Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, jgeorgiou είπε

Η ταπεινότητα και η σύνεση ΔΕΝ έβλαψε ποτέ κανέναν. Ιδίως αν είσαι γίγαντας με τεράστια δύναμη πρέπει να είναι ο άξονας της στρατηγικής σου. Να είσαι κανένας "ανερχόμενος" , να θεωρήσω ότι το θράσος ορισμένες φορές είναι δικαιολογημένο για να κερδίσεις έδαφος.

Βασικα δεν το κανεις ΠΟΤΕ αυτο.. Δεν επιτρεπεται να το κανεις, δειχνει κινηση βγαλμενη απο τις χειροτερες PR στρατηγικες ever.. Οτι και να ειναι ο αλλος, το επικοινωνεις με κοσμιο τροπο και οχι δημοσια. Γιατι περναει ως φιμωση και δινει λαβες να βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα που θελει..

Tην σημερινη εποχη που τα παντα μαθαινονται εν ριπη οφθαλμου κατι τετοιο ειναι στα ορια του αντι-επαγγελματισμου.. 

Εγω απλα δεν μπορω τον λαικισμο σε τετοια θεματα.. Εταιρειες ειναι και δημοσιες σχεσεις. Ενας χαωτικος χωρος που ο καθενας προσπαθει με διαφορες συμφωνιες να πετυχει το καλυτερο δυνατο για την ομαδα, την επιχειρηση του και την τσεπη του κατ'επεκτασιν.. 

 Προσωπικα συμπαθω πολυ την δουλεια του Steve και μου ειναι ο ιδιος και απιστευτα συμπαθης σαν ατομο, η δουλεια του σαν reviewer ειναι εξαιρετικη αρκετες φορες, ομως δεν μπορω να πω οτι ειναι απολυτα σωστος. Σε μια διαμαχη ευθυνονται και οι δυο θεωρω ομως και σιγουρα ο τροπος που αντεδρασε o μουστακαλης ξεχναω και το ονομα του και οι σποντες που πετουσε στην αρχη των χθεσινων βιντεος του για την 6800XT και την ελλειψη rt support στο βιντεο που αφιερωθηκε στο DLSS/RT θα μπορουσαν να ειχαν αποφευχθει ..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Αρχικά, μάθε να διαβάζεις καλύτερα. Εξαρχής έγραψα, προς αποφυγή παρεξηγήσεων (λες και το ήξερα), πως αυτό που έκανε η nvidia είναι ανήθικο, ασχέτως των προτιμήσεων του Walton.

Είναι ανεπίτρεπτη η φίμωση της ελευθερίας του λόγου και κάθε reviewer/content creator θα έπρεπε να μπορεί ελεύθερα να υποστηρίζει τις απόψεις του.

Ακόμη και αν ο Walton (και ο κάθε Walton) ανέβαζε παραπλανητικά γραφήματα, η θιγόμενη εταιρεία θα έπρεπε να τον ξεσκεπάσει με οποιονδήποτε άλλο τρόπο εκτός αυτού που διάλεξε στην περίπτωσή μας η nvidia (ντα θα σε κάνω, κακό παιδί, δεν θα ξαναδείς κάρτα από μένα).

Επίσης, οι custom partners στέλνουν λίστα στην πράσινη με όσους πρόκειται να πάρουν κάρτες για review, οπότε η nvidia μπορεί να "κόψει" τους ανεπιθύμητους και μ' αυτόν τον τρόπο.

Ο Walton, λοιπόν, έκρινε (απόλυτα σεβαστό) πως το rt δεν είναι universally adopted feature, οπότε, ναι μεν, θα αφιέρωνε ξεχωριστό video ώστε να το καλύψει κι αυτό, τη δεδομένη στιγμή, δε, δεν είναι το κυρίαρχο γνώρισμα/χαρακτηριστικό βάσει του οποίου θα έπρεπε να επιλέξει κανείς κάρτα γραφικών.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις, δεν με αφορούν, καθώς εσύ κάνεις damage control υπέρ της amd, αυτό δε είναι γνωστό στο forum. Εγώ τόνισα το προφανές απλώς.

