Προς το περιεχόμενο

Overwatch 2


kostasgpa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Χωρίς να το έχω παίξει αλλά έχοντας δει ώρες επί ωρών στριμερς αισθάνομαι ότι δε μυο αρέσει το παιχνίδι. Νιώθω ότι είναι ένα deathmatch με ότι αυτό συνεπαγεται σε χάος, τακτική, ανοργανοσια. Ακόμα και τεχνικά και εικαστικά μου φαίνεται υποδεέστερο του πρώτου. Με λυπεί πολύ που τον Οκτώβρη το διακοπτουν εντελώς το overwatch. Θεωρώ ότι πέσανε έρμαια εκεί στη blizzard στις απόψεις τον ''pro'' και των streamers και αλλοίωσαν αυτό το τόσο φανταστικό παιχνίδι που είχαν φτιάξει. 

 

Το ow ήταν μοναδικό και πρωτότυπο , το 2 φέρνει κοντά στη μάζα τύπου valorant κλπ στο πιο γρήγορο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω και ο ηχος και η εικονα ειναι χειροτερη απο πριν θεωρω...ειδικα αυτο το κοκκινισμα παντου οποτε τρωω damage...προσωπικα εχω χασει το aim μου παιζοντας την beta....δεν ξερω τι εχει αλλαξει αλλα αισθανομαι λες και τα settings ειναι διαφορετικα παρολο που ειναι τα ιδια....αυτη η sojurn ειδικα με την βλακεια το slow της που το πετανε πισω μου και πρεπει να εχω ματια και πισω απο τη πλατη μου για να βλεπω/ξερω τι γινεται...που αυτο εχει ενα πρασινωπο χρωμα σε συνδιασμο με το κοκκινο του οτι σε βαρανε....man δεν ειμαι 13 πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ανεβασαν και ενα blog post με κατι νεες εικονες για το battle pass, map, events etc

A menu in Overwatch 2 showing the weekly challenges and rewards for the game’s battle pass

link

απο οτι βλεπω οι streamers ηταν ηδη ετοιμοι ηξεραν τι θα παιχτει...του jay3 το βιντεο μου εμοιαζε πολυ decent στην επεξηγηση των πραγματων, καπως εχει ολες τις αλλαγες σε pdf

τα abilities της κοπελιας:
 

2ye6agnhxzn91.jpg?width=1024&auto=webp&s=e2e869210b02cad67c466802dc279159cf51ba18
 
new map (εικονα απο gamestop) δεν νομιζω πως ειναι στο blog

r/Overwatch - Leaked Photos from Gamespot (Kiriko's full model, the fox, mythic genji, new map preview)
 
Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν τα μαθηματικα ευσταθουν εδω αλλα....
Αν ολοι οι νεοι χαρακτηρες μετα την κιρικο που θα βγαινουν θα λειτουργουν με αυτη τη λογικη, με βαση τη φωτο που πρεπει να πας lvl 55 στο BP....

r/Overwatch - New Overwatch 2 Players... Have fun grinding 😬 (Level 55 battle pass reward Kiriko)

περα απο το προφανες πως δεν θα ειναι instantly unlocked, ειναι απιστευτα grindy...

So, on paper it'll take F2P players about 45 days to unlock the new hero after release, and they won't be able to play them in Competitive for about 31 days as new heroes won't be available in competitive for 2 weeks after release.
δεν ξερω αν κατι εχει μπερδεψει εδω και ελπιζω πως εχει αδικο ή αν εγω κανω καπου λαθος αλλα βλεπω κοσμος συμφωνει μαζι του...

For context I'm 63/100 battle pass levels in apex and that took 5 weeks of playtime. There is no chance in hell that level 55/80 is going to be less than 6 weeks of play.
και αν ισχυει αυτο με τον νεο hero να ειναι πρακτικα παντα OP, το παιχνιδι γινεται pay to win κανονικοτατα.

2) From Blizzard, about this decision:
Our goal is to make the game feel fair, enjoyable, and rewarding whether you choose to spend money on the Premium Battle Pass or not.

From EA, about the notoriously hated Battlefront 2 unlocks: (αυτο ειναι και το πιο downvoted post ever στην ιστορια του reddit)
The intent is to provide players with a sense of pride and accomplishment for unlocking different heroes.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει σημασια να μαθουμε ποσο επηρεαζεται το XP απο τα wins/losses ή/και τα modes που θα παιζει καποιος αλλα οπως και να'χει, το copy pasta του CoD ΒP ειναι εμφανεστατο. (45 μερες μου φαινονται πολλες tho)
Εαν εισαι casual παικτης θα πληρωνεις 10ευρα σε καθε hero release, ενω αν παιζεις συχνα, με 10e εχεις ξεμπερδεψει "forever".  Scratch that. Το κουρασανε αν ισχυει.

