Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Hp Omen - διάφορα μοντέλα - plaisio.gr


giorgionats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, forgotten είπε

δες ενα συγκριτικο μεταξυ 8750h και 9750h περαν απο 100mhz upper clock καμια διαφορα δεν εχουν...

βρε καμαρι μου  πλακα κανω! λες να μην το ξερω? 

τα omen εχουν ενα προβλημα αποσο εχω διαβασει και σε review και φορουμ(επισης πηρα στο πατερα το omen στο πατερα μου περυσι και οντως ειναι ζεστο αρκετα) !αρκετα μεγαλες θερμοκρασιες. τωρα αν στο τελευταιας γενιας αλλαξε και κατι στο θεμα με τις θερμοκρασιες δεν το ξερω αλλα θα το τσεκαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και σε άλλα laptop υπάρχουν προσφορές αυτήν την στιγμή. πχ Asus ROG και ASUS TUF. Δείτε στον κοτσόβολο παράδειγμα

https://www.kotsovolos.gr/site/collections.jsp?dcolid=86492&page=1

ίσως είναι λόγω Σεπτεμβρίου που πολλοί φοιτητές αγοράζουν laptop...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, christs είπε

Ανέβα ποσό και πήγαινε σε αυτό 

https://www.plaisio.gr/catalog?location=featuredproducttag%3Dpromo%234520190920%2345hp%2345omen%3Bproduct%3D3265048

Είναι ίδιο με αυτό που πήρα από Πάμπλικ στα 1000 ευρώ πριν μια εβδομάδα, συν αναβάθμιση αντί για τον i5 9ης γενιάς θα έχεις τον αντίστοιχο i7. Αρνητικά δεν υπάρχουν, πολύ καλή τιμή, θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια αν δεν είχα αγοράσει ήδη αυτό του public. 

φιλε εχει οθονη 144hz η 60hz? thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σοβαρευτείτε,λαπτοπ για gaming?σα να παίζεις με τη φλόγα είναι.....

ειδικά τα hp με άθλιο σύστημα ψύξης,ζήτημα ν αντέξουν πέραν της εγγύησης αν λιώνουν στα παιχνίδια.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christs είπε

Έχω του public και έχει 60hz.

IMG_20190922_090005.jpg

Πήρα του Κωτσόβολου και έχει 60 Hz επίσης. Αν κάποιος τύπος έχει 144 θα το αναγράφει στη σελίδα της HP. Βεβαία εξακολουθεί να αποτελεί vfm προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cpgr είπε

Τι εννοεις ακριβως? Σιγουρα οταν υπαρχει Load ανεξαρτητως σε τι οθονη εισαι δουλευει κανονικα η nvidia...

Ξερει κανεις ποσα lanes εχει το thunderbolt?

Δεν το έχω ψάξει πολύ απλά είχα διαβάσει ότι σε μερικά λάπτοπ αν συνδεθεί εξωτερική οθόνη χρησιμοποιείται η ενσωματωμένη κάρτα της intel. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ομεν 17 από την προσφορά του παμπλικ,δυνατό μηχάνημα.

Το μόνο αρνητικό ως τώρα που βρήκα είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις καστομ προφίλ για τους ανεμιστήρες και όταν παίζω ένα βαρύ παιχνιδι ακούγονται σαν τουρμπίνα τζετ.

Κατά τα άλλα για 1000 ευρώ είναι πολύ καλή επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k_dinos είπε

Ήθελα να πάρω laptop, αλλά το είχα προγραμματίσει για Black Friday. 

Τώρα είμαι σε σκέψεις.. 

Και ακριβως το ιδιο σκεφτομαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgionats είπε

Δεν το έχω ψάξει πολύ απλά είχα διαβάσει ότι σε μερικά λάπτοπ αν συνδεθεί εξωτερική οθόνη χρησιμοποιείται η ενσωματωμένη κάρτα της intel. 

Εν μέρη σωστά. Δεν έχουν δυνατότητα να συνδέσουν και τις 2 κάρτες γραφικών στο hdmi (τουλάχιστον πριν 5 χρόνια που πήρα το δικό μου, αλλά έτσι πρέπει να είναι ακόμα). Οπότε επιλέγουν ποια θα συνδέσουν μόνιμα. Σε πολλά λάπτοπ παλιά έκαναν το λάθος να συνδέουν την εσωτερική. Πάντως στο δικό μου (της υπογραφής), την ενσωματωμένη την έχουν απενεργοποιήσει οπότε δεν υπάρχει περίπτωση μπερδέματος. Κάτι τέτοι έχει νόημα στα gaming laptop όντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Ενός που βρήκα στο marketplace , για το 8th gen από Πλαίσιο, ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά αλλά με άλλο αριθμό μοντέλου για κάποιο λόγο, λέει 144hz

Edit: Άκυρο, τώρα είδα ότι είναι των 15 ιντσών.


image.png.6715aba8584c8124be74b1f679d45cdf.png

Επεξ/σία από Shadow10ax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...