Προς το περιεχόμενο

Samsung QE55Q90R ή LG OLED55C9


wind25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Ψάχνω για μια τηλεόραση. Αρχικά κοιτούσα για την περσινή samsung  QE55Q9FN και την LG OLED55C8PLA άλλα φέτος βγήκαν οι καινούργιες Samsung QE55Q90R και LG OLED55C9.

Αρχικά δεν ξέρω αν προτείνετε Samsung ή LG. απλά με ξενερώνει λίγο για αυτά που ακούω για το service της samsung αλλά μου αρέσει πολύ το box Που περιλαμβάνει τα πάντα.

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν τα φετινά μοντέλα έχουν κάποια ουσιαστική διαφορά ώστε να κινηθώ σε αυτά ή να παραμείνω στα περσινά. Θα ήθελα τη γνώμη σας και την πρόταση σας.

 

Η χρήση είναι κυρίως για κλασσικά tv, ταινίες και που και που PS. Επίσης σκέφτομαι για ασύρματη σύνδεση για να το χρησιμοποιώ με πληκτρολόγιο για πλοήγηση στο ιντερνετ.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 217
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, wind25 είπε

Καλησπέρα σας,

Ψάχνω για μια τηλεόραση. Αρχικά κοιτούσα για την περσινή samsung  QE55Q9FN και την LG OLED55C8PLA άλλα φέτος βγήκαν οι καινούργιες Samsung QE55Q90R και LG OLED55C9.

Αρχικά δεν ξέρω αν προτείνετε Samsung ή LG. απλά με ξενερώνει λίγο για αυτά που ακούω για το service της samsung αλλά μου αρέσει πολύ το box Που περιλαμβάνει τα πάντα.

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω αν τα φετινά μοντέλα έχουν κάποια ουσιαστική διαφορά ώστε να κινηθώ σε αυτά ή να παραμείνω στα περσινά. Θα ήθελα τη γνώμη σας και την πρόταση σας.

Η χρήση είναι κυρίως για κλασσικά tv, ταινίες και που και που PS. Επίσης σκέφτομαι για ασύρματη σύνδεση για να το χρησιμοποιώ με πληκτρολόγιο για πλοήγηση στο ιντερνετ.

Ευχαριστώ

Ανάλογα την χρήση σου. Aμα θες να παιζεις games καθε μερα πεντάωρα+ να τις εχεις ανοιχτή από το πρωί ως το απόγευμα και από το απόγευμα ως το βραδυ ξεχνα την oled και πάρε led. Aμα παιζεις 1-2-3 ώρες και μετα κανεις ενα διάλυμα να κάνει η oled ενα cc και να δεις μετα ταινία και σειρά είσαι ένταξη να παρεις oled. H c9 είναι η καλύτερη tv εκεί έξω. Επίση η qled κατ εμέ δεν είναι σε επίπεδο oled για κεναν λογο. Tο weboc είναι ανώτερο τις samsung. Μπορείς να παρεις και ένα tvbox και θα είσαι ok. Η c9 έχει διαφορες από τα μοντέλα τον lg oled του 2018. Αμα είσαι από μοντέλο του 2018 δεν αξίζει η μετάβαση αλλα άμα δεν είσαι από μοντέλο του 2018 αξίζει παρα πολύ να πας σε c9. Το service τις lg είναι το καλύτερο εδώ και χρονια. Ακόμα και στα κινητά είναι το καλύτερο και ας βγάζει τα χειρότερα κινητά 🤣😂θα σου κανω pm 2 links που είναι τα  πιο χρήσιμα πριν απο αγορα oled tv. Σε περίπτωση που παρεις oled τηλεόραση να ξέρεις απλά τι να προσεχεις. Μπορείς να χρησιμοποιείς ασύρματο πληκτρολόγιο και το τηλεκοντρολ τις lg είναι επίσης από τα καλύτερα και πιο βολικά όλον τον εποχών. Για εμενα εφόσον εχεις λεφτά για c9 μην κοιτάς καμια αλλη tv. Oλες είναι κατώτερες της c9.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, asdfaster είπε

