Προς το περιεχόμενο

TV Season 2019-2020


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 295
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Fauda

Αραβοισραηλινή σειρά διαμαντάκι. Πολύ καλή και σε κρατάει γενικά, αν και κάνει μικρές κοιλιές.

Μέχρι στιγμής έχει τρεις σεζόν από δώδεκα επεισόδια, οπότε όποιος έχει ξεμείνει από σειρά την προτείνω.

Ούτε ίχνος politically correct κτλ, απορώ πώς πέρασε στο Netflix.

8/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε όσους άρεσε το Big Little Lies και το This Is Us, να δουν οπωσδήποτε το Little Fires Everywhere. Πάρα πολύ καλή σειρά με ένα τρανταχτό μείον, την ερμηνεία της Kerry Washington. Όποιος το δει θα καταλάβει τι εννοώ. Το υπόλοιπο καστ εξαιρετικό.

 

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το Upload που πρόσφατα ανέβηκε στο Prime. Aνάλαφρη σειρά του Greg Daniels (The Office, Parks and Rec), η δεύτερη φετινή μαζί με το Space Force του Netflix.

Καταπιάνεται με το afterlife όπου στο όχι πολύ μακρινό μέλλον (2033) όταν πεθαίνεις η συνείδησή σου ανεβαίνει σε κάποιον τεχνητό παράδεισο όπου περνάς τα υπόλοιπα χρόνια της αιωνιότητας ή μέχρι τουλάχιστον να σου τελειώσουν τα διαθέσιμα GB. Δεν είναι τόσο πνευματώδες όσο άλλες δημιουργίες του Daniels και όσοι περίμεναν κάτι σε Good Place δε θα το βρουν εδώ. Έχει περισσότερα vibes από ανάλαφρο Black Mirror και Ready Player One αν αυτό βγάζει κάποιο νόημα.

Βλέπεται σχετικά ευχάριστα αν και δεν πετάω τη σκούφια μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα EL Dragon και τις 2 σεζόν, πολύ καλό, ξεφεύγει από τα γνωστά Narcos κλπ είναι πιο ελαφρύ. 

Μακάρι να βγει και 3η σεζόν γιατί φαίνεται ενδιαφέρον!!!

Στις 7/5/2020 στις 10:00 ΜΜ, Fan είπε

Into the night

Εξωφρενικά low budget σειρά, που παρόλο που σου καίγεται το μυαλό από την υπερβαση οποιαδήποτε φυσικού νόμου, αυτό που σε εξοργίζει η πολύ χαμηλή απόδοση ορισμένων ηθοποιών.

Σαν κεντρικό θέμα μου άρεσε, αλλά το αποτέλεσμα είναι επιπέδου ερασιτεχνικού θιάσου.

4/10

Το παράτησα στο δεύτερο επεισόδιο... Μακριά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 3:11 ΠΜ, Fan είπε

Fauda

Αραβοισραηλινή σειρά διαμαντάκι. Πολύ καλή και σε κρατάει γενικά, αν και κάνει μικρές κοιλιές.

Μέχρι στιγμής έχει τρεις σεζόν από δώδεκα επεισόδια, οπότε όποιος έχει ξεμείνει από σειρά την προτείνω.

Ούτε ίχνος politically correct κτλ, απορώ πώς πέρασε στο Netflix.

8/10

Είδα τα 8 πρώτα επεισόδια.  Λιγάκι αφελής μου φαίνεται και σίγουρα low budget. Θα την συνεχίσω όμως. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα το Control Z κ περναει πολυ ευχαριστα η ωρα.. Οσοι γουαταρουν teen series, θα τους αρεσει..

Ενας χακερ, χακαρει ολο το σχολειο κ μαθαινει τα μυστικα ολων κ κανει ενα χαμο! 

https://youtu.be/P9rEPJ65UIw

 

Snowpiercer.. Εχω δει τα πρώτα 2 επεισοδια.. Φαινεται πολυ δυνατη σειρα κ μακαρι να μν χαλαει!! 

https://youtu.be/K9J5H1g7_80

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

μαγκες εχουμε νημα για σειρες ωστε καθε σειρα να σχολιαζετε ξεχωριστα.τα φιλια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Ξεκινησα το Control Z κ περναει πολυ ευχαριστα η ωρα.. Οσοι γουαταρουν teen series, θα τους αρεσει..

