Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Είναι για άτομα που έχουν κάμποσο ελεύθερο χρόνο. Αν έχει μία ώρα τη μέρα να παίξει κάποιος γιατί τρέχει με υποχρεώσεις, ε δε νομίζω να κάνει το delivery boy αυτή τη μία ώρα.

Είπαμε, δεν είναι όλα για όλους. Και 'γω δεν το ξεκινούσα γιατί το βαριέμαι το πέρα δώθε στις απέραντες πεδιάδες, αλλά επειδή άκουσα ότι έχει δυνατό story το ξεκίνησα και τώρα με έχει βάλει μέσα να το τελειώσω.

Εγώ πιστεύω ότι απλά είναι Arcadάδες, έτσι τους λέω.
Αυτοί που πατάνε Skip στα Cutscenes, και θέλουν συνεχώς να πυροβολάνε. 😂

Συνεχίζω το Shadow of the Tomb Raider τώρα.
Το είχα αφήσει εδώ και 2 χρόνια σχεδόν.  Είχα παίξει περίπου 12 ώρες και τώρα είμαι στις 20.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το gameplay σε movement, fight σκηνές κλπ μοιάζει αρκετά με το MGS V. Απλά έχει πέρα δώθε, αλλά μόλις ξεκλειδώσεις τα οχήματα γίνεται πολύ πιο ανεκτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το gameplay σε movement, fight σκηνές κλπ μοιάζει αρκετά με το MGS V. Απλά έχει πέρα δώθε, αλλά μόλις ξεκλειδώσεις τα οχήματα γίνεται πολύ πιο ανεκτό.

Αν θυμάμαι καλά η υπομονή μου εξαντλήθηκε όταν πήρα τη μηχανή.

Βαστιόμουνα μέχρι τότε, τύπου get out of the Hinterlands, εντάξει με τη μηχανή

ήταν λίγοτερο ανυπόφορα βαρετό το gameplay, αλλά εντάξει σκέφτηκα

τώρα με τη μηχάνη, δε γράφομαι και μια στη wolt να βγαίνει και κάνα εξτραδάκι?

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε κάποιοι δεν το αντέχουν το gameplay και το παρατάνε. Περίμενα να κάνω το ίδιο αλλά τελικά με κράτησε λόγω story. Η Director's Cut θα έρθει το καλοκαίρι νομίζω και έχει κάποιες προσθήκες που το διευκολύνουν αν δεν κάνω λάθος αλλά δεν ήθελα να περιμένω τόσους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 Μαρτίου η Director’s Cut

header.jpg?t=1643306400

https://store.steampowered.com/app/1850570/DEATH_STRANDING_DIRECTORS_CUT/

Θα κοστίζει €39,99, ενώ αν έχετε ήδη το κανονικό παιχνίδι, θα μπορείτε να κάνετε upgrade την έκδοση με €9,99.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης κατι πολυ παραξενο για την DC για οσους εχουμε το κανονικο παιχνιδι. Θα πρεπει λεει να εχουμε εγκατεστημενο το παιχνιδι για να παρουμε το upgrade στο 10αρικο αλλιως θα ειναι full price. Πρωτη φορα το συναντω αυτο.

Please note: To receive the upgrade for DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT you must have the DEATH STRANDING base game already installed on your PC. At launch, when you go through to purchase the game from the PC storefront, you will be presented with the upgrade price. If you do not have the DEATH STRANDING base game installed, then you will be presented with the full price.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Arkin είπε

Επισης κατι πολυ παραξενο για την DC για οσους εχουμε το κανονικο παιχνιδι. Θα πρεπει λεει να εχουμε εγκατεστημενο το παιχνιδι για να παρουμε το upgrade στο 10αρικο αλλιως θα ειναι full price. Πρωτη φορα το συναντω αυτο.

Please note: To receive the upgrade for DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT you must have the DEATH STRANDING base game already installed on your PC. At launch, when you go through to purchase the game from the PC storefront, you will be presented with the upgrade price. If you do not have the DEATH STRANDING base game installed, then you will be presented with the full price.

