Προς το περιεχόμενο

TV Season 2019-2020


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, DeadOrganPlayer είπε

Πάει καιρός που την έχω δει αλλά θυμάμαι ξεκάθαρα ότι υπηρχε υποτίμηση και μεταξύ γυναικών. Συγκεκριμένα της πιο έμπειρης μπατσίνας προς την άλλη. Στο τέλος τα βρήκαν οκ αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι υπήρξε. Επίσης καλές δε παρουσιάζονταν μόνο γυναίκες. Η μία θετή μητέρα της κοπέλας ήταν άθλιος χαρακτήρας, γεμάτη κόμπλεξ και ανασφάλειες. Η πρωταγωνίστρια επίσης, λογικό και λόγω του τραύματοςπου πέρασε. Να είμαστε δίκαιοι.

Για ξεκάρφωμα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 295
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξερει κανεις εάν και πότε θα συνεχιστουν γυρισματα/βγει επεισοδιο supernatural ? 15 σεζον ειναι αυτες ,κριμα να μην εχει τελος τυπικά η σειρα :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Into the night

Εξωφρενικά low budget σειρά, που παρόλο που σου καίγεται το μυαλό από την υπερβαση οποιαδήποτε φυσικού νόμου, αυτό που σε εξοργίζει η πολύ χαμηλή απόδοση ορισμένων ηθοποιών.

Σαν κεντρικό θέμα μου άρεσε, αλλά το αποτέλεσμα είναι επιπέδου ερασιτεχνικού θιάσου.

4/10

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 04/05/2020 at 13:55, Eleni_AEKT said:

Χαλιφάτο - Caliphate - Kalifat

Τι κρυμμένο διαμάντι ήταν αυτό? Δεν είχα δει σχεδόν κανέναν να το αναφέρει και το πρωτοάκουσα από τη μάνα μου. 😛

Τίμιο 8,5-9/10. Όσοι είναι φαν των σειρών/ταινιών με θέμα την τρομοκρατία, ISIS κλπ να το δουν asap.

Όπως γράφτηκε και από πάνω ασχολείται με τη στρατολόγηση ατόμων για λογαριασμό του ISIS που είτε θα θυσιαστούν ως μάρτυρες είτε θα σταλούν στη Συρία (γυναίκες) με σκοπό να παντρευτούν ενώ παράλληλα δείχνει και τις ετοιμασίες για μια επικείμενη τρομοκρατική επίθεση στη Σουηδία.

Ένας ακόμα λόγος που μου άρεσε είναι ότι δεν είναι αμερικάνικη παραγωγή και το ότι ήταν λιγότερο στιλιζαρισμένο το έκανε πιο αληθοφανές.

Μόλις το τελείωσα, μου άρεσε πολύ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλειωσα το Devs. Σίγουρα μια ξεχωριστή σειρά με αρχή μέση τέλος, κάμποσους προβληματισμούς σαν κι αυτούς που αναφέρθηκαν λίγο νωρίτερα εδώ, ωραία γυρίσματα από τον Alex Garland που μετά το Ex Machina και το Annihilation μπαίνει σιγά σιγά στο "χάρτη" της SF. 

Το αρνητικό στην σειρά είναι η ερμηνεία της πρωταγωνίστριας Sonoya Mizuno που παίζει με την ευαισθησία και την εκφραστικότητα ενός στύλου της ΔΕΗ.

Κράτησε τη σειρά σε χαμηλότερο επίπεδο απ' ότι της άξιζε.

 

Τέλειωσε και η 3η σεζόν της The Marvelous Mrs. Maisel που σίγουρα ήταν η καλύτερη της. Σπάνιο φαινόμενο.

Παραγωγή του Amazon που προσπαθεί να πάρει ένα κομμάτι της πίτας, δείχνοντας ταυτόχρονα πόσο δύσκολο είναι το όλο εγχείρημα.

Πολύ ψηλά production values, καλογραμμένοι τεράστιοι μονόλογοι και διάλογοι, ωραία ατμόσφαιρα, καλοί ηθοποιοί και πολύ καλή φωτογραφία. Αξίζει τη βαθμολογία της στο ΙΜDB.

 

Επεξ/σία από fasttam
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, fasttam said:

Το αρνητικό στην σειρά είναι η ερμηνεία της πρωταγωνίστριας Sonoya Mizuno που παίζει με την ευαισθησία και την εκφραστικότητα ενός στύλου της ΔΕΗ.

Ήταν αντίβαρο ο Ron Swanson?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δημιουργός του είναι πολύ μεγάλη φίρμα πλέον στη βρετανική τηλεόραση αλλά νομίζω το Bodyguard ήταν ένα κλικ κάτω απο τους πρώτους κύκλους του Line of Duty...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ο δημιουργός του είναι πολύ μεγάλη φίρμα πλέον στη βρετανική τηλεόραση αλλά νομίζω το Bodyguard ήταν ένα κλικ κάτω απο τους πρώτους κύκλους του Line of Duty...

Ξέρουμε αν θα βγει και 2ος κύκλος;

Το hollywood να το συνεχίσω;

Είδα μέχρι το 3ο επεισόδιο αλλά τα gay-λίκια έχουν κουράσει.

Κατά τα άλλα είναι άρτιο τεχνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2020 στις 1:27 ΠΜ, swstost είπε

Μόλις το τελείωσα, μου άρεσε πολύ

Το σταμάτησα στο 4ο επεισόδιο πολύ αργό μου φάνηκε... λες να το τελειώσω; 

 Ακόμα πολύ δυνατή είναι και η σειρά από Apple TV - Defending Jacob βέβαια είναι του στυλ προ-Netflix, δηλαδή περιμένεις κάθε εβδομάδα το επεισόδιο! Αλλά είναι ενδιαφέρον σειρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

1 hour ago, -nf3rn0_MaSt3R said:

Το σταμάτησα στο 4ο επεισόδιο πολύ αργό μου φάνηκε... λες να το τελειώσω; 

Γενικά μου αρέσει ο βορειοευρωπαϊκός κινηματογράφος και οι σειρές τους, έχουν ένα ρεαλισμό που δεν τον βρίσκεις στα mainstream αμερικάνικα.

Και μένα δεν μου αρέσουν οι αργές σειρές, προσωπικά δεν το βρήκα αργό, το pace του μου έκατσε μια χαρά.

Επεξ/σία από swstost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το the great ξεκιναει πολυ καλα στο 1ο επ. η φανινγκ φανταστικη, γενικα ολο το καστ μου αρεσει...καλογραμμενο και εξυπνο...

μου κινησε το ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...