Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά να ρωτήσω, παίζει στο Amazon να παίζει κομπίνα με κάποιο storefront;

Βρήκα μία 3090 σε 980€ και μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό.

To store έχει μόνο 2 ratings εν το μεταξύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, tsamo2 είπε

Ρε παιδιά να ρωτήσω, παίζει στο Amazon να παίζει κομπίνα με κάποιο storefront;

Βρήκα μία 3090 σε 980€ και μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό.

To store έχει μόνο 2 ratings εν το μεταξύ.

Scam.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα φτιάξει ποτέ η nvidia τους drivers; Με τους τελευταίους έχει εκνευριστιικό microstuttering σε ένα παιχνίδι που παίζω. Και φυσικά στο youtube, αν βγάλεις το maximum performance απο nvidia control panel συνεχίζει και κρασάρει αβέρτα ο driver. Επίσης φτιάχνει και αν βγάλω το hardware acceleration αλλά είναι κρίμα να χαλάει τζάμπα ρεύμα η κάρτα και ο επεξεργαστής.

Υποθέτω ρίχνει πάρα πολύ τα ρολόγια και αν ζοριστεί λίγο στο βίντεο ψοφάει. Αν θυμάμαι καλά στο gpuz πέφτει 200MHz core clock και 50MHz memory.

Χειρότερη απο amd.

 

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Silverage είπε

Θα φτιάξει ποτέ η nvidia τους drivers; Με τους τελευταίους έχει εκνευριστιικό microstuttering σε ένα παιχνίδι που παίζω. Και φυσικά στο youtube, αν βγάλεις το maximum performance απο nvidia control panel συνεχίζει και κρασάρει αβέρτα ο driver. Επίσης φτιάχνει και αν βγάλω το hardware acceleration αλλά είναι κρίμα να χαλάει τζάμπα ρεύμα η κάρτα και ο επεξεργαστής.

Χειρότερη απο amd.

Σε ποιο game; Έχω και εγώ το max perf αλλά δεν έχω θέματα στο YT, με mozilla τουλάχιστον. Max perf μην βάζεις στο global tab αλλά ξεχωριστά στα games..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Σε ποιο game; Έχω και εγώ το max perf αλλά δεν έχω θέματα στο YT, με mozilla τουλάχιστον. Max perf μην βάζεις στο global tab αλλά ξεχωριστά στα games..

Στο WoW Shadowlands.

Δεν γίνεται, αν δεν βάλω maximum performance και μπώ να δώ κάνα βίντεο μετά απο λίγο κρασάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Silverage είπε

Στο WoW Shadowlands.

Δεν γίνεται, αν δεν βάλω maximum performance και μπώ να δώ κάνα βίντεο μετά απο λίγο κρασάρει.

δοκίμασε να βάλεις στο bios την pcie από auto σε gen 3. Το ίδιο ακριβώς είχαν πολλοί με τις 5700xt 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

δοκίμασε να βάλεις στο bios την pcie από auto σε gen 3. Το ίδιο ακριβώς είχαν πολλοί με τις 5700xt 

Αφου απο auto σε gen3 μπαινει ,ποια η διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Αφου απο auto σε gen3 μπαινει ,ποια η διαφορα?

έχει επειδή σε auto η θύρα αν δεις στο gpu z όταν πέφτουν τα ρολόγια πάει σε gen 1.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

έχει επειδή σε auto η θύρα αν δεις στο gpu z όταν πέφτουν τα ρολόγια πάει σε gen 1.1

Εγω το εχω gen4 manual και παλι πεφτει σε 1.1

1222409457_.png.591d4d94956738214cae08d2507cde70.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Εγω το εχω gen4 manual και παλι πεφτει σε 1.1

1222409457_.png.591d4d94956738214cae08d2507cde70.png

έχεις όμως gen 4 θύρα. ενώ με το auto σε gen 3 προσπαθεί να βρει gen 4  Τουλάχιστον αυτό έχω διαβάσει. Σε μερικούς δούλεψε σε άλλους όχι. Δεν παθαίνει κάτι να δοκιμάσει. Αν του λύσει και το πρόβλημα ακόμα καλύτερα 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

έχεις όμως gen 4 θύρα. ενώ με το auto σε gen 3 προσπαθεί να βρει gen 4  Τουλάχιστον αυτό έχω διαβάσει. Σε μερικούς δούλεψε σε άλλους όχι. Δεν παθαίνει κάτι να δοκιμάσει. Αν του λύσει και το πρόβλημα ακόμα καλύτερα 

 

Καλα ναι , παρολα αυτα εγω δεν εχω θεμα σε youtube 200/50 ειναι η καρτα σε 1.1 χωρις κρασαρισματα ,βεβαια ειμαι με τον 465.12, με τους 460.79/460.89 οντως επαιζαν mirco stutters.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ShooterX είπε

Οσοι πήρατε 3080-3090 από msystems, σήμερα μ στείλανε code για black ops..

Την ίδια πήραμε, να περιμένω και 'γω ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφωνικη επικοινωνια με κωτσο μολις.

Δεν ξανα φερνουμε καρτες γραφικων περα των ηδη παραγγελιων, δεν εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε θα ερθουν, το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι ακυρωση η υπομονη ... καλες γιορτες!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...