Ενας χακερ, χακαρει ολο το σχολειο κ μαθαινει τα μυστικα ολων κ κανει ενα χαμο! 

https://youtu.be/P9rEPJ65UIw

Snowpiercer.. Εχω δει τα πρώτα 2 επεισοδια.. Φαινεται πολυ δυνατη σειρα κ μακαρι να μν χαλαει!! 

https://youtu.be/K9J5H1g7_80

Βλεπεται το control? Το βλεπω με το σπαμαρει το Netflix, αν αξιζει θα το δω. Το snowpiercer και μενα μου αρεσαν τα 2 πρωτα επς, αλλα το προβλημα ειναι οτι εχουν ανακατεψει πολυ το σεναριο απο τα βιβλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Βλεπεται το control? Το βλεπω με το σπαμαρει το Netflix, αν αξιζει θα το δω. Το snowpiercer και μενα μου αρεσαν τα 2 πρωτα επς, αλλα το προβλημα ειναι οτι εχουν ανακατεψει πολυ το σεναριο απο τα βιβλια.

Ναι πολυ ευχαριστα.. Εγω δν ξερω καθολου τν ιστορία απ τα βιβλια οποτε ισως κ να είναι καλυτερα ετσι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2020 στις 1:55 ΜΜ, Eleni_AEKT είπε

Χαλιφάτο - Caliphate - Kalifat

Τι κρυμμένο διαμάντι ήταν αυτό? Δεν είχα δει σχεδόν κανέναν να το αναφέρει και το πρωτοάκουσα από τη μάνα μου. 😛

Τίμιο 8,5-9/10. Όσοι είναι φαν των σειρών/ταινιών με θέμα την τρομοκρατία, ISIS κλπ να το δουν asap.

Όπως γράφτηκε και από πάνω ασχολείται με τη στρατολόγηση ατόμων για λογαριασμό του ISIS που είτε θα θυσιαστούν ως μάρτυρες είτε θα σταλούν στη Συρία (γυναίκες) με σκοπό να παντρευτούν ενώ παράλληλα δείχνει και τις ετοιμασίες για μια επικείμενη τρομοκρατική επίθεση στη Σουηδία.

Ένας ακόμα λόγος που μου άρεσε είναι ότι δεν είναι αμερικάνικη παραγωγή και το ότι ήταν λιγότερο στιλιζαρισμένο το έκανε πιο αληθοφανές.

8,5 σίγουρα όχι, αλλά ένα 7 το παίρνει εύκολα.

Καλή σειρά και ίσως πρότυπο για το πώς μπορεί να σε κρατήσει χωρίς να έχει ένα βασικό πρωταγωνιστή. Βλέπουμε εξελίξεις σε πολλά σημεία, με κάθε σημείο να έχει ένα βασικό πρωταγωνιστή (Ράκα, αστυνομία Σουηδίας, οικογένεια Σουλέ, βοηθός καθηγητή στο σχολείο). Θυμίζει GOT σε αυτό.

Ένα επεισόδιο θέλω ακόμα, ναι μου άρεσε πρέπει να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Space Force

Το είδα σερί όλο. Δεν τρελάθηκα κιόλας. Η αρχή έδινε ενδείξεις ότι θα βγει κάτι αρκετά καλό,  αλλά μετά από 3,4 επεισόδια άρχισα να πέφτει γραμμικά.  

Περίμενα περισσότερα.  6/10

Τελικά ορθά λένε ότι η κωμωδία είναι το δυσκολότερο είδος. 

Spoiler

Δεν κατάλαβα γιατί η γυναίκα του  Νερντ μπήκε φυλακή για 40 χρονια;

 

Επεξ/σία από HALF EVIL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2020 στις 9:58 ΠΜ, DeadOrganPlayer είπε

Σε όσους άρεσε το Big Little Lies και το This Is Us, να δουν οπωσδήποτε το Little Fires Everywhere. Πάρα πολύ καλή σειρά με ένα τρανταχτό μείον, την ερμηνεία της Kerry Washington. Όποιος το δει θα καταλάβει τι εννοώ. Το υπόλοιπο καστ εξαιρετικό.

Το βλέπω και μ'αρέσει πολύ! Αξίζει πραγματικά και με μεταφέρει στην εποχή εκείνη, νοσταλγία, συγκίνηση, γενικά μου ξυπνάει πολλά συναισθήματα. 
Δεν καταλαβαίνω τις κακές κριτικές για την Washington, μια χαρά είναι.  Απλά έχει έντονη εκφραστικότητα στο πρόσωπο και ξενίζει μάλλον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...