Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα παίξεις με 18FPS που βγάζει η 3090 ; Για DLSS είναι και οι δύο και μάλιστα με lock στα 30 για να μην έχεις σκαμπανεβάσματα.

Δεν είδα καλά το πινακακι οκκ άρα 2 χήνες κάρτα και..... Οκ

Διάβασα λάθος το πινακακι και φυσικά παρασυρθηκα από το 75% σε κάθε περιπτωση  για τις επιδόσεις σε native δεν δίνω δεκαρα απλά από ότι βλέπω με την 3080 παλι με dlss RTX ultra στο 30 average unplayable είναι σε κάθε περιπτωση

Επεξ/σία από Coppermine
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Δεν είδα καλά το πινακακι οκκ άρα 2 χήνες κάρτα και..... Οκ

Διάβασα λάθος το πινακακι και φυσικά παρασυρθηκα από το 75% σε κάθε περιπτωση  για τις επιδόσεις σε native δεν δίνω δεκαρα απλά από ότι βλέπω με την 3080 παλι με dlss RTX ultra στο 30 average unplayable είναι σε κάθε περιπτωση

Κόβεις reflections/shadows που δεν κάνουν τόσο διαφορά και έχεις GI/AO που κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, morehp είπε

20+ ωρες εχω παιξει ηδη και εχω θετικες εντυπωσεις. Τα γραφικα με RTX on και off ειναι κυριολεκτικά μέρα με τη νύχτα

Μιλάς για το Cyberpunk; Αν ναι πώς τα πάει ο 6700K; Έχεις τα προβλήματα που αναφέρει το Tom's hardware;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Manolo Sismanidis είπε

Αξιζει λετε η καρτα? Την ειχε διαθεσιμη πριν μια ωρα

6D04A35D-B953-48AF-B5D8-32078A125F4C.jpeg

Έχω αυτή ακριβώς την κάρτα.

Γενικά αρκετά καλή υλοποίηση, πολύ καλές θερμοκρασίες και γενικά ήσυχη, σε undervolt έχει αντίστοιχη απόδοση με stock, απλά μην περιμένεις να κάνεις τρελό overclocking με αυτή(τουλάχιστον με το τωρινό bios).

Καλορίζικη!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Μιλάς για το Cyberpunk; Αν ναι πώς τα πάει ο 6700K; Έχεις τα προβλήματα που αναφέρει το Tom's hardware;

Η 6700k ειναι oced στα 4.6 και οι μνημες στα 3200.

Το παιχνίδι που βλέπω είναι early preview σε καμία περιπτωση δεν θα βγει έτσι.

Ναι υπάρχουν frame drops σε μάχη αλλά οχι σε βαθμό unplayable. Θα πάρει δρόμο και το DRM πιστεύω θα βελτιωθεί η κατάσταση.

Χωρις DLSS προσωπικά ξεχνας RT. Οπτικά οι διάφορες ειναι μεγάλες μεταξύ των ρυθμίσεων, χωρις αυτο να σημαίνει και κάτι για το gameplay. Όλα on ή τίποτε φάση, αλλιώς στα μάτια μου βγάζει ένα παράξενο οπτικό αποτέλεσμα.

Στακατο 60αρι η 3090 θα το βγάλει σε 4Κ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, trai12 είπε

Μου μυριζει κακο optimization αν σε 1080p medium η gtx 1060 πιανει με το ζορι 40 fps...

Στιγμιότυπο οθόνης 2020-12-08 000648.png

Κάτι μου λέει ότι θα έχουν μαξάρει χωρίς ουσιαστικό λόγο κάτι volumetric lights, shadows draw distance κ.α. και θα είναι τόσο βαρύ ακόμα και σε raster. Πιστεύω ότι το DF θα βγάλει guide για ποιοτικό αποτέλεσμα χωρίς αυτά τα χάλια.

Μην ξεχνάς επίσης ότι η 1060 έχει ρίξει λευκή πετσέτα προ πολλού. Σέρνεται πίσω και από RX570 σε αρκετά από τα πιο πρόσφατα games, χωρίς το support από drivers που είχε παλιότερα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...