Προς το περιεχόμενο

TV Season 2019-2020


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, maximusgr είπε


Δεν καταλαβαίνω τις κακές κριτικές για την Washington, μια χαρά είναι.  Απλά έχει έντονη εκφραστικότητα στο πρόσωπο και ξενίζει μάλλον. 

Με την έννοια της υπερβολής στο παιξιμο της.Αυτή η έντονη εκφραστικότα όπως λες δεν είναι φυσιολογικό να βρίσκεται συνέχεια στο προσωπό της. Ήταν μονίμως ή θυμωμένη ή με μια έκφραση πόνου. Βαθύ πόνου όμως. Για 1-2 επεισόδια στην αρχή ήταν οκ αλλά για 8 επεισόδια μονίμως αυτή η εναλλαγή ήταν fail για εμένα. Η Reese από την άλλη ήταν καταπληκτική μέσα στην απλότητα της.

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 295
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, DeadOrganPlayer είπε

Με την έννοια της υπερβολής στο παιξιμο της.Αυτή η έντονη εκφραστικότα όπως λες δεν είναι φυσιολογικό να βρίσκεται συνέχεια στο προσωπό της. Ήταν μονίμως ή θυμωμένη ή με μια έκφραση πόνου. Βαθύ πόνου όμως. Για 1-2 επεισόδια στην αρχή ήταν οκ αλλά για 8 επεισόδια μονίμως αυτή η εναλλαγή ήταν fail για εμένα. Η Reese από την άλλη ήταν καταπληκτική μέσα στην απλότητα της.

Καταλαβαίνω τί λες, και στο Scandal ήταν έντονη αλλά μάλλον τη συμπαθώ και δε με απωθεί το υποκριτικό της στιλ. 
Καλά εξαιρετική η Reese! Δες αν θέλεις και το Morning Show που παίζει επίσης τέλεια και είναι δυνατή σειρά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Alex Rider

Αν και  οι σειρες με εφηβο πρωταγωνιστη με απωθουν αυτην ειναι τουλαχιστον ικανοποιητικη. Εχω δει τα 2 πρωτα επεισοδια και ειναι καλη παραγωγη, οι ηθοποιοι δεν ειναι κακοι και απο οσο ξερω βασιζετε σε βιβλια. Βλεπεται χωρις να ειναι κατι φανταστικο. 7/10

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2020 στις 6:52 ΠΜ, xavier είπε

Ξεκινησα να βλεπω το normal people, ρομαντικο και περιεργο, αρκετα ενδιαφερον...αν εχετε διαθεση για κατι τετοιο, θα σας αρεσει...

https://www.imdb.com/title/tt9059760/

Ναι το είδα.

Όπως έγραψε και κάποιος, κάπου, "Δεν ήξερα γιατί το έβλεπα, αλλά δε μπορούσα να σταματήσω".

Το αιώνιο πρόβλημα των ανθρωπίνων σχέσεων.

Πολύ καλό, για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Ξένος (The Stranger)  NETFLIX 

https://www.imdb.com/title/tt9698480/?ref_=fn_al_tt_1

Αρκετά καλή έως πολύ αρκετά καλή :) βρετανική σειρά. 

Καλό σενάριο, καλοί ηθοποιοί, αγωνία, όχι μπαμ μπουμ, σου κραταει το ενδιαφέρον  μέχρι τέλους.  Ένα  7,8/ 10  το παίρνει άνετα. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κα ι είναι του 2018 σχωράτε με. 

ΟΙ ΑΘΩΟΙ  NETFLIX

https://www.imdb.com/title/tt8021824/

 Ολίγον ρομάντζο,  ολίγον μυστήριο, ολίγον teen drama, πολλές παπαριές,  σκέτη απογοήτευση.  Α ρε Guy Pearce να βγαίνει το μεροκάματο τώρα που γεράσαμε .

5/10

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μόλις τελείωσα το Reality Z στο Netflix.

Μιλαμε η σειρα ήταν σαπια ε, αφου την εβλεπα και αναρωτιόμουν πραγματικά για ποιον λογο συνεχιζω και βλεπω και δεν παω να κοιταζω τον δρομο απο το μπαλκόνι μου. 

Δεν ηταν αργη αλλα ηταν αχρειαστη. Αχρείαστοι χαρακτήρες κλισε που επαναλαμβανονταν, σεναριο ανυπαρκτο και λογικη του παραλογου.

Γενικά μην την δείτε με επιείκεια παιρνει 4/10 και αυτό λογω zombie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαινεται υπεροχο και απαισιο ταυτοχρονα, τρελο binge αναμενεται. Βασισμενο σε comic/manga

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, stormrain είπε

Μόλις τελείωσα το Reality Z στο Netflix.

