Προς το περιεχόμενο

Το 50% των iPhone έχει αναβαθμιστεί σε iOS 13


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Εδώ μιλάμε για IOS δηλαδή για λειτουργικό και όχι για το τι κάνει η κάθε εταιρεία μεμονωμένα στο λειτουργικό .Δεν είναι τρύπα του android

"Με λένε Ρίζο κι όπως θέλω τα γυρίζω". 

Εχετε τις τρύπες του λειτουργικού, έχετε και τις τρύπες του skin. 

Μπράβο, όχι μπράβο. 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, JcD είπε

Βασικά έχω ξενερώσει με αυτήν την ιστορία, το δικό μου θέλει φόρτιση κάθε δύο μέρες με αποτέλεσμα να χάνω τον φορτιστή. Με το galaxy τουλάχιστον ήξερα που είναι ο φορτιστής αφού τον χρειαζόμουνα δύο φορές τη μέρα! Νισάφι, ποτέ ξανά iPhone!

πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά είναι smooth

8 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Σωστά, στην μία περίπτωση έχουμε μια εταιρία που είναι υπεύθυνη για ΤΑ ΠΆΝΤΑ στο λειτουργικό κάτι που είναι εξωφρενικά δύσκολο και από την άλλη μια εταιρία που ούτε την νοιάζει να pushάρει security updates απλά μόνο να κάνει maintain τις δυο τρεις βλακείες που βάζει on top του λειτουργικού.

Είναι απόλυτα προφανές το ποιος ενδιαφέρεται περισσότερο..

Όταν θα βγει ios για 24.000 διαφορετικές συσκευές έλα να τα ξαναπούμε .Εδώ δυο 3 συσκευές βγάζει και δεν μπορεί να τις φτιάξει να δουλεύουν σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά είναι smooth

Όταν θα βγει ios για 24.000 διαφορετικές συσκευές έλα να τα ξαναπούμε .Εδώ δυο 3 συσκευές βγάζει και δεν μπορεί να τις φτιάξει να δουλεύουν σωστά.

Μια χαρά τα φτιάχνει. Και το ότι δεν τρέχει σε 24.000 συσκευές είναι μαγκιά τους. Εξού και μπορούν να λύνουν άμεσα όλα τα προβλήματα που προκύπτουν.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Όταν θα βγει ios για 24.000 διαφορετικές συσκευές έλα να τα ξαναπούμε .Εδώ δυο 3 συσκευές βγάζει και δεν μπορεί να τις φτιάξει να δουλεύουν σωστά.

Βγάζει δυο τρεις συσκευές το χρόνο αλλά έχει να υποστηρίξει ένα σωρό άλλες από πίσω τους με διαφορετικά specs αντί να τις παρατήσει στην τύχη όπως κάνουν άλλες εταιρίες.

Όπως καταλαβαίνεις το iOS 13 πρέπει να τρέξει smooth και σωστά ακόμα και στο iphone 6S. 4 γενιές hardware πίσω.

@Tokyo

Έχεις να πεις κάτι επί του θέματος εκτός από τις γνωστές λυπημένες φατσούλες που μοιράζεις ψυχαναγκαστικά? Έχει καταντήσει γελοίο πλέον.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
  • Thanks 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Σωστά, στην μία περίπτωση έχουμε μια εταιρία που είναι υπεύθυνη για ΤΑ ΠΆΝΤΑ στο λειτουργικό κάτι που είναι εξωφρενικά δύσκολο και από την άλλη μια εταιρία που ούτε την νοιάζει να pushάρει security updates απλά μόνο να κάνει maintain τις δυο τρεις βλακείες που βάζει on top του λειτουργικού.

Είναι απόλυτα προφανές το ποιος ενδιαφέρεται περισσότερο..

Έχει βγάλει μια έκδοση η οποία είναι γεμάτη bugs και εκτός από τα προβλήματα υπάρχει σοβαρό θέμα με την ασφάλεια των χρηστών.Ολα τα site προτείνουν να μην κάνει κάποιος αναβάθμιση στην 13.

 

 

Επεξ/σία από Deadpool 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tokyo είπε

Αν πιάσεις κουβέντα με τον Luffy τον Billdano και τον Coffex θα σου μιλήσουν για το πόσο καλό λογισμικό είναι το iOS χωρίς bugs χωρίς τρύπες κλπ κλπ

Μέσα σε τέτοια θέματα τα ξεχνάνε όλα όσα έχουν πει στο φόρουμ τόσο καιρό και κράζουν τη Samsung ( like, who gives a f about Samsung dawg?) 