Ανάλογα την χρήση σου. Aμα θες να παιζεις games καθε μερα πεντάωρα+ να τις εχεις ανοιχτή από το πρωί ως το απόγευμα και από το απόγευμα ως το βραδυ ξεχνα την oled και πάρε led. Aμα παιζεις 1-2-3 ώρες και μετα κανεις ενα διάλυμα να κάνει η oled ενα cc και να δεις μετα ταινία και σειρά είσαι ένταξη να παρεις oled. H c9 είναι η καλύτερη tv εκεί έξω. Επίση η qled κατ εμέ δεν είναι σε επίπεδο oled για κεναν λογο. Tο weboc είναι ανώτερο τις samsung. Μπορείς να παρεις και ένα tvbox και θα είσαι ok. Η c9 έχει διαφορες από τα μοντέλα τον lg oled του 2018. Αμα είσαι από μοντέλο του 2018 δεν αξίζει η μετάβαση αλλα άμα δεν είσαι από μοντέλο του 2018 αξίζει παρα πολύ να πας σε c9. Το service τις lg είναι το καλύτερο εδώ και χρονια. Ακόμα και στα κινητά είναι το καλύτερο και ας βγάζει τα χειρότερα κινητά 🤣😂θα σου κανω pm 2 links που είναι τα  πιο χρήσιμα πριν απο αγορα oled tv. Σε περίπτωση που παρεις oled τηλεόραση να ξέρεις απλά τι να προσεχεις. Μπορείς να χρησιμοποιείς ασύρματο πληκτρολόγιο και το τηλεκοντρολ τις lg είναι επίσης από τα καλύτερα και πιο βολικά όλον τον εποχών. Για εμενα εφόσον εχεις λεφτά για c9 μην κοιτάς καμια αλλη tv. Oλες είναι κατώτερες της c9.

Καλησπέρα,

Αρχικά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και τη γνώμη σου. Το τηλεχειριστήριο δεν το είχα σε εκτίμηση αλλά όταν το είδα απο κοντά τι μπορεί να κάνει, μπορεί να χάνει σε design από της samsung αλλά είναι πολύ καλύτερο.

Η samsung μου άρεσε επειδή θα την βάλω στον τοίχο, έχει το box οπότε δεν φαίνονται καλωδια στον τοιχο, και έχει μονο μια οπτική ίνα. Αλλά από ουσία ίσως έχεις δίκιο με όσα μου λες.

Το gaming που παίζω είναι σε χαλαρο σταδιο...max 3 ώρες μια φορά στο τόσο. Η τηλεόραση εκτός από κανένα σκ δεν νομίζω να μένει ανοιχτη και στο ίδιο κανάλι συνολικά πάνω από 3 με 4 ώρες.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι κοιτούσα για 55'' αλλά μου λένε επειδή είμαι στα 3 μέτρα να παρω 65'' με αποτέλεσμα να μου ανεβάζει πολύ το κόστος κάτι που με κάνει να σκέφτομαι την περσινή C8 σε 65''.

Δεν έχω δει καμία σε κανονικό πρόγραμμα ή σε ταινία να μπορέσω να δω αν όντως έχει διαφορά αυτό με το μαύρο που λενε και γενικά με τα χρώματα καθώς όλα τα μαγαζιά το έχουν σε κατι demo της tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλύτερη

2 ώρες πριν, wind25 είπε

Καλησπέρα,

Αρχικά ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και τη γνώμη σου. Το τηλεχειριστήριο δεν το είχα σε εκτίμηση αλλά όταν το είδα απο κοντά τι μπορεί να κάνει, μπορεί να χάνει σε design από της samsung αλλά είναι πολύ καλύτερο.

Η samsung μου άρεσε επειδή θα την βάλω στον τοίχο, έχει το box οπότε δεν φαίνονται καλωδια στον τοιχο, και έχει μονο μια οπτική ίνα. Αλλά από ουσία ίσως έχεις δίκιο με όσα μου λες.

