Προς το περιεχόμενο

Το 50% των iPhone έχει αναβαθμιστεί σε iOS 13


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
2 minutes ago, JcD said:

In the face-off against a Cortex-A55 implementation such as on the Snapdragon 855, the new Thunder cores represent a 2.5-3x performance lead while at the same time using less than half the energy.

Αναρωτιέμαι τι γίνεται με τους έξινος, το αυτό site είχε κάνει ρόμπα τον 9810 πέρυσι! Ωραίο άρθρο! 

Είναι λογικό να συμβαίνει αυτό με τον Α13. Όταν σχεδιάζεις τον επεξεργαστή μόνο για σένα (όπως και το λειτουργικό σου), όλα «κουμπώνουν» και λειτουργούν καλύτερα από να τα βάζεις σε άπειρα διαφορετικά μοντέλα... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Τώρα παίζει να φάω κράξιμο, αλλά έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία μου (SE) κρατάει πολύ πολύ περισσότερο μετά το update...

Πρέπει να το κάνω το update επιτέλους.. Άμα η μπαταρία κρατάει καλά.. Ακόμα στο 9% είμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως σε XR, XS και XS Max που έχω, κανένα θέμα. Επίσης με το iPad OS 13 χρησιμοποιώ το iPad 2017 ως δεύτερη οθόνη για σημειώσεις, σε MacBook Air 2018 και όλα αυτά χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. 

Επεξ/σία από grlv
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κ εγω στο δικό μ SE,νομίζω οτι κρατάει λίγο παραπάνω η μπαταρία......Βέβαια,το έχω πάνω απο χρόνο κ μ 93% υγεία......

ΑΛΛΑ,απο την έκδοση 12 εως τώρα είμαι πάντα μ beta....Δεν ξέρω αν μετράει κ αυτο καθόλου....Δλδ εννοώ εκεί π το φόρτιζα κάθε 2 μέρες κ ήταν πάνω κάτω στο 20% - 25%,τώρα είναι περίπου στο 30% - 35%.....Εκτός κ αν είναι πλασματικά τα νούμερα.

Υ.Γ. κρατάει τόσο η μπαταρία,γιατί δεν είμαι όλη μέρα πάνω στο κινητό,άσχετα αν στο γραφείο ή στο σπίτι έχω πάντα δίκτυο wifi.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

Και εγώ στο δικό μου SE

Στο δικό μου το SE όταν με καλούν και το έχω στο αθόρυβο δεν λειτουργεί η δόνηση. Όταν μου έρχονται notifications όμως δονείται κανονικά. Επίσης δονείται κανονικά όταν δεν το εχω στο αθόρυβο. Και τέλος κάποια apps που τρεχαν στο background δεν τρέχουν πλέον. Έχει να προτείνει κανεις τίποτα ; Τα πρόβληματα εμφανίστηκαν στη 1η έκδοση της 13 αν θυμάμαι καλά. Επίσης η μπαταρία μου είναι για κλάματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Όλα έχουν τρύπες αλλά το ios 13 θα μείνει στην ιστορία με τις περισσότερες day one.Ρεκορ τρύπας

Σόπα. Για πες, ποιες ήταν οι day one τρύπες αυτές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, newton91 είπε

Στο δικό μου το SE όταν με καλούν και το έχω στο αθόρυβο δεν λειτουργεί η δόνηση. Όταν μου έρχονται notifications όμως δονείται κανονικά. Επίσης δονείται κανονικά όταν δεν το εχω στο αθόρυβο. Και τέλος κάποια apps που τρεχαν στο background δεν τρέχουν πλέον. Έχει να προτείνει κανεις τίποτα ; Τα πρόβληματα εμφανίστηκαν στη 1η έκδοση της 13 αν θυμάμαι καλά. Επίσης η μπαταρία μου είναι για κλάματα. 

Η μπαταρία είναι λογικό να τελειώνει γρήγορα καθώς και μικρή (1642 mAh). Σκέψου εγώ στο 7 με νορμάλ χρήση θέλω 2 φορτίσεις..Για τα υπόλοιπα έχεις δοκιμάσει κάποιο hard reset? Αν ναι και εξακολουθούν να υπάρχουν, η λύση είναι να κάνεις ένα clean install ξανά το iOS 13

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά είναι smooth

Όταν θα βγει ios για 24.000 διαφορετικές συσκευές έλα να τα ξαναπούμε .Εδώ δυο 3 συσκευές βγάζει και δεν μπορεί να τις φτιάξει να δουλεύουν σωστά.

