Προς το περιεχόμενο

Death Stranding [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

 Έχει όμως και fight σκηνές απλά όχι με πιστολίδια(Τουλάχιστον μέχρι εδώ που είμαι).

Έχει και με πιστολίδια, αλλά όχι έτσι όπως τα ξέρουμε. Γι' αυτό και οι πλαστικές σφαίρες (εκτός από τις κανονικές), τα αναισθητικά, κλπ.
Ο Kojima ήταν πάντα αντιπολεμικός. Αν σκοτώσεις άνθρωπο, τότε γίνεται κρατήρας όπως σου έχει πει ή θα σου πει και παρακάτω και νομίζω βγαίνουν BT. Δεν είχα σκοτώσει ποτέ, οπότε δεν ξέρω.

Πρόκειται για έπος σε επίπεδο Metal Gear Solid.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 692
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει σε διαφορα σημεία firefights και με live άμμο. Μπορείς να σκοτώσεις στο open-world gameplay αλλα πρέπει να πηγαίνεις τα πτώματα για κάψιμο αν και παίζει νομίζω ένας τρόπος να το αποφύγεις. Οποτε καλύτερα non-lethal. Αν και το απόλαυσα το game, με την καμια δεν θα έλεγα καλύτερο από MGS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Με τις μπουνιές απλά τους ρίχνεις αναίσθητους ε ; Έπαιξα με κάποιους, δεν τους σκότωσα ελπίζω.

ναι αλλα αν θυμάμαι καλα πρέπει να τους δέσεις κιολας;

γενικα ο μηχανισμος μαχης δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο. ειτε εναντια σε ανθρωπους ειτε εναντια σε "τερατα", ειναι απλα εκει ως ενα στοιχειο του gameplay, δε πλησιαζει καν το επιπεδο που ειχε πχ το MGSV.
Από εκεί κ πέρα, υπάρχουν παρα πολλά κόλπα και exploits. Για παράδειγμα αν μια περιοχή γίνει μαυρη, μπορεις απλά να κάνεις μεταβολη και να τρέξεις εκτός των οριων της. η περιοχη ξαναγινεται οκ και μετα απλα περνας μεσα απο αυτη. γλιτωνεις τρελο χρονο στις ερημιες απο αυτο.
επίσης keep in mind οτι στην αρχη ναι θα χρειαστεις λιγο stealth κ προσοχη στα οπλα γιατι ειναι πολυ αδυναμα αλλα απο τη μεση κ μετα τα οπλα ειναι πολυ δυνατα κ με μπολικα πυρομαχικα, οποτε καθαριζεις με πολυ ανεση οτι μαχη θελεις ;) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

ναι αλλα αν θυμάμαι καλα πρέπει να τους δέσεις κιολας;

Ναι. Μπορείς να πας και stealth αν δεν σε κυνηγάνε και τους δένεις από πίσω. Bondage Master. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

τα κουτιά στην κεφάλα να τους πετάτε παιδιά για να τους κάνετε ΚΟ. Το bola gun θα γίνει ο καλύτερος σας φίλος!

Μπα, grenade launcher ftw! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το story του παιχνιδού ''απλώνεται'' όσο προχωράς και σε βάζει όλο και πιο μέσα. Το gameplay του θέλει υπομονή(ειδικά όταν σε πηγαίνει 2-3 φορές πάνω κάτω στα ίδια σημεία) η οποία αξίζει λόγω story.

Μόλις πάρεις εξοπλισμό γίνεται πολύ πιο ανεκτό και γενικά έχει ωραίο reward σύστημα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το story του παιχνιδού ''απλώνεται'' όσο προχωράς και σε βάζει όλο και πιο μέσα. Το gameplay του θέλει υπομονή(ειδικά όταν σε πηγαίνει 2-3 φορές πάνω κάτω στα ίδια σημεία) η οποία αξίζει λόγω story.

