Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, sistah είπε

If I do not yet have a new hero, are there ways I can try them out?

"There are many places where you can play using new heroes that they have not yet unlocked. For example, all heroes are playable automatically in the Practice Range, Custom Games, No Limits, Mystery Heroes, Mystery Deathmatch, and select other game modes, as well as some special event game modes."

Σε ενα αλλο σημειο αναφερει πως οι λογοι που θα περιμενουμε 2 βδομαδες να μπουν οι νεοι heroes ειναι για monitor and tune αλλα και για δωσουν χρονο στον κοσμο να τους ξεκλειδωσει. Ειναι αρκετες οι 2 βδομαδες για grind στο 55 αραγε? 😐

1ο θα μπορεις να παιξεις comp απλα δεν θα μπορεις να διαλεξεις τον συγκεκριμενο ηρωα...νομιζω, δεν βαζω το χερι μου στη φωτια....κατι περιεργο θα παιξει και εκει τελικα δεν ειναι ξεκαθαρο ακομα

2ο αν τα μαθηματικα του reddit ειναι σωστα θες 45μερες aka 6 βδομαδες απο τις 9....η συζητηση ειναι πως θα πρεπει να μαζευεις νικες και ποντους για το bp για να τους εξαργυρωνεις ανα 2 season, για να ξεκλειδωνεις νεο χαρακτηρα στην "ωρα του" μιας και θα πηγαινει εναλαξ!!

3ο και...καλυτερο....η ολη ιδεα του κανουμε tweak τον ηρωα που βγαλαμε και τον αφηνουμε να μπει στο comp μετα, αυτοκαταργειται οταν αντι για feedback απο οοολο το community εχεις feedback μονο απο το μικρο ποσοστο των whales!!! ειναι εντελως ηλιθιο και κανει μπαμ πως ειναι εκει καθαρα για να βγαλουν χρηματα

εχω αρχισει να αισθανομαι kilik στη θεση του kilik

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσάμπα το video μιας και στην ουσια πολλές φορές αποφεύγει/τρώει το στόμα του για να μην κράξει ενω ειναι φως φανάρι τι παίζει.

Και κάνει και εντός του video το κλασσικό λάθος να συγκρίνει το battle pass αυτών των παιχνιδιών με single player παραγωγές των 70ευρώ για να βγάλει το battle pass φθηνό.

Το ζουμι της υπόθεσης που δεν αναφέρει καθόλου ειναι οτι σε σχέση με τα υπόλοιπα παιχνιδια που χρησιμοποιούν αυτά τα battle pass, το Overwatch εδώ και πόσο καιρό/χρόνια ειναι σε μόνιμη κάθοδο/all time low ,γιαυτο και γυριζει σε free to play μοντέλο, και αρα το θεμα  ειναι κυριως να φέρεις πίσω τον παλιο κόσμο μαζι με νέους αλλά και να τους κρατήσεις.

Και με τα όσα έχουν δείξει ως τώρα, δεν φαίνεται να ισχύει κάτι τέτοιο,ειδικά οταν βάζουν τον κάθε ήρωα τόσο βαθια μέσα στο battle pass,πράγμα ακριβώς αντίθετο με το πρώτο OW.

Ειμαστε λιγες ημέρες πριν απο το OW2 και κυριολεκτικά το ενδιαφέρον παραμένει πολύ χαμηλό. Ακόμα και στα σχόλια κάτω απο το video πιο πολύ προβληματισμος και απογοήτευση υπάρχει, παρα ενθουσιασμος.

Κρατάω μια ελπίδα με την εξαγορά της MS, να μπουν αυτά μέσα σε κανενα gamepass,αλλιώς από μένα προσωπικά άπατο το παιχνιδι.

Γεμίσαμε παντού battle pass, αηδία κατάντησε.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μετά την ξενέρα του OW1 που το παράτησαν στη μοίρα του και πέθανε δεν έχω καμία όρεξη να ξεκινήσω το OW2 που είναι το ίδιο παιχνίδι, με 2-3 ήρωες παραπάνω στο launch, λίγο αλλαγμένα γραφικά και battlepass.

Έτσι κάνει και το Destiny 2 στο οποίο ποτέ μου δεν πλήρωσα battlepass γιατί καταρχάς και δεν αξίζουν και δεν μου αρέσει να έχω την πίεση ότι πρέπει να μπω να παίξω ώρες να ξεκλειδώσω τα αντικείμενα που έχω ήδη πληρώσει γιατί θα πάνε χαμένα.

Προσωπικά πιστεύω θα πάει άπατο. Απλά θα κάνει λίγο στην αρχή ένα μπαμ που θα το πιάσουν όλοι οι streamers και μετά θα ξαναπέσει στα σκατά.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Silverage είπε

Προσωπικά πιστεύω θα πάει άπατο. Απλά θα κάνει λίγο στην αρχή ένα μπαμ που θα το πιάσουν όλοι οι streamers και μετά θα ξαναπέσει στα σκατά.

