Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, mkp είπε

Έχει αγοράσει κανένας από εδώ 3080 από plaisio? και ποσό καιρό έκανε να την πάρει?

ψαχνω και εγω 3080 (evga/aorus/strix υλοποιησεις)  και μπαινω σε πειρασμο να παραγγειλω απο εκει..ωστοσο θα προτιμουσα να δω οτι εχει αμεσα διαθεσιμες και οχι προπαραγγελιας γιατι με τον κωτσοβολο που το εκανα αυτο ακομη δεν εχω ξεμπλεξει απο τον οκτωβριο που παρηγγειλα την tuf 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προλαβα μια 3060Ti στα 500.IMG_20210108_125205.jpg.fdbd636f5582da0daf35c8740dd0540e.jpg

Νομίζω έκανα μαλακία όμως γιατί ήταν από Αγγλικό Αμαζον και θα περάσει φαλτσέτα τελωνείου; Γράφει όμως ότι έχει υπολογισμένα έξοδα εκτελωνισμού ( ή κάνω λάθος; καθώς έχει μηδενικό VAT) 

Αν κάποιος γνωρίζει ή παρέλαβε πρόσφατα από Αγγλία ας πει. Ώστε να πάω να περάσω τα € :P

 

 

Σαν λυσσασμένος πάτησα ούτε είδα ότι ήταν Αγγλικό :P

@Sakiz105 Εξ αιτίας σου από τις 8.30 έχω ξυπνήσει και καραδοκω στο discord server μπας και προλάβω καμια σκατοκαρτα.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, DionGR είπε

Δηλαδη μαγκες οσοι προλαβαν 3080 μεχρι προσφατα ειναι τυχεροι; Απο δω και περα περισσοτερο καρβουνο;

Ακομα δεν ειδαμε τιποτα απο οτι φαινεται

https://www.dsogaming.com/news/gaming-gpus-are-going-to-get-a-lot-more-expensive-due-to-import-tariffs-from-china/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Προλαβα μια 3060Ti στα 500.Screenshot_20210108-122117.jpg.90c655b19f8570a3467fda26d60abed2.jpg

Νομίζω έκανα μαλακία όμως γιατί ήταν από Αγγλικό Αμαζον και θα περάσει φαλτσέτα τελωνείου; Γράφει όμως ότι έχει υπολογισμένα έξοδα εκτελωνισμού ( ή κάνω λάθος; καθώς έχει μηδενικό VAT)

IMG_20210108_122646.jpg.7431f02fc62658714f7513fefb13e42e.jpg

Σαν λυσσασμένος πάτησα ούτε είδα ότι ήταν Αγγλικό :P

@Sakiz105 Εξ αιτίας σου από τις 8.30 έχω ξυπνήσει και καραδοκω στο discord server μπας και προλάβω καμια σκατοκαρτα.

Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα:

Λοιπόν, ρώτησα στο chat του amazon uk αν η τιμή που με χρέωσαν, η οποία είχε 0% vat στο invoice αλλα εμπεριειχε import fees deposit, θα είναι η απολυτως τελική τιμή που θα πληρώσω, και μου απάντησαν ναι.

Τώρα πώς το κανουν; Υποθέτω κανονίζουν εσωτερικά με αποθήκες τους EU...

Οποτε νομιζω είμαι καλυμμένος, τωρα καλου κακού πριν κάνετε αγορα επιβεβαιώστε κι εσείς μέσω τσατ (είναι απίστευτα γρήγοροι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Ethelon είπε

ψαχνω και εγω 3080 (evga/aorus/strix υλοποιησεις)  και μπαινω σε πειρασμο να παραγγειλω απο εκει..ωστοσο θα προτιμουσα να δω οτι εχει αμεσα διαθεσιμες και οχι προπαραγγελιας γιατι με τον κωτσοβολο που το εκανα αυτο ακομη δεν εχω ξεμπλεξει απο τον οκτωβριο που παρηγγειλα την tuf 

Εγώ έχω παραγγείλει μια 3080 από plaisio και τους πήρα τηλέφωνο χθες να δω τι γίνεται με την παραγγελία μου και μου είπανε σε 15-20 μέρες, δεν με πολύ έπεισαν άλα τέλος πάντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, vins είπε

Όπως έγραψα και σε άλλο θέμα:

Λοιπόν, ρώτησα στο chat του amazon uk αν η τιμή που με χρέωσαν, η οποία είχε 0% vat στο invoice αλλα εμπεριειχε import fees deposit, θα είναι η απολυτως τελική τιμή που θα πληρώσω, και μου απάντησαν ναι.

Τώρα πώς το κανουν; Υποθέτω κανονίζουν εσωτερικά με αποθήκες τους EU...

Οποτε νομιζω είμαι καλυμμένος, τωρα καλου κακού πριν κάνετε αγορα επιβεβαιώστε κι εσείς μέσω τσατ (είναι απίστευτα γρήγοροι).