Συνέχισε τώρα να υποστηρίζεις την αγαπημένη σου εταιρεία και άσε τα υπόλοιπα για εκεί που σε παίρνει.

Κανείς ακριβός αυτό που έκανε η NVIDIA στο email που έστειλε. Όταν κάποιος έχει αντίθετη άποψη τον χρωματίζεις σαν πράσινο/κόκκινο φρουρό.

Προσπάθησες  να εξισώσεις αυτό που έκανε η NVIDIA με την άποψη μου για τις Reference κάρτες της AMD. Με το που το έκανες αυτό, κατευθείαν μείωσες την σημασία, την ουσία και τις επιπτώσεις που έχει αυτό που έκανε η NVIDIA και έριξες το βάρος της συζήτησης σε προσωπικό επίπεδο. Αυτό λέγετε παραπλάνηση η αλλιώς και damage control και το έκανες ηθελημένα η όχι.

Και για όποιους δεν το κατάλαβαν τι ακριβός πήγε να κάνει η NVIDIA, παρακάτω είναι η τελευταία πρόταση του email.

We are open to revisiting this in the future should your editorial direction change.

Όχι μόνο χρωμάτισε τους Reviewers ανάλογα της άποψης τους σε πράσινους και κόκκινους αλλά απροκάλυπτα ανάφερε ότι αν δεν μπορεί να χειραγωγήσει τα Review όπως εκείνη θέλει, καρτουλες δεν δίνει. Με λίγα λόγια, οι “ανεξάρτητοι” reviewers θα πρέπει να εξυμνούν τα προϊόντα της NVIDIA και να ακλουθούν τις οδηγίες της NVIDIA κατά γράμμα για τα προϊόντα της.

Αν δεν το καταλάβατε , η NVIDIA απροκάλυπτα ανάφερε ότι θέλει να ελέγχει τον  τύπο (ηλεκτρονικό η όχι). Και αυτό μου το εξίσωσες με την άποψη μου για τον τερματισμό παραγωγής των reference καρτών της AMD και μίλησες για δυο μέτρα και δυο σταθμά ?? Και το συνεχίζεις με το να μιλάς για την αγαπημένη μου εταιρεία και άλλα τέτοια ???

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εταιρείες είναι όλες και όχι φιλανθρωπικά ιδρύματα. Όλες κοιτάνε να βγάλουν το μέγιστο κέρδος και δεν κοιτάνε το συμφέρον του καταναλωτή αλλά το συμφέρον το δικό τους. Το  ότι κάποιες εταιρείες έχουν χειρότερες πρακτικές είναι γιατί είναι σε θέση ισχύος με μεγάλο market share και θεωρούν ότι τους παίρνει να το κάνουν. 

Πάρτε παράδειγμα την AMD στα CPUs, αύξηση τιμών, πετσόκομμα του SAM σε παλιότερες πλατφόρμες, δυσκολία παλιότερων chipsets με νεότερους CPUs, και να δούμε τι ακόμα θα ακολουθήσει αν συνεχίσει να είναι μπροστά. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

36 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν τσακώθηκε. Το να δίνεις κάρτες σε reviewers του youtube γίνεται ξεκάθαρα γιατί θεωρείς η προβολή που θα λάβεις κοστίζει περισσότερο από την κάρτα. Το λεγόμενο ROI. 

Το hwunboxed λοιπόν είναι ένα μικρό κανάλι, τουλάχιστον από θέμα views, το κοινό του είναι κυρίως AMDακιδες (το βλέπεις από τα poll και τα comments στο κανάλι και στο youtube), και ο reviewer τους δεν πολυενδιαφέρεται για τις τεχνολογίες της Nvidia. Η τελοσπαντων, η Nvidia πιστεύει οτι δεν ασχολείται όσο θα έπρεπε και οτι δεν της φέρεται fairly. Οπότε θεωρεί οτι δεν έχει το αναμένομενο ROI από ένα τέτοιο κανάλι, και έτσι αποφασίζει να την δώσει αλλού. Που είναι το περίεργο ή το πρόβλημα. 

