sammy ...Έλα Αλέκο. Τι ...το s8 και το note 8 δεν θα πάρουν android 10 ..btw που σε χάνουμε που σε βρίσκουμε στα θέματα της xiaomi ..ωραίος ..

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vargas είπε

Χειρότερο android skin ?? Κλαίω ωω. Μιλάνε για το χειρότερο skin εver . μακράν χειρότερο του miui . K  κάτι άλλο από updates πως πάει η sammy ...Έλα Αλέκο. Τι ...το s8 και το note 8 δεν θα πάρουν android 10 ..

Υπαρχουν παρα πολλοι οι οποιοι βρισκουν το MiUi αλλα και το Emui ως skins που δεν τους αρεσουν σε σχεση με stock android,OxygenOs και OneUI,εξου και γιατι το ανεφερα.
Χαιρομαι παντως που απο ολο το κατεβατο αυτων που εγραψα,εσυ κολλησες μονο στο Android skin και ολα τα αλλα τα προσπερασες(ειπαμε και στο αλλο θεμα διπλα,οτι κατα τα αλλα δεν εχεις κολληματα με εταιρειες....).

Επισης μιας και στεναχωρηθηκες απο το αν θα παρει το S8 Android 10 για πες μου το αντιστοιχο MI6(2017 συσκευη μαζι με το S8)θα παρει Android 10?

Το Huawei P10 θα παρει Android 10?

Το Nokia 8?

Το Sony xperia XZ1?

Με λιγα λογια μπορεις να μου βρεις ποσα κινητα που κυκλοφορησαν πριν τον Σεπτεμβριο του 2017 θα παρουν Android 10,γιατι εγω ολως τυχαιως δεν βρισκω κανενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...