Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τέλος και από μένα. Όπως έγραψα πολύ καλή εμπειρία. To καλό είναι ότι στο τέλος εξηγούνται τα πάντα με κάθε λεπτομέρεια καθώς όλη διάρκεια του ending είναι περίπου μιάμιση ώρα. Ακόμα και όταν πέφτουν οι τίτλοι θα πρέπει να περιμένεις να δεις τι παίζει στην συνέχεια γιατί σου δίνει επιπλέον στοιχεία για την ιστορία του. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όλα ωραία στο παιχνίδι, πολύ εντυπωσιακό, η ιστορία με τραβάει να την ανακαλύψω, αλλά το gameplay... Σκεφτομαι μιας και το έχω ξεκινήσει στο μέγιστο επίπεδο δυσκολίας να το κατεβάσω στο ευκολότερο να το παίξω παπατρέχας τουλάχιστον να μη χάσω την εξέλιξη της ιστορίας. Μέχρι στιγμης έχω παίξει κάνα δεκάωρο και είμαι στο σημείο που θα περάσω μια λίμνη. Θα βρω κάνα όπλο άραγε τουλάχιστον να ρίξω καμιά μπαλοθιά γιατί μέχρι τώρα τρέχω σαν τον πόντικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spanian είπε

Ναι, έχει λίγο πιο μετά όπλα non-lethal και λίγο αργότερα και lethal (αλλά δεν βολεύουν για ένα λόγο που δεν θα στο κάνω spoiler).

το έχουμε πει πιο πίσω τον λόγο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω παίξει κανένα 20ωρο και μου αρέσει πολύ. Γενικά μου αρέσουν παιχνίδια με δυνατές ιστορίες γιαυτό το πήρα. Δυστυχώς το παίζω από το geforce now και εδώ και μια βδομάδα το έχουν βγάλει  σε maintenance... 

Επεξ/σία από beastgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 22/3/2021 στις 3:52 ΜΜ, DiaperCh@nger101 είπε

Όλα ωραία στο παιχνίδι, πολύ εντυπωσιακό, η ιστορία με τραβάει να την ανακαλύψω, αλλά το gameplay... Σκεφτομαι μιας και το έχω ξεκινήσει στο μέγιστο επίπεδο δυσκολίας να το κατεβάσω στο ευκολότερο να το παίξω παπατρέχας τουλάχιστον να μη χάσω την εξέλιξη της ιστορίας. Μέχρι στιγμης έχω παίξει κάνα δεκάωρο και είμαι στο σημείο που θα περάσω μια λίμνη. Θα βρω κάνα όπλο άραγε τουλάχιστον να ρίξω καμιά μπαλοθιά γιατί μέχρι τώρα τρέχω σαν τον πόντικα.

Όπως και το Metal Gear, έτσι και το Death Stranding είναι αντιπολεμικά.
Δεν ενδείκνυται η χρήση θανατηφόρων όπλων καθώς σου δημιουργεί προβλήματα τα οποία δεν θα τα αναφέρω καθώς θα σου κάνω Spoiler.
Πάντως όχι, δεν είναι παιχνίδι Shooter.

Εγώ το καταευχαριστήθηκα το Gameplay.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δεν έχω πάρει ποτέ από εδώ το εμπιστεύεστε? Βγαίνει 14.87 με 24% ΦΠΑ. 

https://www.gamivo.com/product/death-stranding-steam

Ναι έχω αγοράσει και είναι OK.
Ωστόσο να προσέξεις μην κάνεις εγγραφή σε κάποια υπηρεσία και σε χρεώνει κάθε μήνα.
Αν έχεις Paypal και κάνεις την αγορά με αυτό, να καταργήσεις μετά τις αυτόματες πληρωμές και από αυτό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, Arkin said:

Δεν έχω πάρει ποτέ από εδώ το εμπιστεύεστε? Βγαίνει 14.87 με 24% ΦΠΑ. 

https://www.gamivo.com/product/death-stranding-steam

Έχω πάρει αρκετές φορές αλλά οι τελευταίες 2 (Serious Sam III και Mafia Remake) μου έγιναν revoked. Το αποφεύγω προς το παρον αλλά μπορεί και να έτυχε (εννοείται μου έκαναν refund και ας μην είχα το shield enabled όταν έκανα τις αγορές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 22/3/2021 στις 12:21 ΠΜ, roginsky12 είπε

μολις πλησιαζεις στο πρωτο σου delivery...Μπαινει αυτο το τραγουδι

θυμαμαι ειχα ανατριχιασει

 

υπέροχη η εισαγωγή του παιχνιδιού. σε συνδυασμό με το από πάνω κομμάτι, ανατριχίλα όντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το πήρα τώρα στη προσφορά και το ξεκίνησα χθες. Έπαιξα 3.5 ώρες και πέρασαν τόσο για πλάκα... Φοβερή ατμόσφαιρα του παιχνιδιού, απίστευτο cinematography, φωτογραφία, μουσική, τοπία... Πραγματικά το ότι το πρώτο part του παιχνιδιού ήταν κυρίως cinematics και λιγότερο gameplay δεν φάνηκε καθόλου, καθώς είχε αρκετή πληροφορία... Σαν ταινία κύλησε στην αρχή! Ανυπομονώ να προχωρήσω να δω τι θα γίνει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το πηρε και ο φιλος μου απο την προσφορα του EGS. το στρημαρε και το εβλεπα και εγω. μετα απο 2 ωρες, ειχε παιξει μονο 15λ. ο υπολοιπος χρονος ηταν cutscenes. 😁

πρωτες εντυπωσεις: τρομερα production values, πρωτοτυπο premise, ενδιαφεροντα mechanics, βριθει απο την  αισθητικη και το weirdness του Kojima.

απλως ειναι το ειδος του παιχνιδιου, το οποιο αν σου αρεσει, θα το λατρεψεις, αν οχι, θα το μισησεις. παντως ο φιλος μου απο οτι μου ειπε, μαλλον δεν θα το τερματισει. 😁

Επεξ/σία από KilliK
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...