Και γώ αν ήμουν η Nvidia και έβλεπα οτι δεν βγάζω κάποιο όφελος από το να δίνω τις κάρτες μου για review στον AdoredTV θα σταμάταγα να τις δίνω. 

Δεν ξέρω για ποιο κανάλι μιλάς, αλλά ότι σχετικό για DLSS και revisited video σε DLSS με νέες εκδόσεις από HU το έχω δει. Όπως τώρα και για RT στο Cyberpunk. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να κάνουν εκτός αν τους αγοράσει ο πέτσινος και τους κόβει μισθό κάθε μήνα για να παίζουν μόνο δικά του θέματα. 

Κάνει ο Linus πχ κάτι αντίστοιχο ή τόσο in depth και δεν το ξέρω; Αλλά εκεί δεν τους παίρνει να κάνουν μαλακίες, βλέπεις τα 10+ μύρια subs και το WAN Show είναι πανίσχυρα. Τυχαίο που τα πήραν όλα πίσω μετά το live κράξιψο στο WAN Show? Όχι.

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Κανείς ακριβός αυτό που έκανε η NVIDIA στο email που έστειλε. Όταν κάποιος έχει αντίθετη άποψη τον χρωματίζεις σαν πράσινο/κόκκινο φρουρό.

Προσπάθησες  να εξισώσεις αυτό που έκανε η NVIDIA με την άποψη μου για τις Reference κάρτες της AMD. Με το που το έκανες αυτό, κατευθείαν μείωσες την σημασία, την ουσία και τις επιπτώσεις που έχει αυτό που έκανε η NVIDIA και έριξες το βάρος της συζήτησης σε προσωπικό επίπεδο. Αυτό λέγετε παραπλάνηση η αλλιώς και damage control και το έκανες ηθελημένα η όχι.

Και για όποιους δεν το κατάλαβαν τι ακριβός πήγε να κάνει η NVIDIA, παρακάτω είναι η τελευταία πρόταση του email.

We are open to revisiting this in the future should your editorial direction change.

Όχι μόνο χρωμάτισε τους Reviewers ανάλογα της άποψης τους σε πράσινους και κόκκινους αλλά απροκάλυπτα ανάφερε ότι αν δεν μπορεί να χειραγωγήσει τα Review όπως εκείνη θέλει, καρτουλες δεν δίνει. Με λίγα λόγια, οι “ανεξάρτητοι” reviewers θα πρέπει να εξυμνούν τα προϊόντα της NVIDIA και να ακλουθούν τις οδηγίες της NVIDIA κατά γράμμα για τα προϊόντα της.

Αν δεν το καταλάβατε , η NVIDIA απροκάλυπτα ανάφερε ότι θέλει να ελέγχει τον  τύπο (ηλεκτρονικό η όχι). Και αυτό μου το εξίσωσες με την άποψη μου για τον τερματισμό παραγωγής των reference καρτών της AMD και μίλησες για δυο μέτρα και δυο σταθμά ?? Και το συνεχίζεις με το να μιλάς για την αγαπημένη μου εταιρεία και άλλα τέτοια ???

Μ' αρέσει που με παραθέτεις κιόλας και συνεχίζεις να υποστηρίζεις ότι κάνω, ηθελημένα ή μη, damage control. Διάβασες την ανάρτηση που παραθέτεις; Διάβασες τι έχω γράψει;

Και όχι, δεν εξισώνω την απαράδεκτη κίνηση της πράσινης (το γράφω μία ακόμη φορά, μπας και το καταλάβεις επιτέλους) με την προσπάθειά σου να δικαιολογήσεις την amd.

