Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Επιτελους....... Την ψυχη μου εβγαλε να μαζεψω τα parts. Πρωτο ξυπνημα του μπεμπη.... Εχω και παλι pc!!!!!!!!!!

Resizer_16055554848121.jpg

Resizer_16055554848120.jpg

Με γεια φίλος .να το ευχαριστηθεις! Κι άλλος με panzer...Έλα να πληθαίνουμε.😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, billeiros είπε

Το ψυγείο έτσι πάνω κάνει δουλειά?

Εγώ έβγαλα το shroud κ έβαλα φαν από κατω για να δροσίζεται το θηρίο όταν έρθει με το καλο

IMG_20201116_214840.jpg

Εγώ όταν το είχα πάνω έβλεπα αρκετούς βαθμούς πάνω στον 9900κΚ ακουγόταν πολύ περισσότερο κ τα fans έξω από το κουτί.Αντιθέτως στο πλάι η 2080 ti ήταν στα ίδια.

 

25 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Επιτελους....... Την ψυχη μου εβγαλε να μαζεψω τα parts. Πρωτο ξυπνημα του μπεμπη.... Εχω και παλι pc!!!!!!!!!!

Resizer_16055554848121.jpg

Resizer_16055554848120.jpg

Καλοδούλευτο

Επεξ/σία από Matrix7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Εγώ όταν το είχα πάνω έβλεπα αρκετούς βαθμούς πάνω στον 9900κΚ ακουγόταν πολύ περισσότερο κ τα fans έξω από το κουτί.Αντιθέτως στο πλάι η 2080 ti ήταν στα ίδια.

Καλοδούλευτο

Ναι.το κακο με αυτό το κουτί είναι ότι δε χωράνε από κάτω φαν αν μπει ταβάνι το ψυγείο.κι εγώ όταν το χα βάλει έτσι ο 3900x ψηνοτανε.τιπ: αν βάλετε μακριές βιδες με παξιμάδια μπορείτε να τραβήξετε το τζαμί πιο μπροστά αρκετά για καλύτερη είσοδο αέρα από παντού.εγω έτσι το χω κάνει κ τράβηξα το ψυγείο πιο μπροστά ώστε να χωράει κ το shroud οταν θελω.αλλιώς με push pull δε μπαίνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Επιτελους....... Την ψυχη μου εβγαλε να μαζεψω τα parts. Πρωτο ξυπνημα του μπεμπη.... Εχω και παλι pc!!!!!!!!!!

Resizer_16055554848121.jpg

Resizer_16055554848120.jpg

τι γομάρι αυτή η aorus... 4-slot είναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Matrix7 είπε

Εγώ με το beta 2 του afterburner το curve φαίνεται να λειτουργεί αν έχεις κάνει profile και το αφήνεις στο αυτόματο.Εκτός αν διαβάζει λάθος το fan speed.Περίεργα πράγματα

Ventus 3080 έχω και μου χάλασε τα custom fan curve profile που δούλευαν μέχρι πρίν τον 457.09 driver , κατέβασα τον beta 4.6.3 beta 3 και δουλεύουν όπως πρίν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, godslayerxp είπε

τι γομάρι αυτή η aorus... 4-slot είναι;

4 παρα πολυ ελαχιστο, οποτε.... 4. Δεν χωραει το οτιδηποτε αρα χανεις αερα μια τετραδα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

4 παρα πολυ ελαχιστο, οποτε.... 4. Δεν χωραει το οτιδηποτε αρα χανεις αερα μια τετραδα... 

Στέκεται καλά? Δε χρειάζεται από κάτω bracket ε?εγώ πήρα ένα γιε την fe καλού κακού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, billeiros είπε

Στέκεται καλά? Δε χρειάζεται από κάτω bracket ε?εγώ πήρα ένα γιε την fe καλού κακού.

εδω δε στέκεται η 3080 σε slot επενδυμένη με ατσάλι, θέλει σίγουρα bracket, καλά έκανες και πήρε bill

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Coppermine είπε

Και συ εχεις πληροφορίες από μέσα υποθέτω.....

@Coppermine σου απάντησε ο φίλος.

Η 6900 σπέρνει.

Ακόμα και η 6800 ΧΤ κλοκαρισμένη στο θεό βαράει την 3090.

Δεν θα το αφήσει έτσι ο πέτσινος.

Τα κλόκια, γενικά, της 6x σειράς των άχρηστων θυμίζουν την εποχή της 9x σειράς του πέτσινου.

Ακόμα και εγώ που είμαι φανατικά αντι-κόκκινος, αν δεν βγάλει μέχρι Ιανουάριο βαράω μία 6900 και τελειώνει το παραμυθάκι.

Και υπενθυμίζω ότι πολλές φορές στο παρελθόν ο πέτσινος έχει κρεμάσει τους πελάτες του λανσάροντας καλύτερο μοντέλο σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Αν μας τα τρώει ο πέτσινος τι θα απομείνει για την φαμίλια; :P 

Επεξ/σία από volman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ICE-T είπε

φτιάχνεις custom fan curve από το afterburner αν σε ενοχλούν οι θερμοκρασίες και θόρυβος από τα fan, έβγαλε μια καινούργια beta πρόσφατα, με τον 457.09 driver παίζει μια χαρά ,τον τελευταίο  457.30 δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμα. 

Εγώ το απόγευμα κατέβασα από την nvidia κάτι σε 456.?? (Αν και στη λίστα πριν κατεβάσεις,  εκεί που σε ρωτάει αν θες για παιχνίδια ή creativity something εγώ διάλεξα το δεύτερο,  ίσως γι αυτό δεν είδα τον 457??)

Δεν ξέρω αν θα μπω σε custom fan curve,  αν πηγαίνει μέχρι 75 οκ , από θόρυβο είναι πολύ ευχαριστημένος γιατί δεν ακούγεται τίποτα,  οπότε μάλλον δεν θα το πειράξω...

1 ώρα πριν, DIM1000 είπε

Επιτελους....... Την ψυχη μου εβγαλε να μαζεψω τα parts. Πρωτο ξυπνημα του μπεμπη.... Εχω και παλι pc!!!!!!!!!!

Resizer_16055554848121.jpg

Resizer_16055554848120.jpg

Μήτσο,  πολύ καγκουρίλα ρε συ ! 😄😄😄

Με γειες! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, billeiros είπε

Στέκεται καλά? Δε χρειάζεται από κάτω bracket ε?εγώ πήρα ένα γιε την fe καλού κακού.

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Βασιλη. Δεν θα μεινει χριστος... Αν παρατηρησεις εχω στηριξει το πισω μερος πανω στους σωληνες του νερου. Γι αυτο καθεται ισια, αλλιως κρεμαει. Ειναι πολυ μεγαλη και πολυ βαρια. Αμεσα bracket.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...