Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν παιδιά δοκίμασα σε 3080 (με 8700κ) το warzone και πιάνει 150 fps ολα τερματισμένα, έχει τεστάρει κανείς άλλος το συγκεκριμένο game? Να δούμε αν είμαστε καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ευτυχώς δεν ενεργοποίησαν RT για τις 6800, θα γινόταν πανωλεθρία στο Μιλάνο.

Εδώ είμαι Νίκο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου λέτε κάτι , γιατί κάποιες evga τρωνε 50-70 watts παραπάνω , μπορούμε να κατεβάσουμε το powerlimit έτσι ώστε να έρθουν στα ίσα με τις άλλες και να δούμε power normalized τιμές στα dB και temps ; 

4 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Εδώ είμαι Νίκο 

Για πες .... Καλύτερα 6800xt από 3080 λες ; Αν και τώρα νομίζω είναι αργά για μένα ... Νομίζω .. 

Επεξ/σία από dem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Manos112 είπε

λοιπόν παιδιά δοκίμασα σε 3080 (με 8700κ) το warzone και πιάνει 150 fps ολα τερματισμένα, έχει τεστάρει κανείς άλλος το συγκεκριμένο game? Να δούμε αν είμαστε καλά?

σε τι αναλυση δοκιμασες ?  τοσο μου δινει περιπου  η δικη  μου rtx3080  σε 3440 χ 1440 με ολα  τερμα  ( rtx  on ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα παίξεις με 18FPS που βγάζει η 3090 ; Για DLSS είναι και οι δύο και μάλιστα με lock στα 30 για να μην έχεις σκαμπανεβάσματα.

To 30fps lock το χρειάζεται η 3080.Η 3090 με oc θα φτάσει άνετα τα 80 fps avg με dlss.δεν πιστεύω τα min να πέσουν τόσο.στο συγκεκριμένο game παίζει ρόλο και η cpu 

Μόλις τώρα, billeiros είπε

 

 

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Η θα φάει downgrade...

Αν το Ultra του είναι σαν το extreme του Metro Exodus τότε υπάρχει ελπίδα για καλά "less than ultra" raster γραφικά παρέα με RT ultra ή medium σε μεγάλες αναλύσεις.

Αναλογικά ξεπέρασε και το Crysis σε απαιτήσεις. Το μόνο σίγουρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dem είπε

Δεν μου λέτε κάτι , γιατί κάποιες evga τρωνε 50-70 watts παραπάνω , μπορούμε να κατεβάσουμε το powerlimit έτσι ώστε να έρθουν στα ίσα με τις άλλες και να δούμε power normalized τιμές στα dB και temps ; 

Για πες .... Καλύτερα 6800xt από 3080 λες ; Αν και τώρα νομίζω είναι αργά για μένα ... Νομίζω .. 

Έχω που φτάσαμε... Οποία βρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

To 30fps lock το χρειάζεται η 3080.Η 3090 με oc θα φτάσει άνετα τα 80 fps avg με dlss

Το 73 average για την στοκ 3090 αφορά UP(ultra performance DLSS). Λογικά 720p render resolution.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xrit86 είπε

σε τι αναλυση δοκιμασες ?  τοσο μου δινει περιπου  η δικη  μου rtx3080  σε 3440 χ 1440 με ολα  τερμα  ( rtx  on ) 

2560 x 1440 φίλε μου και μένα με rtx ανοιχτά, τι cpu έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Το παιχνίδι σαν ιστορία λέει τίποτα ή tech demo ala Crysis 3 που τσακώνονταν όλοι τότε για τα εφέ και τα γρασίδια;

20+ ωρες εχω παιξει ηδη και εχω θετικες εντυπωσεις. Τα γραφικα με RTX on και off ειναι κυριολεκτικά μέρα με τη νύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...