Γενικα ειναι απο τις ελαχιστες φορες που βλεπουμε να ειναι gated πισω απο το BP ενα core game functionality και ελπιζω να μην γινει η νορμα και σε αλλα μεγαλα games, ομως απο την αλλη θα βοηθησει το smurfing (ελπιζω).

Επεξ/σία από sistah
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα πάει το player base και οι πωλήσεις στο ναδίρ, θα το κάνουν adjust πάλι τρέχοντας. Το ίδιο είχε γίνει και με το Star Wars Battlefront 2 με τα unlocks στους heroes. Το ίδιο επιχείρησαν και με το shadow of war που είναι και single player ffs, και πάλι το πήραν πίσω μετά τη γενική κατακραυγή. Εκεί που δούλεψε κάπως είναι στο street fighter 5, και μόνο γιατί αυτό το game έχει hardcore player base που αφιερώνουν πάρα πολλές ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sistah είπε

Γενικα ειναι απο τις ελαχιστες φορες που βλεπουμε να ειναι gated πισω απο το BP ενα core game functionality και ελπιζω να μην γινει η νορμα και σε αλλα μεγαλα games, ομως απο την αλλη θα βοηθησει το smurfing (ελπιζω).

κατι διαροες οτι αν δεν εχεις ολους τους ηρωες δεν μπορεις να παιξεις comp....μεχρι τωρα τουλαχιστον δεν φαινεται να ισχυουν....ο freedo (youroverwatch) σε ενα τρισαθλιο βιντεο που εβγαλε χθες βραδυ το οποιο απο μονο του θα μπορουσε να ειναι θεμα συζητησης, και που πρεπει να εχει φαει πολυ downvote, δεν εχω προλαβει να δω ποσο εχει παει σημερα, λεει πως δεν επηρεαζεται το comp απο το BP σε αυτο το κομματι

επισης στο blog post που βγαλανε λενε οτι και καλα το ow2 ΔΕΝ ειναι πλεον περι counter hero σε αλλον hero που εχει διαλεξει ο αντιπαλος...οτι και καλα αν βγαλεις 1 παιχτη ξαφνικα αλλαζει η γενικη φιλοσοφια του παιχνιδιου

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
27 λεπτά πριν, ilos είπε

Εκεί που δούλεψε κάπως είναι στο street fighter 5, και μόνο γιατί αυτό το game έχει hardcore player base που αφιερώνουν πάρα πολλές ώρες.

Εννοείς για τα Fight Money που σε αφήνουν να αγοράσεις μερικούς χαρακτήρες / costumes / colours; Που δεν φτάνουν για να τα πάρεις όλα κι ας παίρνεις αρκετά από trials/story, κλπ. Αν το πας με κανονικά matches, αργεί πολύ.

Γενικά είναι το standard σε fighting games να πληρώνεις κανονικά για νέους χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, panagiotis54 said:

κατι διαροες οτι αν δεν εχεις ολους τους ηρωες δεν μπορεις να παιξεις comp....μεχρι τωρα τουλαχιστον δεν φαινεται να ισχυουν....ο freedo (youroverwatch) σε ενα τρισαθλιο βιντεο που εβγαλε χθες βραδυ που πρεπει να εχει φαει πολυ downvote, δεν εχω προλαβει να δω ποσο εχει παει σημερα, λεει πως δεν επηρεαζεται το comp απο το BP.

Το αντιθετο θα ελεγα, αν διαβασεις το FAQ θα διαπιστωσεις οτι αναφερει εμμεσως πλην σαφως στο ερωτημα:
If I do not yet have a new hero, are there ways I can try them out?

"There are many places where you can play using new heroes that they have not yet unlocked. For example, all heroes are playable automatically in the Practice Range, Custom Games, No Limits, Mystery Heroes, Mystery Deathmatch, and select other game modes, as well as some special event game modes."

Σε ενα αλλο σημειο αναφερει πως οι λογοι που θα περιμενουμε 2 βδομαδες να μπουν οι νεοι heroes ειναι για monitor and tune αλλα και για δωσουν χρονο στον κοσμο να τους ξεκλειδωσει. Ειναι αρκετες οι 2 βδομαδες για grind στο 55 αραγε? 😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...