Προς το περιεχόμενο

Topic Μαγειρικής/Ζαχαροπλαστικής


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι και εγω ετσι ηξερα και ειδα μια μερα ενα βιντεο που τα εβαζε ωμα μεσα στη σαλτσα και παραξευτηκα 

 

Ιεροσυλία και αηδία. Σε τυχαία σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα το ξερουν rib eye 

Σε 2 που εχω ρωτησει δεν το ηξεραν,δεν το συνεχισα κ ειπα απλα ενα δεν πειραζει,αλλωστε δεν ημουν διατεθιμενος να το παρω,απλα ηθελα να μαθω αν εχουν,τωρα ομως θελω να παρω κ ειπα μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το ζητησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε την τύχη σου με αυτό το όνομα. Για να το γράφει chef στη σελίδα του, ίσως να το λένε έτσι. Το βρήκα κι εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και οι αναλογιες στο βιντεο ειναι βαζε και δες πως καθεται Θελω να δοκιμασω να φτιαξω αυτο

 

 

Που βρισκω αυτο το μπουκαλακι και πως την εφαρμοζω σε σαλατα για να παει ομοιομορφα?

 

Βρηκα μια ωραια σαλατα που παιρνω απεξω και θελω να ξεκινησω να τη φτιαχνω μονος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πως αλλιως μπορω να ζητησω το rib eye ;;Ειναι η σπαλομπριζολα χωρις κοκκαλο ;;;

 

 

λογικα θα το ξερουν rib eye 

 

 

Σε 2 που εχω ρωτησει δεν το ηξεραν,δεν το συνεχισα κ ειπα απλα ενα δεν πειραζει,αλλωστε δεν ημουν διατεθιμενος να το παρω,απλα ηθελα να μαθω αν εχουν,τωρα ομως θελω να παρω κ ειπα μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το ζητησω

 

 

μπα δεν ξερω

 

 

Δοκίμασε την τύχη σου με αυτό το όνομα. Για να το γράφει chef στη σελίδα του, ίσως να το λένε έτσι. Το βρήκα κι εδώ.

 

 

Πονεμένη ιστορία, στη χειρότερη πας ΑΒ που έχει Ribeye Black Angus, σχεδόν 40 euro το κιλό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμεις ψωνιζουμε απο εδω για το μαγαζι.

Δεν ξερω αν υπαρχει η δυνατοτητα λιανικης αλλα αν καποιος θελει ας παρει ενα τηλ να ρωτησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν και οι αναλογιες στο βιντεο ειναι βαζε και δες πως καθεται Θελω να δοκιμασω να φτιαξω αυτο

 

 

 

Που βρισκω αυτο το μπουκαλακι και πως την εφαρμοζω σε σαλατα για να παει ομοιομορφα?

 

Βρηκα μια ωραια σαλατα που παιρνω απεξω και θελω να ξεκινησω να τη φτιαχνω μονος μου

Για να ευχαριστηθείς το dressing είναι προτιμότερο να το βάλεις με τη σαλάτα σε μεγάλο σκεύος πριν τη σερβίρεις και να την ανακατέψεις καλά για να πάει παντού. Σε είδη σπιτιού ή σε καταστήματα με επαγγελματικό εξοπλισμό κουζίνας θα βρεις τέτοια μπουκάλια πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ευχαριστηθείς το dressing είναι προτιμότερο να το βάλεις με τη σαλάτα σε μεγάλο σκεύος πριν τη σερβίρεις και να την ανακατέψεις καλά για να πάει παντού. Σε είδη σπιτιού ή σε καταστήματα με επαγγελματικό εξοπλισμό κουζίνας θα βρεις τέτοια μπουκάλια πάντως.

 

Επειδη ειμαι ασχετος μου το κανεις νιανια να το καταλαβω;

 

Πρωτα τι βαζεις σαλατα η dressing και με πως ανακατευεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ.. Πλένεις τη σαλάτα - τη σουρώνεις να μην μείνουν πολλά νερά - βρίσκεις ένα σκεύος να τη χωράει χωρίς να ξεχειλίζει για να μη φύγει έξω στο ανακάτεμα - ρίχνεις από πάνω το dressing και με ό,τι έχεις πρόχειρο την ανακατεύεις καλά εκεί μέσα. Σερβίρεις στο πιάτο σου και τρως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και οι αναλογιες στο βιντεο ειναι βαζε και δες πως καθεται Θελω να δοκιμασω να φτιαξω αυτο

 

 

Που βρισκω αυτο το μπουκαλακι και πως την εφαρμοζω σε σαλατα για να παει ομοιομορφα?

 

Βρηκα μια ωραια σαλατα που παιρνω απεξω και θελω να ξεκινησω να τη φτιαχνω μονος μου

 

3;1 ειναι η αναλογία

 

3 λαδι 1 ξυδι

 

βάλτα 3 λαδι 1 ξυδι μουσταρδα αλατι πιπέρι, βα΄λτα σε ενα αδιο μπολακι απο μαρμελάδα κλεισε και ριξε ανακατεμα χοντρο αλλά shaker.

 

πριν τι βαλεις στη σαλάτα, ξανα κουνα

 

μηντ ιν ριξεις απ΄λα απο πάνω ριξε και ανακάτεψε να πάει σε όλα τα φιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχει φτιαξει κανεις πιτσα με κρεμα γαλακτος;; To εψαξα λιγο κ βρηκα διαφορους τροπους,αλλος σωταρει το μπεικον κ προσθετει την κρεμα κ ανακατευει μεχρι να δεσει  κ την ριχνει μετα στην ζυμη κ μετα το τυρι,αλλος την ριχνει κατευθειαν στην ζυμη(χωρις να την περναει απο το τηγανι) κ μετα το τυρι ,αλλος βαζει κ πουμαρο κ κρεμα,αλλος στηνει κανονικα την πιτσα κ ριχνει πανω απο το τυρι την κρεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...