Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

https://videocardz.com/newz/asus-geforce-rtx-3060-tuf-gaming-with-12gb-gddr6-memory-leaked

οπως ηταν αναμενόμενο. να δουμε την επομενη

Wait a minute. Αυτή είναι η απλή; ή η Ultra; Θα έχει ΚΑΙ η απλή 3060 12αρα μνήμη ?!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Wait a minute. Αυτή είναι η απλή; ή η Ultra; Θα έχει ΚΑΙ η απλή 3060 12αρα μνήμη ?!?

Καλά σαλάτα... Παίζει να είναι παραλληλη προσπάθεια να ματσαρουν τα 12gb των 6700(xt) και του να μη νιώσουν ασχημα όσοι δε βρήκαν 3060ti και 3070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα τωρα ειναι να βγει η 3080 Ti, 20GB  και αυτη η 3060 με τα 12 GB??? Και οταν λεμε τωρα μιλαμε για μεσα στον Γεναρη η μπορει και Φλεβαρη???? Το χουμε ψιλοχασει με τοσες κυκλοφοριες που δεν προκειται ποτε να δουμε 

Επεξ/σία από asapas8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, asapas8 είπε

Τελικα τωρα ειναι να βγει η 3080 Ti, 20GB  και αυτη η 3060 με τα 12 GB??? Και οταν λεμε τωρα μιλαμε για μεσα στον Γεναρη η μπορει και Φλεβαρη???? Το χουμε ψιλοχασει με τοσες κυκλοφοριες που δεν προκειται ποτε να δουμε 

Και Φλεβαρη να βγουν, σιγα μην βρεις. botακι θες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ppkstat είπε

Tι ξεραιλα είναι αυτή που έχει πέσει στο parts alert? Είναι δυνατόν το amazon να έχει βγάλει (ζήτημα) 5 3080 τις τελευταίες 2 μέρες? 

 

Φίλε οι 3080 είναι sweet spot για mining. Δε βγαίνουν ποτε στα ράφια. Θυμάμαι την προηγούμενη φορά της τρέλας του mining, πάω να πάρω από pick up point γνωστών μαγαζιών ένα πληκτρολόγιο και βλέπω να φορτώνει ένας τύπος 5-5 καρτες στο αμάξι. Του λέω ορυχεία; Ναι μου λεει!

Παρεμπιπτοντως οι συγκεκριμένες καρτες δεν υπήρχαν στο εν λόγω e shop τουλάχιστον 3-4 βδομάδες πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ppkstat είπε

Εβγαιναν 3080 τις προηγούμενες μέρες και εγώ αν δω κανέναν τέτοιον απλά θα το βρίσω (ευγενικά). 

Και τι φταίει κι αυτος; Τη δουλειά του κοιταει να κάνει. Χέστηκε για τους gamers.

Εγω με τις εταιρίες τα βάζω και με εμάς που βαράνε νταούλι και χορεύουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, ppkstat είπε

Εβγαιναν 3080 τις προηγούμενες μέρες και εγώ αν δω κανέναν τέτοιον απλά θα το βρίσω (ευγενικά). 

Γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί;

/boomer alert

 

Γιατί το θεωρώ άσχημο να μην μπορώ να διασκεδάσω λίγο χρησημοποιώντας gaming εξοπλισμό επειδή κάποιος θέλει να κάνει την 'δουλειά' του κάνωντας hoarding σε εξοπλισμό. Όπου 'δουλειά' είναι μεταφορά κεφαλαίου απο κάποιο πλασματικό είδος στην ΔΕΔΗΕ ένα απο τους πιο σιχαμένους δημόσιους οργανισμούς. Ακόμα και ο τζόγος περισσότερη δουλειά είναι, τουλάχιστον απαιτεί και κάποιο skill. Το να κάνεις mine μου φαίνεται εντελώς παρασιτικό, πάντα με το δικό μου αξιακό σύστημα και πάντα με όσα γνωρίζω γι αυτό μέχρι στιγμής.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ppkstat είπε

/boomer alert

 

Γιατί το θεωρώ άσχημο να μην μπορώ να διασκεδάσω λίγο χρησημοποιώντας gaming εξοπλισμό επειδή κάποιος θέλει να κάνει την 'δουλειά' του κάνωντας hoarding σε εξοπλισμό. Όπου 'δουλειά' είναι μεταφορά κεφαλαίου απο κάποιο πλασματικό είδος στην ΔΕΔΗΕ ένα απο τους πιο σιχαμένους δημόσιους οργανισμούς. Ακόμα και ο τζόγος περισσότερη δουλειά είναι, τουλάχιστον απαιτεί και κάποιο skill. Το να κάνεις mine μου φαίνεται εντελώς παρασιτικό, πάντα με το δικό μου αξιακό σύστημα και πάντα με όσα γνωρίζω γι αυτό μέχρι στιγμής.  

Γιατί είναι παρασιτικό από τη στιγμή που βγάζει κέρδος; Ίσα ίσα εμείς χαλάμε ηλεκτρική ενέργεια απλά και μόνο για να παίζουμε παιχνίδια, το mining είναι πιο εποικοδομητικό. Εμάς μας τη σπάει αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο miner κάνει κάτι κακό και είναι απόβρασμα της κοινωνίας..

Υ.Γ. Στη ΔΕΗ βασικά, ο ΔΕΔΔΗΕ είναι για τα δίκτυα, όχι για τα οικονομικά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...