Προς το περιεχόμενο

Τι θόρυβο έχετε σπίτια σας;


kitharas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκινώ αυτό το thread για να βρούμε παρηγοριά εμείς οι κατατρεγμένοι. Λοιπόν, στο δικό μου διαμέρισμα έχουμε και λέμε:

Πόρτες που κοπανάνε όλη την ώρα χωρίς λόγο (και το διαμέρισμα τρέμει ολόκληρο)

Γειτόνισσες που βγαίνουν και μιλάνε στο τηλέφωνο στο μπαλκόνι τους δυνατά, όλη την ώρα και μέρα.

Χουλιγκάνια που βλέπουν μέχρι και curling και παθιάζονται τόσο που φωνάζουν σε άκυρες ώρες και μέρες.

 

Αντιμετώπιση;  Ωτοασπίδες, μουσική και υπομονή, πολλή υπομονή. Δε ξέρω κατά πόσο θα βοήθαγε να μίλαγα στις γειτόνισσες αφού αυτός είναι ο τρόπος που μιλάνε (δυνατά και διαπεραστικά).

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kitharas είπε

Γειτόνισσες που βγαίνουν και μιλάνε στο τηλέφωνο στο μπαλκόνι τους δυνατά, όλη την ώρα και μέρα.

Καλές?

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όχι, 60αρες κουτσομπολες της γειτονιας που επειδη εχουν δωρεαν λεπτα ομιλίας τα εκμεταλλευονται με τη γειτονισσα λιγα στενα παρακατω.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, kitharas είπε

Ξεκινώ αυτό το thread για να βρούμε παρηγοριά εμείς οι κατατρεγμένοι. Λοιπόν, στο δικό μου διαμέρισμα έχουμε και λέμε:

Πόρτες που κοπανάνε όλη την ώρα χωρίς λόγο (και το διαμέρισμα τρέμει ολόκληρο)

Γειτόνισσες που βγαίνουν και μιλάνε στο τηλέφωνο στο μπαλκόνι τους δυνατά, όλη την ώρα και μέρα.

Χουλιγκάνια που βλέπουν μέχρι και curling και παθιάζονται τόσο που φωνάζουν σε άκυρες ώρες και μέρες.

Αντιμετώπιση;  Ωτοασπίδες, μουσική και υπομονή, πολλή υπομονή. Δε ξέρω κατά πόσο θα βοήθαγε να μίλαγα στις γειτόνισσες αφού αυτός είναι ο τρόπος που μιλάνε (δυνατά και διαπεραστικά).

Αγόρασε μια μονοκατοικία

  • Like 2
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VasilisGrivilas είπε

κανουν πολυ καλη δουλεια τα κουφώματα με διπλα τζαμια....

Ισχύει αυτό... αλλα καποιοι θόρυβοι ταξιδευουν απο τα δομικά στοιχεία.

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Η εύκολη λύση ειναι η αγορά μονοκατοικίας, η να νοικιασω μονοκατοικία. Γνωρίζω όμως και άλλοι εχουν πρόβλημα με τον θόρυβο, αλλά δεν μετακομίζουν με το παραμικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

νεκρικη σιγη

Αυτο ακριβως θα εγραφα κι εγω μολις διαβασα τον τιτλο.

Ακομη κι οταν βρεχει δεν το καταλαβαινω καθολου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλευω αυτη τη νεκρική σιγή. Θα με ενδιέφερε να μάθω πως θα διαχειριζόσασταν την κατάσταση με τις θορυβώδεις γειτόνισσες. Γιατι έχω την αισθηση οτι οταν ο αλλος εχει μαθει να φωναζει στα τηλεφωνα δυσκολα καταλαβαινει να κανει ησυχία. Και επισης μου κανει εντυπωσει πως τόσο καιρό κανενας δεν εχει ενοχληθεί, λες και φοβούνται κατι αν μιλήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paikpao είπε

Σκυλια στην ταρατσα και μπαλκονια.

Σε καταλαβαινω, το χα παλιοτερα αυτο το θεμα, το χουν και οι γονεις μου. Δε παλευεται με τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατημενα , και σχεδον καθολου βγαλμενα εξω. Νομος γιοκ. Εισαι παρηξηγημενος εαν το θεσεις σαν ενοχληση παρα που εχω σκυλο μεσα στο σπιτι και τον φροντιζω και με φροντιζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...