Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PC]


ADHD
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Για να αποφύγουμε νέο κλείδωμα του νήματος, θα ισχύσουν άμεσα τα εξής, κάποια από τα οποία είναι επιπρόσθετα των βασικών όρων χρήσης του forum:

  • Spoilers για την υπόθεση και το φινάλε θα μπαίνουν αυστηρά σε spoiler tags!
  • Δεν θα έχουμε πλέον άλλα μηνύματα για FPS στο νήμα, ούτε καν μετά από patch!
  • Μην είστε επαναλαμβανόμενα αρνητικοί στα μηνύματά σας, μια φορά αρκεί.
  • Όπως πάντα κρατήστε ήπιους τόνους και αποφύγετε χαρακτηρισμούς και τσουβαλιάσματα προς άλλους χρήστες
  • Κάντε αναφορά τα προβληματικά μηνύματα, μην απαντάτε σε αυτά

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, mrbictor είπε

Ναι, το παιχνίδι γνήσιο από eneba σε epic store.

Από OC, -5 offset all cores και DOCP. Σε οποιαδήποτε άλλη εργασία ή παιχνίδι δεν έχω κανένα πρόβλημα .

Τρέξτα όλα στοκ να βγάλεις αυτό απτή μέση. Εγώ βγάζω prime 95 small ffts με avx και τρώω CTD στο warzone, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θεωρητικά μπορεί και απλά με μικρότερο οφφσετ να φτιάξει, να μην χρειάζεται δλδ κατευθείαν στοκ.

Γιατί είμαι κι εγώ περίπτωση που έχω κάνει ένα πρόχειρο οβερκλοκ της πλάκας, και σε r3 2200g που είναι μαξαρισμενος όλη την ώρα στο 100% και όχι μόνο δεν έχω κρασαρει ποτέ, αλλά έχω πάρει και εμφανές performance boost

Για το online τώρα, παιδιά, μην χάσετε το χρόνο σας. Αν απλά θέλετε να παίξετε κάποια φάση να σκοτώσετε λίγη ώρα, ή να μπείτε με ένα φιλαράκι, ναι.

Αλλά μην σας περάσει από το μυαλό, να μαζέψετε λεφτά, να κάνετε challenges, κλπ κλπ. Και σας το λέει κάποιος που είναι 130κατι λεβελ και έπαιζα τότε μέσα του 20 που μας είχαν κλεισμένους μέσα. Χίλιες φορές να είχα παίξει άλλα παιχνίδια εκείνη την περίοδο.

Το online απλά το έχουν παρατήσει, και ακόμα και τώρα τόσα χρόνια μετά λείπουν βασικά πράγματα που είναι στο single...

Θα σας κάνουν ακόμα και μέρος από την ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ του single να την βαρεθείτε γιατί θα παίζει σε κάθε ανούσιο fight/chase

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, just getting started είπε

Θεωρητικά μπορεί και απλά με μικρότερο οφφσετ να φτιάξει, να μην χρειάζεται δλδ κατευθείαν στοκ.

Κατευθείαν στοκ χρειάζεται για να ανακαλύψει την πηγή του προβλήματος.

Απλά βήματα troubleshooting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι πραγματικα μαμει, απορω πως μου χε ξεφυγει...

εχω καποιες ερωτησεις

1/ στο χωριο valentine βλεπω καποιες φορες ειτε τα συμβολα των μαγαζιων ειναι θολα (που νμζ δηλωνει οτι ειναι κλειστο (?) ειτε δεν υπαρχουν καποια. Ξερουμε τι παιζει και στις 2 περιπτωσεις;

2/ εκει που πηγαινα αμεριμνος στο χωριο τσαααπ πεταχτηκε ενα καρο και μουστησε ενεδρα, τι φαση; γινονται κ αυτα;

 

Γενικοτερα η ολη φαση μου αρεσει αν και ακομα ειμαι χαμενος, εχει τοσα πολλα πραγματα και δν ξερω τι να πρωτοκανω γτ τα περισσοτερα δεν τα θυμαμαι μετα απο λιγο :P

Ειδικοτερα αυτο με το crafting ειναι ενα κομματι που αντιπαθω σε ολα τα παιχνιδια γτ θελει ψαξιμο 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Tzini_Gr είπε

Το παιχνιδι πραγματικα μαμει, απορω πως μου χε ξεφυγει...

εχω καποιες ερωτησεις

1/ στο χωριο valentine βλεπω καποιες φορες ειτε τα συμβολα των μαγαζιων ειναι θολα (που νμζ δηλωνει οτι ειναι κλειστο (?) ειτε δεν υπαρχουν καποια. Ξερουμε τι παιζει και στις 2 περιπτωσεις;

2/ εκει που πηγαινα αμεριμνος στο χωριο τσαααπ πεταχτηκε ενα καρο και μουστησε ενεδρα, τι φαση; γινονται κ αυτα;

 

Γενικοτερα η ολη φαση μου αρεσει αν και ακομα ειμαι χαμενος, εχει τοσα πολλα πραγματα και δν ξερω τι να πρωτοκανω γτ τα περισσοτερα δεν τα θυμαμαι μετα απο λιγο :P

Ειδικοτερα αυτο με το crafting ειναι ενα κομματι που αντιπαθω σε ολα τα παιχνιδια γτ θελει ψαξιμο

Τα μαγαζιά είναι κλειστά λόγο ώρας (έχει function που περιμένεις) η έχεις κάνει κάποιο έγκλημα και θα είναι κλειστά για κάποιο καιρό η έχεις σκοτώσει τον ιδιοκτητη και θα περιμένεις μέχρι να έρθει καινούργιος η λόγο main mission δεν είναι προσβάσιμα.