αυτο 100%. Δεν υπαρχει καν hype για το παιχνιδι ειναι εμφανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Edel είπε

Αδυνατώ να πιστέψω ότι τα σκάτωσαν με αυτό το διαμάντι παιχνίδι που δημιούργησαν.....

Αλλά ας περιμένουμε λίγο να δούμε!

Τιποτα δεν χρειαζεται να περιμένουμε να δούμε.

Από την στιγμή που αποφάσισαν να βαλουν τους ήρωες βαθιά στο gamepass αν δεν πληρώσεις, πέταξε το πουλάκι.

Γιατι σε αντιθεση με τα υπόλοιπα παιχνιδια, στο Overwatch gameplay wise αλλάζεις on the fly εντος παιχνιδιού τους ήρωες.

Με λίγα λόγια ειναι μια κίνηση αντίθετη με το Overwatch 1 και ο περισσοτερος casual κόσμος δεν εχει όρεξη να κάνει commit πολύ χρόνο για να ξεκλειδώσει κάτι απλό όπως ένας ήρωας(και δημιουργούνται και pay2win καταστάσεις σε competitive επίπεδο στις αρχές κάθε season, εαν ο νέος ήρωας ειναι broken κάθε φορά)

Και φυσικά δεν βοηθάει σε αυτά το γεγονος ότι το Pve κομμάτι του παιχνιδιού θα έρθει κάποια στιγμή στο 2023. Που να μην είχε φάει και delay το παιχνιδι δηλαδή.....

Οτι κόσμο τραβήξει τον πρώτο μηνα το παιχνιδι. Μετά όλοι θα γυρισουν στα γνωστά Battle royal, valoran/counter strike,call of duty.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

basic design...οταν το original για το οποιο ειχε γινει και αρθρο τοτε ηταν πολυ καλυτερο

yynb2mu1l1p91.jpg

 

τεσπα μιλαμε για off healer που στα higher lvls θα σκαει απειρο damage αλλα χωρις def ult οπως ο zen και ο lucio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι εγινε, πουλανε τωρα τους ηρωες;

cea092750c958478ecac42c78a155fa6.jpg

1 ώρα πριν, panagiotis54 είπε

Overwatch 2’s lead hero designer has left Blizzard

καθολου ανησυχητικο...

μπα, ισως ειναι και για το καλυτερο. ηταν υπευθυνος για το balancing του παιχνιδιου, και παλιοτερα για το WOW, και μονο καλη δουλεια δεν εκανε.

 

23 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

 

call me οταν βγαλουν κανα ελληνα ηρωα. και δεν θελω αρχαιο σπαρτιατη. μπαρουτοκαπνισμενο τσολια θελω με φουστανελα και γκλιτσα. 

Στις 18/9/2022 στις 12:03 ΜΜ, Silverage είπε

 

ναι, μεγαλο λαθος που κλειδωσαν τους ηρωες πισω απο το season pass. εχεις αφησει το παιχνιδι χωρις περιεχομενο 3 χρονια τωρα, και τωρα που παει να κινηθει παλι, του βαζεις τρικλοποδια με το να αποτρεπεις τον παικτη να παιξεις αμεσως τους νεους ηρωες; οι τυποι ειναι τραγελαφικοι.

δεν ξερω ποιος πηρε αυτη την αποφαση, αν ηταν το καθαρμα ο Bobby η ο Phil. Οχι οτι η MS ειναι καλυτερη στο predatory monetization, αλλα ειμαι περιεργος διοτι μεχρι και το Ιουνιο λεγανε οτι μονο τα σκινς θαναι κλειδωμενα. Εχω την εντυπωση οτι παρθηκε τελευταια στιγμη.

===============

κατι αλλο. ξερουμε με τα coins του OW1 τι θα συμβει; θα μπορουμε με αυτα να αγορασουμε ηρωες και σκινς του 2;

διοτι κατι μου λεει, οτι θα αντικαταστησουν με κανα νεο VC, ωστε εσκεμμενα να μειωσουν την αξια του παλιου VC αλλα χωρις να προκαλεσουν το μενος των παικτων. δηλαδη αν πουλαγανε τον ηρωα 50K coins, προφανως θα τους κραζανε ολοι γιατι θα ηταν κραυγαλεα η ακριβη τιμη του. Αν ομως βαλουν ενα νεo VC με αντιστοιχηση 50Κ coins σε 500 νεα coins, η υποτιμηση του παλιου VC θα περναγε απαρατηρητη στους περισσοτερους. Κατι παρομοιο κανανε ηδη, οταν εισαγανε το νεο Reward System στο Hearthstone.

οχι τιποτα αλλο, αλλα εχω μαζεψει 200K coins. Kαι πολυ φοβαμαι οτι στο τελος δεν θα φτασουν ουτε για sprays, ετσι οπως σκτα τα εχουν κανει.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορεις να αγορασεις μονο πραγματα του ow1 σαν να ειπαν...δεν δινω σημασια εχω ηδη οτι θελω για τους χαρακτηρες που θελω και μερικους που απλα εχουν πολυ cool skins
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...