Καταδικάζω και τις δύο εταιρείες, διότι δεν σέβονται όλους εμάς. Απλά, κάποιοι έχετε επιλεκτική ευαισθησία και τα πράσινα σάς βρωμάνε ενώ τα κόκκινα μοσχοβολάνε.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Και για όποιους δεν το κατάλαβαν τι ακριβός πήγε να κάνει η NVIDIA, παρακάτω είναι η τελευταία πρόταση του email.

We are open to revisiting this in the future should your editorial direction change.

Όχι μόνο χρωμάτισε τους Reviewers ανάλογα της άποψης τους σε πράσινους και κόκκινους αλλά απροκάλυπτα ανάφερε ότι αν δεν μπορεί να χειραγωγήσει τα Review όπως εκείνη θέλει, καρτουλες δεν δίνει. Με λίγα λόγια, οι “ανεξάρτητοι” reviewers θα πρέπει να εξυμνούν τα προϊόντα της NVIDIA και να ακλουθούν τις οδηγίες της NVIDIA κατά γράμμα για τα προϊόντα της.

Αν δεν το καταλάβατε , η NVIDIA απροκάλυπτα ανάφερε ότι θέλει να ελέγχει τον  τύπο (ηλεκτρονικό η όχι). Και αυτό μου το εξίσωσες με την άποψη μου για τον τερματισμό παραγωγής των reference καρτών της AMD και μίλησες για δυο μέτρα και δυο σταθμά ?? Και το συνεχίζεις με το να μιλάς για την αγαπημένη μου εταιρεία και άλλα τέτοια ???

Συγνώμη αλλά αυτά που λές δεν ισχύουν. Ο gnexus ας πούμε έβγαλε χολή και σχεδόν βάφτισε κλόουν και τσαρλατάνους την nvidia στο review της 3090, αν το θυμάσαι. Έκανε κάτι παρόμοιο στο gnexus η nvidia? Από όσο ξέρουμε όχι. Άρα δεν είναι θέμα ότι τους ζητάει να την εξυμνούν, τους ζητάει να ασχολούνται με τα features που διαθέτει. Πράγμα λογικό. Το θέμα της nvidia λοιπόν δεν ήταν η κακή κριτική αλλά το ελλειπές coverage (σύμφωνα με την άποψη τους πάντα) του RT και DLSS. 

Και στη τελική δεν καταλαβαίνω που την βλέπεις την φίμωση, δεν είναι υποχρεωμένη να δίνει κάρτες η nvidia σε κανέναν. Τι να κάνει για να μην το θεωρείς εσύ φίμωση, να δίνει κάρτες σε όποιον τις ζητάει? Στον adoredtv να δώσει κάρτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2020 στις 12:29 ΜΜ, Coppermine είπε

καιρός ήταν well done nvidia και φυσικά δεν αστειεύομαι.

Από πότε ο reviewer πρέπει να κάνει ότι του λέει η εταιρεία που παράγει το προϊόν; Ο καθένας έχει την ελευθερία να επικεντρωθεί σε αυτό που νομίζει αυτός. Δε κάνεις ban ένα κανάλι με 700.000 συνδρομητές ενώ δίνεις κάρτες σε κάτι άσχετους που δε τους ξέρει ούτε η μάνα τους. Είναι ωμός εκβιασμός και λυπάμαι που δε το καταλαβαίνεις.

Όσο για την nvidia, πάντα ταιριάζει αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=iYWzMvlj2RQ&t=31

nvidia_fuck_you.jpg.aed25f5a0fbf19d73e0070c3120d6098.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, iazriel είπε

 

Δεν ξέρω για ποιο κανάλι μιλάς, αλλά ότι σχετικό για DLSS και revisited video σε DLSS με νέες εκδόσεις από HU το έχω δει. Όπως τώρα και για RT στο Cyberpunk. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να κάνουν εκτός αν τους αγοράσει ο πέτσινος και τους κόβει μισθό κάθε μήνα για να παίζουν μόνο δικά του θέματα. 

