Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τότε που ξεκίνησα έχω παίξει σιγά σιγά ένα εξάωρο λόγω περιορισμένου χρόνου.
Το μεγάλο μου παράπονο είναι η θολούρα που έχει που είναι η ίδια είτε παίξω με τα settings που προτείνετε, είτε παίξω όλα full. Από ότι βλέπω είναι γενικό το φαινόμενο και προσπαθώ να το παραβλέψω. Κατά τα άλλα τρέχει 100fps σε 1080p 144hz monitor που έχω, οπότε από αυτήν την άποψη τουλάχιστον είμαι υπερκαλυμμένος στο θέμα performance.

Επίσης είναι το πρώτο νομίζω παιχνίδι (πέρα από κάποια FPS δηλαδή) που κάθομαι να παίξω στο PC με keyboard/mouse και είναι οκ. Αλλά ρε παιδιά, όταν είμαι στο άλογο και ακολουθώ τη συμμορία, γιατί όταν έχω πατημένο shift και πατήσω και A ή D τρελαίνεται το άλογο και φεύγει στου διαόλου τον κ.... κάθε φορά; Έχω καταλάβει κάτι λάθος σχετικά με τον χειρισμό; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

42 λεπτά πριν, petran91 είπε

Από τότε που ξεκίνησα έχω παίξει σιγά σιγά ένα εξάωρο λόγω περιορισμένου χρόνου.
Το μεγάλο μου παράπονο είναι η θολούρα που έχει που είναι η ίδια είτε παίξω με τα settings που προτείνετε, είτε παίξω όλα full. Από ότι βλέπω είναι γενικό το φαινόμενο και προσπαθώ να το παραβλέψω. Κατά τα άλλα τρέχει 100fps σε 1080p 144hz monitor που έχω, οπότε από αυτήν την άποψη τουλάχιστον είμαι υπερκαλυμμένος στο θέμα performance.

Επίσης είναι το πρώτο νομίζω παιχνίδι (πέρα από κάποια FPS δηλαδή) που κάθομαι να παίξω στο PC με keyboard/mouse και είναι οκ. Αλλά ρε παιδιά, όταν είμαι στο άλογο και ακολουθώ τη συμμορία, γιατί όταν έχω πατημένο shift και πατήσω και A ή D τρελαίνεται το άλογο και φεύγει στου διαόλου τον κ.... κάθε φορά; Έχω καταλάβει κάτι λάθος σχετικά με τον χειρισμό; :P

Παιξε με lumasharpen και θα εχεις αρκετα crispy εικονα σε καθε περιπτωση. Το ΤΑΑ του παιχνιδιου ειναι αρκετα blur και με αρκετα ανεβασμενο sharpening προσθετει αρκετα artifact. Aν εχεις amd και παιζεις με DX12 δοκιμασε το RIS απο control panel ειναι οτι καλυτερο δεν χρειαζεσαι lumasharpen. Με vulkan δεν δουλευει το RIS στο RDR 2. Για το δευτερο τι εννοεις? Αν βαλεις cinematic view μετα το αφηνεις οπως ειναι μεχρι να πανε στον προορισμο. Αλλιως πατας run+w και πιανει την ιδια ταχυτητα με τη συμμορια και μετα παει ετσι μεχρι το τελος απλα οχι σε cinematic view. A-D μην πατας οταν εισαι σε cinematic view παει λιγο οπου να ναι οπως γραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εμένα που το ξεκίνησα πριν καμιά εβδομάδα κάτι δεν μου κάθετε καλά όταν κοιτάω μακριά.

Είναι περίεργο. Φαίνεται σαν πιξελιασμένο κάπως αλλά με πολύ μικρά πιξελάκια. Δεν ξέρω πώς να το πω. Θα δοκιμάσω και με msaa αλλά μάλλον θα είναι βαρύ με όλα ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Silverage είπε

Α ok, δεν κατάλαβα ότι είναι πρόγραμμα. Ευχαριστώ.

Ναι είναι το reshade παίξε με lumasharpen θα δεις μεγάλη διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
13 λεπτά πριν, RPDrummer είπε

Θα υπάρχει και επόμενο;

Ε στο οοοταν του φίλου βάλε και το εάν 😁 

Όπως είναι η γενικότερη κατάσταση αμφιβάλλω για τα επόμενα αρκετά χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

ξερω γω; θα μας αφησει ετσι η rockstar? εστω και με αλλους χαρακτηρες ισως το συνεχισει στο ιδιο μοτιβο aka gta

Δεν υπάρχει περίπτωση κάποτε να μην βγάλει νέο παιχνίδι είτε για το RDR είτε για τον άλλο θρύλο GTA. Το πότε είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ' οτι ακούγετε κανεί remake το 1. Για εμένα που δεν το εχω παίξει είναι οτι πρέπει για συνέχεια της σειράς.

Επεξ/σία από vaggos88
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Δεν υπάρχει περίπτωση κάποτε να μην βγάλει νέο παιχνίδι είτε για το RDR είτε για τον άλλο θρύλο GTA. Το πότε είναι το θέμα.

Η Rockstar όπως ξέρεις παίρνει το χρόνο της, δεν είναι τυχαίο ποσο polished και detailed είναι τα games τους. Προσωπικά δεν νομίζω να βγάλουν άλλο γιατί το story είναι ολοκληρωμένο. Aλλωστε η Rockstar πέρα από το GTA δεν φημίζεται για series. Αν βγάλουν, πιο μπορστά από 2030 χλομό το βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...