Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για perfect pelts θέλει headshot με το σωστό όπλο που στο γράφει αν πατήσεις Q ενώ στοχεύεις σε ένα ζώο.

Για ελάφια κλπ όμοια μπορείς και να τα πιάσεις με το λασσο όσο είσαι στο άλογο και μόλις κατέβεις για να τα πλησιάσεις τα μαχαιρώνεις και διατηρείς το pelt.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, just getting started είπε

Για perfect pelts θέλει headshot με το σωστό όπλο που στο γράφει αν πατήσεις Q ενώ στοχεύεις σε ένα ζώο.

Για ελάφια κλπ όμοια μπορείς και να τα πιάσεις με το λασσο όσο είσαι στο άλογο και μόλις κατέβεις για να τα πλησιάσεις τα μαχαιρώνεις και διατηρείς το pelt.

Ωραιος αυτο με το λασσο δεν το γνωριζα. Για κουνελια ειδα θελει το varmint rifle το αγορασα πριν λιγο και για σκιουρους poison βελη. Ελαφια πηρα perfect pelt και με κανονικα βελη. 

Μια ομορφια παντως το παιχνιδι και σε γραφικα-ατμοσφαιρα και σε gameplay αν και αργο ειναι οσο πρεπει για να ζησει ο παικτης την καλυτερη εμπειρια στην αγρια δυση. 

Spoiler

Red-Dead-Redemption-2-2022-01-26-21-47.p
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-27-17-17-1
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-27-17-18.p
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-27-17-19-1
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-27-17-38.p
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-27-17-59-1
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-27-19-15.p
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-28-01-18.p
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-28-01-38.p
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-28-01-42.p
Red-Dead-Redemption-2-2022-01-28-01-51.p

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δηλαδή, πως γίνεται να βλέπει κάποιος αυτές τις φωτογραφίες και να μη του αρέσει το παιχνίδι τουλάχιστον στο οπτικό κομμάτι. Μπορώ να κατανοήσω πως μπορεί να μην αρέσουν σε όλους τα western αλλά οπτικα, ειδικά σε ικανό υπολογιστή με όλες τις τεχνολογίες ενεργοποιημένες, το παιχνίδι είναι σε άλλο επίπεδο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας λόγος σίγουρα είναι η κάκιστη υλοποίηση του TAA που αν είσαι σε 1080p απλά δεν υπάρχει λύση που να βγάζει εντελώς την θολούρα. Δυστυχώς το παιχνίδι θέλει 1440p και πάνω για να φαίνεται όπως του αξίζει.

3 ώρες πριν, Demon Lord είπε

Πραγματικά δηλαδή, πως γίνεται να βλέπει κάποιος αυτές τις φωτογραφίες και να μη του αρέσει το παιχνίδι τουλάχιστον στο οπτικό κομμάτι. Μπορώ να κατανοήσω πως μπορεί να μην αρέσουν σε όλους τα western αλλά οπτικα, ειδικά σε ικανό υπολογιστή με όλες τις τεχνολογίες ενεργοποιημένες, το παιχνίδι είναι σε άλλο επίπεδο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DLDSR σε 1440p ή 1620p + DLSS Quality. Όποιος δεν έχει RTX κάρτα και είναι σε 1080p δεν έχει επιλογή παρά μόνο το sharpening. H θολούρα του TAA δυστυχώς είναι σε πολλά games. Απ' όταν βγήκε το DLDSR βλέπω μεγάλη διαφορά στο image quality.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνεχισα λιγο σημερα, απ οτι καταλαβα πρεπει να το δω εντελως σαν ταινια αλλιως δεν θα την παλεψω

Πιστευω αν μαθω καλα τα κουμπια και τις λειτουργιες του, μετα θα ειναι καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το πρώτο chapter θέλει λίγο υπομονή, όπου ακόμα μαθαίνεις το παιχνίδι.

