Προς το περιεχόμενο

Το περνάμε ή όχι?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Getta Robo είπε

Επειδη το βλεπω που αναφερεται τακτικα, πως ακριβως τους "αναγκαζουν" να τα κανουν ολα αυτα; Εχουν κλειδωσει συγγενεις τους πχ καπου και τους λενε δεν θα τους ξαναδειτε αν δεν βγαλετε παραγγελια σε ταδε χρονο;
Φυσικα και οχι. Εις γνωση τους ειναι οτι κανουν με ΚΑΜΙΑ δικαιολογια.

Εχω δει ντελιβεραδες σε μαγαζι να βαράνε κάρτα την ωρα που φεύγουν για να παραδωσυν μια παραγγελία και να ξαναχτυπάνε καρτα μόλις επιστρέφουν. 

Με λίγα λογία το μαγαζί τους χρονομετρουσε.

Δεν δικαιολογώ τους ντελιβεραδες, απλά το αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, thant είπε

Εχω δει ντελιβεραδες σε μαγαζι να βαράνε κάρτα την ωρα που φεύγουν για να παραδωσυν μια παραγγελία και να ξαναχτυπάνε καρτα μόλις επιστρέφουν. 

 

Η Pizza Fan το εχει σαν συστημα,δεν ειναι οτι ειδες απλα ντελιβερα να βαραει καρτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε δολοφόνοι οι μισοί που γράφετε στο θέμα.

 

Και τα δύο παραβίαση κόκκινου στις 5 το πρωί δρόμο που "δε περνάει ψυχή, το βλέπω"

Μάλιστα στη μία από τις δύο επειδή κατέβηκα να βοηθήσω ο δολοφόνος είπε "μα που να φανταστώ ότι θα περνάς εσύ;"

Στην άλλη βλέπετε το αμάξι Λιοσίων (κόκκινο). Αφού παραβίασε κόκκινο και χτύπησε άλλο, προσπάθησε να ξεφύγει και χτύπησε άλλα δυο ταξί.

 

Έχω πάρα πολλές εικονίτσες, αν θέλετε να αναθεωρήσετε πότε περνάμε κόκκινο και πότε όχι.

Έχω και εμένα αν θέλετε με μηχανάκι όταν μπάρμπας πέρασε το στοπ γιατί "νόμιζα ότι θα φρενάρεις".

Σοβαρευτείτε, δώστε πίσω τα διπλώματα σας.

IMG_20190819_053915.jpg

IMG_20191011_054210.jpg

  • Like 7
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαρχιώτης έρχεται με το τρένο Σταθμό Λαρίσης και παίρνει ΤΑΧΙ να πάει Αμπελοκήπους.

Ώρα 04.30 με 5 το πρωί ανεβαίνει γκαζωμένος από Ηπείρου ο ταξιτζής.

Λιοσίων..... φανάρι κόκκινο το περνάει στεγνά  και ανεβαίνει

Αχαρνών ......κόκκινο το ίδιος ο ταξιτζής ο επαρχιώτης σφίγγει τη χειρολαβή και καρφώνει με δύναμη τα πόδια του στο πάτημα.

Αριστοτέλους....... κόκκινο συνεχίζει ακάθεκτος ο ταξιτζής αρχίζει να τον λούζει κρύος ιδρώτας τον επαρχιώτη.Βάζει με τρόπο το χέρι στη τσέπη και πιάνει την ταυτότητα.

Τρίτη Σεπτεβρίου ............. κόκκινο το ίδιο 

Φτάνει Πατησίων πράσινο φρενάρει ο ταξιτζής και κοιτάζει με προσοχή το δρόμο.

-Καλά ρε φίλε τα πέρασες όλα με κόκκινο και στο πράσινο σταμάτησες;;;;;;;;

-Μην κολώνεις του λέει .Απλά προσέχω γιατί αυτή την ώρα κατεβαίνει από Κυψέλη προς Ομόνοια ο αδελφός μου για δουλειά.:P

Επεξ/σία από papoys1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Fubar.gr είπε

Οπότε σε διαβάσεις πεζων που δεν υπάρχει φανάρι σταματάμε και περιμένουμε μεχρι να ξημερώσει

Αν νομίζεις ότι δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορά ναι περίμενε μέχρι να ξημερώσει, η καλύτερα μην οδηγάς αν δεν νιωθεις σιγουρος...

Όποιος περνάει με κόκκινο πρέπει να του παίρνουν το δίπλωμα.

Επεξ/σία από obijuan1983
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Shorai είπε

Γι αυτό να μεταναστεύσεις φίλε μου

Θα σου απαντησω στο υφος που απαντησες γιατι οσοι εχετε αυτη τη νοοτροπια δεν ειστε για συζητηση .

