Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, Anastazio είπε

προσπαθω να αποφυγω το χαρακτηρισμο walking sim αλλα μετα απο 25 νομιζω αποστολες-ντελιβερι δεν εχω κανει κατι αλλο και δε ξερω αν πρεπει να βρω το κουραγιο να συνεχισω!

Αν δεν σε τραβαει το παιχνιδι,να το παρατησεις.

Μην το παιξεις με το ζορι(ειδικα αν δεν το εχεις αγορασει κιολας),εκτος αν εχεις περιεργεια να δεις την εξελιξη της ιστοριας μεχρι το τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 hours ago, Fulgore said:

Αν δεν σε τραβαει το παιχνιδι,να το παρατησεις.

Μην το παιξεις με το ζορι(ειδικα αν δεν το εχεις αγορασει κιολας),εκτος αν εχεις περιεργεια να δεις την εξελιξη της ιστοριας μεχρι το τελος.

Θα ηθελα να δω την εξελιξη της ιστοριας,ο κοσμος που εχει δημιουργηθει σιγουρα σε προκαλει και θες να μαθεις πως προεκυψε το καθε τι και καταλαβαινω νομιζω οτι ηθελαν να δημιουργησουν ενα παιχνιδι με μια καποια διαφορετικοτητα τουλαχιστον οσον αφορα τη δομη του gameplay αλλα η επαναληψιμοτητα ειναι λιγο overwhelming!Anyway!Ειδωμεν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έχει πάει ένα 20ρικο. Για πείτε ρε παιδιά πέρα από το delivery τι κάνεις; Γενικά πως είναι το game; Προτιμώ τη γνώμη κάποιου σοβαρού ατόμου εδώ που έχει παίξει το game παρά στο internet που λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βλέπω έχει πάει ένα 20ρικο. Για πείτε ρε παιδιά πέρα από το delivery τι κάνεις; Γενικά πως είναι το game; Προτιμώ τη γνώμη κάποιου σοβαρού ατόμου εδώ που έχει παίξει το game παρά στο internet που λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του..

Εγω δεν θέλω να πω πολλά γιατί είμαι στο τέλος και θα γράψω αναλυτικά την αποψη μου, 
Θα σου πω μέσες ακρες τι να περιμένεις:

Επίσης θα σου πω με τι mentality το πάιζω εγώ και το ευχαριστιέμαι 100% (στο λέει ατομο που μεχρι χτες , αν το gameplay δν γαμούσε ξενερώνα άπειρα).


Είναι ένα παιχνίδι που έχει αρκετά ενδιαφέρον σαν story , το οποίο προφανώς είναι φουλ ενα μυστήριο,
Εχει καταπλητική ατμοσφαίρα και απιστευτο ήχο (στα παντα) ότι και να κάνεις
Εχει πολυ δυνατά cutscenes/ηθοποιία κτλ 
Eχει 10/10 εικόνα !!(Προσοχή δν εννοώ απο άποψη αναγκαστικά ρεαλισμού (δλδη στο περιβάλλον τα renders που τρέχουν είναι πολύ λιγότερα σε σχέση με ενα RDR , αλλά ειναι πανεμορφο το αποτέλεσμα (πολύ μεγάλη ευκρίνεια)) 


Χωρίζεται σε chapters γενικώς η ιστορία, με κάποια συγκεκριμένα να είναι απλα ΕΠΟΣ!!!

Τωρα: απο άποψη gameplay  90% του χρόνου κάνεις delivery , 10% fight (το άν όντως θα κάνεις γενικά στο παιχνίδι fight η όχι is up to you)
My tip: 1) Να απολμβάνεις τοπία και ατμόσφαιρα σε ότι και να κάνεις και προσπάθησε να μπεις στο feeling του Sam
             2) MHN κάνεις side missions , ειδικά αυτά που σε βγάζουν εκτός δρόμου των κύριων αποστολών...

Εγώ είμαι στο τέλος και πραγματικά μπορώ να πώ ήδη ότι είναι μια παιχνιδάρα που

ΟΜΩΣ για να την απολάυσει κάποιος πρέπει να υπάρχουν και οι κατάλληλες συνθήκες σε RL....
Αν σκέφτεσαι άλλα πράγματα, αν έχεις γυναικα/παιδια/πεθερες να σε ζαλίζουν όσο παίζεις δν θα το νιώ΄σεις ποτέ!!!

Αν έχεις τις κατάλληλες συνθήκες αφιερώσου σε αυτό και πιστεύω θα σε δικαιώσει η επιλογή αυτή.
    

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, το συγκεκριμένο παιχνίδι το παίζεις κατά βάση για όλα πλην του gameplay. Αν κάτσεις να δεις το core gameplay στεγνά, αυτό καθ αυτό, είναι ίσως απογοήτευση. Το συνολικό πακέτο είναι μια ωραία και διαφορετική εμπειρία κατά τη γνώμη μου. Ειδικά στο 20αρικο είναι ο, τι πρέπει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν ξέρω. Ίσως τελικά να πάω στο Mafia που έχει και αυτό γύρω στο 20άρι που θα έχει δράση. Φοβάμαι μην ο βαρεθώ και πάει τζάμπα το 20άρικο. Αν ήταν 5-10 ευρώ κλάιν..

