Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Στα 1440p και πανω εχετε τα ιδια Fps και ας εχει αυτος τον 10900Κ! Στα minimum fps σε περναει λιγο αλλα κλαιν. Οποτε ολα πανε πενα στο συστημα σου.

Ειναι ευκολη διαδικασια να σου εγκρινουν το εταιρικο ΑΦΜ στο  https://www.notebooksbilliger.de/?

 

 

 

ειναι δυνατον να βγαζω παραπανω  frames απο την   3090 ???  2 κ δοκιμασα

 

 

 

 

 

 

valhala  2k- ultra  --.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xrit86 είπε

 

 

 

ειναι δυνατον να βγαζω παραπανω  frames απο την   3090 ???  2 κ δοκιμασα

 

 

 

 

 

 

valhala  2k- ultra  --.jpg

Παίζει να είναι λόγω πιό νέου driver που έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Acmilangr2 είπε

Παίζει να είναι λόγω πιό νέου driver που έχεις

2-3 δοκιμες που εκανα ολα  ιδια ειναι σχεδον .. δε  ξερω ,ας ακνει και κανας  αλλος με  3080 / 3090 να δουμε τι του δινει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xrit86 είπε

2-3 δοκιμες που εκανα ολα  ιδια ειναι σχεδον .. δε  ξερω ,ας ακνει και κανας  αλλος με  3080 / 3090 να δουμε τι του δινει 

Δεν είδα και τα settings του όλα, πάντως του τα δείχνει Custom σε αυτόν. Οπότε κάτι θα άλλαξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δεν είδα και τα settings του όλα, πάντως του τα δείχνει Custom σε αυτόν. Οπότε κάτι θα άλλαξε

το ειδα  , αλλα πιο πανω απο τα δικα μου δεν εχει . δεν υπαρχει τπτ αν αλλαξεις στο πιο ανωτερο  ( μονο motion blur βαζει off ..)

Επεξ/σία από xrit86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Από EVGA παρόλο που ειναι EU store, παίζει να πληρώσω τελωνείο? Και αν ναι πόσο? Είχε κάποιος εμπειρία με παραγγελία?

 

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dante82 είπε

Εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Από EVGA παρόλο που ειναι EU store, παίζει να πληρώσω τελωνείο? Και αν ναι πόσο? Είχε κάποιος εμπειρία με παραγγελία?

 

Ευχαριστώ

 

δεν πληρώνεις τελωνείο. Θα περάσει όμως τελωνείο.

Αυτό που δεν εχω καταλάβει είναι για το eori που ανέφερε ο φίλος καθώς ως απλός καταναλωτής χωρίς να δώσω αφμ για αγορά από amazon.us το 2019 δεν μου ζητήθηκε κάτι τέτοιο στο τελωνείο όπως επίσης και τον Ιούνιο δεν ζητήθηκε κάτι τετοιο από το eu.evga σε 3 τροφοδοτικά. Μήπως τα έκανε παραγγελία με επαγγελματικό αφμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δε θα πληρώσεις κάτι έξτρα απλά στο σημείο που βρισκόμαστε όμως μη περιμένετε και να αγοράσετε από τη στιγμή που πατήσετε το "notify" σύντομα. Μπορεί να σας έρθει μειλ με διαθεσιμότητα και σε 3 μήνες. Αφήστε το σαν εναλλακτική, βλέποντας και κάνοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

δεν πληρώνεις τελωνείο. Θα περάσει όμως τελωνείο.

Αυτό που δεν εχω καταλάβει είναι για το eori που ανέφερε ο φίλος καθώς ως απλός καταναλωτής χωρίς να δώσω αφμ για αγορά από amazon.us το 2019 δεν μου ζητήθηκε κάτι τέτοιο στο τελωνείο όπως επίσης και τον Ιούνιο δεν ζητήθηκε κάτι τετοιο από το eu.evga σε 3 τροφοδοτικά. Μήπως τα έκανε παραγγελία με επαγγελματικό αφμ?

Από Ευρώπη Δεν έχει τελωνείο. 

Εκτός Ευρώπης περνάει άνω των 25€ αγαθά. 