Οχι φιλε μου θα παραμεινω εδω να παιρνω ως μισθωτος ιδιωτικου τομεα στη χωρα ηλιθιων 2.800 τον μηνα αφου ο ανταγωνισμος για αυτα που εγω προσφερω ειναι μηδαμινος και θα σας βλεπω να μαλωνετε και να κανετε πορειες για 700€

 

Φιλικά

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Η υπακοή στους νόμους είναι αυτονόητη μέσα στα πλαίσια της λογικής με την οποία δημιουργήθηκαν, και γενικότερη με την κοινή λογική.

Το να σταματάς στο κόκκινο είναι σωστό διότι είναι ένας κώδικας επικοινωνίας για να δώσεις προταιρεότητα στον άλλον.

Το να περάσεις κόκκινο ενώ είναι μέρα παίρνει δύο μορφές: Είναι αυτός που το σκοτώνει με βαθύ πορτοκαλί κολλημένος στον μπροστινό του. Κλασσική περίπτωση οπότε ευτυχώς όλοι το ξέρουν οπότε προφυλάσσονται. Αυτή η κίνηση είναι επικίνδυνη.

Η 2η μορφή και ευτυχώς πολύ πιο σπάνια είναι αυτός που θα περάσει ένα κόκκινο αναμμένο εδώ και ώρα και στα @@ του και η ορατότητα και όλα. Αυτή η κίνηση είναι δολοφονική.

Το να περάσεις κόκκινο ενώ είναι 3 την νύχτα, στην περίπτωση τουλάχιστον που περιγράφεται στο εν λόγω θέμα είναι όταν έχεις άπλετη ορατότητα σε έρημο δρόμο και δεν υπάρχει ψυχή σε ακτίνα 300 μέτρων. Το ότι δεν υπάρχει ψυχή είναι δεδομένο, και όχι κάτι που το υποθέτει ένας συμφορουμίτης για εμάς. Υπάρχουν πολλά μέρη που έχεις πραγματικά πλήρη ορατότητα και μπορείς να είσαι 100% βέβαιος ότι δεν υπάρχει ούτε κουνούπι στον δρόμο. Εκεί πέρα το περνάς το κόκκινο και δεν νοιάζει, διότι δεν έθεσες κανέναν σε επικινδυνότητα, ούτε τον εαυτό σου ούτε κανέναν άλλον διερχόμενο. Μηδέν τα εκατό πιθανότητα ατυχήματος. Simple as that. Αν κάποιος πεταχτεί να πει ότι "δεν το ξέρεις αυτό", όχι φίλε, απλά μιλάς για διαφορετική περίπτωση δρόμου. Όταν μιλάμε για το παράδειγμα δρόμου που είπα πιο πάνω (και που εννοεί ο ts) τότε ισχύει το προηγούμενο.

Η λογική του Ελληναρα!!!!!! τίποτα άλλο δεν υπάρχει ελπίδα γιαυτη την χώρα !!!!!!!!

8 ώρες πριν, thant είπε

Εχω δει ντελιβεραδες σε μαγαζι να βαράνε κάρτα την ωρα που φεύγουν για να παραδωσυν μια παραγγελία και να ξαναχτυπάνε καρτα μόλις επιστρέφουν. 

Με λίγα λογία το μαγαζί τους χρονομετρουσε.

Δεν δικαιολογώ τους ντελιβεραδες, απλά το αναφέρω.

Εάν δεν τους αρέσει να πάνε αλλου!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Bruno44 είπε

Θα σου απαντησω στο υφος που απαντησες γιατι οσοι εχετε αυτη τη νοοτροπια δεν ειστε για συζητηση .

Οχι φιλε μου θα παραμεινω εδω να παιρνω ως μισθωτος ιδιωτικου τομεα στη χωρα ηλιθιων 2.800 τον μηνα αφου ο ανταγωνισμος για αυτα που εγω προσφερω ειναι μηδαμινος και θα σας βλεπω να μαλωνετε και να κανετε πορειες για 700€

Φιλικά

Την επόμενη να πάρεις και ντοριτος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jackess είπε

Είστε δολοφόνοι οι μισοί που γράφετε στο θέμα.

Και τα δύο παραβίαση κόκκινου στις 5 το πρωί δρόμο που "δε περνάει ψυχή, το βλέπω"

Μάλιστα στη μία από τις δύο επειδή κατέβηκα να βοηθήσω ο δολοφόνος είπε "μα που να φανταστώ ότι θα περνάς εσύ;"

Στην άλλη βλέπετε το αμάξι Λιοσίων (κόκκινο). Αφού παραβίασε κόκκινο και χτύπησε άλλο, προσπάθησε να ξεφύγει και χτύπησε άλλα δυο ταξί.

Έχω πάρα πολλές εικονίτσες, αν θέλετε να αναθεωρήσετε πότε περνάμε κόκκινο και πότε όχι.

Έχω και εμένα αν θέλετε με μηχανάκι όταν μπάρμπας πέρασε το στοπ γιατί "νόμιζα ότι θα φρενάρεις".

