Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
13 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

ow 2 monetization is a joke.
This model works in a game like Fortnite where you only have one character, not in a game with 36+ heroes.

Devs said you can earn 540 credits max per season, which is 9 weeks. So it will be at least like 30 weeks before you can get a legendary skin without paying real money for it.

Assuming you can play enough to get all the credits each season. Basically more than half a year of earning nothing lol

----

Also only getting one mythic skin per season? gonna take 35+ seasons for each hero to get one.
seasons last nine weeks long so it will take, 315 weeks min for all heroes that already exist in the game right now, not including the new heroes coming to get a legendary skin. 315 weeks=79 months= 6.5 years!

3 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

3 years of development and we are being charged for re-used assets

Είμαστε σε ελληνικό forum, έτσι; ;)

Για να δούμε πάντως πρώτο μήνα πώς θα πάει, μπορεί να μαζέψει κόσμο. Για μετά δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλα, πρωτο μηνα θα εχει κοσμο, πολλοι παλιοι και νεοι παικτες θα το δοκιμασουν λογω περιεργειας αφου ειναι f2p πλεον, θα πεσει και το hype με τους πληρωμενους streamers. το θεμα ειναι πως θα τα παει σε βαθος χρονου, να φτασει το peak του πρωτου παιχνιδιου δεν προκειται, αλλα τουλαχιστον να διατηρησει μια σταθερη, υγιης playerbase.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγορα θα ανακοινωσουν καποες αλλαγες στο monetization συστημα, το κλασικο "ακουσαμε τους παικτες και πρατουμε.", οι οποιες θα το βελτιωσουν αλλα θα παραμεινει μια ξεδιαντροπη απατη. εχουν ηδη προετοιμασει την ανακοινωση, το ιδιο ειχανε κανει και με το OW1 και με το Hearhtstone.

αλλα ναι, το πιο ηχηρο μηνυμα θαναι οταν πατωσει το παιχνιδι. εγω σκεφτομαι να το σταματησω, μια το κλειδωμα ηρωων και μια τι κανανε στην μεξικανα μου, ε ενταξει αρκετα. δεν ξερω και αν αφαιρεσανε τα BLITZ/TMD modes, ειναι ικανοι να το κανουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπηκα απο την 1η στιγμη (ανοιξε 1 ωρα νωριτερα) και δεν εχω χασει server ποτε αλλα εχω φιλους στο disc τωρα που δεν μπορουν να μπουν εδω και τοση ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2022 στις 8:40 ΠΜ, ilos είπε

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ add phone number

Activision policy. Τα ίδια ζήτησε και στη Beta του MW2

Θα το βάλω αύριο και γω. Μου είχε στείλει closed beta κλειδι η εταιρεία μήνες πριν τη κυκλοφορία του 1ου παιχνιδιού και θυμάμαι ότι ήταν ενδιαφέρον παιχνίδι, αλλά έπειτα δεν ασχολήθηκα ούτε το αγόρασα καθώς δεν είχε δηλώσει ενδιαφέρον κανένας από την τοτε παρεα μου.

Γράψτε ονόματα/id μιας και τώρα είναι δωρεάν να μαζευτούμε να το δούμε.

(eptanisios#2270)

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...