Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Εχει δει Ελλαδα και ετοιμοπαραδοτες φθηνοτερα? Γιατι zotac και palit και απο εξωτερικο δεν νομιζω οτι εχουν σχεση με asus, gigabyte,evga που βρισκονται ενιοτε Ελλαδα. Αν καποιος θελει σωνει και καλα 3080 φτηνα ας την παρει. Αν θελει σοβαρη υλοποιηση δυστυχως τωρα εχει καπελο και πιστευω θα αργησει δυστυχως να φυγει. Ο καθενας εννοειται οτι κινειται οπως θελει, αλλα προσωπικα ηθελα πριν την 4080 να εχω χαρει την 3080. Αλλιως επαιρνα και μια καλη  υλοποιηση 2080ti και παλι ωραια θα ημουν. Κανεις δεν ειπε οτι οι τιμες ειναι καλες και ουτε κατηγορω οποιον θελει να κανει οικονομια. Γι αυτο υπαρχουν οι κατηγοριες enthusiast, vfm, κλπ. Αλλα μην το γυροφερνουμε πλαγιως οτι ειμαστε χαζοι οσοι αγορασαμε. Υπαρχει και η επιλογη να περιμενουν οσοι θελουν μερικους μηνες που θα τις δινουμε μτχ για τη σειρα 4. Ολα σνοιχτα. Χαζοι παντως δεν ειμαστε ουτε απαραιτητα πλουσιοι. 

Welcome to insomnia.

Εδώ μέσα όποιος αγοράζει είναι εξυπνος και όποιος δεν αγοράζει είναι εξυπνος.οποιος δεν έχει λεφτά να αγοράσει πάλι έξυπνος και πάει λεγοντας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billeiros είπε

Welcome to insomnia.

Εδώ μέσα όποιος αγοράζει είναι εξυπνος και όποιος δεν αγοράζει είναι εξυπνος.οποιος δεν έχει λεφτά να αγοράσει πάλι έξυπνος και πάει λεγοντας

Και ποιο εξυπνοι απ΄ολους αυτοι που εχουν φτιαξει το μαρκετινγκ με την διαθεσιμοτητα και ετσι να τις πουλανε χρυσαφι στην αρχη.

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ αισθάνομαι χαζός που σκέφτομαι να αγοράσω μια κάρτα γραφικων για 1900 ευρώ 😋

Εγω καθολου απλα μου λειπουν τα υπολοιπα 1800 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Εγώ αισθάνομαι χαζός που σκέφτομαι να αγοράσω μια κάρτα γραφικων για 1900 ευρώ 😋

Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω μια Φεράρι αλλά κι εγώ αισθάνομαι το ίδιο πράγμα κ με τρεναρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αυτο το ξεχωριστο κομματι σαν γωνια βαση ειναι οχι η καρτα;

ναι ναι , ειναι ενα στηριγμα που ειχε η συσκευασια

 

12 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Φαντάζομαι τα μπροστινά βάζουν αέρα μέσα και τα πάνω και το πίσω βγάζουν ετσι;

σωστα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, billeiros είπε

Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω μια Φεράρι αλλά κι εγώ αισθάνομαι το ίδιο πράγμα κ με τρεναρει

Πάρε κάνα monitor πρώτα να μη χαραμίζεται η καρτα μαν. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Απο ενα slot τις εκαναν δυο τωρα τρια και σχεδον 4

Πότε ήταν 1 slot οι κάρτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Πότε ήταν 1 slot οι κάρτες;

Εχουν βγει αρκετες δεν λεω για δυνατες καρτες.

https://graphicscardhub.com/single-slot-graphics-card/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

Εχουν βγει αρκετες δεν λεω για δυνατες καρτες.

https://graphicscardhub.com/single-slot-graphics-card/

Ε αυτές είναι ΓΤΠ. Λογικό δεν είναι μία κάρτα με 300watt TDP και το πενταπλάσιο perf από αυτές να έχει 3 slots;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Πάρε κάνα monitor πρώτα να μη χαραμίζεται η καρτα μαν. Άμα θες να πεις κάτι πεστο ξεκάθαρα, άσε τις μπηχτές. Λεφτάς με κάρτα γραφικών μόνο σε κάνα λύκειο θα το παίξεις. 

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Πάρε κάνα monitor πρώτα να μη χαραμίζεται η καρτα μαν. Άμα θες να πεις κάτι πεστο ξεκάθαρα, άσε τις μπηχτές. Λεφτάς με κάρτα γραφικών μόνο σε κάνα λύκειο θα το παίξεις. 

 

Τρία έχω.4κ 60,1440p 144 και 1080p 240.Εσυ έλεγες ότι είχες έτοιμο χρήμα για την καλυτερη.οχι εγώ.φιλικα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ε αυτές είναι ΓΤΠ. Λογικό δεν είναι μία κάρτα με 300watt TDP και το πενταπλάσιο perf από αυτές να έχει 3 slots;

Εγώ είχα μια τηλε κάρτα που ήταν 1 slot 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα βγαίνουν 1σλοτ βέβαια μετά από καιρό και συνήθως είναι από Χ60 κ κάτω. Είχα δει πρόσφατα στο sffpc εναν που αγόρασε κάτι τέτοιο αλλά ήταν για συγκεκριμένη χρήση.

πχ. GALAX-Geforce-GTX-1070-KATANA-400x313.pn

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παλληκαροι... Απλα δεν χρειαζονται χαρακτηρισμοι εδω μεσα. Ολοι κ....νοι ειμαστε που μας πιανουν τον πισινο και λεμε κι ευχαριστω. Οσοι μπορουν να πληρωσουν το καπελο εις γνωση τους, καλως. Οσοι εχουν budget, οχι απαραιτητα γιατι δεν μπορουν να διαθεσουν αλλα γιατι θελουν να εχουν ορια και καλα κανουν, παλι καλως. Οσοι περιμενουν να πεσουν οι τιμες για να τους φτασει το μπατζετ παλι καλως. Κανεις δεν ειναι εξυπνος και κανεις χαζος. Θα μπορουσε να ειναι αδαης και να αγοραζε καινουργια μια 2080ti, γιατι αυτη ηταν η πιο ακριβη σε καποιο eshop αρα η καλυτερη και να την πληρωσει 1200. Ολοι εδω ομως, θεωρω οτι λειτουργουμε με πληρη επιγνωση, απλα με διαφορετικο επιπεδο παρορμητισμου. Προσωπικα δεν το βλεπω ουτε ως επιδειξη πλουτου, ουτε ως μηκος πεους. Την τρελα μας πληρωνουμε και το χομπυ μας και ανταλλαζουμε αποψεις. Τι τις θελουμε τις εντασεις.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε αυτές είναι ΓΤΠ. Λογικό δεν είναι μία κάρτα με 300watt TDP και το πενταπλάσιο perf από αυτές να έχει 3 slots;

ΕΙναι για ειδικες περιπτωσεις κατι mini pc που ναι μεν παιρνουν ξεχωριστη καρτα αλλα ενα slot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, billeiros είπε

Τρία έχω.4κ 60,1440p 144 και 1080p 240.Εσυ έλεγες ότι είχες έτοιμο χρήμα για την καλυτερη.οχι εγώ.φιλικα παντα

Εγώ έχω 5, διαγωνισμό κάνουμε? 

Δεν είπα ποτέ ότι έχω έτοιμο χρήμα τι; την καλύτερη, πάντα έλεγα μέχρι 1000-1200 σκοπεύω να δώσω για χοντρικά 100% πάνω από 1080ti. Άμα θες να σου βρω και τα ποστ δηλαδή. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...