Κάνει ο Linus πχ κάτι αντίστοιχο ή τόσο in depth και δεν το ξέρω; Αλλά εκεί δεν τους παίρνει να κάνουν μαλακίες, βλέπεις τα 10+ μύρια subs και το WAN Show είναι πανίσχυρα. Τυχαίο που τα πήραν όλα πίσω μετά το live κράξιψο στο WAN Show? Όχι.

Δεν είπα ότι κάνει ελλειπες coverage το hwunboxed. Είπα οτι αυτό λέει η nvidia. Δεν ξέρω και δεν με απασχολεί αν έχει δίκιο ή άδικο, δεν αλλάζει το αποτέλεσμα. Αν πιστεύει οτι κάνει ελλειπές coverage το εν λόγω κανάλι τότε καλά κάνει και δεν τους δίνει κάρτα. 

Προφανώς διαφωνώ, μου αρέσει και συμπάθω το hwunboxed, αλλά δεν είναι υποχρεωμένη η nvidia να δίνει κάρτα σε κανέναν. Αν πιστεύει οτι η προβολή που παίρνει από το Χ κανάλι είναι αρνητική τότε καλά κάνει και απολύτως λογικό είναι να σταματήσει να συνεργάζεται με το εν λόγω κανάλι. 

Όσοι κράζετε την nvidia, επιχείρηση είχατε ποτέ σας? Πχ. η coca cola (ή η ΔΕΛΤΑ / ΦΑΓΕ κλπα) σου παραχωρούν ΔΩΡΕΑΝ ψυγεία / καταψύξεις κλπο εξοπλισμό καθώς και δωρέαν γέμισμα του ψυγείου (σου δίνουν δηλαδή παγωτά αξίας 1000-2000€ δωρεάν), αλλά θα πρέπει να ακολουθήσεις κάποια guidelines, πχ. να μην κρύβεις τις κόκα κόλες στο βάθος του ψυγείου πίσω από τις pepsi κλπα. Ε αν δεν ακολουθείς αυτά τα guidelines (ελλειπές coverage ας πούμε), παίρνει τα ψυγεία πίσω. Πάρε δικά σου ψυγεία και βάλε τις κόκα κόλες όπου θες. Που είναι το περιέργο και που έιναι το μεμπτο? Ε το ίδιο κάνει και η nvidia. Δεν του απαγόρεψε να κάνει reviews nvidia κάρτες, του λέει τράβα αγόρασε τες μόνος σου και γράψε οτι θες στο review.

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, malakudi είπε

Από πότε ο reviewer πρέπει να κάνει ότι του λέει η εταιρεία που παράγει το προϊόν; Ο καθένας έχει την ελευθερία να επικεντρωθεί σε αυτό που νομίζει αυτός. Δε κάνεις ban ένα κανάλι με 700.000 συνδρομητές ενώ δίνεις κάρτες σε κάτι άσχετους που δε τους ξέρει ούτε η μάνα τους. Είναι ωμός εκβιασμός και λυπάμαι που δε το καταλαβαίνεις.

Όσο για την nvidia, πάντα ταιριάζει αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=iYWzMvlj2RQ&t=31

nvidia_fuck_you.jpg.aed25f5a0fbf19d73e0070c3120d6098.jpg

Εχει δικιο. Οι Hardware Unboxed αποτελουν ενα απο τα κυρια tech καναλια αυτο τον καιρο.

Στο poll στο twitter, πολυς κοσμος εδειξε οτι δεν τον νοιαζει το RT. Αρα λογικο ειναι να συγκεντρωθουν στα αποτελεσματα του poll.