Νομιζω λογικο μιας και σε οτιδηποτε εισαγεται, στα import fees περιλαμβανεται και το 24% φπα. Και στο αμερικανικο ετσι ειναι

image.png.4d82455b66f36d5964752afba8c5e33a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mkp είπε

Εγώ έχω παραγγείλει μια 3080 από plaisio και τους πήρα τηλέφωνο χθες να δω τι γίνεται με την παραγγελία μου και μου είπανε σε 15-20 μέρες, δεν με πολύ έπεισαν άλα τέλος πάντων...

χαχαχα το ιδιο ακριβως και γω χτες...μου ειπαν 3 εβδομαδες για την aorus 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Νομιζω λογικο μιας και σε οτιδηποτε εισαγεται, στα import fees περιλαμβανεται και το 24% φπα. Και στο αμερικανικο ετσι ειναι

image.png.4d82455b66f36d5964752afba8c5e33a.png

Στη δική μου περίπτωση δεν ήταν λογικό γιατί τα import deposit fees ήταν στο 10% της αξίας με μηδενικό VAT... Σίγουρα παίζονται αλλαξοκ@λιες στις αποθήκες τους, κι άλλος χρήστης έγραψε ότι του έφυγε παραγγελία από Πολωνία νομιζω ενώ ήταν από uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Προλαβα μια 3060Ti στα 500.IMG_20210108_125205.jpg.fdbd636f5582da0daf35c8740dd0540e.jpg

Νομίζω έκανα μαλακία όμως γιατί ήταν από Αγγλικό Αμαζον και θα περάσει φαλτσέτα τελωνείου; Γράφει όμως ότι έχει υπολογισμένα έξοδα εκτελωνισμού ( ή κάνω λάθος; καθώς έχει μηδενικό VAT) 

Αν κάποιος γνωρίζει ή παρέλαβε πρόσφατα από Αγγλία ας πει. Ώστε να πάω να περάσω τα € :P

 

IMG_20210108_122646.jpg.7431f02fc62658714f7513fefb13e42e.jpg

Σαν λυσσασμένος πάτησα ούτε είδα ότι ήταν Αγγλικό :P

@Sakiz105 Εξ αιτίας σου από τις 8.30 έχω ξυπνήσει και καραδοκω στο discord server μπας και προλάβω καμια σκατοκαρτα.

αντε επιτέλους :P 

εξαιτίας μου εξαιτίας μου αλλά 9/10 εδώ 3060ti από εκεί πήρατε χαχαχχαχα

"enjoy your gift! from Spiros!" 

χαχαχαχαχαχα

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, vins είπε

Στη δική μου περίπτωση δεν ήταν λογικό γιατί τα import deposit fees ήταν στο 10% της αξίας με μηδενικό VAT... Σίγουρα παίζονται αλλαξοκ@λιες στις αποθήκες τους, κι άλλος χρήστης έγραψε ότι του έφυγε παραγγελία από Πολωνία νομιζω ενώ ήταν από uk

Λογικο εννοω στο να εμφανιζει 0 vat και οσο ειναι τα fees. Ισως να κανουν εισαγωγη σε Ευρωπαικη αποθηκη τους και να πληρωνουν την διαφορα στην τιμη κοστους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Λογικο εννοω στο να εμφανιζει 0 vat και οσο ειναι τα fees. Ισως να κανουν εισαγωγη σε Ευρωπαικη αποθηκη τους και να πληρωνουν την διαφορα στην τιμη κοστους

Πολλά μπορούν να κάνουν, το μόνο σίγουρο είναι ότι δε θα βγουν χαμένοι. Και η ΕΒΓΑ τις καρτες από Ταϊβάν τις στελνει πλέον.

Εμένα δε με πειράζει, εφόσον με συμφέρει ως καταναλωτη, ας το στείλουν κι από Τανζανία 😂

17 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

αντε επιτέλους :P 

εξαιτίας μου εξαιτίας μου αλλά 9/10 εδώ 3060ti από εκεί πήρατε χαχαχχαχα

"enjoy your gift! from Spiros!" 

χαχαχαχαχαχα

Spoiler

Σπύρο σε λένε ρε; Γιατι δε λες τπτ που σε φωνάζω Σακη τόσες μερες; 😂😂😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

αντε επιτέλους :P 

εξαιτίας μου εξαιτίας μου αλλά 9/10 εδώ 3060ti από εκεί πήρατε χαχαχχαχα

"enjoy your gift! from Spiros!" 

χαχαχαχαχαχα

Ωχ! χαχαχα παταγα ότι έβλεπα μπροστά μου. Και gift και πατατουλες δώρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Ποιος θα περίμενε ότι 4 μήνες μετά το release θα εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας.. 

εγώ 😛😛😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...