Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

@DEADLAZARUS ειμαστε κομπλε με τα δικα μας Γιωργη !

Έχω το sf750 (psu για celebrities δεξιούς:P).

Αλλά και τα ποιοτικά 600άρια μια χαρά είναι.

Δεν κυνηγάμε όλοι το max oc. Υπάρχουμε κι εμείς, τα ταπεινά χαμομηλάκια του undervolting;)..

Με uv, λοιπόν, μια χαρά κρατάνε και τα 600άρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, DEADLAZARUS είπε

Έχω το sf750 (psu για celebrities δεξιούς:P).

Αλλά και τα ποιοτικά 600άρια μια χαρά είναι.

Δεν κυνηγάμε όλοι το max oc. Υπάρχουμε κι εμείς, τα ταπεινά χαμομηλάκια του undervolting;)..

Με uv, λοιπόν, μια χαρά κρατάνε και τα 600άρια.

Nαι Ματινα Μανταρινακη μου εσυ :lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, 7nisiotis said:

TuF 3080 ✓ + NZXT H1 = CONSOLE KILLER

( στο 2ο μισό του βίντεο )

FE ☠️

 Στα βαριά παιχνίδια, με κοντά στα 100% utilization, μέχρι και το mouse του θα βαράει throttle!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Έχω το sf750 (psu για celebrities δεξιούς:P).

Αλλά και τα ποιοτικά 600άρια μια χαρά είναι.

Δεν κυνηγάμε όλοι το max oc. Υπάρχουμε κι εμείς, τα ταπεινά χαμομηλάκια του undervolting;)..

Με uv, λοιπόν, μια χαρά κρατάνε και τα 600άρια.

Και χωρίς uv μια χαρά είναι. Λες και αν κάνεις OC τι θα πάρεις; 3-4%, τίποτα. Και δεν τρέχουν όλοι 10900Κ @ 1.3V. Με Ryzen που έχει πολύς κόσμος μια χαρά είναι ένα ποιοτικό 600άρι για την 3080..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, seithan είπε

 Στα βαριά παιχνίδια, με κοντά στα 100% utilization, μέχρι και το mouse του θα βαράει throttle!

64 βαθμούς αντε να πάει 70. Και το έχει χωρίς μοντς αυτός. Άνετα κοτσαρεις στη γριλια 2Χ140 και εσωτερικά από την άλλη πλευρά 80αρια κτλπ και πέφτουν οι θερμοκρασίες. Ακόμα και 3D mount μπορείς να εκτυπώσεις. Μετά υπάρχει η λύση που θα κάνω εγώ φέτος. Θα πάω στο συνεργείο που δουλεύει ο πατέρας μου να κόψω όλο το κουτί, θα το κάνω κάμπριο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, 7nisiotis said:

64 βαθμούς αντε να πάει 70. Και το έχει χωρίς μοντς αυτός. Άνετα κοτσαρεις στη γριλια 2Χ140 και εσωτερικά από την άλλη πλευρά 80αρια κτλπ και πέφτουν οι θερμοκρασίες. Ακόμα και 3D mount μπορείς να εκτυπώσεις. Μετά υπάρχει η λύση που θα κάνω εγώ φέτος. Θα πάω στο συνεργείο που δουλεύει ο πατέρας μου να κόψω όλο το κουτί, θα το κάνω κάμπριο.

Δεν είδα όλο το video, είδα μέχρι το σημείο που έδειχνε το Farcry με 85c @ 60%.

 

Για πές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sakiz105 είπε

750 έβγαινε από το site της evga (720+30 μεταφορικά) (οι πρώτες τουλάχιστον μετά ανέβασε την τιμή)

στο site της evga eu αυτό μου βγαίνε στο checkout. Μου πέρναγε +24%VAT ενώ η τιμή είχε ήδη μέσα VAT άλλης χώρας λογικά. https://imgur.com/sQgkbrc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FeelsBadMan είπε

στο site της evga eu αυτό μου βγαίνε στο checkout. Μου πέρναγε +24%VAT ενώ η τιμή είχε ήδη μέσα VAT άλλης χώρας λογικά. https://imgur.com/sQgkbrc

ναι αν θυμάσαι σου είχα πει, τάχε παίξει το site :P . Πρακτικά τις κάρτες τις είχαν πάρει όλες, και να έριχνες παραγγελία θα έτρωγες άκυρο. Από τετάρτη θα έχει πάλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, seithan είπε

Δεν είδα όλο το video, είδα μέχρι το σημείο που έδειχνε το Farcry με 85c @ 60%.

Για πές..

Ναι το έγραψα κιόλας. Ότι στο 2ο. μισό του βίντεο έχει την TUF.

(FE) για τέτοια κουτιά σαν το Η1 που πίσω βρίσκεται εμπόδιο ( όπως και ας πούμε το Ghost s1 ) η FE δεν "χωράει". Ενώ η TUF είχε 64 (κάτι) βαθμούς στο δικό του unmodified. Και είναι πανευκολο κουτί να το βελτιώσεις το Η1. Google it Nzxt H1 fan mod. 

55 λεπτά πριν, DEADLAZARUS είπε

Έχω το sf750 (psu για celebrities δεξιούς:P).

Αλλά και τα ποιοτικά 600άρια μια χαρά είναι.

Δεν κυνηγάμε όλοι το max oc. Υπάρχουμε κι εμείς, τα ταπεινά χαμομηλάκια του undervolting;)..

Με uv, λοιπόν, μια χαρά κρατάνε και τα 600άρια.

Δε θα χρειαστείς uv, το 750αρι έχεις. Το λέει και ο Ali.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, rsttls είπε

Πλαίσιο

Πλαισιο.png

τι καραβίσιες τιμές είναι αυτές?  επειδή θέλω να πάρω μια τέτοια κάρτα για να αλλάξω τη παλιά που έχω είναι σίγουρο ότι πάω αγορά την άνοιξη. Εδώ μιλάμε πλέον για αισχροκέρδεια και δεν έχει λόγο κάποιος να πάει να τα σκάσει τώρα όταν σε 4-5 μήνας είναι βέβαιο ότι θα βρει αυτές τις κάρτες σε φυσιολογικές τιμές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chek2fire είπε

τι καραβίσιες τιμές είναι αυτές?  επειδή θέλω να πάρω μια τέτοια κάρτα για να αλλάξω τη παλιά που έχω είναι σίγουρο ότι πάω αγορά την άνοιξη. Εδώ μιλάμε πλέον για αισχροκέρδεια και δεν έχει λόγο κάποιος να πάει να τα σκάσει τώρα όταν σε 4-5 μήνας είναι βέβαιο ότι θα βρει αυτές τις κάρτες σε φυσιολογικές τιμές. 

"πλαίσιο" - "φυσιολογικές τιμές 3080", choose one 🤣 

Καποιος συμφορουμίτης είχε αναφέρει πως είχε γνωστό που δούλευε στο amazon.de, υπάρχει κάποια νέα ενημέρωση?

Επεξ/σία από FeelsBadMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Computer universe βλέπω έχει listings με όλες,άγνωστη παράδοση βέβαια.Τη strix τη βγάζει στα 907,το oc μοντέλο.Και άλλα 27 για μεταφορικά.Caseking 980,overclockers 950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...