Απο την αλλη, η Nvidia εχει οντως δικαιωμα να στελνει καρτες εκει που θελει. Αμα ομως δεν στελνει σε μεγαλους reviewers που βγαζουν, κατα την γνωμη μου, ποιοτικα βιντεο οπως οι HU αλλα στελνει στον Ινδονησιο με τα 10k subs, τοτε απλα θα χασει exposure.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν είπα ότι κάνει ελλειπες coverage το hwunboxed. Είπα οτι αυτό λέει η nvidia. Δεν ξέρω και δεν με απασχολεί αν έχει δίκιο ή άδικο, δεν αλλάζει το αποτέλεσμα. Αν πιστεύει οτι κάνει ελλειπές coverage το εν λόγω κανάλι τότε καλά κάνει και δεν τους δίνει κάρτα. 

Προφανώς διαφωνώ, μου αρέσει και συμπάθω το hwunboxed, αλλά δεν είναι υποχρεωμένη η nvidia να δίνει κάρτα σε κανέναν. Αν πιστεύει οτι η προβολή που παίρνει από το Χ κανάλι είναι αρνητική τότε καλά κάνει και απολύτως λογικό είναι να σταματήσει να συνεργάζεται με το εν λόγω κανάλι. 

Όσοι κράζετε την nvidia, επιχείρηση είχατε ποτέ σας? Πχ. η coca cola (ή η ΔΕΛΤΑ / ΦΑΓΕ κλπα) σου παραχωρούν ΔΩΡΕΑΝ ψυγεία / καταψύξεις κλπο εξοπλισμό καθώς και δωρέαν γέμισμα του ψυγείου (σου δίνουν δηλαδή παγωτά αξίας 1000-2000€ δωρεάν), αλλά θα πρέπει να ακολουθήσεις κάποια guidelines, πχ. να μην κρύβεις τις κόκα κόλες στο βάθος του ψυγείου πίσω από τις pepsi κλπα. Ε αν δεν ακολουθείς αυτά τα guidelines (ελλειπές coverage ας πούμε), παίρνει τα ψυγεία πίσω. Πάρε δικά σου ψυγεία και βάλε τις κόκα κόλες όπου θες. Που είναι το περιέργο και που έιναι το μεμπτο? Ε το ίδιο κάνει και η nvidia. Δεν του απαγόρεψε να κάνει reviews nvidia κάρτες, του λέει τράβα αγόρασε τες μόνος σου και γράψε οτι θες στο review.

Δεν ειναι το πιο ταιριαστο παραδειγμα γιατι πολυ απλα περα απο τις οδηγιες που ισχυουν για το καταστημα/περιπτερο ειναι πιο πολυ για να αγοραζεις επι το πληστον τα δικα τους προιοντα και να τα προωθεις/πουλας.Με λιγα λογια εχουν κερδος απο εσενα και κατα επεκταση απο τον πελατη αλλα εστω και ετσι να το παρουμε το παραδειγμα δεν σε υποχρεωνουν τι να βαλεις απο δικους τους κωδικους μεσα δηλαδη αμα θες να ειναι μονο γεματο κοκα κολες γιατι αυτα πουλανε σε σενα δεν μπορουν να σου πουνε τιποτα.Κατι αντιστοιχο προσπαθησε η πρασινη να ελεγξει τι θα μπει στο ψυγειο....Αν εγω πχ θεωρω σαν ψιλικατζης οτι στο μαγαζι μου δεν πουλανε 20 κωδικοι της κοκα κολα θα πρεπει ντε και καλα να τους βαλω στο ψυγειο και αν δεν τους βαλω θα μου παρουν το ψυγειο?Η οδηγιες σε τετοιες περιπτωσεις ειναι πχ ολο το ψυγειο με δικα μας προιοντα και κρατα και 2-3 ραφια και βαλε οτι αλλο θες ακομη και του ανταγωνισμου και δεν σε υποχρεωνουν τι θα βαλεις μεσα απο δικους τους κωδικους εσυ σαν μαγαζατορας θα κρινεις τι πουλας περισσοτερο.