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι δεν ξέρω. Ίσως τελικά να πάω στο Mafia που έχει και αυτό γύρω στο 20άρι που θα έχει δράση. Φοβάμαι μην το βαρεθώ και πάει τζάμπα το 20άρικο. Αν ήταν 5-10 ευρώ κλάιν..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα και εγώ. Μου άρεσε γενικά το σενάριο αν και είχε κάμποσα κλασικά WTF με την καλή έννοια και άλλα τόσα με την κακή έννοια. Το γνωστό κάστ και τα γραφικά με κράτησαν περισσότερο. Το τέλος το παρατράβηξαν. Ο επίλογος ήταν ουσιαστικά μια 2-3 ωρη ταινία και όχι παιχνίδι.

Σαν gameplay πολύ μέτριο, τα πρωτα 2-3 chapters ήταν πολύ κουραστικά αλλά ταυτόχρονα μόνο με πεζοπορία και χωρίς όπλα ήταν πολύ πιο τρομακτικά τα τερατα. Μόλις άνοιξε το παιχνίδι και βγήκαν οι μηχανές και τα οχήματα το παιχνίδι έγινε περισσότερο αγγαρεία και απλά έκανα skip όλα τα τελείως αδιάφορα side quests επικεντρώνοντας στο main quest τρέχοντας παντού(ακόμα και στα βουνά) με την μηχανή.

Οι μάχες με εκνεύριζαν καθώς αναγκαζόμουν να αφήνω το gamepad(δεν μπορώ το aim με μοχλο) για το M&K και έτσι στα random spawns απλά έτρεχα απο μέσα τους με την μηχανή. Ζήτημα να σκότωσα 2-3 τέρατα μετά το Chapter 4 εκτός των bosses φυσικά.

Αυτό που μου έκανε την μεγαλύτερη εντύπωση η γιαπωνέζα ηθοποιός που έπαιξε την χαμένη φιλενάδα που παντρεύεται έναν NPC στο τέλος του quest. Η συγκεκριμένη κοπέλα πρέπει να είχε σε ομηρία την μάνα του Κοτζίμα για να πάρει αυτόν τον ρόλο. 25 χρόνια gamer δεν έχω ξανακούσει χειρότερα αγγλικά και ερμηνεία μα το Θεο. Αναγκάστηκα να κάνω μισή ώρα διάλειμμα γιατί είχα κράμπες απο τα γέλια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
9 ώρες πριν, Lazostat είπε

Αξιζει στα Ελληνικα ή οχι;

αξίζει. Είναι τόσες πολλές οι πληροφορίες που έχει μέσα το game που τα Ελληνικά είναι αρκετά ξεκούραστα και δεν έχουν κάνει υπερβολές στην μετάφραση. Νομίζω είναι πολύ καλή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, chek2fire είπε

αξίζει. Είναι τόσες πολλές οι πληροφορίες που έχει μέσα το game που τα Ελληνικά είναι αρκετά ξεκούραστα και δεν έχουν κάνει υπερβολές στην μετάφραση. Νομίζω είναι πολύ καλή

Ναι αλλα υπαρχει και η λυση με τους ελληνικους υποτιτλους και αγγλικη φωνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lazostat είπε

Ναι αλλα υπαρχει και η λυση με τους ελληνικους υποτιτλους και αγγλικη φωνη.

μα γιαυτό γράφω. Μεταγλώτιση ούτε για αστείο. Εδώ βάζω στα Ιαπωνικά τα game που είναι native ιαπωνίας θα βάλω Ελληνικά κιόλας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chek2fire είπε

μα γιαυτό γράφω. Μεταγλώτιση ούτε για αστείο. Εδώ βάζω στα Ιαπωνικά τα game που είναι native ιαπωνίας θα βάλω Ελληνικά κιόλας? 

Οποτε Ιαπωνικα λες ειναι το καλυτερο; Αν και μου αρεσει και η φωνη του Norman Reedus, ετσι οπως το ακουω.

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Οποτε Ιαπωνικα λες ειναι το καλυτερο; Αν και μου αρεσει και η φωνη του Norman Reedus, ετσι οπως το ακουω.

To συγκεκριμένο νομίζω το έχουν φτιάξει με βάση τα αγγλικά γιαυτό πιστεύω καλύτερα στα αγγλικά όπου είναι default. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγλικά. Το παιχνίδι έχει εξαιρετικές ερμηνείες από τους original ηθοποιούς και είναι ένα από τα μεγαλύτερα ατού των παιχνιδιών. Είναι κρίμα να χαθεί μέσα σε μια μεταγλώττιση οποιασδήποτε γλώσσας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...