Random event έχει μπόλικα και γίνονται σχετικά συχνά άμα είσαι σε main roads.

Το crafting είναι παρα πολύ απλό βασικά απλά δύσκολο στο να αποκτήσεις τα απαραίτητα υλικά. Μπορείς ότι βρίσκεις να το πηγαίνεις στον trapper η στο camp σου. Κανε αυτό που έκανα εγώ άμα θες, πάνε δες τις λίστες και σημείωσε κάπου αυτά που σου αρέσουν και τι χρειάζονται. Το ίδιο ισχύει και για τους fences.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

μαααλιστα. σημειωνω που σημειωνω για την δουλεια, θα σημειωνω και για το παιχνιδι; χαχαχα θα δω πως θα το κανω.

Οκ τα υπολοιπα κατανοητα, σε ευχαριστω πολυ. Ηδη απτο κρου που μου τν "πεσαν στα στενα" τους εφαγα με την 2η προσπαθεια και εχω τσιμπησει το καρο για να πουλησω τν πραματια..

 

σε ευχαριστω και παλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα πιο βαρετά παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ, προσπαθώ να το τελειώσω να μην πάει χαμένο το 10ρικο από το Epic. Εν τω μεταξύ τόσο ακατάσχετο μπλα μπλα δεν ακούς ούτε από την γκόμενα μετά από τσακωμό.

  • Confused 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Από τα πιο βαρετά παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ, προσπαθώ να το τελειώσω να μην πάει χαμένο το 10ρικο από το Epic. Εν τω μεταξύ τόσο ακατάσχετο μπλα μπλα δεν ακούς ούτε από την γκόμενα μετά από τσακωμό.

Αργό ναι, βαρετό όχι για μένα, βασικά είχε το πιο ενδιαφέρον open-world μαζί με BOTW. Όσο για τους διαλογους τους απόλαυσα γιατί είναι απίστευτα καλογραμμένο το game, για game. Λίγες εταιρίες ρίχνουν τόση δουλειά σε γράψιμο. Αλλα ναι γούστα είναι αυτά, κρίμα που δεν σου άρεσε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

18 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Το παιχνίδι αν έχεις τα updates είναι σταθερό. Στο δικό μου playthrough 100 ώρες περίπου, είχα 1 ctd.

Βάλε στοκ τον cpu και άσε το docp, δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Η gpu είναι κι αυτή στοκ?

 

Θα την γυρίσω σε στοκ την cpu, στο κάτω-κάτω δεν εχει και μια ιδιαίτερη διαφορά το -5. Η κάρτα ειναι στοκ 3060 Ti, οτι εχει από την Gigabyte.

Ο λόγος που με παραξενεύουν τα crash είναι ότι το negative offset θα έπρεπε να κρασάρει σε μικρό φορτίο οχι με μεγάλο. Επίσης κρασάρει μονο το παιχνίδι όχι τα windows και δεν υπάρχει κανένα error στον even viewer.

 

17 ώρες πριν, Tzini_Gr είπε

ψαξε μια στο reddit, κατι λενε να μπεις στα εγγραφα / settings sga_ attached to the name..do not delete the bin files. 

ισως βγαλεις ακρη.

τελος δες αν εχει κανενα log error που να σου λεει γτ κρασαρει

 

 

εχω δοκιμάσει να τα εχω σβήσει τα αρχεια εντελώς, να τα κανω read only, τίποτα.

Κανένα error στον even viewer.

9 ώρες πριν, Herald είπε

Τρέξτα όλα στοκ να βγάλεις αυτό απτή μέση. Εγώ βγάζω prime 95 small ffts με avx και τρώω CTD στο warzone, οπότε...

Θα ξεκινήσω με τον επεξεργαστή, γιατι εάν πρεπει να βγάλω το docp πάει πολύ.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ καταλαβαίνω ότι γούστα είναι αυτά και ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του. Από την άλλη αν παραγωγές σαν του RDR, CP2077 σταματήσουν απορώ τι θα λέμε μετά. Μας βλέπω να το γυρνάμε σε Tetris και Super Mario. Ακόμα και τα Ubi games για τα οποία σωστά γράφουμε για την copy paste λογική τους δεν τα θάβω προσωπικά γιατί είναι μεγάλες παραγωγές και περνάς ευχάριστα τις ώρες που θα ασχοληθείς. 

Επεξ/σία από liakinen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να βάλω το RDR2 από τον R* Launcher στο steam;
Ο λόγος που το θέλω είναι ότι πήρα ένα DS5 Controller που το έχω με BT με το PC και δεν το βλέπει (εδώ που τα λέμε και με USB πάλι δεν το βλέπει) αλλά όλα τα steam games το βλέπουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Υπάρχει τρόπος να βάλω το RDR2 από τον R* Launcher στο steam;
Ο λόγος που το θέλω είναι ότι πήρα ένα DS5 Controller που το έχω με BT με το PC και δεν το βλέπει (εδώ που τα λέμε και με USB πάλι δεν το βλέπει) αλλά όλα τα steam games το βλέπουν κανονικά.

Κάνεις add a non-steam game από κάτω αριστερά, αλλά δεν θα τρέχει έτσι κι αλλιώς χωρίς τον Rockstar Launcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tommybertsen είπε

Κάνεις add a non-steam game από κάτω αριστερά, αλλά δεν θα τρέχει έτσι κι αλλιώς χωρίς τον Rockstar Launcher.

Καλά ναι φυσικά και θα τρέχει από το R* μιας που από εκεί το έχω, μόνο για να πάρει το DS5 το θέλω αλλά ενώ το κάνω add έτσι, όταν το πατάω να αρχίσει μέσω steam δεν ξεκινάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...