Το gaming που παίζω είναι σε χαλαρο σταδιο...max 3 ώρες μια φορά στο τόσο. Η τηλεόραση εκτός από κανένα σκ δεν νομίζω να μένει ανοιχτη και στο ίδιο κανάλι συνολικά πάνω από 3 με 4 ώρες.

Το μόνο αρνητικό είναι ότι κοιτούσα για 55'' αλλά μου λένε επειδή είμαι στα 3 μέτρα να παρω 65'' με αποτέλεσμα να μου ανεβάζει πολύ το κόστος κάτι που με κάνει να σκέφτομαι την περσινή C8 σε 65''.

Δεν έχω δει καμία σε κανονικό πρόγραμμα ή σε ταινία να μπορέσω να δω αν όντως έχει διαφορά αυτό με το μαύρο που λενε και γενικά με τα χρώματα καθώς όλα τα μαγαζιά το έχουν σε κατι demo της tv.

Πάντα οι πολλές inch φαίνονται καλύτερες στο μάτι. Το θέμα είναι πως και led tv να παρεις στις 65 inch είναι πολύ ακριβές. Από 55 σε 65 ανεβαίνει πολύ η τιμή. Σε Eλλάδα που μονο μέσο skroutz μπορείς να βρείς ας πούμε μια καλή τιμή είναι ακόμα χειρότερα. Εφόσον είσαι σε 3 μετρα απόσταση εγώ στη θέση σου θα επερνα oled c9 55 Inch. Eφόσον μιλάμε για την c9 θα θυσίαζα τα 65 inch και θα πήγαινα στα 55 inch. Eκτος του ότι είναι πιο ένα σε τεχνολογία που την κάνει να έχει και πιο λύγιες πιθανότητες να πάθη burn in μελλοντικά. Eίναι αρκετά  τικ καλύτερη τις c8. Kαι η c8 είναι τρομερή oled αλλα εγώ αυτό θα έκανα. Eφόσον δεν ξεπερνάς τα 4 μετρα πιστεύω η 55 είναι ok και στα 3 μετρα. Αυτό με τα 3 μετρα θες 65 και στα 2 μετρα θες 55 κτλ. Ενας μύθος είναι κατ εμέ. Πιστεύω άνετα ως 4 μετρα κάθεσαι και με 55 inch. Σε λιγιες μέρες έχει και black Friday που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πέσουν και λίγο οι τιμές στις oled. Μπορεί να γλιτώσει 100-200 euro.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/10/2019 στις 5:59 ΜΜ, asdfaster είπε

καλύτερη

Πάντα οι πολλές inch φαίνονται καλύτερες στο μάτι. Το θέμα είναι πως και led tv να παρεις στις 65 inch είναι πολύ ακριβές. Από 55 σε 65 ανεβαίνει πολύ η τιμή. Σε Eλλάδα που μονο μέσο skroutz μπορείς να βρείς ας πούμε μια καλή τιμή είναι ακόμα χειρότερα. Εφόσον είσαι σε 3 μετρα απόσταση εγώ στη θέση σου θα επερνα oled c9 55 Inch. Eφόσον μιλάμε για την c9 θα θυσίαζα τα 65 inch και θα πήγαινα στα 55 inch. Eκτος του ότι είναι πιο ένα σε τεχνολογία που την κάνει να έχει και πιο λύγιες πιθανότητες να πάθη burn in μελλοντικά. Eίναι αρκετά  τικ καλύτερη τις c8. Kαι η c8 είναι τρομερή oled αλλα εγώ αυτό θα έκανα. Eφόσον δεν ξεπερνάς τα 4 μετρα πιστεύω η 55 είναι ok και στα 3 μετρα. Αυτό με τα 3 μετρα θες 65 και στα 2 μετρα θες 55 κτλ. Ενας μύθος είναι κατ εμέ. Πιστεύω άνετα ως 4 μετρα κάθεσαι και με 55 inch. Σε λιγιες μέρες έχει και black Friday που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πέσουν και λίγο οι τιμές στις oled. Μπορεί να γλιτώσει 100-200 euro.

Λογικά προς τα εκεί θα κινηθώ και εγώ και περιμένω να δω καμία καλύ προσφορά.

