Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Silverage είπε

Πρέπει να δοκιμάσεις με ένα άλλο καλώδιο. Εγώ είχα θέμα που έχανε στιγμιαία το σήμα και απλά άλλαξα το καλώδιο και έφτιαξε.

To 4:Χ:Χ chroma subsampling είναι συμπίεση δεδομένων στο χρώμα της εικόνας. Το 4:4:4 σημαίνει ότι δεν έχει καθόλου συμπίεση. Έχει μεγάλη διαφορά όταν κάνει συμπίεση. Δες τις εικόνες εδώ https://www.rtings.com/tv/learn/chroma-subsampling

Δυστυχώς δεν έχω κανέναν γνωστό με HDMI 2.1 και είναι ακριβό να πάρω spare και πάλι να μην παίζει... 

Και σε σύγκριση με το RGB, τι διαφορές έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω και αλλος ενας κανει refresh κ ειναι κ απο εδω μεσα για την EVGA VGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING 10 GB.....να το πατησουμε τι λες???? Θα ερθει just  για το CP77 στην ωρα της

 

Επεξ/σία από bauhaus8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bauhaus8 είπε

Εγω και αλλος ενας κανει refresh κ ειναι κ απο εδω μεσα για την EVGA VGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING 10 GB.....να το πατησουμε τι λες???? Θα ερθει just  για το CP77 στην ωρα της

 

Και εγώ με το refresh είμαι χαχαχ. Ότι νιώθετε παιδιά. Ντακει υπερβολή +200 ευρώ για 1-2 fps διάφορα στα games, αλλά ποιος είμαι εγώ να πω για την υπομονή του καθενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Δυστυχώς δεν έχω κανέναν γνωστό με HDMI 2.1 και είναι ακριβό να πάρω spare και πάλι να μην παίζει... 

Και σε σύγκριση με το RGB, τι διαφορές έχουν;

Τότε δες μήπως έχει καμιά αναβάθμιση η τηλεόραση. Όταν την πάτησα στο skroutz έλεγε ότι το hdmi 2.1 ενεργοποιείται με αναβάθμιση λογισμικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Silverage είπε

Τότε δες μήπως έχει καμιά αναβάθμιση η τηλεόραση. Όταν την πάτησα στο skroutz έλεγε ότι το hdmi 2.1 ενεργοποιείται με αναβάθμιση λογισμικού.

Εννοείται έχω κάνει όλα τα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EVGA VGA GeForce RTX 3070 XC3 Ultra | Plaisio 749 euro... για κανέναν λόγο? Κανονικά 609€ έπρεπε να κάνει σύμφωνα με evga EU.... Άντε στα 650€ να πεις οτι έβγαλε και το κάτι παραπάνω το πλαίσιο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, MAFIA είπε

609 είχε προ βδομάδες ο Κωτσος τη 3070 

Τιμές για μπονομπο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...