Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κανω μια ερωτηση πηγα χτες να κανω παραγγελία την asus 3080 απο πλαισιο. Επειδη δεν βγαζει καλαθι τους πηρα τηλ και ζητησαν 30% προκαταβολη . Ισχυει οντως? Πρωτη φορα μου συμβαινει απο πλαισιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 λεπτά πριν, Herald είπε

Γιατί το λές? Τώρα τους πέρασα και βλέπω ελαφρύ stuttering στο rdr2 και το CPU να ρίχνει μπουκάλα στα ~55 frames 😮 

Με τους 465.21 δεν έπεφτε κάτω από 70 και δεν υπήρχε stuttering. Αλλά στο SOTR τα πάνε καλα :P 

το ίδιο έπαθα και μετά έκανα ddu τους ξαναπέρασα και έφτιαξε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, alexispak είπε

Να κανω μια ερωτηση πηγα χτες να κανω παραγγελία την asus 3080 απο πλαισιο. Επειδη δεν βγαζει καλαθι τους πηρα τηλ και ζητησαν 30% προκαταβολη . Ισχυει οντως? Πρωτη φορα μου συμβαινει απο πλαισιο

Ακουγεται παρα πολυ περιεργο.

 

Το κανουν ετσι ωστε να μην ακυρωσεις αμα τους κανει κανα μηνα++ να ερθει, λογικα τους ακυρωναν πολλες λογω αναμονης.

Επεξ/σία από DionGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alexispak είπε

Να κανω μια ερωτηση πηγα χτες να κανω παραγγελία την asus 3080 απο πλαισιο. Επειδη δεν βγαζει καλαθι τους πηρα τηλ και ζητησαν 30% προκαταβολη . Ισχυει οντως? Πρωτη φορα μου συμβαινει απο πλαισιο

Μου είχαν ζητήσει και εμένα για την 3070 Tuf. Αρχικά τα έβαλα αλλά μετά ακύρωσα την παραγγελία και τα πήρα πίσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

το ίδιο έπαθα και μετά έκανα ddu τους ξαναπέρασα και έφτιαξε. 

Πάντα με ddu από safe mode τους περνάω, δεν ξέρω ίσως να μην κούμπωσαν σωστά. Όπως και να έχει οι developers είναι καλύτεροι οπότε 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, alexispak είπε

Να κανω μια ερωτηση πηγα χτες να κανω παραγγελία την asus 3080 απο πλαισιο. Επειδη δεν βγαζει καλαθι τους πηρα τηλ και ζητησαν 30% προκαταβολη . Ισχυει οντως? Πρωτη φορα μου συμβαινει απο πλαισιο

Χωρίς να ξέρεις πότε και αν παραλάβεις σε ένα κατά προσέγγιση σύντομο χρονικά περιθώριο μη δώσεις προκαταβολή. Αν θέλουν καταχώρηση χωρίς ποσοστά επί της τελικής πώλησης ναι. Διαφορετικά όχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Warlord1981 είπε

Παιδια εβαλε κανεις τους 461.09 σε RΤΧ30; Εντυπώσεις;

τα ίδια ακριβώς σε 3060ti. Μην περιμενεις τιποτα τρομερό μέχρι να βγει ο driver με το resizable bar

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

τα ίδια ακριβώς σε 3060ti. Μην περιμενεις τιποτα τρομερό μέχρι να βγει ο driver με το resizable bar

Διορθωνει τα gsync black screens; Εχετε δει αλλα bugs ή performance drops;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Warlord1981 είπε

Διορθωνει τα gsync black screens; Εχετε δει αλλα bugs ή performance drops;

gsync black screen? οταν ξεκινάει λες? 

τώρα που το λες ναι, δεν το ξαναέκανε από προχθές. δεν το πρόσεξα :P 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

gsync black screen? οταν ξεκινάει λες? 

τώρα που το λες ναι, δεν το ξαναέκανε από προχθές. δεν το πρόσεξα :P 

ναι ναι αυτο. ωραια τους κανω install :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Χωρίς να ξέρεις πότε και αν παραλάβεις σε ένα κατά προσέγγιση σύντομο χρονικά περιθώριο μη δώσεις προκαταβολή. Αν θέλουν καταχώρηση χωρίς ποσοστά επί της τελικής πώλησης ναι. Διαφορετικά όχι

ναι συμφωνω ειπαν 15-20 μερες δεν το λες και συντομο αλλα θα δοκιμασω και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να κάνω μια ερωτηση: Πες ότι ανακοινώνει στη ces η nvidia τις καρτες. Ποσος καιρός περνάει από την ανακοίνωση μέχρι τη διάθεση για αγορα; (και fe και των υπολοιπων)

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vins είπε

Παιδια να κάνω μια ερωτηση: Πες ότι ανακοινώνει στη ces η nvidia τις καρτες. Ποσος καιρός περνάει από την ανακοίνωση μέχρι τη διάθεση για αγορα; (και fe και των υπολοιπων)

Ευχαριστώ πολύ 

Οι aib 3070 είναι 2-2.5 μήνες στην αγορά, ενώ οι 3080 ~4 (βάση σκρουτζ και τα 2 στην εξέλιξη τιμής). Οι 3080 fe έγιναν διαθέσιμες 17 Σεπτεμβρίου. 

Η ανακοίνωση της σειράς ήταν 1η Σεπτεμβρίου. 

Βασικά για της fe νομίζω είχε πει ο πετσινος στο streaming αν όχι ακριβώς, περίπου πότε θα γίνουν διαθέσιμες. Για της aib νομίζω είναι τύπου +1-2 μήνες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...