Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσαμπα μαγκας η Nvidia....μην του ξαναδωσεις τπτ του χλεχλε και δωστα σε καποιον αλλο να παρει αυτος subscribers, κανε αλλον μαγκα....Αλλα και αυτοι κοτες, ολοκληρη nvidia και ασχολειται με το μαγαζακι του επιτυχημενου αχρηστου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

DLSS > native 4K όταν υπάρχει ΤΑΑ, ιδού η απόδειξη. Game-changer ή αλλιώς free performance σε 4Κ.

Χωρίς να έχω παίξει το παιχνίδι για να μπορώ να εκφέρω άποψη για την ποιότητα του TAA που έχει ... στις εικόνες που παραθέτεις υπάρχουν άλλα τόσα σημεία στα οποία υπερτερεί το native 4K.

Πάντως εξαιρετική δουλειά το DLSS, όντως free performance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Βεντούζα βεντούζα

nvidia (13/12/2020): οποτεδηποτε προιον nvidia εμφανιζεται σε συγκριτικο, γραφημα, ‘review’ με την παραμικρη αποκλιση απο hardware unboxed ειναι ενεργεια εξαπατησης του καταναλωτη απο πληρωμενο πρασινοφρουρο

fact._

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που διακόπτω τη συζήτησή σας αλλά κάποια στιγμη καποιος είχε ποστάρει σε ενα απο τα τοπικ για τις GPU είτε τις Turing είτε τις Pascal ένα link με τα optimal settings για το NVIDIA CP. Επειδή δε μπορω να βρω το λινκ, υπαρχει κανεις που να το εχει αποθηκευμένο να μου το στείλει;

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές/αγορές με υγεια! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Συγνώμη που διακόπτω τη συζήτησή σας αλλά κάποια στιγμη καποιος είχε ποστάρει σε ενα απο τα τοπικ για τις GPU είτε τις Turing είτε τις Pascal ένα link με τα optimal settings για το NVIDIA CP. Επειδή δε μπορω να βρω το λινκ, υπαρχει κανεις που να το εχει αποθηκευμένο να μου το στείλει;

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές/αγορές με υγεια! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

οντως, κριντζαρα οταν τον ακουγα να διαβαζει το mail. 

Και τελικά? τι έγινε? Το όλο βίντεο μου θύμισε την φράση "do a 360 and walk away"

Ρωτάει "why Nvidia sent that email" "we are all wondering because we covered dlss and rtx " . Κάνουν τους χαζούς ή είναι? Το ότι δεν έβαλαν μια AMD κάρτα ΔΙΠΛΑ στις nvidia με τα dlss +rtx ενεργοποιημένα για να δείξουν την διαφορά στα fps γιατί το αγνοεί?

Αυτά τι είναι ??

HU-6800-RT-SOTR.pngHU-RT-Dirt-5-RX6800.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

Για το βίντεο του cyberpunk μιλάω. Με τόσο cherrypicking θα γεμίσουμε βαρέλι σε λίγο

Αφού στο CB77 δεν έχει ακόμα RT για τις AMD, τι να βάλει ???

Μόνο το DLSS θα μπορούσε να συγκρίνει αλλά δεν έχει και τόσο σημασία, και χωρίς DLSS οι Ampere είναι ταχύτερες σε αυτό το παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sakiz105 είπε

Για το βίντεο του cyberpunk μιλάω. Με τόσο cherrypicking θα γεμίσουμε βαρέλι σε λίγο

Αυτό το να το αμολας αρουλουμπες χωρίς κάν να έχεις δει το βίντεο, με ξεπερνάει... Και ο ίδιος αναφέρει στο ότι δεν επιτρέπεται το rtx με amd κάρτα γραφικών... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο και οι δύο. Δεν ξέρω τι λέω και είμαι πρασινοφρουρός. "Αμολάω αρουλούμπες".

Για ποιο λόγο άλλωστε να συγκρίνει nvidia + dlss vs amd σκέτο? Μήπως έχει κάποιο performance gain? Placebo effect είναι. 

@thetiesthatbind είναι το βίντεο που σχολιάζει τα setting και δείχνει το performance gain και το visual effect

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sakiz105 είπε

Έχετε δίκιο και οι δύο. Δεν ξέρω τι λέω και είμαι πρασινοφρουρός. "Αμολάω αρουλούμπες".

Για ποιο λόγο άλλωστε να συγκρίνει nvidia + dlss vs amd σκέτο? Μήπως έχει κάποιο performance gain? Placebo effect είναι. 

@thetiesthatbind είναι το βίντεο που σχολιάζει τα setting και δείχνει το performance gain και το visual effect

 

 

Μάλλον δε διάβασες τι ζήτησα. Αναφέρθηκα στο NVIDIA Control Panel, όχι στο Cyberpunk, τώρα έπιασα το μπέρδεμα :P  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...