Από chapter 2 Και μετά σε αφήνει τελείως ελεύθερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει το παιχνιδι παιδια χθες εκει που εκανα την βολτα μου βρηκα ενα σπιτακι με 2 πολυ φιλοξενους οικοδεσποτες με καλεσαν για δειπνο. Τελικα με ποτισαν κατι σαν δηλητηριο με εκλεψαν τα χρηματα και με αφησαν καμια 200 μετρα πιο περα σε ενα λακο στις λασπες. Ξυπνησα μετα απο ωρα μεσα στη βροχη και πηγα τους καθαρισα και τελικα βγηκα με περισσοτερα χρηματα απο οτι ειχα μιας και τους τα πηρα ολα μαζι με αρκετα tonic και τροφιμα. Το παιχνιδι περα απο τη βασικη τρομερη ιστορια που εχει ειναι οτι πρεπει για εξερευνηση στο αγνωστο δεν ξερεις τι θα συναντησεις. Παιξτε το για αυτο που ειναι αν πατε να το παιξετε οπως καναμε σε παιχνιδια οπως odyssey horizon zero dawn που ειναι αλλου ειδους open world θα απογοητευτειτε. Ειναι ενα παιχνδια που θελει το χρονο του το καθετι εχει συνεπειες πηγα προχθες εσωσα εναν lawman και αντι να με δωσει + στo honor με εστειλαν και 5 δολλαρια bounty ενω πηγα για καλο. Θελει προσοχη στην λεπτομερεια. Δεν ειμαστε οι υπερανθρωποι που ειμαστε σε αλλα open world παιχνιδια. Ειμαι 31% στο completion στις 26 ωρες δεν παω φουλ αποστολες σε ανταμειβει τοσο η εξερευνηση ειδικα με τους θησαυρους που δινουν αρκετο cash. Ειναι αργο ειναι ρεαλιστικο ειναι πανεμορφο ειναι ενα παιχνιδι μοναδικο σε αυτο που κανει. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το online από την άλλη σκέτος καρκίνος! 
Έπαιζα τώρα με τον κολλητό μου και είμαστε defensive mode για να μαζέψουμε collectibles και έρχεται ένας τυπάς, μας σκοτώνει ενώ είμαστε defensive mode, και είμαστε τώρα 2 άτομα να προσπαθούμε να τον φάμε και να μην μπορούμε να τον κάνουμε aim με την καμία όμως!
Κάποια στιγμή καταφέρνω και τον κάνω aim με explosive bullets και ενώ βαράω κεφάλι 5 φορές ο τυπάς δεν έπεσε ούτε καν στο πάτωμα.

Ντάξει έφυγε report αλλά δεν νομίζω να κάνουν και τίποτα. Όσο δεν έχει private lobbies το Online τους είναι σκέτος καρκίνος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Το online από την άλλη σκέτος καρκίνος! 
Έπαιζα τώρα με τον κολλητό μου και είμαστε defensive mode για να μαζέψουμε collectibles και έρχεται ένας τυπάς, μας σκοτώνει ενώ είμαστε defensive mode, και είμαστε τώρα 2 άτομα να προσπαθούμε να τον φάμε και να μην μπορούμε να τον κάνουμε aim με την καμία όμως!
Κάποια στιγμή καταφέρνω και τον κάνω aim με explosive bullets και ενώ βαράω κεφάλι 5 φορές ο τυπάς δεν έπεσε ούτε καν στο πάτωμα.

Ντάξει έφυγε report αλλά δεν νομίζω να κάνουν και τίποτα. Όσο δεν έχει private lobbies το Online τους είναι σκέτος καρκίνος!

Εχω κοψει καθε ειδους online παιχνιδι εδω και 12 χρονια και εχω βρει την υγεια μου. Οι cheaters ειναι πραγματικα καρκινος και οταν οι εταιριες δεν κανουν απολυτως τιποτα τοτε δεν αξιζει για μενα τα νευρα που αποκταμε με συγκεκριμενα αθλια τυπακια δεν αξιζουν στο ελαχιστο. Θυμαμαι τελευταια crysis 3 στο ps3 και εκει παλι πρεπει υπηρχαν cheaters απο τοτε κοψιμο και παιζω αποκλειστικα single player και εχω ηρεμισει. Δεν την μπορω την αδικια καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Το online από την άλλη σκέτος καρκίνος! 
Έπαιζα τώρα με τον κολλητό μου και είμαστε defensive mode για να μαζέψουμε collectibles και έρχεται ένας τυπάς, μας σκοτώνει ενώ είμαστε defensive mode, και είμαστε τώρα 2 άτομα να προσπαθούμε να τον φάμε και να μην μπορούμε να τον κάνουμε aim με την καμία όμως!
Κάποια στιγμή καταφέρνω και τον κάνω aim με explosive bullets και ενώ βαράω κεφάλι 5 φορές ο τυπάς δεν έπεσε ούτε καν στο πάτωμα.

Ντάξει έφυγε report αλλά δεν νομίζω να κάνουν και τίποτα. Όσο δεν έχει private lobbies το Online τους είναι σκέτος καρκίνος!

εδωσες τα ωραια σου λεφτακια για να ειναι ο καθε no lifer με user name "crazynonstopTroller224888" στο παιχνιδι σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...