Και τα πράγματα έχουν ως εξής:

1. Το xiaomi μου ούτε bugs είχε από τη μέρα που το πήρα ούτε μετά από τοσα update που έχω κάνει και είναι πιο τούμπανο και στο 1/3 της τιμής του iphone :)

2. Η apple δε κατάφερε ούτε καν να κάνει ζημιά στη Huawei όσο και αν έκλαιγαν στο Τραμπ. 

3. Ο billdanos και το υπόλοιπο παρεάκι σπαζονται και περιμένουν και άλλο update από την apple 

Καλή συνέχεια μωρακια μου 😘😘😘

Στο καλό και... δεν χρειάζεται να μας γράφεις.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
28 minutes ago, coffeex said:

Και;;

Το θέμα είναι ότι τα έλυσε. 

Πρέπει να ξεκινήσουμε από τα πιο βασικά. Να τους μάθουμε αρχικά τη διαφορά μεταξύ bug & τρύπας γιατί τα χρησιμοποιούν όπως τους βολεύει!

Μάλλον είδαν τα συγκριτικά στο review από το anandtech και έχουν νεύρα γράφοντας συνεχόμενες κοτσάνες! :D

  • Like 1
  • Thanks 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρα η ειδηση ειναι πως καθε  update του   ios  εχει τεραστιο ποσοστο διεισδυσης  τις πρωτες μερες σε ολες τις συσκευες και τις πολυ παλιες που υποστηριζει .

Σε αντιθεση με τους ταλαιπωρους με τα  τσιν τσαν τσον  σκουπιδια  που βλεπουν update  με τα κυαλια   και ασχολουνται με custon rom  και ενα σωρο αστειοτητες για αργοσχολους και third party αpps μπας και βγαλουν καμμια φωτο που δεν απευθυνεται σε τυφλους .

Αλλα οκ ο καθενας οτι μπορει παιρνει και κανει τους αναγκαστικους συμβιβασμους του απο εκει και περα ,οπως κανει και σε ολα τα προιοντα που καταναλωνει και τα βαφτιζει "εξυπνες" αγορες για να αισθανεται καλυτερα .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Deadpool 1 είπε

Έχει βγάλει μια έκδοση η οποία είναι γεμάτη bugs και εκτός από τα προβλήματα υπάρχει σοβαρό θέμα με την ασφάλεια των χρηστών.Ολα τα site προτείνουν να μην κάνει κάποιος αναβάθμιση στην 13.

Εγώ έχω iOS 13 από την dev beta 4 και αν εξαιρέσεις ένα bug που δεν με έκανε log in στο app της εθνικής με το face ID και έπρεπε να βάζω manually κωδικούς, δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα :) Επίσης το έχω κάνει force και σε καμιά 10αριά άτομα και κανένας δεν μου παραπονέθηκε. I am a happy customer.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, D.Luffy said:

Στο καλό και... δεν χρειάζεται να μας γράφεις.

Δεν χρειάζεται να εκνευρίζεσαι. Σκέψου πως στα "δικά τους" τοπικς πιάνουν αράχνες μετά από λίγο και εδώ έρχονται για να ξεσκάσουν λίγο.

Σαν τα έντομα στο έντονο φως... :D

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Deadpool 1 είπε

Έχει βγάλει μια έκδοση η οποία είναι γεμάτη bugs και εκτός από τα προβλήματα υπάρχει σοβαρό θέμα με την ασφάλεια των χρηστών.Ολα τα site προτείνουν να μην κάνει κάποιος αναβάθμιση στην 13.

Το θέμα εδώ είναι ότι τα όποια προβλήματα θα λυθούν. Εσύ μην αναβαθμίσεις στο iOS 13 ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν μια χαρά ενημερωτικό νήμα σε σχέση με την εφαρμογή του ios 13 στα idevices, ώσπου ένας τριπλομπαναρισμένος και άλλος ένας sad-emoticonlover καταστρέψουν κι αυτό το νήμα. 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, stafaf said:

Θα ήταν μια χαρά ενημερωτικό νήμα σε σχέση με την εφαρμογή του ios 13 στα idevices, ώσπου ένας τριπλομπαναρισμένος και άλλος ένας sad-emoticonlover καταστρέψουν κι αυτό το νήμα. 

Εναλλακτικά τους αγνοείς και όλα καλά! :)

Το μόνο app που έχει θέμα στο ios13 (προφανώς σε σχεση με τα δικά μου apps) είναι η άθλια εφαρμογή της Νοκια κάμερας "Home Cam" (τώρα Withings πάλι...) που "σκάει" με το παραμικρό...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...