Μόλις πάρεις εξοπλισμό γίνεται πολύ πιο ανεκτό και γενικά έχει ωραίο reward σύστημα.

Εννοείτε για αυτό και πολλοί προτείνουμε να κανεις γρήγορα τα πρώτα chapters. Χαλαρά πολύ κόσμος το παράτησε στο δεύτερο chapter.

Όσο για το story απλώνεται πολύ παραπάνω σε βαθμό να χαθείς. Εγώ χρειάστηκα λίγο wiki μετά τον τερματισμό. :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 3DJIN είπε

το στορι ειναι ανεπαναληπτο για ταινια,το gameplay θελει υπομονη να μην το παρατησεις,οποτε βαζεις ενα trainer για να γινει πιο διασκεδαστικο.

Αυτό με την υπομονή δεν μπορώ να το καταλάβω πάντως.
Ισχύει, αλλά ρε γαμώτο, τι περιμένει να παίξει κάποιος βάζοντας το Death Stranding, Doom; Να προχωράει σε μία ευθεία και να σκοτώνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Heatspreader είπε

Αυτό με την υπομονή δεν μπορώ να το καταλάβω πάντως.
Ισχύει,

Ισχύει ή δεν μπορείς να το καταλάβεις ?

5 λεπτά πριν, Heatspreader είπε

αλλά ρε γαμώτο, τι περιμένει να παίξει κάποιος βάζοντας το Death Stranding, Doom; Να προχωράει σε μία ευθεία και να σκοτώνει;

Προφανώς το χρησιμοποιείς σαν σχήμα λόγου, γιατί υπάρχουν πολλά στάδια ανάμεσα στην ευθεία και σκοτώνω

και στην ευθεία και κοιτάζω τα παπούτσα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Heatspreader είπε

Αυτό με την υπομονή δεν μπορώ να το καταλάβω πάντως.
Ισχύει, αλλά ρε γαμώτο, τι περιμένει να παίξει κάποιος βάζοντας το Death Stranding, Doom; Να προχωράει σε μία ευθεία και να σκοτώνει;

Είναι της υπομονής το gameplay του και πολλοί δεν την έχουν. Επίσης σε κάποια missions o Kojima σε βάζει σε αγγαρεία αφού πας πάνω-κάτω στα ίδια σημεία τα deliveries αρκετές φορές(Ευτυχώς όχι συχνά). Η χρήση trainer(Αν και δεν θέλω προσωπικά) είναι μια καλή λύση για όσους δεν αντέχουν το delivery boy.

Απλά αξίζει να το παίξεις λόγω story/concept.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Ισχύει ή δεν μπορείς να το καταλάβεις ?

Ισχύει ότι θέλει υπομονή. Δεν είναι πίου πίου. Δεν καταλαβαίνω πόσο Noobάς μπορεί να είναι κάποιος.
 

22 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Η χρήση trainer(Αν και δεν θέλω προσωπικά) είναι μια καλή λύση για όσους δεν αντέχουν το delivery boy.

Δεν θέλουν Death Stranding, δεν θέλουν Detroit Become Human και άλλα τέτοια, ε τι θέλουν;
Ας παίξουν Tetris.

Κάθε φορά που την γλίτωνα από τα BT και τελικά έκανα την παράδοση έπαιρνα μία μεγάλη ανάσα.

Επεξ/σία από Heatspreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι για άτομα που έχουν κάμποσο ελεύθερο χρόνο. Αν έχει μία ώρα τη μέρα να παίξει κάποιος γιατί τρέχει με υποχρεώσεις, ε δε νομίζω να κάνει το delivery boy αυτή τη μία ώρα.

Είπαμε, δεν είναι όλα για όλους. Και 'γω δεν το ξεκινούσα γιατί το βαριέμαι το πέρα δώθε στις απέραντες πεδιάδες, αλλά επειδή άκουσα ότι έχει δυνατό story το ξεκίνησα και τώρα με έχει βάλει μέσα να το τελειώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...