Στην περιπτωση του Στιβ εκρινε οτι το κοινο του με το Poll που εκανε δεν τον νοιαζει τοσο το rtx.Τοσο απλα ειναι τα πραγματα

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Δεν υπάρχει κάτι κακό σε αυτό που έκανε η nvidia. Άσχετα αν έχει δίκιο ή άδικο. Αποφάσισε να μην δείνει δωρέαν και με special access τις κάρτες της σε κάποιον στο youtube. Big fucking deal, υποχρεωμένη είναι? Ούτε σε μένα δίνει

Εσύ δεν έχεις 700.000 συνδρομητές. Και δίνει κάρτες σε άλλους με 10.000. Anyway το πήρε πίσω, κατάλαβε ότι μόνο να χάσει είχε από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα κατανόησης από το τι γράφεται και τι καταλαβαίνει ο καθείς....ο @d4ydr33m3r το έπιασε και το ανέφερε. Όλοι έχουν δίκιο και άδικο ταυτόχρονα και όλοι έχουν μερίδιο ευθύνης.

Καμιά φίμωση δεν υπάρχει, δεν βγήκαν ασφαλιστικά μέτρα εναντίον τους, ο reviewer μπορεί να συνεχίσει αλλά προφανώς ο τζάμπας πέθανε!

Η εκπρόσωποι της NV δεν ζήτησαν να τους γράφουν διθυράμβους. Περιμένουν όμως κάλυψη των features του προϊόντος που διαθέτουν (δωρεάν ή μή δεν πρέπει να έχει καμιά σημασία) από τους reviewers. 

Αν στο πρώτο review οι HWU έλεγαν εξ'αρχής δεν προλαβαίνουμε να καλύψουμε τα πάντα και αυτό είναι το part 1, δεν θα είχε συμβεί απολύτως τίποτα.

Η ανακοίνωση του "ban" έντεχνα ανέφερε ότι "είμαστε ανοικτοί προς επαναξιολόγηση στην περίπτωση που αναθεωρήσετε την προσέγγιση στην παρουσίασή σας", όπερ και εγένετο με την παρουσίαση του "2ου" part. 

Το να πιστεύει κάποιος ότι η NV και η κάθε NV έχει ανάγκη exposure...έγινεεεεεε 🤣

Ο λαός άρτους και θεάματα δεν θα χορτάσει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, malakudi είπε

Εσύ δεν έχεις 700.000 συνδρομητές. Και δίνει κάρτες σε άλλους με 10.000. Anyway το πήρε πίσω, κατάλαβε ότι μόνο να χάσει είχε από αυτό.

Φαντάζομαι υπάρχουν εκατοντάδες κανάλια με 700.000 συνδρομήτες που η nvidia δεν δίνει κάρτες. Όπως λές και ο ίδιος, δίνει σε άλλους με 10.000. Άρα το πόσους συνδρομητές έχεις δεν είναι λόγος να σου δώσει κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Φαντάζομαι υπάρχουν εκατοντάδες κανάλια με 700.000 συνδρομήτες που η nvidia δεν δίνει κάρτες. Όπως λές και ο ίδιος, δίνει σε άλλους με 10.000. Άρα το πόσους συνδρομητές έχεις δεν είναι λόγος να σου δώσει κάρτα...

Μάλλον δεν υπάρχει κανένα κανάλι με 700.000 συνδρομητές (για PC hardware όχι για μαγειρική πχ) που δε παίρνει κάρτες. Βρες ένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, malakudi είπε

Μάλλον δεν υπάρχει κανένα κανάλι με 700.000 συνδρομητές (για PC hardware όχι για μαγειρική πχ) που δε παίρνει κάρτες. Βρες ένα.

To hwunboxed :P 

Aφού ρε συ λες και μόνος σου οτι δίνει σε κανάλια με 10.000. Άρα ο αριθμός των συνδρομητών δεν έχει σημασία.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...