Eori ζητήθηκε γιατί όλες οι διατυπώσεις είναι ηλεκτρονικές και απαιτείται για το σύστημα. Το eori είναι μοναδικός αριθμός που είναι ουσιαστικά το ΑΦΜ με το πρόθεμα της εκάστοτε χώρας. Πχ εμάς GR. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ξαναέβγαλε κάθετη γραμμή σε 4K/120HZ. Έχεις κάποιος ampere κάρτα με 4k/120hz hdmi 2.1 οθόνη/TV και να παρατήρησε το ίδιο πρόβλημα;

Προς το παρόν γυρνάω πάλι σε 1440p/120 HΖ την άλλη φορά δοκίμασα χίλια δυο και έφτιαξε, βαριέμαι τώρα να κάνω troubleshooting

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ναι, δε θα πληρώσεις κάτι έξτρα απλά στο σημείο που βρισκόμαστε όμως μη περιμένετε και να αγοράσετε από τη στιγμή που πατήσετε το "notify" σύντομα. Μπορεί να σας έρθει μειλ με διαθεσιμότητα και σε 3 μήνες. Αφήστε το σαν εναλλακτική, βλέποντας και κάνοντας

Πρακτικά σα να μη δίνουν σημασία στο Ευρωπαικό κατάστημα! Στο Αμερικάνικο έκανα notify για πλάκα μόλις άνοιξε να δω αν δουλεύει και σε 27 ώρες είχε έρθει email με το link να αγοράσω την 60ti αλλά προφανώς έκανα cancel γιατι δε στέλνει εδώ. Ελπίζω να μη περιμένουμε 1 μήνα εδώ λολ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hln3 είπε

Μου ξαναέβγαλε κάθετη γραμμή σε 4K/120HZ. Έχεις κάποιος ampere κάρτα με 4k/120hz hdmi 2.1 οθόνη/TV και να παρατήρησε το ίδιο πρόβλημα;

Προς το παρόν γυρνάω πάλι σε 1440p/120 HΖ την άλλη φορά δοκίμασα χίλια δυο και έφτιαξε, βαριέμαι τώρα να κάνω troubleshooting

 

Εγώ είμαι με displayport οπότε δε μπορώ να σε βοηθήσω περί αυτού, αλλά με 3080 σε 4k160 δεν έχω δει πουθενά κάτι τέτοιο...

Έχεις κάποιο screenshot με αυτή τη γραμμή;

Και μήπως να σκεφτείς το rma μην είναι κάτι τύπου artifact που στο μέλλον θα γίνει χειρότερο...

Στο κάνει πάντα όταν είσαι σε 4k/120 μέσω hdmi 2.1; Ή μόνο όταν παίζεις παιχνίδια;

Επίσης, μπορείς να δοκιμάσεις σε displayport 4k/120 να δεις αν στη βγάζει κι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω displayport στην 4K TV. Δεν το βγάζει πάντα, απλά όταν το βγάλει κάθομαι ξαναπερνάω drivers, αλλάζω θύρες, restart κ.ο.κ και κααααποια στιγμή φτιάχνει.

Αν βγει μένει εκεί και σε desktop και σε apps. Αν χαμηλώσω την ανάλυση σε 1440p/120hz ή σε 4Κ/60 HZ φτιάχνει αμέσως. Αν αλλάξω την ανάλυση σε 4k/100hz μετατοπίζεται η γραμμή 😄

RMA να κάνω δεν βλέπω τον λόγο (όχι πως θα μπορούσα να βρω κάρτα άμεσα) - αφού έφτιαξε και άλλες φορές με τα παραπάνω τρικς (αφού τα έκανα όμως μερικές φορές) δεν νομίζω πως είναι θέμα κάρτας.

Επεξ/σία από hln3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, hln3 είπε

Δεν έχω displayport στην 4K TV. Δεν το βγάζει πάντα, απλά όταν το βγάλει κάθομαι ξαναπερνάω drivers, αλλάζω θύρες, restart κ.ο.κ και κααααποια στιγμή φτιάχνει.

Αν βγει μένει εκεί και σε desktop και σε apps. Αν χαμηλώσω την ανάλυση σε 1440p/120hz ή σε 4Κ/60 HZ φτιάχνει αμέσως. Αν αλλάξω την ανάλυση σε 4k/100hz μετατοπίζεται η γραμμή 😄

RMA να κάνω δεν βλέπω τον λόγο (όχι πως θα μπορούσα να βρω κάρτα άμεσα) - αφού έφτιαξε και άλλες φορές με τα παραπάνω τρικς (αφού τα έκανα όμως μερικές φορές) δεν νομίζω πως είναι θέμα κάρτας.

Τι να σου πω. Με ένα γρήγορο googlάρισμα για αντίστοιχο πρόβλημα πάντως, οι περισσότεροι μιλάνε για πρόβλημα κάρτας γραφικών.

Οι θερμοκρασίες σου πως είναι σε idle και σε παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...