Οι αντίστοιχες Β9 και Ε9 έχουν κάποια σημαντική διαφορά που θα άξιζε κάποιος να τις πάρεις σε σχέση με τη C9?

Γιατί στα γενικά χαρακτηριστικά μου φαίνονται όλες ίδιες εμένα...χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wind25 είπε

Λογικά προς τα εκεί θα κινηθώ και εγώ και περιμένω να δω καμία καλύ προσφορά.

Οι αντίστοιχες Β9 και Ε9 έχουν κάποια σημαντική διαφορά που θα άξιζε κάποιος να τις πάρεις σε σχέση με τη C9?

Γιατί στα γενικά χαρακτηριστικά μου φαίνονται όλες ίδιες εμένα...χαχα

Η b9 ενώ είναι πιο ακριβή στο skroutz από την c9 στην ουσία είναι χειρότερη από την c9. Επρεπε να είναι πιο φθινει από την c9 από 100 ως και 200 euro κάτω. Διότι έχει πιο αδύναμο cpu. Εχει την cpu τις b8 που του 2018. Μην παρεις την b9 γιατί θα είναι σαν να εχεις την b8. Η σειρά E ακόμα και e8 έχουν πάντα καλύτερο ήχο από όλες αν δεν κανω λαθος. Αλλα καλύτερα κατσε με την c9 να είσαι πιο σίγουρος.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, bill_viper είπε

Q90R ή Q900.

Αμα θες να αγοράσεις tv άνοιξε thread με όλες τις λεπτομέρειες που προβλέπεται από insomnia για την διευκόλυνση την δίκια σου και τον υπολοιπων users. Να σπαμαρουμε άκυρα μηνύματα σε ξένα threads είναι ασέβεια.

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, asdfaster είπε

Αμα θες να αγοράσεις tv άνοιξε thread με όλες τις λεπτομέρειες που προβλέπεται από insomnia για την διευκόλυνση την δίκια σου και τον υπολοιπων users. Να σπαμαρουμε άκυρα μηνύματα σε ξένα threads είναι ασέβεια.

Μάλλον έμαθες μια λέξη - spam γαρ - και την αραδιάζεις αριστερά-δεξιά. Spam είναι ένα βίντεο που δείχνει το νούμερο ένα μειονέκτημα των LG/Sony OLED;

Εκτός κι αν κάποιος υποψήφιος αγοραστής δεν πρέπει να γνωρίζει (για δικούς σου λόγους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, bill_viper είπε

Μάλλον έμαθες μια λέξη - spam γαρ - και την αραδιάζεις αριστερά-δεξιά. Spam είναι ένα βίντεο που δείχνει το νούμερο ένα μειονέκτημα των LG/Sony OLED;

Εκτός κι αν κάποιος υποψήφιος αγοραστής δεν πρέπει να γνωρίζει (για δικούς σου λόγους).

Εγώ έμαθα την λέξη spam να την λέω στον κόσμο που δεν έμαθε ποτε πως να συμπεριφέρεται στα ξένα threads. Θες να ξεκινήσουμε τα μειονεκτήματα τον Q-LED? κανε ένα search στο google γιατί είναι πολλά και δεν θα κάτσω να γράφω. Η oled για τον μονο λόγο που παθαίνουν burn in είναι από κακια χρηση αυτόν που τις αγοράζουν. Γιατί τις λιώνουν, γιατι δεν ξέρουν καν να ρυθμίσουν σωστά την φωτεινότητα και δεν διαβάζουν καν το manual τις lg. Αμα ξέρεις να την λειτουργείς δεν θα πάθεις burn in ούτε μετά από 7 χρονια χρήσης.  Επίσης δεν ξέρουν καν ποτε πρέπει να κάνουν refresh. Dεν έχουν ιδέα πως λειτουργεί μια oled και γιατί παθαίνει burn in. θα μάθουν μονο αφού πρώτα θα το πάθουν αλλα μετά θα λένε φταίει η τηλεόραση. Oσο αφορά τις qled δεν θα γίνουν ποτε oled γιατί απλά είναι μια led tv. Oτι και κάνει η samsung led θα παραμείνει.  Το ωραίο είναι πως όταν δεις μια qled και μια oled ίδιας χρονολογίας με ίδιο video και όχι boosted videos απο κοντα live. θα απορείς γιατί η qled δείχνει τόσο ξεβαμμένη στα χρώματα. Πραγματικά στην c9 πρέπει να προσπαθήσεις πολύ για πάθεις burn in με τέτοια τεχνολογία που έχει βάλει η lg στα pixels και στα settings της. Τα video στο youtube του κάθε πληρωμένου λέει ότι τον συμφέρει. Πάρε μια KD-55XF9005 που είναι η καλύτερη led και που είναι η μονη που μπορείς να πεις πως εστο είναι κοντά  στην  lg b8 oled του 2018. Και θα δεις ποσο πιο μπροστα θα ειναι απο το 90% των qled της samsung. Και θα εχεις και android που είναι ανώτερο του web oc αλλα και της samsung.

