Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Hp Omen - διάφορα μοντέλα - plaisio.gr


giorgionats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, tzomatzi said:

Δεξί κλικ στην επιφάνεια εργασίας, ρυθμίσεις οθόνης και θα βρεις τον slider που ψάχνεις

Το εχω βρει και αυτο αλλα δεν κανει κατι. Ουσιαστικα η φωτεινοτητα δεν αλλαζει με τους συνηθεις τροπους, μονο μεσα απο τα settings της nvidia καταφερα να τη μειωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 204
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

χαχα

εννοουσα βασικα του λαπτοπ φωτο αλλα και αυτο λειτουργησε, ο tzomatzi εχει το μοντελο αυτο αρα γνωριζει *shrugs*

edit: damn

Επεξ/σία από whosethere
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@whosethere Ναι σορρυ μετα το αντιληφθηκα και εγω τι εννοουσες. Θα ανεβασω φωτος αυριο.

@tzomatzi  Εσενα σου αλλαζει κανονικα η φωτεινοτητα? Με fn keys πχ ? Με τι εκδοση windows σου ηρθε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, drjohn1980 said:

ειχα αντιμετωπισει παλια το ιδιο θεμα και απλα δεν ειχε αναγνωριστει η οθονη,δες αν εχει αναγνωρισει σωστα την οθονη

το σκεφτηκα και αυτο αλλα δεν βλεπω κατι παραξενο

 

Screenshot_5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοίταξα σήμερα που πήγα  στην μεταμόρφωση...  Σε σχέση με το g5 που έχω μου φάνηκε πολύ χάλια τα πλαστικα του....  Ακόμη και το inspiron παίζει να είχε καλύτερα πλαστικά...  Αν είναι έτσι και η υπόλοιπη κατασκευή δεν με τρέλανε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Agathoklis είπε

Το κοίταξα σήμερα που πήγα  στην μεταμόρφωση...  Σε σχέση με το g5 που έχω μου φάνηκε πολύ χάλια τα πλαστικα του....  Ακόμη και το inspiron παίζει να είχε καλύτερα πλαστικά...  Αν είναι έτσι και η υπόλοιπη κατασκευή δεν με τρέλανε... 

Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, JamesDelaney είπε

@whosethere Ναι σορρυ μετα το αντιληφθηκα και εγω τι εννοουσες. Θα ανεβασω φωτος αυριο.

@tzomatzi  Εσενα σου αλλαζει κανονικα η φωτεινοτητα? Με fn keys πχ ? Με τι εκδοση windows σου ηρθε?

Ναι με fn και F1-F2

Έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση σε 1903 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι συμβαίνει με τον χρωματισμό του πληκτρολογίου των δύο παρακάτω laptops (καθότι πουθενα στο internet, ούτε στο site της HP, αναφέρεται κάτι σχετικό):

HP Omen 15- dc1000nv Laptop https://www.plaisio.gr/catalog?location=featuredproducttag%3dpromo%234520190920%2345hp%2345omen%3bproduct%3d3069249

HP Omen 17 - cb0011nv Laptop https://www.plaisio.gr/catalog?location=featuredproducttag%3dpromo%234520190920%2345hp%2345omen%3bproduct%3d3265048

 

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από bushidocougar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, bushidocougar είπε

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι συμβαίνει με τον χρωματισμό του πληκτρολογίου των δύο παρακάτω laptops (καθότι πουθενα στο internet, ούτε στο site της HP, αναφέρεται κάτι σχετικό):

HP Omen 15- dc1000nv Laptop https://www.plaisio.gr/catalog?location=featuredproducttag%3dpromo%234520190920%2345hp%2345omen%3bproduct%3d3069249

HP Omen 17 - cb0011nv Laptop https://www.plaisio.gr/catalog?location=featuredproducttag%3dpromo%234520190920%2345hp%2345omen%3bproduct%3d3265048

Ευχαριστώ.

 Το 15αρι rgb όπως φαίνεται στις φώτο και στο site της hp

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 17αρι είναι που με μπερδεύει. Σε κάποιες φωτογραφίες φαίνεται μαύρο το πληκτρολόγιο (άλλη έκδοση;) σε κάποιες άλλες φαινεται αναμένο κόκκινο και σε κάποια site διαβαζω ότι και σβηστά έχουν μία κόκκινη διαγράμμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, bushidocougar said:

To 17αρι είναι που με μπερδεύει. Σε κάποιες φωτογραφίες φαίνεται μαύρο το πληκτρολόγιο (άλλη έκδοση;) σε κάποιες άλλες φαινεται αναμένο κόκκινο και σε κάποια site διαβαζω ότι και σβηστά έχουν μία κόκκινη διαγράμμιση.

To 17άρι με την 1660(αν δεν κάνω λάθος για την κάρτα) έχει κοκκινα τα γράμματα επάνω στα πλήκτρα και κόκκινο φωτισμό. Από την άλλη το 15άρι έχει άσπρα γράμματα και RGB φωτισμό. Το 15άρι μου φάνηκε πιο ωραίο και με ενόχλησε η κόκκινη γραμματοσειρά στο 17άρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

To 17άρι με την 1660(αν δεν κάνω λάθος για την κάρτα) έχει κοκκινα τα γράμματα επάνω στα πλήκτρα και κόκκινο φωτισμό. Από την άλλη το 15άρι έχει άσπρα γράμματα και RGB φωτισμό. Το 15άρι μου φάνηκε πιο ωραίο και με ενόχλησε η κόκκινη γραμματοσειρά στο 17άρι.

Κι εμένα λίγο μου χτυπάει στο μάτι αυτή η κόκκινη γραμματοσειρά. Εξωτερικά είναι πιο ωραίο όμως το μοντέλο του 2019 από του 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bushidocougar είπε

Κι εμένα λίγο μου χτυπάει στο μάτι αυτή η κόκκινη γραμματοσειρά. Εξωτερικά είναι πιο ωραίο όμως το μοντέλο του 2019 από του 2018.

ο φωτισμος δε μπορει να απενεργοποιηθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του πληκτρολογίου ρωτάς; Ο φωτισμός ναι μπορεί (κόκκινος) αλλά τα πλήκτρα απ' ότι κατάλαβα έχουν κόκκινη γραμματοσειρά αντί για την κλασσική λευκή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...