Σοβαρευτείτε, δώστε πίσω τα διπλώματα σας.

IMG_20190819_053915.jpg

IMG_20191011_054210.jpg

Έτσι ακριβώς !!!!!! με τον κάθε Ελληναρα!!! και μετά απορούμε γιατί είμαστε τόσο πίσω ακόμα και από Βαλκανικές χώρες !!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, jackess είπε

Είστε δολοφόνοι οι μισοί που γράφετε στο θέμα.

Και τα δύο παραβίαση κόκκινου στις 5 το πρωί δρόμο που "δε περνάει ψυχή, το βλέπω"

Μάλιστα στη μία από τις δύο επειδή κατέβηκα να βοηθήσω ο δολοφόνος είπε "μα που να φανταστώ ότι θα περνάς εσύ;"

Στην άλλη βλέπετε το αμάξι Λιοσίων (κόκκινο). Αφού παραβίασε κόκκινο και χτύπησε άλλο, προσπάθησε να ξεφύγει και χτύπησε άλλα δυο ταξί.

Έχω πάρα πολλές εικονίτσες, αν θέλετε να αναθεωρήσετε πότε περνάμε κόκκινο και πότε όχι.

Έχω και εμένα αν θέλετε με μηχανάκι όταν μπάρμπας πέρασε το στοπ γιατί "νόμιζα ότι θα φρενάρεις".

Σοβαρευτείτε, δώστε πίσω τα διπλώματα σας.

IMG_20190819_053915.jpg

IMG_20191011_054210.jpg

Γι αυτό πληρώνουμε τις ασφαλιστικές 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποσο χρονων εισαι? γιατι απο τις απαντησεις που δινεις, σε οσα λογικα σου εχουν γραψει, εαν δεν τρολλλλλαρεις, σε κοβω για 16χρονο κακομαθημενο... 

Δηλαδη αληθεια τωρα, σε οσα εγραψε ο jackess η απαντηση ειναι "για αυτο πληρωνουμε τις ασφαλιστικες"? ? ?  

Επεξ/σία από spinemm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Shorai είπε

Γι αυτό πληρώνουμε τις ασφαλιστικές 

Και πόσα ακριβώς συναισθήματα αποζημιώνουν οι ασφαλιστικές για τον χαμό του πατέρα μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, jackess είπε

Και πόσα ακριβώς συναισθήματα αποζημιώνουν οι ασφαλιστικές για τον χαμό του πατέρα μου; 

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια που είχε η οικογένεια σου, ωστόσο είναι δύσκολο με ένα μαγικό ραβδί να σταματήσει αυτή η συνήθεια. Όταν ο άλλος βιάζεται θα το περάσει το πορτοκαλι-κοκκινο. Το κάνω και εγώ δυστυχώς αλλά προσέχω εννοείτε να μην έρχεται κανείς 

8 λεπτά πριν, spinemm είπε

Ποσο χρονων εισαι? γιατι απο τις απαντησεις που δινεις, σε οσα λογικα σου λενε, εαν δεν τρολλλλλαρεις, σε κοβω για 16χρονο κακομαθημενο... 

Δηλαδη αληθεια τωρα, σε οσα εγραψε ο jackess η απαντηση ειναι "για αυτο πληρωνουμε τις ασφαλιστικες"? ? ?  

31

Εννοείτε ότι με κόκκινο περναει και η αστυνομία, ΕΚΑΒ (λογικό), πυροσβεστική και πολλές φορές χωρίς λόγο ...

Επεξ/σία από Shorai
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φανάρια δεν είναι στην διακριτική ευχέρεια μας. Όταν είναι κόκκινα είναι κόκκινα,την νύχτα αλλάζει σε παλλόμενο πορτοκάλι για διευκόλυνση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Xacti είπε

1η περίπτωση

Μεσάνυχτα. Αθήνα. Άδειοι δρόμοι. Κόκκινο πεζοφάναρο. Το περνάμε ή όχι?

2η περίπτωση

Ντελιβεράδες που βιάζονται ή τους έχουν αναγκάσει να πηγαίνουν σαν τρελοί. Δικαιολογούνται να περνάνε τα κόκκινα και τα στοπ και να πηγαίνουν ανάποδα σε μονόδρομους? Είναι εργαζόμενοι που τα κάνουν αυτά γιατί χρειάζονται τα χρήματα  οπότε δείχνουμε κατανόηση? ή ας απαραιτηθούν αν θέλουν και νομίζουν ότι πιέζονται να κάνουν παρανομίες

1. Αν θελεις περασε το, αν ομως υπαρχει κανενα κρυφο "στρουμφακι" και σου βαρεσει στα αυτια μια κληση, μην κλαιγεσαι στα φορουμ!

2. Αν προξενησεις ατυχημα μαντεψε ποιος θα φταιει !!!

Επεξ/σία από Loinen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...