Επεξ/σία από asdfaster
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαφωνω.

Πλέων καποιες σοβαρές LCD μπορουν ειδικα σε χρωμα να κοιτάξουν καταματα OLED. 

Εδω εχουμε την XF9005 διπλα στην e8 και παρόλο που δεν ειναι καλιμπραρισμενες η 9005 στο χρωμα τα παει εξαιρετικα

20190904-151132.jpg

20190904-151113.jpg

Ειδικα στο λευκο οι OLED απλα δεν μπορουν. Ναι μεν τα μαυρα ειναι σημαντική παράμετρος στο ποιοτικό κομμάτι. Αλλα εξίσου και η φωτεινότητα, θερμοκρασία λευκού, όγκος χρώματος, ευαισθησια IRE κτλ.

Η Q90 ειναι μακράν ανώτερη απο την 9005 σε ολα. Αν δεν πείθω παραθέτω ενα συγκριτικό με q90 και zd9F side by side  που ειναι οτι καλύτερο εχει βγάλει η sony σε Lcd led. 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-z9f-vs-samsung-q90r/683/779?usage=7318&threshold=0.1

Η C9 κερδιζει με βαση τα πρότυπα της THX που βεβαια προϋποθέτουν απόλυτο σκοτάδι. αλλα και παλι η ψαλίδα ειναι μικρή. Τα μαυρα που ειναι το ατου των  oled ειναι οντως αξεπέραστα. Αλλα πλεον και η Q90 με 480 ζωνες παραδίδει πολυ desent μαυρα.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c9-vs-samsung-q90r/802/779?usage=7318&threshold=0.1

Δειτε ειδικα στο κομματι SDR - HDR peak brightness διαφορές. Καθόλου αμελητέα για TV all around use. 

Τελος το κομμάτι burn in  ειναι πονεμένη ιστορία. Ναι αν ο χρήστης εχει επίγνωση της χρήσης ενδεχόμενως να το αποφύγει. Μιλαμε ομως για hiendaδες cinephil που ασχολούνται φανατικά. Επειδή ομως η τηλεόραση ειναι ψυχαγωγικό μέσον και οχι κάποιο εργαλείο ειδικής μεταχείρισης οι περισσότεροι ''νορμάλ'' χρήστες θα την πατήσουν. Και δεν το λεω θεωρητικά. Εχω άπειρες περιπτώσεις πελατών μου που ''την εχουν πατήσει''.  

Πατε δειτε συγκρίνετε και δειτε τις διαφορες απο κοντα. Μην τα ισοπεδώνουμε ολα.

 

 

 

Επεξ/σία από graphist83
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τηλεοραση βασιζεται στην οραση και αυτη να εμπιστευεστε ..αλλωστε εσεις θα την χαιρεστε ...ολες οι τεχνολογιες εχουν υπερ και κατα .Παρτε λοιπον usb με κατι αγαπημενο που βλεπετε και βουρ σε καποιο πολυκαταστημα να παρετε αυτο που αρεσει σε εσας και οχι  σε καποιους αλλους .....Και κατι ακομα ..η τηλεοραση να μπορει να παιζει ελευθερα οτι θελει οσο θελει με οτι φωτισμο-χρωμα γουσταρει ο καθενας ...γουστα ειναι αυτα και δεν μπορει να τα κατακρίνει κανενας.....

