Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Και αυτό κάνω αλλά δεν έχω προλάβει κανένα.. Ακόμη. Και μάλιστα από το discord server που βγαίνουν κάποια δευτερόλεπτα νωρίτερα τα alerts.

keep trying ! 

εμένα έφυγε χθες από αθήνα  αλλά είναι κλειστά σαββατοκύριακο οπότε από δευτέρα. Αν παρει κάποιος από evga να ξέρεται δεν σας στέλνουν μήνημα εσείς να πάρετε τηλέφωνο στην dhl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Δεν είναι μόνο η θερμοκρασία του πυρήνα που σε κόβει, μην το ξεχνάς αυτό.

Ναί σύμφωνοι,άλλα και πάλι είναι σχετικό.Δέν πιστεύω πως + - 10~15mhz απο την ψύξη των vrm's θα σώσουν την κατάσταση,εκτός αν κυνηγάς θέση στο ladderboard.Το ίδιο ισχύει και για τις μνήμες, που μαζί με τον πυρήνα είναι λαχείο.

Ον δάτ νόουτ,βάλε μου το καλύτερο σου timespy με stock bios να σου αντιπαραθέσω το αντίστοιχο με την υδρόψυκτη TUF μου.Η XC3 της ρίχνει στ' αυτιά, ασχέτως θερμοκρασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, 7nisiotis said:

Και αυτό κάνω αλλά δεν έχω προλάβει κανένα.. Ακόμη. Και μάλιστα από το discord server που βγαίνουν κάποια δευτερόλεπτα νωρίτερα τα alerts.

Την Πεμπτη μεσημερι κατα τις 13:00-14:00 καπου εκει προλαβα μια Zotac 3060 Ti Twin Edge απ'το Ισπανικο αμαζον στο discord server στα 440(462 με expedited shipping) , συνηθως τετοιες ωρες Ελλαδας μπαινει καλο στοκ στις Zotac.

Το μονο κακο ωστοσο ειναι οτι περιμενω να ερθει τελος Δεκεμρη με αρχες Γεναρη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, VaJohn είπε

Την Πεμπτη μεσημερι κατα τις 13:00-14:00 καπου εκει προλαβα μια Zotac 3060 Ti Twin Edge απ'το Ισπανικο αμαζον στο discord server στα 440(462 με expedited shipping) , συνηθως τετοιες ωρες Ελλαδας μπαινει καλο στοκ στις Zotac.

Το μονο κακο ωστοσο ειναι οτι περιμενω να ερθει τελος Δεκεμρη με αρχες Γεναρη.

Πάρα πολύ καλή τιμή! Καλορίζικη!

Για την υλοποίηση δεν ξέρω κάτι αλλά και πάλι στη φάση που είναι η αγορά αυτή τη στιγμή παίζει να είναι ότι πιο vfm.

Επίσης ενημερώνω ότι και το bios της Zotac δίνει μέχρι 352W με γενικά χειρότερα thermals κι επιδόσεις, οπότε γυρνάω και μένω σε Aorus Master.

Επεξ/σία από tsamo2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3x8 pin εδώ , με το νορμάλ bios 391w bpd. Έδωσε και ένα bios 450w από ότι είδα πρόσφατα, αλλά δε δοκίμασα ακόμη.

https://videocardz.com/newz/evga-releases-xoc-450w-bios-for-geforce-rtx-3080-ftw3-ultra

Επεξ/σία από nikpoth
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Ναί σύμφωνοι,άλλα και πάλι είναι σχετικό.Δέν πιστεύω πως + - 10~15mhz απο την ψύξη των vrm's θα σώσουν την κατάσταση,εκτός αν κυνηγάς θέση στο ladderboard.Το ίδιο ισχύει και για τις μνήμες, που μαζί με τον πυρήνα είναι λαχείο.

Ον δάτ νόουτ,βάλε μου το καλύτερο σου timespy με stock bios να σου αντιπαραθέσω το αντίστοιχο με την υδρόψυκτη TUF μου.Η XC3 της ρίχνει στ' αυτιά, ασχέτως θερμοκρασίας.

Φολα ειναι ρε η xc3 

https://www.3dmark.com/spy/16123479

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Επειδή με προκαλείς 🤣

https://www.3dmark.com/compare/spy/16123479/spy/16349068#

Δεν πάει παραπάνω ο πυρήνας και η μνήμη?

Μόλις τώρα, nikpoth είπε

Ψυγείο οι κάρτες ρε!! 54c ο ένας 43c ο άλλος average temperature!! 

Έλα να δεις όταν παίζω rdr2 4k πόσο ψυγειο είναι 🤣 θα ψήσουμε και λουκανικακια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Δεν πάει παραπάνω ο πυρήνας και η μνήμη?

Ο πυρήνας είναι με custom curve και λίγο καλύτερα απο το να βάλω ένα ξερό +180 στο MSI afterburner.Ίσως μπορώ να δώσω +10hz,άλλα δέν θα είναι σταθερό στα υπόλοιπα benchmarks.Οι μνήμες +800 και δέν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά απο εκεί και πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Δύο παιδιά με tut πάντως που έχω ρωτήσει δεν πιάνει 375w Η tuf. Για την zotac Δεν ξέρω δεν το έχω δοκιμάσει, είμαι με της master για τώρα μιας και φαίνεται το καλύτερο. 

Kατεβασε το από το techpower up ρε

 

Εγώ απ' ότι βλέπω η κάρτα μου έχει το 94.02.26.80.EF

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Και μένα βαράει 71-74c. Άλλαξα κουτί σήμερα. Θα το κάνω αεροπλάνο μέχρι να βρεθεί κάνα block

Εμένα στο μικρό καίγεται, 80+

6 λεπτά πριν, malakudi είπε

Εγώ απ' ότι βλέπω η κάρτα μου έχει το 94.02.26.80.EF

Βγήκε πρόσφατα νέο, το πέρασες? Από την σελίδα της asus ,έχουν βγει 2-3 από το δικό σου πιο καινουρια

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...