Προς το περιεχόμενο

AOC 24G2U Gaming monitor


stelios69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 hours ago, x_revenge said:

Δεν υπαρχει πια καθολου στο σκρουτζ εκτως απο εναν παπαρα που θελει 300 ευρω. Και εγω περιμενα να δω κανα εκθεσιακο στο κοτσοβολο πριν το τελος του χρονου lol. 

Εγώ ειχα παραγγείλει πριν 2 μηνες(λολ) απο κοτσοβολο και παρέλαβα το σκ. Ειναι οθοναρα τερμα καλύτερη απο c24g1 προτείνω να περιμένεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, xelidoni είπε

Το βρήκα Ελλάδα 230 ευρώ  είναι καλή η τιμή; από service  τι παίζει  υπάρχει Ελλάδα; 

Δε νομίζω να βρεις καλύτερη σε αυτά τα λεφτά στην Ελλάδα. Παρόλα αυτά, εγω δε θα την έπαιρνα. Η τιμή της οθόνης είναι κάπου στα 200 ευρώ, ούτε 230 ούτε 300. Απλά υπάρχει έλλειψη και ο καθένας την τιμολογεί όσο θέλει. Αν δεν βιάζεσαι, στην θέση σου θα περίμενα. Αργά η γρήγορα θα υπάρξει απόθεμα και θα ξαναπάει στα 200 αν όχι και πιο κάτω.

Επεξ/σία από TheMechanic1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheMechanic1 είπε

Δε νομίζω να βρεις καλύτερη σε αυτά τα λεφτά στην Ελλάδα. Παρόλα αυτά, εγω δε θα την έπαιρνα. Η τιμή της οθόνης είναι κάπου στα 200 ευρώ, ούτε 230 ούτε 300. Απλά υπάρχει έλλειψη και ο καθένας την τιμολογεί όσο θέλει. Αν δεν βιάζεσαι, στην θέση σου θα περίμενα. Αργά η γρήγορα θα υπάρξει απόθεμα και θα ξαναπάει στα 200 αν όχι και πιο κάτω.

Βρίσκω την 24G1 στα 185 ευρώ έχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να περιμένω την 24G2u ταινίες δεν βλέπω μόνο παιχνίδια fps κυρίως και αυτά offline  pro  και browsing με λίγο YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 hours ago, xelidoni said:

Βρίσκω την 24G1 στα 185 ευρώ έχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να περιμένω την 24G2u ταινίες δεν βλέπω μόνο παιχνίδια fps κυρίως και αυτά offline  pro  και browsing με λίγο YouTube

Για ταινίες η g1 είναι πολύ καλή γτ έχει VA panel. Για παιχνίδια ειδικά φπς υπάρχει περίπτωση να σε τρελάνει το ghosting που έχει. Αν θες τώρα ετοιμοπαραδοτη γρήγορη οθόνη στα 180 πάρε αυτήν : Viewsonic VX2458-MHD. Έχει καλές κριτικές στο ncx. 

Επεξ/σία από mp44christos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mp44christos είπε

Για ταινίες η g1 είναι πολύ καλή γτ έχει VA panel. Για παιχνίδια ειδικά φπς υπάρχει περίπτωση να σε τρελάνει το ghosting που έχει. Αν θες τώρα ετοιμοπαραδοτη γρήγορη οθόνη στα 180 πάρε αυτήν : Viewsonic VX2458-MHD. Έχει καλές κριτικές στο ncx. 