 Το επαιξα το παιχνιδι και το λατρεψα οταν βγηκε στα πισι.. Ουτε 1 ευρω δεν δινω για την αναβαθμιση , αυτα τα 10 ας πανε σε κανα αλλο game που δεν εχω παιξει ακομα.. Δηλαδη γιατι να μην αρκει οτι υπαρχει ηδη στην βιβλιοθηκη σου ; Σαχλαμαρες

Επεξ/σία από enable_your_mind
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Καλο)Μάθανε τώρα με το ''Director's Cut'' να τσιμπάνε έξτρα φράγκα. Αν είναι όντως λιγότερο από μια ώρα το έξτρα story content, δεν αξίζει τα 10Ε. Απ' την άλλη με το παιχνίδι μπορείς να φτάσεις άνετα τις 50-60 ώρες, οπότε για μένα που το πήρα στα 14 ευρώ, δεν είναι τίποτα να δώσω άλλα 10. Απλά μεχρι να βγει θεωρώ ότι θα το έχω τερματίσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

(Καλο)Μάθανε τώρα με το ''Director's Cut'' να τσιμπάνε έξτρα φράγκα. Αν είναι όντως λιγότερο από μια ώρα το έξτρα story content, δεν αξίζει τα 10Ε. Απ' την άλλη με το παιχνίδι μπορείς να φτάσεις άνετα τις 50-60 ώρες, οπότε για μένα που το πήρα στα 14 ευρώ, δεν είναι τίποτα να δώσω άλλα 10. Απλά μεχρι να βγει θεωρώ ότι θα το έχω τερματίσει :P

Eχει και εξτρα gadget που βοηθανε πολυ στις μεταφορες ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Eχει και εξτρα gadget που βοηθανε πολυ στις μεταφορες ! 

Buddy Bot και Cargo Catapult ftw.

Για μένα αξίζει τα 10€ ΑΝ δεν έχει κάποιος πολλές απαιτήσεις σε ό,τι αφορά το story. Σε αντίθεση με άλλα δεκάρικα.

Δεν ξέρω στον τεχνικό τομέα τι παραπάνω μπορεί να βελτιώσει στο PC, αλλά (λογικά) θα έχει την υποστήριξη DualSense και το Widescreen Mode. Και το υπόλοιπο content έχει ενδιαφέρον. Τα καινούρια fabrications, το firing range με τα leaderboards, το circuit κλπ. (αλλά όχι φορητό music player, αγαπητή KJP! 😡).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα. Φοβερό το story του παιχνιδιού, συναίσθημα, voice acting, μουσική, σκηνικά Kojima κορυφή απλά. Κρίμα που έχει αυτό το gameplay(The delivery man) και έχει χάσει πολύς κόσμος το δυνατό story του παιχνιδιού.

Άνετα θα μπορούσε να βγει και σε ταινία και να πάει εξαιρετικά. Κάντε τον κόπο και ''ξεπεράστε'' το delivery man γιατί το όλο το σκηνικό αξίζει με 1000.

9/10

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Το τελείωσα. Φοβερό το story του παιχνιδιού, συναίσθημα, voice acting, μουσική, σκηνικά Kojima κορυφή απλά. Κρίμα που έχει αυτό το gameplay(The delivery man) και έχει χάσει πολύς κόσμος το δυνατό story του παιχνιδιού.

Άνετα θα μπορούσε να βγει και σε ταινία και να πάει εξαιρετικά. Κάντε τον κόπο και ''ξεπεράστε'' το delivery man γιατί το όλο το σκηνικό αξίζει με 1000.

9/10

Νομίζω είναι λίγο άδικο να χαρακτηρίζεται ως απλά ένα "delivery man/walking simulator/κ.ο.κ.". Φαντάζει επιφανειακό κι απλό, ενώ δεν είναι. Υπάρχει περισσότερο ψωμί. Και, κυρίως, το gameplay είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με το story και τον σκοπό που προσπαθεί να επιτύχει. Ούτε περισσότερο, ούτε λιγότερο.

Το πώς διασχίζεις την Central Region στην αρχή (Episode 2-3), σε σχέση με το όταν φεύγεις (Episode 12) είναι η μέρα με την νύχτα. Κι όλο αυτό επειδή κάποιος, κάπου στη Γη, κουβάλησε, ξέρω γω, 2-3 βαλιτσούλες με metal κλπ. στην διαδρομή του ή έκατσε να στήσει τις "καλές" κατασκευές (😎) στα ιδανικά σημεία. Πραγματικά, μοναδικό.

Κι εγώ στην αρχή απορούσα για το hype που είχα και ψιλό-μετάνιωνα για την Collector's Edition. Μέχρι να γίνει το κλικ (την πρώτη φορά που πήγα στην Port Knot City με το Asylum For The Feeling να παίζει). Από κει και πέρα, the rest is history.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...