 

 

Επεξ/σία από jak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν 2 μηνες εγινε ενα τυφλο τεστ απο το HDTVtest. 

Στο συγκριτικο συμμετειχαν  τρεις oled και μια qled. (LG C9, SONY AG9,PANASONIC GZ2000, SAMSUNG Q90R)

Αναμεσα σε αυτες τις 4 tv's υπηρχε και ενα monitor αναφορας εικονας. Ολες οι tv's ηταν μασκαρισμενες ωστε το κοινο να μην μπορει να δει bezels, μαρκα, βαση Tv κλπ

Ενω η αιθουσα δεν ηταν σε συσκοτιση, αν καποιος κοιταξει προσεκτικα την εικονα σε full screen θα καταλαβει ποια απο ολες ειναι η samsung qled. Ειναι αυτη που εχει γκριζαρει (φαινεται ως μπλε) τον νυχτερινο πλανητη.  

1935482522_2019-10-17180424.jpg.5955fb78fedf16983cfe1f15bf21cc44.jpg

Ως προς τα βραβεια:

Best home theater tv:

1) panasonic GZ2000 (20.84)

2) LG C9 (20.81)

3) SONY AG9 (20.14)

4) SAMSUNG Q90 (15.78)

 

 

Best living room tv:

1) panasonic GZ2000 (23.73)

2) SAMSUNG Q90 (23.44)

3) SONY AG9 (22.86)

4) LG C9 (22.43)

 

Best gaming tv:

1) LG C9 (4.67)

2) PANA GZ2000 (3.92)

3) SAMSUNG Q90 (3.66)

4) SONY AG9 (3.39)

 

Best HDR tv:

1) LG C9 (17.34)

2) PANA GZ2000 (16.81)

3) SONY AG9 (15.05)

4) SAMSUNG Q90 (12.74)

 

Best tv of 2019:

1) LG C9 (33.16)

2) PANA GZ2000 (32.90)

3) SONY AG9 (30.16)

4 SAMSUNG Q90 (27.75)

 

 

ανα υποκατηγορια:

 

Black & shadow details:

1) LG C9 (4.69)

2) PANA GZ2000 (4.31)

3) SONY AG9 (4.03)

4) SAMSUNG Q90 (2.63)

 

Tone Mapping:

1) PANA GZ2000 (4.32)

2) LG C9 (4.11)

3) SAMSUNG Q90 (3.51)

4) SONY AG9 (3.04)

 

Motion handling:

1) SONY AG9 (4.15)

2) PANA GZ2000 (4.12)

3) LG C9 (4.05)

4) SAMSUNG Q90 (3.62)

 

Uniformity:

1) PANA GZ2000 (4.25)

2) SONY AG9 (3.96)

3) LG C9 (3.80)

4) SAMSUNG Q90 (3.44)

 

Video Processing:

1) PANA GZ2000 (3.92)

2) SONY AG9 (3.85)

3) LG C9 (3.63)

4 SAMSUNG Q90 ( 3.60)

 

Gaming:

1) LG C9 (4.67)

2) PANA GZ2000 (3.92)

3) SAMSUNG Q90 (3.66)

4) SONY AG9 (3.39)

 

Bright room:

1) SAMSUNG Q90 (4.37)

2) LG C9 (3.75)

3) PANA GZ2000 (3.69)

4) SONY AG9 (3.47)

 

https://youtu.be/Vj_oR91s1BU?t=1

 

Επεξ/σία από warewolf
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η τηλεόρασης δεν είναι διπλα διπλα να τις δεις ζωντανά και αν δεν έχουν τα ίδια demos χωρίς boosters. Τότε μπορείς να καταλάβεις. Μέσο φωτογραφιών ειναι δύσκολο. Η XF9005 για εμενα είναι η μονη που μπορεί να κοντραριστεί με την c8. Αλλα με την c9 δεν μπορεί καμια. Ποσο μάλλον η qled.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...