Ε ναι γιατί βλέπεις δεν είναι π....τ@να για να πηγαίνει με τόσους πολλούς, έτσι το καταντήσανε  το android

16 ώρες πριν, Chocobo είπε

Ακομα να τον βαλεις λιστα αγνοησης.? 🤣

Kαι ποιόν θα τρολλάρουμε μετά? τρελλοί είμαστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, newton91 είπε

Στο δικό μου το SE όταν με καλούν και το έχω στο αθόρυβο δεν λειτουργεί η δόνηση. Όταν μου έρχονται notifications όμως δονείται κανονικά. Επίσης δονείται κανονικά όταν δεν το εχω στο αθόρυβο. Και τέλος κάποια apps που τρεχαν στο background δεν τρέχουν πλέον. Έχει να προτείνει κανεις τίποτα ; Τα πρόβληματα εμφανίστηκαν στη 1η έκδοση της 13 αν θυμάμαι καλά. Επίσης η μπαταρία μου είναι για κλάματα. 

Έβαλες την 13.1.3?θα φτιάξουν ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, paris_chav είπε

Το εχω ξαναπει και αλλες φορες.

Μην τους απαντατε καθολου. Προσπαθουν να κανουν flame σε καθε θεμα της apple. Aν δεν κανετε reply τα σχολια τους, θα γραψουν 1-2 μαργαριταρια και θα φυγουν. 

Ο @D.Luffy εγραψε για το σοβαροτατο θεμα που προεκυψε με τα S10 (και εχω S10) και o entertainer του φορουμ συνεχισε να λεει για τα δικα του για το ios 13😁

Και εσεις ακομα προσπαθειτε να κανετε διαλογο ; 😁

Δεν κάνουμε διάλογο, όπως έλεγε και ο Κωνσταντίνου στην ταινία Καλώς ήρθε το δολλάριο... τον δουλεύουμε για να δουλεύει!

 

16 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Τα έλυσε?😂😂

Ναι

16 ώρες πριν, billdanos είπε

Εναλλακτικά τους αγνοείς και όλα καλά! :)

Το μόνο app που έχει θέμα στο ios13 (προφανώς σε σχεση με τα δικά μου apps) είναι η άθλια εφαρμογή της Νοκια κάμερας "Home Cam" (τώρα Withings πάλι...) που "σκάει" με το παραμικρό...

Μα αν τους αγνοείς δεν θάχει πλάκα!!!

 

15 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τι να μην αναβαθμισει ρε συ,αφου με galaxy note10 ειναι :P

Σιγά σιγά για IOS θα πάει και αυτό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Σόπα. Για πες, ποιες ήταν οι day one τρύπες αυτές;

Τίποτα ψιλοπρογματα

https://nakedsecurity.sophos.com/2019/09/16/iphone-lockscreen-bypass-ios-13-tricked-into-showing-your-contacts/

https://www.digitaltrends.com/mobile/ios-13-keyboard-bug/

Κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Παντως  αν εξαιρεσουμε καποιες εφαρμογες που αναφερθηκαν και για τις οποιες δεν εχω αποψη καθως δεν τις χρησιμοποιω εγω δεν παρατηρησα κανενα προβλημα και σιγουρα οχι με την μπαταρια .Εκτος αν τα προβληματα παρουσιαζονται σε συγκεκριμενα μοντελα μονο .

Θα σου πει ο Deadpool1!!! έχει άποψη από πρώτο χέρι!

15 ώρες πριν, Hellenicsun είπε

 

Κατα τρίτον, ως χρήστης iPhone XR στο iOS 13.1.3, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε να δω αυτά τα bugs γιατί στη καθημερινότητα μου δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα; Καλά, για battery drain δε το συζητάω - δεν υφίσταται.

Με πρόλαβες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, crossmo είπε

Θα σου πει ο Deadpool1!!! έχει άποψη από πρώτο χέρι!

Έχω απαντήσει ήδη.Διαβαζε πρώτα.Για πες μας και την γνώμη σου για τις τρύπες?

 

Επεξ/σία από Deadpool 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Deadpool 1 είπε

Πάρα πολλοί χρήστες έχουν αναφέρει προβληματα με τις συσκευές τους και εντοπίζονται σε όλα τα μοντέλα.Δεν είναι αποκλειστικότητα κάποιου συγκεκριμένου μοντέλου 

Βρε εσύ πες μας τι έχεις δει, και άσε τι γράφουν οι άλλοι...

2 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Έχω απαντήσει ήδη.Διαβαζε πρώτα.Για πες μας και την γνώμη σου για τις τρύπες?

Μια χαρά είναι αρκεί αν βρίσκονται στα σωστά σημεία όπως όρισε η φύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...