Μιλαμε η σειρα ήταν σαπια ε, αφου την εβλεπα και αναρωτιόμουν πραγματικά για ποιον λογο συνεχιζω και βλεπω και δεν παω να κοιταζω τον δρομο απο το μπαλκόνι μου. 

Δεν ηταν αργη αλλα ηταν αχρειαστη. Αχρείαστοι χαρακτήρες κλισε που επαναλαμβανονταν, σεναριο ανυπαρκτο και λογικη του παραλογου.

Γενικά μην την δείτε με επιείκεια παιρνει 4/10 και αυτό λογω zombie.

Πως το έκανες αυτο ρε τρελε μου? 

1μιση επεισοδιο ειδα γτ η σειρά επαιζε με τη νοημοσυνη μου... Ελεγα δε μπορει, εισαγωγη θα είναι αυτο.. Σαν σχολικη παράσταση εμοιαζε.. 

1/10 χωρις πολλα πολλα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Πως το έκανες αυτο ρε τρελε μου? 

1μιση επεισοδιο ειδα γτ η σειρά επαιζε με τη νοημοσυνη μου... Ελεγα δε μπορει, εισαγωγη θα είναι αυτο.. Σαν σχολικη παράσταση εμοιαζε.. 

1/10 χωρις πολλα πολλα... 

Ελα μου ντε, πως το εκανα? Περιμενα την υπερφαντασμαγορικη ανατροπη τρομαρα μου 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2020 στις 11:45 ΜΜ, najinblue3 είπε

Φαινεται υπεροχο και απαισιο ταυτοχρονα, τρελο binge αναμενεται. Βασισμενο σε comic/manga

Φαίνεται να είναι από τα μεγαλύτερα σκουπίδια που έχουν ανέβει στο Netflix

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/5/2020 στις 6:52 ΠΜ, xavier είπε

Ξεκινησα να βλεπω το normal people, ρομαντικο και περιεργο, αρκετα ενδιαφερον...αν εχετε διαθεση για κατι τετοιο, θα σας αρεσει...

https://www.imdb.com/title/tt9059760/

Το τελειώνω με ανάμεικτες εντυπώσεις. Τα 4-5 πρώτα επεισόδια μου άρεσαν πολύ και έλεγα μπράβο στον Xavier που το πρότεινε. Αλλά από εκεί και πέρα η σειρά έπεσε σε βάλτο. (Και η βαθμολογία σου έπεσε αισθητά) 😛 Δε συμβαίνει απολύτως τίποτα, ο λόγος είναι αμήχανος και το μοτίβο της σχέσης και της αφήγησης σέρνεται από επεισόδιο σε επεισόδιο χωρίς να πηγαίνει πουθενά. Μπορείς βέβαια να πεις ότι οι περισσότερες σχέσεις που γίνονται σ' αυτές τις ηλικίες όντως δε πάνε πουθενά Εντάξει, αλλά σταμάτα το στα 7-8 επεισόδια για να βγει και κάτι καλύτερο.

(Αν δε το έχεις δει) δες το Fleabag.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fasttam είπε

Το τελειώνω με ανάμεικτες εντυπώσεις. Τα 4-5 πρώτα επεισόδια μου άρεσαν πολύ και έλεγα μπράβο στον Xavier που το πρότεινε. Αλλά από εκεί και πέρα η σειρά έπεσε σε βάλτο. (Και η βαθμολογία σου έπεσε αισθητά) 😛 Δε συμβαίνει απολύτως τίποτα, ο λόγος είναι αμήχανος και το μοτίβο της σχέσης και της αφήγησης σέρνεται από επεισόδιο σε επεισόδιο χωρίς να πηγαίνει πουθενά. Μπορείς βέβαια να πεις ότι οι περισσότερες σχέσεις που γίνονται σ' αυτές τις ηλικίες όντως δε πάνε πουθενά Εντάξει, αλλά σταμάτα το στα 7-8 επεισόδια για να βγει και κάτι καλύτερο.

(Αν δε το έχεις δει) δες το Fleabag.

συμφωνουμε, εκανε κοιλια...απο τη μια καταλαβαινω οτι ηθελαν να δωσουν μια ανθρωπινη και ρεαλιστικη χροια, αλλα καπου επαναλαμβανοταν...ακομα και ετσι συμπαθητικη σειρουλα, δεν τη μετανιωσα...γενικα ειναι πολυ σημαντικο για μια σειρα να με κανει να δεθω με τους χαρακτηρες και αυτη το εκανε...

το εχω δει το fleabag, αλλα δεν ειμαι fan...με χαλαει η τυπισα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...