Προς το περιεχόμενο

Starter Pack για γάτα


simplemaths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, scullyist είπε

Καλό ταξίδι ψυχούλα μου.
Καλή δύναμη nobody.

Ευχαριστώ πολύ θα με πάρει λίγο καιρό το αγαπούσα πάρα πολύ, αλλά έτσι είναι αυτά τουλάχιστον έχω και το άλλο το οποίο παρόλο που είναι και αυτό υγιέστατο θα πάω να το δούνε σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Ερώτηση σαν νέος γατομπαμπάς!

Εχθές ο γάτος έκανε το "χοντρό" του και παρατήρησα οτι σαν να έβγαλε τρίχες.

Σήμερα δεν είχε κάτι.

Είναι οι τριχόμπαλες που λένε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορεί να υπάρχει κι άλλος πιθανός λόγος, αλλά ναι, συμβαίνει κι αυτό, δλδ αρκετές φορές αν δεν τις βγάλουν με εμετό ως συνήθως, να βγαίνουν στα κόπρανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω και εγώ μιας και λέτε για τροφές.  Η Primordial για γάτες πού κατατάσσεται; Επίσης η Urinary της Primordial είναι οκ για στειρωμένο γάτο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, invisiblesurfer είπε

Να ρωτήσω και εγώ μιας και λέτε για τροφές.  Η Primordial για γάτες πού κατατάσσεται; Επίσης η Urinary της Primordial είναι οκ για στειρωμένο γάτο; 

Την συγκεκριμένη τροφή μου την πρότειναν από το pet shop όταν στείρωσα το γάτο μου. Συγκεκριμένα μου είπαν ότι είναι για στειρωμένες γάτες με ευαισθησία στο ουροποιητικό. Την δοκίμασα και από τότε τρώει την συγκεκριμένη 1+ χρόνο τώρα. Δεν έχει κανένα θέμα έως τώρα και ακόμη βλέπω να την τρώει με όρεξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μετά από αρκετά χρόνια που χρησιμοποιούσα την Sanicat professional clumping, αφενός τελευταία είχα παρατηρήσει αύξηση της σκόνης στον χώρο, παρόλο που χρησιμοποιώ κλειστή λεκάνη, αφετέρου πλέον δεν την βρίσκω και πουθενά 

Long story short, έχετε να προτείνετε κάποια σχετικά οικονομική clumping άμμο που να μη σηκώνει μπουχό ;

Ειχα δοκιμάσει van cat αλλά ενώ από μυρωδιές κλπ ήταν καλά, σήκωνε και αυτή πολλή σκόνη 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγω χρησιμοποιώ την cat leader και είμαι ευχαριστημένος δοκίμασε και αυτήν που είναι στα ιδια χρήματα με την vancat 

https://www.parapatousa.gr/product-page/cat-leader-clumping-ultra-compact-wild-nature

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας ο Ευτύχης έγινε 6+ μηνών και τα μπαλάκια του "ΠΑΠΑΛΑ".

Μέχρι τώρα του έδινα την Profine Kitten και είμαι Υπερ - ευχαριστημένος. 

Μετά την στείρωση να συνεχίσω με Profine Sterilised ; 

Ένα απο τα βασικά χαρακτηριστικά που κοιτάω (πέρα απο το να έχει τα στοιχεία για την γάτα) είναι η μυρωδιά. Την Kitten για να την μυρίσεις πρέπει να πας πολύ κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
24 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Ρωτάω εδώ για να μην ανοίγω νέο thread. 

Στις γάτες, οι μονόχρωμες είναι αρσενικες και οι πολύχρωμες (2-5) χρώματα είναι οι θηλυκές; 

αμα εχει τρυπα ειναι θηλυκο, αμα εχει μπαλακια ειναι αρσενικο 😝 Και αν δεν εχουν εμφανιστει ακομα συνηθως τα αρσενικα ειναι πιο μακροστενα και με πιο σκληρο τριχωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Νομίζω τα αρσενικά δεν είναι ποτέ τρίχρωμα 

Ενα ή δυο χρώματα μπορεί να έχουν είτε οι γάτες είτε οι γάτοι 

Υπάρχουν αρσενικά, απλά είναι εξαιρέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...