Μάλλον θα πάρω αυτή 24GL600F-B 144Hz και ας είναι TN έχει πολύ καλές κριτικές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Πήρα και εγώ την οθόνη εχει τέλεια χρώματα και καθόλου bleeding και πολύ φωτεινό σαν μόνιτορ αλλά αντιμετώπισα ένα πρόβλημα όταν έπαιζα κάποια παιχνίδια η οθόνη στα καλά καθούμενα πάγωνε και άκουγα μόνο τον ήχο και μετά από λίγο το παιχνίδι έκλεινε. Έχω την sapphire rx 590 nitro+ έβαλα καινούργιους drivers τίποτα έβαλα παλαιότερους τίποτα και παρατήρησα το memory clock της κάρτας γραφικών συνέχεια 2000  χωρίς να κάνω κάποια δουλειά στον υπολογιστή και φυσικά η θερμοκρασία ήταν περίπου 50 βαθμούς μετά από πάρα πολλά και πολύ ψάξιμο βρήκα μια λύση έριξα τα hz της οθόνης από 144hz σε 120hz και όλα είναι ρολόι τώρα τώρα έχει κάποιος άλλος τα ίδια θέματα που είχα εγώ; η να γνωρίζει πως μπορώ να λύσω το θέμα και να πάω πάλι στα 144hz ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, xelidoni είπε

Καλημέρα και χρόνια πολλά

Πήρα και εγώ την οθόνη εχει τέλεια χρώματα και καθόλου bleeding και πολύ φωτεινό σαν μόνιτορ αλλά αντιμετώπισα ένα πρόβλημα όταν έπαιζα κάποια παιχνίδια η οθόνη στα καλά καθούμενα πάγωνε και άκουγα μόνο τον ήχο και μετά από λίγο το παιχνίδι έκλεινε. Έχω την sapphire rx 590 nitro+ έβαλα καινούργιους drivers τίποτα έβαλα παλαιότερους τίποτα και παρατήρησα το memory clock της κάρτας γραφικών συνέχεια 2000  χωρίς να κάνω κάποια δουλειά στον υπολογιστή και φυσικά η θερμοκρασία ήταν περίπου 50 βαθμούς μετά από πάρα πολλά και πολύ ψάξιμο βρήκα μια λύση έριξα τα hz της οθόνης από 144hz σε 120hz και όλα είναι ρολόι τώρα τώρα έχει κάποιος άλλος τα ίδια θέματα που είχα εγώ; η να γνωρίζει πως μπορώ να λύσω το θέμα και να πάω πάλι στα 144hz ευχαριστώ

Διάβασε εδώ 349 και 350 σελίδα βρήκα μια άκρη για τα 144 αλλά δεν μπορώ να δω διαφορά 6 με 8 bit γιατί τα κάνω μέσω teamviewer 30 γυρνάω σπίτι τώρα με το CRU πρέπει να το ψάξω σαν επόμενο στάδιο εκτός και αν φτιάξει τα drivers η amd.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Geocom είπε

Μετάβαση σε αυτή την οθόνη από 27 ιντσών 1440p 60hz αξίζει? Κυρίως για gaming χρήση.

Δεν υπάρχει λόγος νομίζω να φύγεις από 2Κ σε 1080.. Αν η κάρτα γραφικών είναι κομπλέ καλύτερα να πας σε περισσότερα hz σε 2Κ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Geocom είπε

Μετάβαση σε αυτή την οθόνη από 27 ιντσών 1440p 60hz αξίζει? Κυρίως για gaming χρήση.

Όχι. Πας σε 1440/144± όπως ανέφερε και ο Light παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2019 στις 2:49 ΠΜ, LIGHT1NG είπε

Διάβασε εδώ 349 και 350 σελίδα βρήκα μια άκρη για τα 144 αλλά δεν μπορώ να δω διαφορά 6 με 8 bit γιατί τα κάνω μέσω teamviewer 30 γυρνάω σπίτι τώρα με το CRU πρέπει να το ψάξω σαν επόμενο στάδιο εκτός και αν φτιάξει τα drivers η amd.. 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά έκανες τίποτα με το CRU που είχες πει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xelidoni είπε

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά έκανες τίποτα με το CRU που είχες πει 

Καλή Χρονιά Έστειλα στην amd αλλά βρήκα τρόπο να το κάνω να δουλέψει κανονικά απλά πάει 6 bit από 8 bit το color depth αλλά δεν είδα καμία διαφορά 

Από θέμα χρώματος 

Θα ανεβάσω σε λίγο τι άλλαξα ακριβώς με screenshot γιατί είμαι λίγο έξω για δουλειές 

Επεξ/σία από LIGHT1NG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...